HK AVR260 czy AVR270? A moze cos innego?

shade_

New member
W najbliższym czasie planuje zakup Amplitunera A/V (w ciągu miesiąca) i głośników (2-3 miesiecy).
Ampli idzie na pierwszy ogień, wiec prosilbym o pomoc w doborze odpowiedniego sprzetu. Główne zastosowanie to sluchanie muzyki i ogladanie filmów 50/50. Muzyka z USB lub komputera, natomiast filmy glownie z komputera na ta chwile. Filmy tylko w postaci 2D na Philips 55PFK6510. Mile widziany sprzet w miare rozwojowy, czyli radio internetowe i jakies inne mniejsze lub wieksze gadgety ;)
Wstepnie zastanawiam sie nad HK AVR260 lub AVR270. Sprzet moze byc uzywany. Planuje zakup miedzy 1000-2000zl. Wybor jest dosc spory a ja jestem lekkim laikiem jesli o to chodzi. Aktualnie posiadam wiekowe glosniki Altusy, ale w przeciagu 2-3 miesiecy bede chcial dokupic zestaw 5.0 lub 5.1. Co w tej cenie mozecie mi doradzic?
 
I

irek6311

Guest
Szukać na Allegro Denon AVR-X2000 czy Pioneer VSX-921 (VSX-922), co do kolumn to wybór jest duży ale trzeba zestaw dopasować do pomieszczenia, jakbyś zdradził metraż to było by łatwiej.
 
I

irek6311

Guest
Tak katalogowo to chyba mniej istotne, brzmienie w KD i Stereo dobre, moc oddawana na kolumny to Pioneer VSX-921 czy VSX-922, Denon słabsze ma końcówki mocy i zasilacz, trudniej będzie kolumny dobrać bo 4 Ohm to dla niego katastrofa, Pioneer 921/922 bez problemów pociągnie i 4 Ohm kolumny w KD.
 

shade_

New member
Tak katalogowo to chyba mniej istotne, brzmienie w KD i Stereo dobre, moc oddawana na kolumny to Pioneer VSX-921 czy VSX-922, Denon słabsze ma końcówki mocy i zasilacz, trudniej będzie kolumny dobrać bo 4 Ohm to dla niego katastrofa, Pioneer 921/922 bez problemów pociągnie i 4 Ohm kolumny w KD.
OK. 921 mozna kupic za 1100zl czyli cena bardzo przystepna. Wychodzi na to, ze najoptymalniejszy wybor. Widze ze duży nacisk kładą na integracje z urzadzeniami Apple, a jak wspolpraca poza rezerwatem wyglada z urzadzeniami konkurencji?
 
I

irek6311

Guest
Na Android to już nowsze modele, tak na marginesie im nowsza 92x to lepiej gra i więcej udogodnień, ale to już wyższa cena, tak od siebie dopiszę że VSX-921 miałem i bardzo dobrze się przez 16 miesięcy sprawował, wszystkie nowsze modele tej serii też miałem i grało to tak w KD jak Stereo przyzwoicie.
 

shade_

New member
Na Android to już nowsze modele, tak na marginesie im nowsza 92x to lepiej gra i więcej udogodnień, ale to już wyższa cena, tak od siebie dopiszę że VSX-921 miałem i bardzo dobrze się przez 16 miesięcy sprawował, wszystkie nowsze modele tej serii też miałem i grało to tak w KD jak Stereo przyzwoicie.
To jaki model z nowszych by trzeba było wziąć pod uwagę, żeby zyskać na tych udogodnieniach ?
nie wiem czy teraz warto w to inwestować. może lepiej wziac 921, kupic glosniki a za jakiś czas zmienic na cos nowszego
A może 930 ? nowego można kupić za 2000zl
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Takie zakupy i sprzedaż to niestety kasy trochę stracisz, jak możesz kup raz a dobrze, Pioneer VSX-930 będzie na długie lata, wszystko co potrzebujesz ma i poprzez aplikację na Android da się nim sterować i dużo więcej, tu masz o nim info VSX-930-S 7.2-kanałowy amplituner AV kompatybilny z Dolby Atmos, wyposażony w autokalibrację MCACC PRO, skaler 4K Ultra HD, 7 wejść HDMI z HDCP 2.2, odtwarzanie plików Hi-Res Audio, Spotify Connect, wbudowany odbiornik Dual Band WiFi i Bluetooth (sre
 

shade_

New member
Takie zakupy i sprzedaż to niestety kasy trochę stracisz, jak możesz kup raz a dobrze, Pioneer VSX-930 będzie na długie lata, wszystko co potrzebujesz ma i poprzez aplikację na Android da się nim sterować i dużo więcej, tu masz o nim info VSX-930-S 7.2-kanałowy amplituner AV kompatybilny z Dolby Atmos, wyposażony w autokalibrację MCACC PRO, skaler 4K Ultra HD, 7 wejść HDMI z HDCP 2.2, odtwarzanie plików Hi-Res Audio, Spotify Connect, wbudowany odbiornik Dual Band WiFi i Bluetooth (sre

