HK AVR 255 zamiana na Yamaha RX-V673

Rekin175

New member
Witam , zastanawiam się nad zmianą AV na Yamaha-e RX-V673 , obecnie posiadam HK AVR255 plus zestaw kolumn 5.0 YAMAHA NS-555 / NS-333 / NS-C444w [w planie dodanie suba] , chciałbym poznać waszą opinię czy odczuję różnicę w mocy i jakości oraz czy Yamaha przepuści mi sygnał 3D przez Blu-ray gdyż mój HK sobie z tym nie radzi chyba że czegoś nie wiem .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
będzie przede wszystkim inaczej
jednemu pasuje HK , innemu Yamaha i innym Denon/Onkyo

sam musiał byś posłuchać

wg mnie HK ma sporego kopa , Yamaha , starsza o ile się nie mylę 663 w porównaniu do mojego Onkyo 609 wypadała bardzo blado , zapewne to też wina ponad 200W słabszego zasilacza u Yamahy
 

werf

Active member
Bez reklam
Czyli jak na razie zyskam 3D przez AV , nie zadowala mnie to że mój HK jest dla mnie za słaby . Czy na AV od Yamaha będzie większy kop , a co odnośnie basu Yamaha ma słabszy ?

Kręcisz się w kółko między dwoma podobnymi amplitunerami
Może by tak ze 3 modele wyżej to i uśmiech na twarzy się znajdzie
 

werf

Active member
Bez reklam
będzie przede wszystkim inaczej
jednemu pasuje HK , innemu Yamaha i innym Denon/Onkyo

sam musiał byś posłuchać

wg mnie HK ma sporego kopa , Yamaha , starsza o ile się nie mylę 663 w porównaniu do mojego Onkyo 609 wypadała bardzo blado , zapewne to też wina ponad 200W słabszego zasilacza u Yamahy

A jam mam teraz do zabawy i testów Pioneera co ma trafo całe 370W :smile:Przynim twoje Onkyo z mocarnym zasilaczem nie wygląda wcale
 

mors111

Active member
Bez reklam
zapewne model LX..

czytałem o nich wiele dobrego , jednak cena robi swoje

w przypadku tanich modeli Yamahy niestety czuć niedobór mocy i brak dynamiki
 

werf

Active member
Bez reklam
Wrośnie i to znacznie
Jeśli myślisz o AV Yamahy to tak od modelu 1010 lub 1020 będzie znacznie zauważalna poprawa we wszystkich aspektach
Moim zdaniem zakup nowego amplitunera nie ważna marka do 3-3,5 tyś niczego nie poprawi a będzie tak samo podobnie troszkę inaczej (czyli nie warto)
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
będzie przede wszystkim inaczej
jednemu pasuje HK , innemu Yamaha i innym Denon/Onkyo

sam musiał byś posłuchać

wg mnie HK ma sporego kopa , Yamaha , starsza o ile się nie mylę 663 w porównaniu do mojego Onkyo 609 wypadała bardzo blado , zapewne to też wina ponad 200W słabszego zasilacza u Yamahy
Zgadzam się w 100%. Każdy z tej trójki brzmi inaczej,różnica jest wyraźnie słyszalna.
 
Do góry