HK AVR247 i Logic7

rafak

New member
Witam.
Chciałbym się zapytać użytkowników AVR247 (lub innych modeli HK) czy to normalne, że podczas odtwarzania dźwięku w trybie Logic7 (na wejściu zwykłe stereo po analogu) tylne kanały pracują dużo ciszej niż w innych trybach (np DTS NEO6), tak że prawie ich nie słychać. Oczywiście poziomy wysterowania na tylne kanały mam ustawione identycznie dla wszystkich trybów. Czy wszyscy tak mają czy tylko mój HK wariuje ?
 

rafak

New member
To może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyc jaki jest sens odtwarzania dźwięku w tym systemie (pomijając fakt, że co niektórzy w ogóle nie widzą sensu słuchania muzyki w trybach surround)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mundi21

New member
To przepuść przez amplituner sygnał stereo używając wejścia cyfrowego.
Spróbuj z dźwiękiem pcm i dolby digital 2.0 i zobaczysz jaka jest różnica.
Sens słuchania surround przy pomocy logic7 czy innych tego rodzaju wynalazków dla mnie też jest dyskusyjne, dla każdego co kto lubi.
 

HD Viewer

Banned
W takim razie w jakim trybie najlepiej sluchac muzyki stereo (z plyt CD, mp3 itp.)?
Jesli w logic 7 vocal leci tylko z centralnego to raczej beznadziejny ten tryb. Czyli trzeba ustawic albo na stereo albo chyba jeszcze lepiej na dolby virtual speaker.
 

mundi21

New member
kwestia preferencji, indywidualnych upodobań. Ja korzystam z dpl IIx music, logic 7 music jak dla mnie ma za bardzo wyeksponowany dolny zakres.
 

HD Viewer

Banned
@mundi21 ale czy u Ciebie w logic 7 tez vocal leci tylko z centrala?
A jak jest jak sluchasz np. plyt cd z dzwiekiem dts audio? wtedy vocal pewnie tez leci tylko z centralnego tak jak w przypadku filmow.
Tego trybu dpl IIx music u siebie nie znalazlem :(
 

mundi21

New member
co prawda mam avr 255 ale 247 również wyposażony jest w dpl IIx music
www.ceneo.pl/895558s, trzeba poszperać w menu.
A co to jest cd z ścieżką dts audio ?. Przyznaję że pierwszy raz o czymś takim słyszę, wszystko co u mnie leży na półce z dts jest na nośniku dvd lud blu-ray.
 

mundi21

New member
znalazłem cd z dts. Mam kolekcję DM w dts 96/24 i przyznaję jest czad.
Spróbuj zmienić ustawienia w menu surround i przyciskiem na pilocie dolby sur wywołać inne tryby.
O ile sobie przypominam logic7 nie można wywołać w przypadku odtwarzania ścieżek dolby i dts
 
Ostatnia edycja:

HD Viewer

Banned
Ok @mundi21 w takim razie jak dobrze rozumie to teraz leci Ci to cd w trybie DTS (na wyswietlaczu napis DTS). A sprawdz czy z frontow slyszysz vocal czy tylko z centrala?
 

mundi21

New member
Trochę sprostowania.
DM w dts nagrane jest na nośniku dvd ale też bez obrazu - tylko stateczny. Istnienie cd z ścieżką dts odkryłem przed chwilą w internecie.
Gdy puszczam DM w wersji dts to wokal, ale sam, jest w centralnym, natomiast w frontach jest również wokal z reszta ścieżki dźwiękowej.
Mam również Queen w dts gdzie centralny milczy.
Gdy słucham muzyki np. w dts nie korzystam z żadnych trybów surround bo to psuje przekaz.
 

HD Viewer

Banned
Zgadza sie. Jak leci DTS albo DD to tez nie korzystam z innych trybow ale tylko dla plyt DVD. Jednak jak zapuscisz cd dts-audio (sam dzwiek bez video) to teoretycznie tez nie powinno sie ingerowac w tryb DTS ale wg mojego rozumienia i czytania, tez tego wątku, dzwiek (vocal) bedzie szedl z centralnego a z frontow i tylow tylko efekty. Co prawda fajnie sie to rozejdzie po pokoju ale vocal bedzie slabszy.
Jak wybierzemy dolby virtual speaker to wtedy z frontow poleci vocal dodatkowo bedzie pracowal sub ale stracimy tyly i central - i badz tu mądry :|
 

mundi21

New member
A nie jest tak czasami, że dolby virtual odtwarza każdą ścieżkę dzwiękową do stereo. Jak na ampli wyświetli Ci się DTS HD a ustawisz w ampli stereo to też pójdzie tylko w frontach.
 
Do góry