HK Avr 255 Prosze o pomoc !!!

luxbox

New member
Ponawiam prośbę bo w temacie z ankietą nikt nie opowiedział.

Witam to teraz ja poproszę o pomoc.
Po pierwsze za żadne skarby nie wiem jak włączyć dźwięk dolby 5.1 czy w cyfrze + czy w ps3 cały czas mam Audio Format from Source na PCM,.
Cyfra + podpięta HDMI, ps3 to samo. Na wyświetlaczu w tych okienkach mam tylko literki w dwóch przednich kolumnach, w instrukcji pokazane że sa we wszystkich. Nie pojawia sie też opis kodowy 3/2/1 jak to jest w instrukcji. Ustawiłem wybór dźwięku na auto jak oglądam cyfre + HD na wszystkich kanałach (film, Hd, muzyka) mam Logic 7 Movie jedynie jak włączam gre to zmienia na logic 7 game.

Problem nr dwa to sa jakieś zakłócenia, mam podpięte i cyfre i ps do amplitunera i z niego Hdmi do telewizora, jednak pojawiają sie takie błyskające paski w dolnej części ekranu. Momentami wogule obraz znika i pojawia sie na nowo, dopiero jak wypnę kabel i wepnę go ponownie jest chwile dobrze, jednak po jakimiś czasie znów to samo.

POMOCY !!!

HK 255 + F1 + sub 10
 

salata

Member
Jeżeli podczas gry na PS3 masz multichannel pcm to tak ma być, bo to PS3 decyduje dźwięk i wysyła go zdekodowany do ampli. Sam kiedyś myślałem że to błąd. Jak słyszysz dźwięk że wszystkich kanałów to jest ok. Może podobnie masz z dekoderem cyfry.

regards
salata via tapatalk
 

luxbox

New member
Ale włączam film w BR i co tez jest to samo? Na c+ film hd był avatar przed chwilą i co też ma mi PCM pokazywać ??
 
Ostatnia edycja:

jkn

Banned
materiał z br miałeś napewno wielokanałowy ? nie mam cyfry więc niemogę sprawdzić ale może lecieć w PCM jeśli masz TVP HD tam zawsze jest dolby 5kanałów w N teraz napewno leci MTV HD wielokanałowe
 

pkomp

New member
po pierwsze sprawdź czy cyfra wogóle wysyła dźwięk wielokanałowy po hdmi - spora część dekoderów śle tylko stereo PCM a dopiero przez optyka wysyła DD(to czy 5.1 w upc muszę wybrać w dekoderze w dostępnych ścieżkach dźwiękowych)

Co do ps3 to zobacz czy to PCM 5.1 - jak tak to nie masz sie czym martwić i wszystko jest ok

co do błysków i zaników - zmień kabel bo ten jest uszkodzony
 
Ostatnia edycja:

luxbox

New member
Dekoder jest philpsa, z tym sygnałem zaraz poszukam, jednak martwi mnie PS3 mam filmy na których ewidentnie pisze DD 5.1 i nie działa. Jeśli mówicie że tak ma byc, to dlaczego na animacji pokazuje tylko liczbę w okienku przód lewy i prawy. Jestem trochę załamany bo na 15 letnim kinie domowym panasonica miałem lepszy dźwięk niż teraz. Kompletnie nie ma efektu. Co do kabla to na każdym jest to samo, połączenie Ps3 i dekoder też, Zmieniałem kable jednak zakłócenia występują, dopiero jak wypnę i wepnę ponowie to jest spokój na kilka godzin.
Przeprowadziłem próbe na kilkunastu płytach dvd, BR , czy najnowszych grach i zawsze pisze Logic 7 movie. Z instrukcji wynika że na animacji nawet jak bym nie miał kolumn popodpinanych powinno sie pokazywać na ile kanałów idzie dźwięk, a u mnie jest non stop tylko na dwie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
glupoty Ci gadaja.... bo nie doczytali......
ampli dostaje tylko dwa rozkodowane kanaly - tutaj jest pewnosc.
1.sprawdz czy faktycznie dekoder c+ nie blokuje wielokanalowki przez hdmi , tak jak radzo pkomp