to juz zdecydowane, Ampli VSX930. Jaki do tego zestaw kolumn?
mam pokój otwarty z aneksem kuchennym ok 25mkw. Slucham glownie muzyki elektronicznej, House, D'n'B itp, itd
Warunek przednich glosnikow jest taki, że jeden z nich musiałby stać za oparciem zestawu wypoczynkowego który ma wysokość 55cm, czyli dzwięk z glosnika musi sie rozchodzić "ponad" 55cm od podlogi. Na chwile obecna chce kupic zestaw 5.0, ale przyszlosciowo rozbuduje o SUB'a.
Teraz planuje wydac ok 2000zl. Czy warto zainteresowac sie Jamo S606 lub S626? a moze jakimis Klipschami? np zestaw Synergy F10/C10/B20
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
2 tyś zł na 5.0 to dużo za mało, ale skoro taki budżet KEF KEF Q500/Q100/Q200c , Klipsch F10 + C10 + B20 , Tonsil Premium 5.0, gdzieś posłuchać tych kolumn z amplitunerem, to ważne bo żle dobrany zestaw zamast zadowolenia rozczaruje.
 

shade_

New member
2 tyś zł na 5.0 to dużo za mało, ale skoro taki budżet KEF KEF Q500/Q100/Q200c , Klipsch F10 + C10 + B20 , Tonsil Premium 5.0, gdzieś posłuchać tych kolumn z amplitunerem, to ważne bo żle dobrany zestaw zamast zadowolenia rozczaruje.
Zaczynam przygodę z KD i chce coś na początek. Od czegoś muszę zacząć

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
2 tyś zł na 5.0 to dużo za mało, ale skoro taki budżet KEF KEF Q500/Q100/Q200c , Klipsch F10 + C10 + B20 , Tonsil Premium 5.0, gdzieś posłuchać tych kolumn z amplitunerem, to ważne bo żle dobrany zestaw zamast zadowolenia rozczaruje.


Zestaw KEF Q 500/200/100 za 2000 zł?
gdzie tak tani rozdaja:)?
 
I

irek6311

Guest
Ko każe ci zaraz 5.1 czy 7.1 kupować, można zacząć od przednich, tak na marginesie za 2k zł chińskie kolumny 7.1 nawet kupisz, ale to już słabe KD nie stereo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam, robię przymiarkę do nowego ampli, zainteresował mnie ten Pioneer VSX-930.
Względnie tani i ma wszystkie bajery.

Ogarnie taki dom - salon 14? Nad salonem nie ma stropu więc w kalenicy 8m wysokości, otwarte na jadalnie i kuchnie.
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/wt2/wt2.htm

Lub poradzicie coś lepszego? Chciałbym w miarę możliwości wszystkie nowinki techniczne "Srajpodów nie mam", lubuje się w androidzie i samsungu. Muza, TV naziemna i raczej nie planuje sat, Projektor - dosyć częste wieczory z BDripy 720p i 1080p AC3 5.1. Mieszkam na wsi i żadnej wypożyczalni BluRay nie mam w promieniu 50km, a z internetu zassać 30gb raczej nie wchodzi w rachubę. Filmy oglądam z kompa, mile widziane DLNA.

Chcę sprzęt na lata, mogę wydać maks 2000zł na używkę lub do 4000 na nowy.

Obecnie Stary ampli z DTS, Pro Logic 2, Dolby, 5x50w - brak mocy i zestaw Jamo s606.
Słuchanie muzy na tym to porażka, jeszcze jak przełączę na stereo to jestem w stanie przeboleć ale też ciężko za duży salon, jak jeszcze rok temu miałem do dyspozycji mały pokój to było ok. Jeżeli chodzi o filmy to jest ok.
Nad basem nie da sie zapanować w muzyce, warczy buczy żadna przyjemność, muszę na kompie w ustawieniach karty redukować basy, w filmie natomiast już jest ok.


Czym takim ważnym różni się ten pionier od Marantzów serii 6 i 7 które są starsze, nie mają atmosa i kosztują nawet 3 - 4 razy więcej?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Salon - otwarty na jadalnie i kuchnie, nad salonem nie ma stopu więc w kalenicy 8m wysokości. - problem ECHO.
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/wt2/wt2.htm

Odsyłam do tematu, bo zacząłem się dublować:
Amplitunery AV - HDforum

Czego ten pionier nie ma że nie można go porównywać do marantza?

