HK AVR151 -kalibracja/strojenie

Witam.
Zakupiłem sobie zestaw AVR151+hkts9
Wstępnie jestem zadowolony,gdyż jest nieziemsko lepiej niż na głośnikach z mojej starej poczciwej plazmy.
Jednak chciałbym jakoś to wszystko ustawić by dźwięk był dobry.
Podłaczyłem tuner cyfrowego polsatu+ps3(do filmów głównie) do ampli. Wszystko ok, gra z tym, że jako zielony mam problem jak to wszystko ustawić. Najbardziej słyszalny dźwięk mam na głośniku centralnym,sub też sobie buczy,pozostałe głośniki grają cichutko(uruchamiałem filmy z dźwiękiem 5.1).
2h zabawy i wciąż jestem w kropce, czasem wyjdzie mi dźwięk za niski,czasem za wysoki.
Jakieś porady jak w menu ustawić dane wartości? Bo automatycznej kalibracji nie ma/lub nie znalazłem.
A może jest jakiś fachura z opolskiego/śląskiego który byłby w stanie zestroić mój sprzęt? oczywiście nie za darmo
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Przydziel sobie odpowiednie częstotliwości, ustaw odległość od poszczególnych kolumn i masz po kalibracji. Teraz zacznij się bawić trybami surround, jedne są do muzyki, drugie do kina, trzecie do uprzestrzenniania. Wszystko na spokojnie.
 
poustawiałem wedle poradnika,ale nie testowałem ze względu na późną porę.
zastanawiają mnie 2 rzeczy:
na pilocie mogę sobie przełączać między trybami: prologic movie/music/game/auto
a nie mogę właczyć DTS Neo:6 Cinema lub Dolby
Pro Logic II. jedynie przyciskami na ampli,nie pilotem.
druga kwestia:
mam podłaczony tuner pod hdmi1 (serwer na pilocie) wówczas nie mogę wyłaczyć amplitunera-muszę przejść np w usb/radio
są na to jakieś rady czy coś robię źle?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Można przez menu.

Jak naciśniesz wybór serwer na pilocie to wtedy pilot ustawia się pod sterowanie w/w sprzętem, w skrócie przycisk power wysyła kod taki jak jest od sterowania serwerem. Sprawdź zakrywając pilot, wciśnij radio na pilocie (nie przełączając na radio amplitunera) i teraz spróbuj wyłączyć ampli.
 
nie widzę w menu dolby ani dts :/ wyłączać bezpośrednio z serwera dalej nie umiem. a propo kalibracji nie widzę opcji ustawienia głośników jako small,nie widzę żadnych faz ani nic podobnego,instrukcję przetrzepałem ale chyba za głupi na to jestem.
co do suba,jest tam kilka opcji, których także nie wiem jak ustawić by dźwięk był naturalny z podbiciem w odpowiednim momencie,by nie buczał cały czas:
-jest coś takiego jak automat - ustawić na on czy nie??
-jest też normal i chyba powrót-które ustawić?
-właczać podbicie basu?
doradźcie coś panowie bo mi się sprzęt marnuje a żona krzyczy na wywalone pieniądze ze słabym efektem
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
automat na on
normal
ja bawiłem się bez podbicia, jak chcesz by więcej było basu to sobie podbij

sprawdź w instrukcji jest numer do pomocy technicznej, dzwoń śmiało :)
 
a poziom na subie? ustawić na 50% czy może 70%.
doszedłem do tego jak zmieniać na te dolby ;)
jeszcze pozostaje kwestia tych faz i wyboru głośników jako small.
googlowałem ale nic na temat ustawiania avr151 nie znalazłem
 
przetrzepałem instrukcję dokładnie - żadnej wzmianki o takim czymś jak małe głośniki czy coś.
znalazłem jeszcze coś takiego:
NIGHT mode - w instrukcji trochę nie rozumiem ttego i nie wiem czy zostawić na off,zmienić na MID czy max??

druga sprawa jak mam właczony np serwer pod którym mam tuner- nie zawsze działa pilot- tzn mogę ściszać ale w menu już nie wejdę i nie wyłaczę ampli,muszę przełączyć np na radio usb itp. z kolei zainstalowałem sobie na smartfonie harman remote i tam bez problemu działa wszystko zawsze. jakieś porady? jakoś pilot trzeba zaprogramować czy coś by móc sterować ampli pod serwer/disc/game/cable itp?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
beznbsptytu1420u_zps838a99f8.jpg


Wilmy , koncerty sa nagrane z duża dynamiką i powinno je się oglądać głośno. Jeśli nie możemy spełnić tego warunku , a chcemy słyszeć wszystkie dźwięki to włączamy funkcję night mode na maks, która zmniejszy dynamikę nagrania.