2.sprawdz ustawienia audio w ps3- gdzies nastepuje downmix i trzeba znalesc winowajce
3.w przypadku wlasciwych ustawien audio w ps3 , sprawdz czy nie masz ustawionego przekazywania dzwieku na TV
4.jesli tak- wylacz
 

luxbox

New member
oki udało sie :p
Z cyfrą mieliście racje mój dekoder nie przesyła dźwięku dolby po Hdmi tylko coaxialu, podpoiłem i hula pięknie :p. Co do Ps3 to po ostrej walce doszedłem do tego że nie miałem zaznaczonych wszystkich formatów przesyłu. Też ktoś tutaj miał racje że PS3 ma swoje dekodery i wysyła dziwek LPCM czyli już zdekodowany do amplitunera (linear PCM) przy takim ustawieniu mamy pewność że nawet najwyższe formaty dźwięku zostaną prawidłowo zdekodowane i przesłane. Na wyświetlaczu HK mamy wtedy Multi-CH PCM.
Możemy ustawić w PS3 Bitstream i wtedy będzie wychodził sygnał niezdekodowany i będzie to robił amplituner, przy tym ustawieniu będziemy mieli odpowiednie napisy Dolby Digital , dolby true hd itd.

Pozostaje pytanie czy przy moim apl. pozostawić LPCM w konsoli czy dać pole do popisu i niech sam dekoduje amplituner?

Jest jeszcze problem z tym zakłóceniem jak wybadałem pojawia sie ono po ponownym włączeniu np konsoli i dopóki nie wypnę z niej kabla i nie wepnę na nowo, po tym zabiegu problem znika. to samo z dekoderem c+
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jak zapodasz jakiś format typu DTS MA CZY DD True HD to ps3 go nie prześle tylko wyśle sam core czyli DD i DTS....(nie wiem jak ps3 slim - ono chyba daje radę) - dlatego lepiej niech zdekoduje plejak i wyśle LPCM
 

superfejmus

New member
koledzy mam inny problem z hk avr255, obraz puszczony przez amplituner za żadne skarby nie chce być w większej rozdzielczości niż 420p, w ustawieniach pisze, że dostaje 1080 a na wyjściu jest 420p i nie ma opcji zmienić na żadną inną rozdzielczość, podświetlona jest tylko ta jedna (420p). Podłączałem PS3 super slim i laptopa, bezpośrednie podłączenie pod tv daje full hd, po puszczeniu przez ampli obraz degraduje na 420p. Kabel hdmi którym podłączałem to wersja 1.3 a sprawdzone też na innym kablu hk z zestawu do dvd. Sprawdzone też na innych wejściach w amplitunerze jednak każdy sposób daje ten sam efekt czyli 420p na tv. Poradźcie coś bo brak mi wejść w tv i obraz przez amplituner to jedyne wyjście ale na 420p nie da się tego oglądać, gorzej niż na sd w telewizji analogowej...

Nie bardzo wiem co jeszcze może mieć tutaj znaczenie, źródło odrzucam i kabel, w takim razie tv nie toleruje sygnału 1080 puszczonego przez ampli, a bezpośrednio ze źródła już tak?



EDIT:
Chyba muszę mój zabytkowy tv w końcu wymienić ;) na wieczór mnie naszło i wpadł do głowy pomysł, że może na wejściu hdmi1 zadziała? I jak się okazało na wejściu hdmi1 pokazały się wszelkie rozdzielczości do wyboru (w menu hk avr255) włącznie z 1080i/1080p podczas gdy na hdmi2 jedyna możliwa do wyboru była 420p
 
Ostatnia edycja:

superfejmus

New member
a z czym to się wiąże i po czym poznać

wszystko działa jak należy jak na razie, problem z rozdzielczością wydaje się być winą tv skoro na innym wejściu tv tego problemu nie ma
 

superfejmus

New member
no tak, zdecydowanie, ma już swoje lata w dobie szybkich zmian wręcz już emerytura się należy.

Sprawdzę później jaką ma datę na obudowie z tyłu amplituner bo u mnie nie zauważyłem żadnych trzasków ani innych opisywanych jako wady avr255, być może już był w serwisie, spytam poprzedniego właściciela.
 
Do góry