HK AVR 460 czy Anthem MRX-300

Witam Panowie, po długiej przerwie znów zaczynam szukać czegoś idealnego dla siebie. Ostatnia wizyta w salonie we WRO skierowała moją uwagę na sprzęt Anthema. Na wystawie był model 500 który był bardzo zachwalany i oceniany przez sprzedawcę jako dużo lepszy niż avr 460. Mało znalazłem o modelu niższym (mrx 300) bo nie ukrywam że na 500tke mnie nie stać.
Co do kolumn to byłem zdecydowany w opcji hk460+ BX6/BX-FX/BX-Cen, co do suba to na chwile obecną chce zobaczyć czy zestaw poradzi sobie bez.
Po rozmowie ze sprzedawcą ( jeszcze jestem przed odsłuchem który będzie za 2 tyg) trochę moja pewność siebie jest wystawiona na próbę w kwestii hk.
Ktoś ma mrx 300 i z jakimi głośnikami?
Na plus anthema jest podobno że gra wyśmienicie w stero+ kd. Jestem osobą która słucha wszystkiego, gra i ogląda filmy więc boje się ze niedociągnięcia sprzętu dadzą się gdzieś złapać...
Co do pokoju to na chwilę obecną jeszcze jest 25m2, ale po nowym roku plany będą na zakup większego mieszkania, więc mam czas do października aby zassać zestaw.
Dzięki za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bez suba w kinie domowym nic sobie nie poradzi.
Cóż mogę CI doradzić posłuchaj AVR460, MRX300 i może nowego AVR365. Można też chwilę poczekać i wstrzymać się do pojawienia nowych modeli Harmana x70.
 
Wiadomo kiedy będą nowe modele hk x70, zrobię odsłuch do tego czasu zapewne?

IFA już trwa:) więc mogę poczekać na ta serie:), kiedy Wy będziecie mieli ten sprzęt na testach?

seria avr x70 juz na oficjalnej stronie hk:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziś jestem po odsłuchu..W zestawie były HK AVR 260 i anthem mrx 300. Głośniki ma rx 8.. Zaczynając od HK, scena bogata w detale, dzwięk bardzo przyjemny dla ucha, melodyjny wręcz. Momentami ciężko nadążyć za detalami. Można powiedzieć że dźwięk był aksamitny i ciepły. Dobrze że siedziałem bo to były magiczne chwile. Zaraz po AVR na tapetę poszedł anthem. Nie był skalibrowany więc góra strasznie sucha i ostra. Bardzo wyraźnie słychać scenę. Głośniki uwiodły mnie od pierwszego kawałka. Nie szalałem z głośnością ale rzadko kiedy tak wyraźnie słyszałem każdy detal..Totalnie mnie pochłonęło.. Poezja...Teraz jest dylemat... Czy seria BX 6 która jest o połowę tańsza zadowoli mnie tak samo jak RX 8? Co do ampli zrobiłem dogrywkę miedzy HK a anthemem. Docelowo chciałem 460, ale skoro wyjdzie avr 170 za miesiąc to może warto poczekać..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Docelowo chciałem 460, ale skoro wyjdzie avr 170 za miesiąc to może warto poczekać..
No ale przeciez 460 do 170 ma się nijak. Chyba, ze chcesz miec drogą nowinkę, ale jednak klasy budzetowej w zamian za uznany i mocny, prawie najwyższy, choc już nie najnowszy ampli...
 
Ostatnia edycja:

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Można jeszcze poczekać na hk avr 370, który zapowiada się obiecująco. Cena (prawdopodobnie około 4000 pln) jednak jego będzie sporo wyższy niż avr 460.
 
Blackninja już wiele razy był spamowany moimi pytaniami:)
Wczoraj już do niego napisałem. HK wydawał mi się przyjemniejszy. W piątek dogrywka to zobaczę.
 
Dziś kolejny odsłuch za mną.. i powiem tak że Anthem wypadł ciut lepiej jak dla mnie całościowo( przerobiliśmy Armina, Beyonce, Blu Men i Adele) . To osobiste odczucie, o wiele wyraźniej i detaliczniej potrafi przedstawić scenę niż HK. HK za to miał więcej basu, generalnie grał lepiej dołem niż MRX 300(W Arminie było walnięcie:)). Jestem lekko za MRX 300 ze względu że lubię detale..Zresztą tym razem był już po kalibracji która pokazała znaczącą różnicę- góra nie była ostra i sucha jak poprzednim razem. Swoja drogą polecam wszystkim idącym na odsłuch zabrać ze sobą dobry materiał, bo jak się okazało blue ray do niczego nie zobowiązuje i przekonałem się o mocy sprzętu gdy Pan Sprzedawca wyją swoje perełki z kolekcji. Dobra realizacja koncertu to 80% radości odsłuchu..
 
Nie lubię czekać, bo kasa już jest, sprzęt powinien już grac. Poczekam jeszcze na avr 370, bo za wiele zachodu z tym anthemem(kalibracja i port rs+ brak bajerów jak wifi, streaming itd..)
Co do HK to już na stronie UK HK, jest 70tka w sprzedaży, nawet jest PDF z sepcem i książeczka z obsługą(na samym dole PDF'a nawet w PL)..
 
Do góry