HK AVR 260 i komputer - problem

antydsr

New member
Witam. Postanowiłem podłączyć komputer pod mój zestaw (h/k avr 260, sony bravia) aby czasami popracować na "dużym ekranie". Podłączenie wygląda tak: komputer-kabel hdmi->avr-kabel hdmi->telewizor. Podczas użytkowania występuje następujący problem: obraz co jakiś czas (minuta, dwie czasem więcej) gaśnie i włącza się ponownie - tak jakby odłączyć przewód i podłączyć ponownie. Jest to bardzo irytujące i uniemożliwia przyjemne korzystanie. Serdecznie proszę forumowiczów o pomoc. Co może być przyczyną takiego zachowania sprzętu?
 

Bzik

New member
Witam,

też ma komputer podłączony pod AVR260 i takie objawy u mnie też czasem występują ale to tylko zaraz po uruchomieniu komputera, pokaże się pulpit zgaśnie i zaraz zaskoczy znowu. Dodam, że na konsoli PS3 również tak się czasami dzieje ale też tylko zaraz po uruchomieniu nigdy nie wystąpiło to w czasie grania czy też oglądania bądź przeglądania internetu, tylko na samym początku. Więc to chyba nie wina HDCP. Obstawiałem, że to kabel HDMI podłączony z amplitunera do telewizora, który jest ukryty w ścianie bo jest to stary kabel jaki został zakupiony z konsolą ale teraz widzę że to jednak nie kabel. Może to wina upscalera, który na początku próbuje dopasować rozdzielczość.
 

antydsr

New member
Przekopałem się przez miliony postów na internecie i chyba wiem w czym tkwi problem. Nie w kablu - na kilku różnych sprawdzałem. Problem tkwi w odświeżaniu ekranu. Windows7 ustawia (nie wiem czemu) 59Hz, telewizor ma 60 z tego co się orientuję i to właśnie 'rozjeżdża' wyświetlanie. Próbowałem wymusić odświeżanie na 60Hz w komputerze ale nie da się - wraca na 59Hz.

Co ciekawe, jeżeli odepnę komputer z amplitunera i podłączę do telewizora przez hdmi problemu nie ma bez zbędnego zaglądania do jakichkolwiek opcji. I teraz tak właśnie mam podłączone - komputer->tv->amplituner (dla dźwięku).

Pozdrawiam.
 

Bzik

New member
Ja mam ustawione na komputerze 60Hz, telewizor w info też pokazuje, że odświeżanie jest na poziomie 60Hz, więc to chyba nie odświeżanie.
 

Neosternik

New member
Na 255 mam podobnie,zaraz po uruchomieniu ampli i dvd ekran mruga kilkukrotnie,czasem sniezy,po czym obraz igła.śnieżenie podejrzewam to wynik slabej jakosci kabla hdmi.całość wyglada tak jakby ampli dobieral odpowiednia rozdzielczość.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie tylko :)
HDMI to nie jest coaxial czy optyk, w którym po odłączeniu kabla nadal lecą cyferki, w HDMI wtedy wszystko jest stopowane i źródło rozpoczyna zbieranie informacji o podłączonych po kolei urządzeniach, dopiero jak ustali możliwości poszczególnych co do rozdzielczości i obsługiwanych formatów obrazu rozpoczyna transmisje.
 

aarekk

New member
HK AVR260 loosing HDMI sygnal...

Nie tylko :)
HDMI to nie jest coaxial czy optyk, w którym po odłączeniu kabla nadal lecą cyferki, w HDMI wtedy wszystko jest stopowane i źródło rozpoczyna zbieranie informacji o podłączonych po kolei urządzeniach, dopiero jak ustali możliwości poszczególnych co do rozdzielczości i obsługiwanych formatów obrazu rozpoczyna transmisje.

BlackNinja!

Czy mógłbyś odpowiedzieć, co o tym myślisz:
Mam problem z HK AVR-260. Do niego podłączona jest konsola PS3, odtwarzacz DVD Pioneer DV-LX50 i odtwarzacz HDMI ARIVA - wszystko trzema dostępnymi gniazdami HDMI, wyjście na telewizor też po HDMI. Wszystko ustawione domyślnie na 1080p (AVR upscaluje jeśli musi, ale nie musiał, bo wszystkie źródła nadawały bez problemu w full HD). Przełączanie pomiędzy źródłami było dotąd bezproblemowe - czarny ekran przez ułamek sekundy i znów wizja. Bez problemu chodziła konsola itp.

Od pewnego czasu jakkolwiek bym nie zmienił źródła, amplituner "nie łapie danych" po zmianie z nowego źródła - ciemno i głucho. Podobnie jest gdy PS3 na chwilę przestanie nadawać strumień (gdy włączana jest gra lub film z BluRay). Amplituner traci komunikacje i już jej nie odzyskuje - ciemno i głucho. W dwóch zdaniach to wygląda to tak, że po włączeniu amplitunera mam jedną szansę na skomunikowanie się urządzenia źródłowego z amplitunerem. Po jakichkolwiek zmianach parametrów sygnału, lub jego chwilowym zaniku, AVR nie jest w stanie ponownie złapać sygnału...

Czy spotkałeś się już z takim przypadkiem?
Czy jest sens w upgrade firmware?
Czy od razu wysyłać go do serwisu? Czy mam szansę na naprawę gwarancyjną? Jak to jest z HK - rok czy dwa lata?

Będę wdzięczny za jakieś info...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najpierw upgrade, później jak nie pomoże to serwis.
Wyślij do serwisu, z prośbą o naprawę gwarancyjną, zwróć się do sprzedawcy o pomoc w podklepaniu sprawy i może się uda :)
 
Do góry