Pytałeś jak można go pozycjonować względem Marantzów, więc podałem, gdzie wg. mnie należałoby go umieścić ;)
A to czego nie ma, również podałem, brak pre-out do ewentualnego podpięcia końcówki/ wzmacniacz stereo jeśli chciałbyś rozbudować zestaw.
A co do Atmos, to przy tym układzie raczej ciężko będzie ten system zaaranżować i na ten metraż przydałby się mocniejszy sprzęt, aczkolwiek pytanie, na ile to dużo wniesie, będziesz miał problem z akustyką.
W takim pomieszczeniu niestety ciężko będzie.
Najlepiej jakby udało ci się robić odsłuchy we własnym wnętrzu, musiałbyś znaleźć salon, w którym zgodzą się na wypożyczenie sprzętu za kaucją.

A co do wcześniejszego postu, to faktycznie z tymi Jamo w tym metrażu możesz mieć takie problemy.
Jak powyżej napisałem, z uwagi akustykę może byc ciężko także z innym sprzętem.
Na pewno więcej wniosą kolumny, które lepiej bas kontrolują.
No i odsłuchy u siebie.
Z kolumn, to minimum coś w stylu JBL 290, Taga Platinum F120....pytanie ile jesteś w stanie na kolumny wydać?
Na początek mógłbyś skupić się na samych frontach, a centarl i tylne wykorzystać z dotychczasowego zestawu, jak odłożysz trochę grosza, to zmienisz do kompletu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W ogóle nie mam pojęcia jak taki salon urządzić, tylnich satelit nawet nie mam podłączone bo nie mam ich gdzie umocować, kable puszczać po ścianach - żona mnie zabije. Później miałem nadzieję aby chociaż tylnie satelity zasilić bezprzewodowo - prąd pociągnąłbym z kinkietów xD

Ile chcę wydać? Powiem tak, coś kupić aby mieć to już kupiłem - zestaw jamo, bodajże o ile pamiętam prawie 3 tysie poszły sie rypać bo to buczy huczy a nie gra. Sam sub, kosztował chyba 1200zł. Jak mieszkałem u rodziców i miałem to w małym pokoju to ok. Ale teraz...

Tak co czytałem o tym atmosie czyli mam dodatkowe głośniki mieć nad głową, u mnie też kicha, bo bym musiał je na linkach mieć powieszone.

pre-out rozumiem że jakbym chciał mieć wypasione stereo w sensie możliwość podłączenia wzmacniacza. no i chyba to będzie konieczne u mnie. Jak muza czy TV to stereo + sub + centr, jak film 5.1 na projektorze to tylnie satelity będą musiałby być mobilne, tzn przynosić będę sobie je musiał ze stojakami ii podłączać przed oglądaniem.

odsłuchy nic mi nie dadzą, bo musiałyby być u mnie w domu, A to dla mnie za dużo zabawy. Poza tym do chojnic, kościerzyny słupska mam ponad 60km a i tak nie znam tam żadnego salonu.


Nie mam pojęcia co i jak ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak mówisz zakup porządnych kolumn z dużą mocą, do tego ampli z pre-out + wzmacniacz.

To jaki ampli + wzmacniacz musiałbym co najmniej kupić aby napędzić te kolumny? chodzi mi o to aby jak imprezka będzie na tarasie żeby szło też potańcować. Czyli żeby był zapas mocy.

Taga Platinum F120
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ta taga, to jeden z przykładów...generalnie chodzi o duże/mocne/ dynamiczne kolumny...te JBL 290, tez mogłyby się nadać.
Słyszałem Tagi F100 mniejsze i 280tki też mniejsze i wg. mnie ok, ale wiadomo, to Tobie ma się podobać a nie mnie ;)

Z ampli, to myślę, że minimum coś pokroju Denka X3100, Marantza 6009, HK 370, Onkyo 838 i z czasem jakiś wzmak, jesli uznasz, że faktycznie tego potrzebujesz ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To pomysle juz za jakims ampli z amtosem. Skoro juz kupowac to lepiej ciut doplacic i miec wszystkie bajery. Poszukam za:
Onkyo nr838 4200zl 180w/kanal
Denon x4100W 4000zl 200w/kanal
Lub marantz 7009 5200zl 200w/kanal ponad tysiak od konkurencji wiec raczej odpadnie.

To chyba najlepsze propozycje w stosunku bajery/moc/cena ?

I pomysle chociaz nad dwoma nowymi frontami.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W nowych amplitunerach, czy wyższych modelach z ubiegłego roku Atmos, to taki zestaw obowiązkowy, przysłowiowa wuzetka i kawa ;)
Skup się na mocnych i z pełnym wsparciem 4K, a reszta bajerów i tak już będzie
 
Do góry