Pilot tak jak pisałem wcześniej.
 
czyli tak jak obecnie muzyki słuchamy głośno- night mode of, a przy filmach na maxa(bo filmów nie ogląda się z volume max)


co do głośników- tą stronę czytałem wielokrotnie, ustawiłem wedle poraznika na 80Hz, chodziło mi jedynie o to, by zaznaczyć głośniki jako small, ale takiego czegoś po prostu nie ma.

Wiem, że męczę i truję dupę ale wciąż nie rozumiem z tym pilotem nic
 
z pilotem sobie poradziłem. aż sam zażenowany jestem swoją głupotą...podpiąłem tuner pod sat/cable i mam działające sterowanie.

czyli wszystko mam ogarnięte. powiedzcie mi tylko, czy przy takiej specyfikacji głośników:
Skuteczność: Centralny: 86dB,
Satelity: 86dB
Zalecana moc wzmacniacza: Centralny: 10 - 120W,
Satelity: 10 - 120W
Pasmo przenoszenia: Centralny: 35 - 20.000Hz,
Satelity: 35 - 20.000Hz
Impedancja wejściowa: Centralny: 8 Ohm,
Satelity: 8 Ohm

ustawienia dla głośników 80hz i 120hz dla suba są prawidłowe czy dać głośnikom 100hz ?
 
i znów pilot nie działa nawet pod sat. nie wiem od czego to zalezy,loteria, czasem działa normalnie wszystko a czasem nie reaguje tylko przy wciskaniu np menu lub off zaswieci się na czerwono przycisk sat
 
Rozumiem. Mimo to ani nie steruje sat Ani ampli... najprościej tłumacząc co zrobić by móc sterować ampli? Irytuje mnie przejście na usb by móc wyłączyć sprzet
 
ok z pilotem sobie poradziłem, już wiem o co black ninjy chodziło.
teraz takie pytanko:
na ps3 ustawiłem sobie automatyczny dźwięk, uruchamiam grę (gdzie na pudełku mam napisane dolby digital) jednak dźwięk odtwarza mi jako pcm 5.1 48khz.
jak ustawiłem na ps3 tylko dolby digital 5.1 oraz dts 5.1-odtwarza dźwięk jako dolby digital, jednak na ucho wydaje się być cichszy niżeli pcm5.1
zasadnicze pytanie co jest lepsze? dolby digital 5.1 czy pcm 5.1 ??

kolejne pytanie(nie wiem czy to wina ampli czy dekodera)
w dekoderze cyfrowego polsatu, mianowicie PVR HD 7000 mam do wyboru 2 opcje dźwięku( stereo oraz auto)
pierwsza wiadomo wali na 2 głośniki,po ustawienie pro logic lub dlp cinema rozszczepia na wszystkie głośniki,jednak gdy wybieram automat i na ampli ustawiam auto to na niektórych kanałach jak np cinemax hd- w ampli widzę,że odtwarza dźwięk dolby digital jednak tego dźwięku w ogóle nie ma, na niektórych kanałach przełącza na pro logic 2 - tu także brak dźwięku,na stereo mam zawsze dźwięk,jednak jeśli jest możliwość odtwarzania dźwięku dolby digital- chętnie bym skorzystał, tylko dlaczego nie mam w ogóle dźwięku? ktoś wie coś na ten temat?
 
no trochę dziwne dla mnie że na płycie mam dolby digital a odtwarza pcm, po wymuszeniu oczywiście uzyskuję upragnione dd, jednak na moje nowatorskie ucho brzmi lepiej pcm.
mam grę która odtworzyła mi dźwięk pcm7.1 jednak, że posiadam głośniki 5.1 to zmieniłem to na pcm5.1 by nie tracić dźwięku- dobrze zrobiłęm?

a jak jest właściwie? Na forach zagranicznych wyczytałem, że PCM daje lepszy dźwięk niżeli DD.
 
Do góry