HK645 + Dali Ikon 6

Badis

New member
Witam,
Co sądzicie o takim połączeniu - HK645 plus Dali Ikon 6 (fronty). Czy te sprzęty się lubią? Zależy mi szczególnie na muzyce w stereo (muza/KD - 65/35). Muzyka różna - od rocka, poprzez jazz, do klasycznej.

Czy Dali Ikon 6 mają wystarczająco dużo basu?
 

Aussie

New member
Hello,

Jakiś czas temu też poszukiwałem głośników do muzyki i KD. Słucham muzyki raczej spokojnej: klasyka, jazz, chillout itp. Po dość długich poszukiwaniach trafiłem Na Dali Ikon 6 - dla mnie miód na uszy...:D Niestety cena wciąż nie dla mnie - mimo starań blackninja8) . Wziąłem Dali Concept 6. Moim zdaniem Ty powinieneś zainteresować się bardziej np. Monitor Audio BR6 - blackninja miał na to dobre ceny. BR6 grają bardzo kulturalnie i mają sporo dość dobrze zrównoważonego basu. Moim zdaniem w Dali Ikon 6 basu nie uświadczysz, usłyszysz za to cudowną, szczegółową górę i ładnie prowadzony środek; mnie to odpowiada, ale myślę, że ty poszukujesz czegoś bardziej "mięsistego"...;)
Pzdr.,
Aussie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to dla większości zestawy marzeń. Nie tylko miód na serce ,ale wręcz poezja dla duszy.
Dla mnie to ciepło , szerokość , i to coś co nadaje charakter muzyce która nie obija się po ścianach.
 

RobertG

New member
Pytanie co rozumiesz przez "mało basu" Dali graja naturalnie, szczególnie Dali Ikon. W dali jak jest bas to go słyszysz - nawet poszczególne nuty :) To nie jest jakieś tam buczenie... Byłem pod wrazeniem jak pusciłem fuge b-moll Bacha - czułem sie jak w katedrze :)
17 minuta dzwonów rurowych Mike'a Oldfielda - cudo.Jak wczesniej pisałem na nowo odkrywam muzę.
W KD najlepszy test na basy to wg mnie "Piaty element" Luca Bessona- dla mnie Dali 6 zdały egzamin. Jesli jednak za mało tego basu - mozesz dołaczyc suba lub kupić dali 7 lub 8 - tam sa dołozone dodatkowe głosniki niskiej częstotliwości. Poza tym masz duże mozliwości konfiguracyjne w ampli - o tym nie należy zapominać
 

Aussie

New member
Hello,

RobertG, oczywiście masz rację:) ! Dla mnie też Ikon 6 mają wszystkiego tyle, co trzeba. Nawet moja żona, która jest z wykształcenia muzykiem uznała, że Ikon 6 są REWELACYJNE!!! Ale jeśli ktoś w poście od razu zaznacza, że obawia się o brak basu, to domyślam się - może niesłusznie - że niekoniecznie doceni neutralność głośników, a bardziej poszukuje dźwięku bardziej "basowego"...:roll:
Pzdr.,
Aussie
 

RobertG

New member
W moim 705 jest taki "ficzer" że w ustawieniach głośników jest do odhaczenia pypek o nazwie "double bass" który przekazuje pasmo niskie z frontów na suba - można sobie takie cos "zapodać".
PS
pozdrowienia dla żony :)
 

jaceloth

New member
ja może troche nie na temat, ale widze, ze wątek zszedł na dali ikon. mnie tez fascynuje ich dźwięk, tzn. zamierzam je kupić. zestaw 5.1 +2 dodatkowe głosniczki montowane na ścianie do nagłosnienia cześci jadalnej salonu. tu mam problem,bo te z zestawu dali kosztuja po 1tys. za sztukę, na pare do zestawu 5.1 jeszcze moge sobie pozwolic. w obliczu wykańczania nowego domu to mały wydatek:) natomiast przy kupnie dodatkowytch dwóch moja wife przepędzi mnie na cztery wiatry. nie wiem jakie głośniczki naścienne, w miarę cienkie pasowałyby jeszcze do całego zestawu dali, a kosztowałyby trochę mniej. dodam, że na obecnym etapie nie wchodzi juz montowanie głosników w ścianie. na razie myslałem o cantonach GLE 401. całość zamierzam oprzeć na denonie 3808.
 

