Hk Avr255 + Jamo S606

kosek4

New member
Wiele przeczytałem na tym forum a jakoś wciąż mam wrażenie, że nie wiem nic. Zaczęło się od pomysłu skompletowania kina domowego i koniecznie wykorzystania go do odtwarzania muzyki. Głośniczki creativa przy laptopie już bardziej ranią niż przynoszą ukojenie. A muzyki słucham sporo...
Na telewizor jestem już wydaje mi się zdecydowany: SONY KDL-40W4000. Rozsądny stosunek jakości do ceny.
Gorzej z zestawem audio. Myślałem o ONKYO 606, teraz bardziej HK AVR255. Lepiej jak dla mnie brzmi, a wyglądem dobrze wpasuje się pod wyżej wymienionego LCDeka.
Do tego zestaw kolumn - tu mam niepokojącą jasność: JAMO S606.
W sumie nie wiem czym zdobyły moją sympatie bo jeszecze ich nie sluchałem ale przeczytałem o nich troche dobrych opini i to chyba dlatego.

Tu chciałbym postawić moje dość ogólne pytanie:
Jak to wszystko razem wygląda? Czy zagra w pokoju wielkości 20m2?
Zastaw bylby narazie bez suba bo musze powoli przyzwyczajać sąsiadów;)
Aha: 70/30 dla stereo.
Jest to mój pierwszy post i bardzo licze na wasze doświadczenie. Czytałem też, że Kiki i Blackninja oferują ciekawe ceny - bardzo byłbym zainteresowany:)
Niestety budżet nie jest nieograniczony...
 

kosek4

New member
No nie powiem, dobrze to u Ciebie wygląda:) U mnie narazie pusta sciana:p
Zastanawiałem się czy w ramach szukania oszczedności nie wybrac tak jak Ty avr147.
Z jednej strony bedzie to mój pierwszy zestaw, nie mam więc wysokich wymagań, z drugiej chciałbym go skompletować już tak bardziej przyszłościowo.
Czy między avr147 a 255 jest przepaść i warto dopłacić czy spokojnie wystarczy niższy model?
Czytałem sporo o nowych dekoderach ale nie znam się na tym zbytnio. Wiem, że 255 już je ma ale czy będą mi potrzebne? Niektórzy jak widze na forum wstrzymywali się z zakupem aż do pojwienia wspomnianych dekoderów w ampli HK, więc to chyba ważne... ?
Nie wiem, w tej sprawie mam mętlik w głowie...
Co do reszty to już chyba jestem zdecydowany - dzieki:)
 

Bambolo82

Banned
armi napisał:
z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten zestaw. Będziesz więcej niż zadowolony za tą kasę :)
ja mam te kolumny z H/K avr 147 i tak to u mnie wygląda:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4671&page=29
i jeszcze fajniej gra :)

kupiłem u Blackninji i również z czystym sumieniem mogę polecić :)

Wszystko fajnie tylko ten telewizorek maciupeńki. Polecam lekturę działu tego forum poświęconego projektorom i zakup projektora do kina domowego.

Wtedy będziesz miał naprawdę odjazd.

Pozdrawiam.
 

kosek4

New member
Tak się skłąda,że z projektorami, tymi większymi np. Christy pracuje na codzień i wiem, że mają co najmniej dwie wady:
1) wymagają zaciemnionego pomieszczenia, a niestety sali kinowej ani pokoju projekcyjnego w domu nie posiadam:p
2) czas życia lamp jest ograniczony.
W mniejszych projektorach jest podobnie.
Więc chyba pozostane przy "małym" LCD:)
No chyba, że źle zrozumiałem i to nie mnie próbujesz na projektor namówic;)

Pozdr.
 

armi

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Wszystko fajnie tylko ten telewizorek maciupeńki. Polecam lekturę działu tego forum poświęconego projektorom i zakup projektora do kina domowego.
jeśli o mnie chodzi to na przyszłość planuję zakup projektora i to takiego jak masz Ty :) chyba że to trochę potrwa i coś nowego ciekawego się pojawi.

w tej chwili mam 42" i odległość oglądania 2,5 m (wąski pokój) więc nie uważam żeby na te warunki był to 'maciupeńki' TV :)

kosek4 napisał:
No nie powiem, dobrze to u Ciebie wygląda:) U mnie narazie pusta sciana:p
Zastanawiałem się czy w ramach szukania oszczedności nie wybrac tak jak Ty avr147.
Z jednej strony bedzie to mój pierwszy zestaw, nie mam więc wysokich wymagań, z drugiej chciałbym go skompletować już tak bardziej przyszłościowo.
Czy między avr147 a 255 jest przepaść i warto dopłacić czy spokojnie wystarczy niższy model?
Czytałem sporo o nowych dekoderach ale nie znam się na tym zbytnio. Wiem, że 255 już je ma ale czy będą mi potrzebne? Niektórzy jak widze na forum wstrzymywali się z zakupem aż do pojwienia wspomnianych dekoderów w ampli HK, więc to chyba ważne... ?
Nie wiem, w tej sprawie mam mętlik w głowie...
Co do reszty to już chyba jestem zdecydowany - dzięki:)
ten zestaw stoi w wynajmowanym mieszkaniu i nie jest to jeszcze wszystko optymalnie ale mi się podoba i na razie w zupełności wystarcza :)

