HK, Yamaha i glosniki 5.0 do 4tys

alkebab

New member
Witam
Mam w planach zakup kina domowego do pomieszczenia 25 mkw.
Zestaw ma byc glownie do filmow, w mniejszym stopniu do muzyki bo tu myslalem o jakims uzywanym wzmaku stereo. Ale dopuki nie bedzie wzmaka bym sluchal na ampli. Muza ogolnie mocny rock i metal.
Kwota jaka chce wydac to 4 max 4.5 tys.
Myslalem o HK AVR 255 lub 260 ale slyszalem ze sa awaryjne, chya ze cos zle slyszalem.
Inna opcja to Yamaha Rx-v671. Ktory ampli polecacie?

Co do kolumn to myslalem o Wharfedale 10.6 , Jamo c407 lub c607...
Po glowie chodza mi tez gl Monitor audio mr6...

Prosba o porade.
Pozdrawiam
 

zpoe

New member
o awaryjności HK też tylko słyszałem...mam AVR 255 od 3 lat i żadnych problemów z pykaniem itp o czym piszą inni
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja tez testowałem te dwa ampli bo się zastanawiałem czy warto dokładać te parę stówek i jak dla mnie jest spora różnica w graniu no i w wyposażeniu, ale nie jakaś kosmiczna przepaść bez przesady, na Twoim miejscu celował bym już w 673, a 773 to by był już ładny wypasik :)
 

alkebab

New member
Tylko ta v673 jest kilka stowek drozsza i wolalbym raczej przeznaczyc ta kase na kolumny... A w stereo jak sie spisuje Twoja Yamaha i Mr6? Daje rade, jakiej muzyki sluchasz?
 

Pingu

New member
Do mocnego rocka i metalu odpuścił bym Jamo. Głośniki bardzo dobre lecz nadają się bardziej dla fanów Beatlesów.

Jeśli chodzi o Yamache to warto dopłacać do serii 7.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
yamaha z jamo to będzie mega jazgot bo yamaha jest ostra i jamo, a MR6 są ciepłe co daję fajna równowagę
 

alkebab

New member
A co lepiej by zagralo z Monitorami ta Yamaha czy Harman. Wiem ze i tak trzeba dokonac odsluchow i pod koniec miesiaca zqczne cos kombinowac. Ktory lepiej sprawdzilby sie w kinie? Do stereo to bym chcial wzmaka uzywke.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to czemu tak jazgoczą w stereo, w kinie są dobre ale w stereo to dla mnie masakra


I z Yamahy i z H/K będziesz zadowolony, w kinie grają zajebiście, H/K w stereo będzie trochę lepszy, Yamaha za to w wyposażeniu i funkcjonalności
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mówię że jamo jest jazgoczące hehe i każdy Ci to powiem a tym bardziej jak połączy się je z ostrym ampli, MA są ciepłymi kolumnami :p i nie męczą jak jamo :) no i jest to trochę inna klasa
 

alkebab

New member
A gdzie najlepiej kupic jakbym juz sie zdecydowal na konkretny model bo w salonach audio to chyba wyzsze ceny maja niz na powiedzmy ceneo.
 

alkebab

New member
Tylko ze przy tym zestawie z subem na bank nie wyrobie sie w 4,5k...sub raczej przyjdzie z czasem. A jeszcze mam smaka na jakiegos wzmaka co by w stereo byla niezla draka ;)
 
Do góry