HK AVR 745 vs. AVR 760

lighthammer

New member
Witam,

zastanawiam się nad wymianą AVR 745 na 760, tzn. wpadł mi do głowy taki pomysł, gdy znajomy zaproponował mi go za 6 tyś. pln (nówka ze stanów). Nie miałem tego w planach, ale okazja może się nie powtórzyć.

Czy jest sens wymieniać 745 na 760? W tej chwili używam go głównie przy oglądaniu filmów (60:40, filmy:muzyka). Jest podłączony do kompa / PS3 / X360 / dekodera TV SAT, głośniki to 2 podłogówki JBL Studio L. Wszystkie urządzenia podpięte optykiem ze względu na brak możliwości skalowania do 1080p przez AVR 745 (amplituner skaluje wyłącznie do 1080i, przy połączeniu bezpośrednim mam 1080p).

Zastanawiam się nad zlinkowaniem wszystkiego kablami HDMI. Czy jest jakaś odczuwalna różnica w dźwięku między połączeniami Toslink / HDMI? I kluczowe pytanie, czy jest sens dopłacać do 760?

Pozdrawiam
 

lighthammer

New member
A masz jakieś doświadczenia z 760? Czy ten model jest pozbawiony wad?

Mam zamiar rozbudować system (nie wiem kiedy, na razie nie mam miejsca na większą ilość głośników). Sercem systemu miał być 745, oczywiście kupiłem go jako sprzęt 'na wiele lat' :). Brak dekoderów HD Audio i skalera 1080p sprawia jednak, że jest wąskim gardłem w moim zestawie.
 

mundi21

New member
"A masz jakieś doświadczenia z 760? Czy ten model jest pozbawiony wad?"

szczerze powiem że nie, a żeby stwierdzić czy sprzęt ma jakieś wady trzeba mu poświęcić trochę czasu. Na pytanie czy warto ?, odpowiedziałeś sobie sam:

" Brak dekoderów HD Audio i skalera 1080p sprawia jednak, że jest wąskim gardłem w moim zestawie".
 

Mati22

New member
Najwazniejsze nowe dekodery HD- pisza ze sa bezstratne- ja mam porownanie mialem Onkyo506 a teraz H/K 355 - i nowe dekodery i roznica jest OGROMNA
Co do kabli to czy optyk czy HDMI - nie ma roznicy
Z punktu Sprzetu z USA -
Nie oplaca ci sie sprowadzac bo jak wiesz tam jest 110VAC a u nas 230VAC wiec sam auto transformer kosztowac bedzie cie kolo 500zl bo seria H/K 7xx ma powyzej 1000W mocy wiec
minus: dodatkowe DUZE urzadrzenie do ogrzewania pokoju, 500zl nie w twojej kieszeni.
plusy : tanszy o jakies 2tys amplituner bez POLSKIEJ gwarancji
Na twoim miejscu
Kupic nowa Yamahe 2065 lub wyzszy model kolo 5-6tys. lub mniejszy ampl. H/K seria 6xx za okolo5-6 tys. ale masz nowe dekodery i HDMI skanowane po 'p'
 

mundi21

New member
"Co do kabli to czy optyk czy HDMI - nie ma roznicy"
Wybacz ale zastanowiłeś się nad tym co napisałeś?
Co do różnic w zasilaniu sprzętu w Stanach i u nas to faktycznie jest różnica i ten problem przeoczyłem . W tym kontekście faktycznie można rozważyć kupno niższego modelu HK u nas z polską gwarancja i mieć spokój
 

Mati22

New member
Ja nie zauwazylem roznicy pomiedzy Optykiem a HDMI
Jesli masz wiadomosci w przesylaniu optyk a HDMI to napisz - dowiemy sie czegos wiecej
Z mojego rozumowania sygnal Optyczny jest sygnalem bez-stratnym tylko ze kodowanym.
A po Hdmi mamy syganl puszczony elektrycznie - czyli sygnaly elektryczne - im dluzszy kabel tym wieksze STRATY.!! a do tego pole magnetyczne gdzie w systemie AV wystepuje i to dosc MOCNO. Byc moze nie mam duzej informacji na temet HDMI i sygnal 5.1 jest puszczony bezposrednio tylko ze nie kodowany do amplitunera ale zastanawiam sie jak ma sie to przy systemie 9.1 lub wyszym??!- w stereo OPTYK na pewno wygra
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
DD i DTS przez optyk czy hdmi - tu bym się nie podniecał,
DTS HD, DOLBY ThrueHD przez optyk i hdmi to to samo ? bo tak odczytałem twoją wypowiedź

