HK AVR 255 + Yamaha NS-50

rmaya

New member
HK AVR 255 + Yamaha NS-50 lub może klipsch f1

czy taki zestaw nada się do muzyki/kina? (50/50)
muzyka: głównie rock.
pokój 4,5x4,5m

przeglądając forum tylko zniechęciłem się do JAMO s606 mimo, że na początku się na nie napaliłem...

Jeśli nie Yamaha to do tego HK to co?
budżet: około 3,5k

myślałem jeszcze of klipsch-ah f1 pytanie tylko jak to będzie się zgrywało z HK (i czy mieszcze się w budżecie :D ) bo na forum widziałem tylko zestawienia z onkyo, które nie porywa mnie wyglądem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w takim zestawieniu byłbym za Jamo 606 lub Jamo 608 z HK
AVR 255 , szczególnie że 50% do muzyki.
 

rmaya

New member
problem tylko w tym że jest tylny bass reflex i boczny niskotonowy.
nie jestem pewny, czy dam radę to jakoś sensownie ustawić u siebie bo miejsca na fronty mam jakieś 0,5m dla każdej, czyli po wstawieniu kolumny odległość niskotonowego od ściany będzie jakieś 30cm.
 

rmaya

New member
podobno mówić do siebie to jeszcze nie problem.
podobno problem zaczyna się wtedy gdy się sobie samemu odpowiada :D

ale do tematu.

dziś miałem okazję porównać brzmienie JAMO s606 na 2 ampli:
- HK
- ONKYO

muszę przyznać, że H/K wygląda jak dla mnie o niebo lepiej od ONKYO ale za to brzmienie tego drugiego (jak dla mnie) wypada o wiele lepiej.
moje obawy co do jakości wykonania i brzmienia samych jamo okazały się bezpodstawne i myślę, że za taką cenę nie znajdę dobrego konkurenta a kolor biały jak dla mnie mistrzostwo :). kolumny grały naprawdę równo, czysto i przyjemnie :D

tak więc decyzja zapadła:
ONKYO tx-sr608 + Jamo S606HCS3

jak zamówię i osłucham się trochę w domowym zaciszu to podzielę się wrażeniami i spostrzeżeniami i zrobię to z premedytacją mimo, że nie potrafię tak lekko pisać o wrażeniach muzycznych jak pozostali forumowicze :D

pozdrawiam wszystkich i dziękuję za porady.
a taka rada dla wszystkich pytających i poszukujących: nie polegajcie tylko na opiniach innych ludzi tylko ruszcie 4litery sprzed monitora i wybierzcie się na odsluch - ja np. całkowicie zmieniłem zdanie po porównaniu osobistym.
:bober:
 

rysiox

New member
Witam wszystkich;)
Jako że jestem kompletnym laikiem w tym temacie,niestety-z aspiracjami do słuchania na dobrym sprzęcie, proszę o powstrzymanie się od zbyt głośnego śmiechu - pierwszy poważniejszy zestaw kina kompletuję;)
I do rzeczy.
Mam zamiar sprawić sobie ampli jak w temacie ,czyli Harman Kardon
Type: AVR 255 DTS/HDMI/7x50Watt , biorąc do tego głośniki Harman Kardon
Type: HKTS-7BQ 5,1 SURROUND 100 WATT SUBWOOFER - miał ktoś okazję przesłuchać taki zestaw i byłby chętny podzielić się wrażeniami?Ze względu na niewielką ilość miejsca mój wybór padł na wymienione głośniki - sugerując się niezłą marką.Byłbym wdzięczny za opinię,lub ew. sugestie - co ew. w zamian,o raczej średnich bądź małych gabarytach.
 
Do góry