HK AVR 635 czy DPR 2005

gutan

New member
witam pomozcie mi jestem kompletnie zielony w sprawach audio jak narazie kupilem sobie 4 glosniki i subwoofer polk audio
//www.polkaudio.com/homeaudio/products/psw12/roducts/r50/
http://www.polkaudio.com/homeaudio/products/r50/
chce dokupic jeszcze centralny i 2 surround tej samej firmy
http://www.polkaudio.com/homeaudio/products/fxi3/
http://www.polkaudio.com/homeaudio/products/csi3/
co myslicie wogule o tych glosnikach i tym zestawieniu
napazie mam amplituner sony SRT DE589 ale chce go zmienicna jakiegos z HK interesuja mnie modele AVR635 lub DPR 2005 jaka jest roznica miedzy nimi?
 

mzdral

New member
Od półtora roku użytkuję HK 630 w połączeniu z JBL serią LX. Gra bardzo dobrze, mnóstwo ustawień - każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość upgreadu przez RS (sprawdzałem) to na pewno atut nie do pogardzenia. Jedynie co mnie boli w tym modelu to w przypadku braku zasilania amplituner 'wraca' do ustawień fabrycznych i resetuje ustawienia fal radiowych, więc zabawę z ustawieniami trzeba zaczynać od początku. Na szczęście zdarzyło mi się to tylko dwa razy.
 

Piopio

New member
Ja mogę polecić Denon AVR 1906.
Zakupiłem go w czwartek, trochę potestowałem i jestem zachwycony. Myślałem, że w stereo będzie dużo gorzej niż na moim piecyku (Alchemist Kraken APD6). A przeżyłem pozytywny szok. Denon zagrał naprawdę ładnie - trochę inaczej - dzwięk był bardziej zwarty. Przestrzeń, scena muzyczna, separacja instrumentów - naprawdę nieźle jak na amplituner. Przy podłączeniu bi-amping będzie jeszcze lepiej.
A to co robi ze zwykłego dzwięku z TV to poezja - słychać szczegóły, dzwięk odrywa się od kolumn, oklaski publiczności wreszcie umiejscowione są w przestrzeni. Nawet zwykły reportaż nagle robi się wciągajacy ze względu na dzwięk. A co dopiero filmy :D
Model wyzszy 2106 zagra jeszcze lepiej, choć różnice w porównaniu do 1906 będą raczej minimalne.
Zresztą na stronie www.denon.pl są zebrane różne recenzje w jednym pdf. Różne pisma testowały Denona i nie ma złych recenzji - z konkurencją wygrywa.
Nowoczesne amplitunery zdecydowanie łamią schemat, że w stereo amplituner musi gorzej brzmieć ( w porównaniu do budżetowych wzmacniaczy stereo oczywiście).

pzdr i zdecydowanie polecam
 

gutan

New member
dzieki za pomoc
mam jeszcze jedno pytanie ktory z amplitunerow kina domowego uwazacie za najlepszy powiedzmy do 10 tysiecy zlotych
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ten denon będzie zdecydowanie za słaby, wyższe modele owszem. Do kina możesz dostać JVC DP1 jakoś tak z certyfikatem THX Ultra2, ale sądzę, że najlepszy będzie H/K, oczywiście są jeszcze Denon, Onkyo, Yamaha i kilka innych firm
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nastawiałem się na Yamahę 2600 ale wczoraj zauważyłem nowego Denona 2807 :) :) :)
Ma gniazda HDMI 2/1 i konwerscję cyfrową z wszystkich wejść wideo.
Ma być pod koniec marca i kosztować ok 4000 pln.
Czekam więc jeszcze, żeby posłuchać tego ampa.
Ktoś ma juz może jakieś wieści ???
 

gutan

New member
ja nadal jestem bardziej nastawiony na H/K pozostane chyba przy modelu AVR635 ale zastanawiam sie czy nie wykosztowac sie troche i kupic AVR7300 moze ktos potpowie mi czy warto wydac za niego 10 tysiecy zloty no jest jeszcze model AVR740 ale ten jest kosmicznie drogi moze ktos wie czy H/K ma zamiar wprowadzic jakies tansze modele podobne do tej 740
pozdrawiam
 

mzdral

New member
Na Twoim miejscu bym za bardzo nie szalał. Uważam że model HK AVR635 spokojnie zaspokoi twoje potrzeby, pozostawiając miejsca na jeszcze wiele niespodzianek, które cię na pewno mile zaskoczą. Jak wspomniałem wcześniej HK gra bardzo dobrze i to zarówno w stereo jak i przy dźwięku otaczającym. Inwestycja w model 740 chyba nie ma sensu. Coraz większa popularność formatu HD pociągnie za sobą nowe przetworniki wizyjne i zapewne audio, które, jak to określają producenci, 'dostarczą nowych, nieporównywalnych dotychczas wrażeń'. Znaczy to ni mniej ni więcej, że znowu trzeba będzie zmieniać sprzęt. Tych 10 000PLN w żaden sposób nie odzyskasz, a jako sprzęt używany śmiem twierdzić iż na rynku będzie wart jakieś 3000PLN. Oto smutna prawda:(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oj, święte słowa, ale ja właśnie, wyznając tę filozofię słucham już od 2002 kina domowego Samsung HT-150 zamiast kupić porządny sprzęcior HK czy Denona :D
Tak źle i tak niedobrze. Kupić za wcześnie -źle bo potem wychodzą lepsze. czekać - też źle bo wychodzą co raz to lepsze.

Kup więc i nie czytaj potem gazet w rodzaju: Audio, Hi-Fi ani Audio-Video ;) żeby się nie wkurzać.

HK 635 to dobry wybór, a nawet... bardzo dobry.
 

mzdral

New member
Niestety, ale wykrakałem. Na horyzoncie już HK AVR640. Dla chcących poczytać podaję link:
http://www.cinenow.com/uk/view-press-release-265.html

A co do mojego przedmówcy (Fatman_1), to muszę się z nim zgodzić. W każdym razie jeśli kupisz sprzęt i stwierdzisz że to jest to czego oczekiwałeś, to zaprzestań dalszych poszukiwań. Inaczej znajdziesz w końcu coś lepszego za prawdopodobnie dwa razy większą kwotę:D. Ja przez kilka lat byłem zadowolonym użytkownikiem porządnej wieży Technicsa (stereo). Pojawienie się kina domowego rozpoczęło lawinę, która trwa po dziś dzień. Jakież to smutne....:(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
W Stanach 1799$. Wreszcie ma 2 wejścia HDMI (tylko), to przecież standard i nie wiem dlaczego tak szczędzą na optykach. Wszystkie AV Harmana mają coaxial/optic 2/2 niewiedzieć czemu.
 
Do góry