HK AVR 265 + Dali Zensor

neoone

New member
Witam,
Po przeanalizowaniu wielu wątków doszedłem do wniosku, że zamiast kupować tani zestaw kolumn 5.1 (np. Jamo S 606), lepiej zrobię, jak najpierw kupię lepsze kolumny frontowe, a później dokupię centralny i efektowe. Mam pokój 19 m2, ale usytuowany tak, że po otwarciu 2 metrowych drzwi cała powierzchnia pomieszczenia ma około 57 m2. Chciałbym, żeby po otwarciu tej przestrzeni muzyka była słyszalna na końcu tego pomieszczenia.
I teraz pytanie do szanownych forumowiczów: zakładając amplituner HK Avr 265 i zestaw kolumn Dali Zensor, czy lepiej na kolumny frontowe wziąć model 5 czy 7? Model 5 jest dla mnie lepszy, gdyż jest po prostu mniejszy i smuklejszy, ale jeżeli nie da rady napędzić takiej przestrzeni, to wezmę 7.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uslyszysz nawet z telefonu, ale jesli ma byc dobrze to wg mnie ani 265 ani 7. Do TAKIEGO pomieszczenia potrzebujesz bardziej profesjonalnego systemu i funduszy. Do 19 m OK, ale do 57 juz nie. Pytanie jak czesciej bedziesz sluchal, bo olbrzymie kolumny w 19 metrach tez nie będą dobre.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
O ile nie będziesz otwierał tych drzwi to dasz rade pograć, ale jak chcesz otwierać na ten metraż to jak napisał krzysztofradio, coś znacznie lepszego. Inaczej na drugim końcu to usłyszysz... coś usłyszysz. Równie dobrze postaw pianocraft, wyjdzie na to samo.
 

neoone

New member
Myślę, że podczas seansu kina siedzieć będę w centrum tego 19-metrowego pokoju z zamkniętymi drzwiami, a na końcu tej przestrzeni znajduje się kuchnia - więc chciałem, żeby podczas gotowania miło płynęła mi muzyczka do uszu. Zresztą, mogę załączyć w kuchni owej 2-gą strefę i puszczać to samo, co w strefie 1, czy coś pokręciłem? Budżet i tak już powiększyłem i powiem szczerze, że nie widzę już za bardzo opcji kolejnego jego powiększenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

neoone

New member
Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
W międzyczasie wykrystalizowały mi się plany. Słuchałem zarówno Dali Zensor 5 jak i 7, oraz ostatnio kolumn Paradigm 9 series 7 z amplitunerem Denona. Powiem, że bardzo mi się spodobały, zarówno brzmieniowo, jak i pod względem wyglądu, więc tutaj decyzja już zapadła - będą to właśnie te kolumny jako frontowe, później dokupię resztę. Natomiast waham się jeszcze co do amplitunera, który to wszystko ma napędzać - czy to ma być wspomniany HK AVR 265, czy może jakiś właśnie Denon - np. 2113? Co szanowni forumowicze o tym sądzą, co lepiej zagra z Paradigmami? A może poczekać chwilę i wybrać nowy produkt - HK 270?
 
Do góry