to również mój pierwszy zestaw i jest trochę budżetowy - dlatego avr 147
mieszkam w bloku i jego moc mi w zupełności wystarcza, co do jego gry w stereo to też nie widzę 'braków' może jestem głuchy ale uważam że gra w miarę ok :)
nowe dekodery wykorzystasz przy filmach HD - myślę że jeszcze przez 2 lata nie kupię odtwarzacza HD bo na polskim rynku nie ma w ogóle dostępnych filmów...
możesz jeszcze rozważyć avr 247... mocniejszy od 147 ale bez nowych 'bajerów'
jeśli planujesz zakup na 5-10 lat to pewnie warto się szarpnąć na 255 ale teraz tak elektronika tanieje, a standardy tak szybko się zmieniają, że decyzję musisz podjąć sam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kosek4

New member
No to kolejne pytanie z tytułu dziwnych:)
Sprawa tyczy się wciąż połączenia Avr255 z Jamo S606.
Chodzi mi o impedancje.
Martwi mnie troche brak dopasowania głośników (6ohm) do wzmacniacza (końcówki 8ohm). Wiem, że wzmacaniacz jest solidny ale czy nie będzie przez to za mocno doświadczany? Czy nie strace znacząco na jakości przy takim zestawieniu?
Tak na marginesie widziałem wczoraj 355, która z zewnątrz jest zupełnie jak 255 i naprawde Onkyo może się schować:) Ale to już sprawa gustu...
Pozdrawiam!
 

armi

New member
Bez reklam
avr 155 wygląda tak samo :) według mnie onkyo, denon i yamaha mogą sie schować :)
o 'niedopasownie' nie musisz się martwić
 

kosek4

New member
No to teraz przewróce to wszystko do góry nogami...:)

Czy w cenie podobnej do tych Jamo s606 znalazłbym coś godnego uwagi dla avr255?

Wiem,ze mieszam ale byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie:)
 

armi

New member
Bez reklam
no to napiszę Ci co Blackninja proponuje sprawdzić zamiast Jamo s606
Tannoy Sensys, Mercury F
Dali Concept
Infinity Primus

dla mnie najlepsze w tej cenie są zdecydowanie Jamo - chyba że dołożysz jeszcze z tysiaczka to kilka nowych propozycji się pojawi... pamiętaj że jeszcze zakup subwoofera Cię czeka
 

kosek4

New member
Moje wątpliwości biorą się z faktu, że byłem dziś na odsłuchu.

Miało być Jamo na HK 255 a koniec końców słuchałem właśnie Dali Concept 6 na Onkyo 905.

Głośniki grały spokojnie i zgrabnie. Wydawały ciepły, przyjemny dźwięk:) Ale co ja właściwie mogę powiedzeć jak nie mam do czego porównać...

Jedynie zasugerowano mi, że zostawiają Jamo daleko w tyle. Ba...mało powiedziane - są bez porównania. Jak maluch i mercedes.

Koszt to 2.5k, podobnie jak pozostałe, które armi zaproponowałeś. To troche wiecej niż Jamo i troche wiecej niż planowałem:/

Wydaje mi się, że odłoże jeszcze w czasie zakup - musze to wszystko przemyśleć i zebrać pieniądze.

Jamo posłucham tak czy siak - musze się sam przekonać:)

Dzieki wielkie za całą pomoc!

Pozdrawiam.
 

armi

New member
Bez reklam
hehe

tylko, że tak można w nieskończoność :)
jak masz w miarę 'płynny' budżet to pownie warto :) pewnie jak posłuchasz zestawu za 10 k to będzie jeszcze lepiej
 

don111

Banned
kosek4 napisał:
Miało być Jamo na HK 255 a koniec końców słuchałem właśnie Dali Concept 6 na Onkyo 905.

Głośniki grały spokojnie i zgrabnie. Wydawały ciepły, przyjemny dźwięk:) Ale co ja właściwie mogę powiedzeć jak nie mam do czego porównać...

Jedynie zasugerowano mi, że zostawiają Jamo daleko w tyle. Ba...mało powiedziane - są bez porównania. Jak maluch i mercedes.
Dali Concept wcale nie są drogie jak na swoje brzmienie, ogólnie są sporo lepsze od tej serii Jamo... ale zrobiłeś błąd że nie słuchałeś ich na docelowym amplitunerze
 

kosek4

New member
No bląd.
Ale coż...ideałem byłoby znaleźć w Warszawie sklep w którym gotowe do odsłuch są:

Harman Kardon avr255
Dali Concept 6
Jamo S606

Wtedy bym wiedział:)

Może znasz takie miejsce?
Ewentualnie wystarczy avr247;)

pzdr!
 
Do góry