HK360 vs VSX-LX52 ....a może AVR 2310

Feltam

New member
Witam, mój post jest skierowany przede wszystkim do użytkowników w/w ampli a także osób, które miały możliwość "sluchania" któregokolwiek z wymienionych w tytule. Jestem prawie zdecydowany na HK 360, prawie bo czas jaki spędzam na oczekiwaniu sfinalizowania transakcji pobudza wątpilowśći, których nie mam przy wyborze kolumn, tzn. już zdecydowałem się na MA RX6 + RX-LCR + RX-FX i z tym będzie grać wybrany ampli, w etapie późniejszym dokupię wzmacniacz bo nie jestem w stanie poświęcać stereo dla KD. I teraz mam prośbę o Wasze opinie, jakie zestawienie zaprezentuje się korzystniej MA + HK czy MA + Pioneer. Na tym forum nie ma zbytnio informacji o VSX-LX52, czy tzn że Pioneer nie najlepiej wypada w konfrontacjach z innymi ? czy też są inne powody. Ostatecznie przed zakupem starał się będę odsłuchać wybrane zestawienie.
Na teraz interesują mnie Wasze opinie o VSX-LX52 bo tak jak pisałem wcześniej: ..."Jestem prawie zdecydowany na HK 360". Najpierw jest HK360 później VSX-LX52 później długo nic i AVR2310 ...i który z nich zagra dobrze z MA ?
wiem, wiem odsłuch najważniejszy i jeszcze najlepiej w warunkch domowych, ale póki co proszę o opinie na temat tych " zestawów"
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj proszę jakie masz warunki i oczekiwania?
jakie potrzeby ?
Jaki rodzaj muzyki ?
ile % do kina a ile do muzyki ?
jaka wielkość pomieszczenia?
 

Feltam

New member
kiki napisał:
podaj proszę jakie masz warunki i oczekiwania?
jakie potrzeby ?
Jaki rodzaj muzyki ?
ile % do kina a ile do muzyki ?
jaka wielkość pomieszczenia?

Kiki nie wiem kogo pytasz? ale zakładam że autora wątku. To jest tak:

Warunki słuchania to: pokój 20m2 relacja 60 do 40 na korzyść kina (ostatnio to po równo), muzyka to U2, depeche mode, lauryn hill, pearl jam, wyclef jean z polskiego podwórka: raz dwa trzy, kazik itp.
 

yarik

New member
U mnie parametry są następujące:
  • pomieszczenie - 20 m2
  • muzyka/film - 70%/30%
  • od hiphopu do rocka (miłośnik mięsistego basu!)
  • jeśli chodzi o sprzęt towarzyszący to rozważam - oprócz wskazanych przez kolegę Feltam MA RX6 - także Studio L880-890 lub ES90 czy też Ikon6 (ale w mniejszym stopniu)
  • budżet na AV do 6k, kolumny max 10k
Z góry dziękuję za odp
 

Feltam

New member
Ja też sobie nie odpuściłem. Kolumny to temat zamknięty (RX) natomiast ampli to cały czas dylemat. Nie doszukałem się wyjścia pre-out w specyfikacjach HK 360 czy tak jest? A może doświadczył zestawienia avr 2310 z RX? ...krótko co zagra lepiej z RX'ami czy: HK360 , LX52 a może avr 2310.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testujemy teraz HK 360 . I powiem że znakomita scena muzyczna w zestawieniu z MA. i tak bym pozostał.
Pytaj Blackninja - on siedzi godzinami przy tym zestawie.
 
Witam i podłączam się do pytania z małą korektą,ja stoje przed dylematem h/k 360 czy marantz 6004, również z MA rx8
Czy rzeczywiście h/k 360 nie ma pre out?
-pomieszczenie ok 25m2
-muzyka 40%
-film 60%
-muzyka od tiesto do deep purple
-oczekuje naprawdę głębokiego basu

Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry