Hk avr 460 +hkts-60 bq?

Witam wszystkich,
Jestem na etapie składania swojego pierwszego zestawu kina domowego. Ogrom sprzętu i rozpiętość cenowa trochę utrudniają podjęcie decyzji. Chciałbym poprosić o pomoc w doborze dwóch lub trzech zestawów.
Przygotowując się do zakupu trafiłem na szereg pytań które pomogą w dokonaniu wyboru.
Mogę prosić o pomoc w wyborze amp+ zestawu kolum?
wykorzystanie zestawu kina domowego:
-granie 25%, muzyka 50%, filmy 25%
Jakie mamy duże pomieszczenie?
-chwilowo około 20m2, ale po nowym roku bedzie kolo 30m2
Czy pomieszczenie jest otwarte na inne części domu / mieszkania?
-teraz nie- potem TAK
Czy pomieszczenie jest dedykowane do odsłuchu kina domowego, czy jest to typowy pokój dzienny/ salon?
-Chwilowo sypialnia, potem salon
Czy są już zakupione kolumny?
-Nie
Ile będzie podłączonych kolumn? Dwie, czy system 5.0, 5.1, a może 7.1?
myślałem o 5.1 co o tym sadzicie- chwilowo brak jest miejsca na duże kolumny- jednak docelowo wolał bym większe podełka:)
Czy są jakieś bardzo ważne dla nas cechy funkcjonalne (druga strefa,odtwarzanie plików audio z serwera, jednoczesne podłączenie projektora iTV, programowalny pilot, złącze USB, współpraca z iPodem, itp.)
-jak chodzi o ampli to wazne dla mnie sa:
aby sie nie grzał,
zlcze usb,
DLNA moze byc ale nie musi - mam w ps3 ktore moge podpiac do amp'a

I chyba najważniejsze - ponieważ dotyczy zdecydowanej większości - czy
pomimo zakupu amplitunera do kina domowego, oczekujemy odtwarzania muzyki
na dobrym poziomie jakościowym?
-TAK
budrzet- do 7tys+/-300zl
poczatkowo ukierunkowany bylem (po przestudiowaniu tego furum) na HK avr 460 i do tego glosniki HK HKTS-60 BQ ze wzgledu na rozmiary i dobra opinie.
Co o tym myślicie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Myślę, że powinieneś zacząć od Studio 130x4 , Studio 120c, Studio 140 i odpowiednio dopasować amplituner budżetowo. Takie zestaw lepiej gra od HKTS60, a później łatwo będzie uzupełnić go o duże kolumny Studio 180 lub 190 i masz pełny zestaw 7,1.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli wybieraj przyszlosciowo,
Z taką kasą odpuść sobie plastiki. Mimo ze mają dobre opinie nigdy nie pobiją prawdziwych kolumn. Ten Ampli stanowczo do nich za dobry. Wybierz rasowe drewniane podłogówki i nieco zjedź ze wzmacniaczem, a zmiescisz sie w kasie z super zestawem. Harmany ogolnie sa super muzycznie. Pytanie czy kolumny mają być z bassrefleksem z przodu czy masz mozliwosoc odsunieceia ich od sciany, jaki kolor, czy mogą być drewnopodobne, czy neutralna biel lub czern. Dla mnie idealnym zestawem są Monitor Audio BX oraz HArman. Popytaj o ofertę Blackninja z HK 260, 360, MOnitor Audio M lub BX. Duzo tansze ale też switnie brzmiące są DAli Concepty. Coś wymyśli. Bierzesz nacisk na muzykę, więc JBLi bym unikał. natomiast pomysł z zakupem podstawkowych dobry, w przyszłości do dokupienia Duze kolumny i masz 7.1.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki za szybk odpowiedz,
Postaram sie obczaic te głośniki,
Co do ampa to naczytałem się że 360 i 460 różnia sie bebechami i jest diametralna roznica w odtwarzaniu muzyki z 360 a 460. Zrobie tak że pierw odsłucham na tych samych głośnikach 360 i 460 i zobacze co bliższe sercu:)
co do głośników postaram się po dobraniu ampa przesłuchać zaproponowane Studio, monitor audio, dali concept.
Jak chodzi o postawienie ich to skazane będa na stanie pod ściana - przynajmniej teraz. Kolor nie ma dla mnie znaczenia:) jesli dobrze zagraja.
:) jesli macie jeszcze jakies propzycie to smiało piszcie.
Jesli juz coś wybiore to odezwe się do Blackninja w celu zapytania o oferte cenowa.