Aussie

New member
jaceloth,

postaw sobie na odsłuchu GLE obok Ikonów i zapodaj cokolwiek, nawet hip-hop:D ... jeśli podobnie słyszymy muzykę, to po 15sek słuchania każdego z głośników nie wrócisz już do GLE... Jeśli jesteś z W-wy lub okolic to coś takiego możesz uświadczyć w każdej chwili w Galerii Mokotów w sklepie muzycznym Denona na Ip.
jeśli chodzi o ograniczenia budżetowe, to niestety też jestem na etapie wykańczania nowego domu i dlatego musiałem zrezygnować z Ikonów na rzecz Conceptów :( w pewnym momencie jednak miałem koncepcję, by kupić na fronty Ikony6 a reszę obsłużyć Conceptami... przy twoim 7.1 musiałbyś kupić 2 x Ikon 6 na fronty oraz w promocji cały zestaw 5.1 Conceptów. Z frontów Conceptów miałbyś wypasione tyły, a z tyłow boczne surroundy...8) pytanie tylko, czy skóra warta wyprawki...
pzdr,
Aussie
 

pluto1973

New member
w pewnym momencie jednak miałem koncepcję, by kupić na fronty Ikony6 a reszę obsłużyć Conceptami...
pzdr,
Aussie[/quote]

Ciekawa koncepcja, wizualnie chyba powinny do siebie pasować?
Też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem w celu obniżenia kosztów,
bo jednak cały zestaw Ikon jest dość kosztowny.
Może ktoś posiada takie zestawienie-mile widziane opinie:)

pluto
 

RobertG

New member
Wy tak myslicie a ja tak mam :) Przody to Dali Ikon 6 + centralny vocal 1, tyły to concept 1 i sub concept. Stylistycznie pasują (concepty maja troszeczke inny "grill", taki lekko zwężony od góry - ale nikt na taki szczegół nie zwróci uwagi. Przesłanki wyboru były następujące:
-nie stać mnie było na cały komplet Ikon
-głośniczki concept są na tyle tanie,ze z czasem - jak będzie potrzeba- to sobie wymienię
- nie sądzę,że różnica w dzwieku w subie w KD jest aż tak znaczna
- I NAJWAŻNIEJSZE: u mnie muza to 80% (i graja tylko Ikony), a concepty w KD i tak sie sprawdzaja. W koncertach muzycznych DVD odtwarzają tylko szmery, głosy i oklaski publiczności.
Jak macie ochotę zobaczyc i posłuchać i jesteście z Wawy to zapraszam.
 

jaceloth

New member
to jest dobra myśl zrobić mix z z zestawów ikon i concept.do tego jak atrakcyjna cenowo:) tylko jedna wątpliwość, czy denon 3808 nie rozwali mi tych małych concept 1? polecane sa one raczej do mniejszych wzmacniaczy.
 

jaceloth

New member
blackninja
dzięki. mam w poznaniu atrakcyjną ofertę w audioplazie. a jak wyglądałby u ciebie zestaw: ikon6 x2, ikon vokal 1, concept 1 x4, sub concept? prosze o info na priva. najchętniej w czerni.
 

Badis

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale wątek zdryfował na dali ikon...

Pierwsze pytanie dotyczyło połączenia Ikonów 6 z HK 645. Może tutaj jakies opinie?


Badis
 

jaceloth

New member
RobertG napisał:
Wy tak myslicie a ja tak mam :) Przody to Dali Ikon 6 + centralny vocal 1, tyły to concept 1 i sub concept.

wielkie dzięki za świetny pomysł. pozwolisz, ze skopiuję twój zestaw. przesłuchałem w tej konfiguracji i się sprawdza. jeszcze jak. :D
przepraszam za jeszcze jeden off top. chyba trzeba założyć jakowyś wątek o dali.
 
Do góry