"Najwazniejsze nowe dekodery HD- pisza ze sa bezstratne- ja mam porownanie mialem Onkyo506 a teraz H/K 355 - i nowe dekodery i roznica jest OGROMNA
Co do kabli to czy optyk czy HDMI - nie ma roznicy"
 

Mati22

New member
HD system jest przystosowany do HDMI - ja tylko sie zastanawialem czy jest gorszy.
Wlasnie wyczytalem na RMS.pl ze dzwiek jest lepiej podlaczyc przez cox-a kablu niz HDMI - ja tu jakos nie widze roznicy!?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Mati22 napisał:
Z mojego rozumowania sygnal Optyczny jest sygnalem bez-stratnym tylko ze kodowanym.
Jest sygnałem stratnym (występuje tłumienie), inaczej można by było przesyłać sygnał o dowolnej częstotliwości dowolnie wąskim światłowodem, na dowolnie duże odległości. Oczywiście tak dobrze to nie ma. Za to nie występują zakłócenia EM od sieci, czy innych urządzeń.
Poza tym S/PDif, czy to optyczny, czy elektryczny przekazuje formaty bezstratne tylko w stereo. Do 5.1 DD, czy DTS przekazywany jest już tylko strumień danych po kompresji stratnej (i tu HDMI ma dużą przewagę, no, chyba, że ma ograniczenia, jak w 360).

Mati22 napisał:
A po Hdmi mamy syganl puszczony elektrycznie - czyli sygnaly elektryczne - im dluzszy kabel tym wieksze STRATY.!!
Po HDMI idą pakiety danych często zawierające nadmiarowe informacje (kody korekcyjne), dzięki którym można uznać HDMI za sygnał bezstratny (o ile przewód spełnia standard HDMI, co oznacza, że musi być też ekranowany). Przy przesyłaniu strumienia danych z płyt CD (stereo) nie powinno być żadnej różnicy w otrzymywanych przez ampli strumień (poza samym jitterem z napędu, ale to inna sprawa). Danych jest stosunkowo niewiele (w porównaniu z np.: kodekami HD 7.1).
 

Mati22

New member
Fajnie czegos sie dowiedzialem bo normalnie na stronach nie pisze tyle wiadomosci co WY:) teraz bede sluchal KD na HDMI TYLKO!! a Stereo na Optycznym. Dzieki WAM
Tylko nie bardzo kumam ((i tu HDMI ma dużą przewagę, no, chyba, że ma ograniczenia, jak w 360).)) to znaczy ze H/K nowy 360 tak robi??- moze zle zrozumialem
 

lighthammer

New member
Nie oplaca ci sie sprowadzac bo jak wiesz tam jest 110VAC a u nas 230VAC wiec sam auto transformer kosztowac bedzie cie kolo 500zl bo seria H/K 7xx ma powyzej 1000W mocy wiec
minus: dodatkowe DUZE urzadrzenie do ogrzewania pokoju, 500zl nie w twojej kieszeni.
plusy : tanszy o jakies 2tys amplituner bez POLSKIEJ gwarancji

1. W tej chwili mam AVR 745 w wersji US (110V). Po pierwsze, dobrej jakości transformator 230/110 wcale nie kosztuje 500zł (robiony na zamówienie przez firmę specjalizującą się w toroidach). Po drugie - prawie wcale się nie grzeje, a na pewno jest chłodniejszy od wolnostojącego amplitunera podczas pracy.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Po HDMI idą pakiety danych często zawierające nadmiarowe informacje (kody korekcyjne), dzięki którym można uznać HDMI za sygnał bezstratny (o ile przewód spełnia standard HDMI, co oznacza, że musi być też ekranowany).

Połączenie cyfrowe jest zdecydowanie mniej podatne na zakłócenia niż połączenie analogowe. Sam używam kabli HDMI spełniających ROHS i CE kosztujących kilkadziesiąt złotych (chyba Prolinka) i nie widzę powodu aby je wymieniać :)

Poza tym S/PDif, czy to optyczny, czy elektryczny przekazuje formaty bezstratne tylko w stereo. Do 5.1 DD, czy DTS przekazywany jest już tylko strumień danych po kompresji stratnej (i tu HDMI ma dużą przewagę, no, chyba, że ma ograniczenia, jak w 360).

Dzięki, o taką informację mi chodziło.

Wstrzymam się z zakupem nowego amplitunera do momentu zakupu nowych głośników, w tej chwili mam system stereo i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Być może do tego czasu ceny spadną i pojawi się więcej informacji na temat tego modelu.

Pozdrawiam
 
Do góry