HK AVR 645, kilka pytań...

Hawkmoon

New member
Ok mam takie o to pytanie.. Co powiecie o jednym z nowych modeli Harmana (pytanie oczywiście do fachurów). Właśnie sobie zamówiłem taki oto zestawik: HK AVR 645, JBL Northridge Movie 3, HK DVD 47 i jestem ciekaw waszych opinii. Będzie służył w pomieszczeniu o powierzchni 80m kwadratowych, przy czym jest to poddasze, więc sufit jest nie jest poziomy. Oczekuję go z niecierpliwością, ale nie ukrywam, ze mam teraz nie lada problem, jak połączyć go z tunerem cyfry (tak tym przestarzałym złomem, posiadającym jedynie złącza scart i audio chinch), żeby to miało jakiś sens. Po zapoznaniu się z tematem odnośnie HD w Cyfrze z niecierpliwością oczekuję nowych tunerów, ale raczej nie ulega wątpliwości, że to raczej odległa perspektywa (bo na początku raczej nie będzie PVR, a jak już zmieniać to raz a porządnie). Potrzebuję więc jakiegoś tymczasowego rozwiązania. Poza tym mam pytanko w sprawie podłączenia tv. Ponieważ porządny tv jest dopiero w planach (przyszły rok najwcześniej), chcę podłączyć ten ampli do złomowatego tv jakim teraz dysponuję, który posiada (tylko prosze się nie śmiać, dopiero zacząłem zarabiać na swoją pasję) także jedynie w złącza scart. W związku z tym mam pytanie, czy lepiej postawić ampli koło tv i zastosować przejściówkę scart - svideo i kabelkiem połączyć go z ampli, czy mogę ustawić ampli w znacznej odległości od tv (kabelek do 10m) i wykorzystać to samo rozwiązanie z przejściówką... A może do czasu pojawienia się nowych dekoderów w ogóle zrezygnować z podłączania cyfry za pośrednictem ampli i puścić tylko kabelek audio z tunera do ampli??? Sorki za takie głupie pytanie, ale jeszcze nie mam doświadczenia we właściwym doborze kabelkowych rozwiązań Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

masaj007

New member
Podłaczasz amplituner do dekoderach chinczami i właczasz DP II. DO TV podłacz dekoder Scartem i tyle. Jak będzie nowy tuner z HDMI to wtedy podłączy się inaczej
 
Do góry