Znalazlem na jednym z portali aukcyjnych zestaw:
Monitor Audio Bronze BX5/BX1/BX za 4300
Czy do tego zestawu potrzebuje jeszcze suba ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Słuchałem Black, słuchałem, mnie nadal nie przekonują. Wiem że są gusta i guściki. Niech każdy posłucha przed zakupem i wybierze co mu się najbardziej podoba.

POzdrawiam
 
Jeśli bx5 będzie za słabe to pomyśle nad odsłuchem
BX6+BX2+BX CENTRE + BXW10
Dodatkowo pokuszę się o JBL serie studio...
Mam pytanie bo przeglądając ofertę HK znalazłem model avr 365. Czy jest jakaś nowość? oprócz DLNA i radyjka internetowego różni się czymś od 360?- na fotkach widać że ma radiatorek czego chyba 360 nie miała..
Pytam bo może to być model pomiędzy droga 460-tka a 360tka który może warty będzie posłuchania.
Pytanie jeszcze jest takie: Jeśli HK wypuścił niedawno ten model to czy oznacza to że podobnie stanie się w przypadku 460?
Odpsłuch planuje dopiero w granicach 18tego bo teraz jestem za granica PL. Więc spokojnie przestudiuje wszystkie dostępne info. na temat podanego sprzetu:)
POzdrawiam Was serdecznie i dziękuje za pomoc
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OOOO:eek: Black, macie juz 265, 365 ? No szybka piłka ;-)
Kiedy będziesz je miec w ofercie? Czy ceny będą podobne do odpowiedników 260 i 360? Jak narazie w internecie ceny są co najmniej przerażające. Niedawno pisałeś, ze jeszcze trzeba poczekać 3 miesiące, a tu prosze. Juz je macie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to ładne kwiatki, moge prosić oferte 265, 365? Spodziewam sie, ze Takie ceny ze wzgledu na nowosc i ze za jakis czas spadną do obecnych 260, 360?
Macie moze raty na zakup 5.1 i ampli?
 
Ostatnia edycja:

drigo

New member
Jeśli chodzi o 460 versus 260 i 360 to przy dużych kolumnach to jest niebo i ziemia. Bezwzględnie tylko 460 przynajmniej na tych odsluchach co ja bylem. Pewnie bym kupił, ale sie zonie design nie podobał ;-) i skonczyło sie denonem. A sluchałem z RX8 i Klipsh ref 82. Co prawda kupiłem później od Blackninija MA BX6 set, ale cały zestaw i tak rewelacja.

Pozdro
 
Ja dlatego nie zabieram ze sobą przyszłej małżonki...:)
Szczerze to w kategorii finansowej pod uwagę biorę właśnie avr460+ MA BX 6. Pytanie czym różni się seria BX 6 od RX 6 lub RX8? Jeśli zakocham się w dźwięku z czegoś droższego niż BX6 to rozważam opcje zakupu w pierwszej kolejności dwóch dużych kolumn a potem systematycznego uzupełniania zestawu..ma to sens?:)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Jak najbardziej ma sens ... moim zdaniem ;]. Ja również wolałem poczekać i powoli złożyć taki zestaw z którego będę zadowolony w 100% i mówiąc szczerze jestem ;]
 

drigo

New member
Ja dlatego nie zabieram ze sobą przyszłej małżonki...:)
Szczerze to w kategorii finansowej pod uwagę biorę właśnie avr460+ MA BX 6. Pytanie czym różni się seria BX 6 od RX 6 lub RX8? Jeśli zakocham się w dźwięku z czegoś droższego niż BX6 to rozważam opcje zakupu w pierwszej kolejności dwóch dużych kolumn a potem systematycznego uzupełniania zestawu..ma to sens?:)

Sens jest, trza się osłuchać troche żeby widzieć różnicę między BX6 i RX8. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Jak ktoś uzywał dużo gorszego sprzetu to i jedne i drugie w tych samych warunkach robią podbne dobre wrażenie. Mam wrażenie, że dużo większa różnica jest na Subie i centralu.
 
Do góry