HK AVR 255 Problem

djhiq

New member
Nie potrafię sobie poradzić z odpaleniem dzwięku z tunera tv sat na moim nowym 255. Skonfigurowałem głośniki i dzwięk ogólnie jest. Radio gra normalnie. Teoretycznie rozpoznaje dzwięk po hdmi jako PCM ale w głośnikach cisza. Siedze już drugi dzień i lipa nadal nic nie słysze. Z onkyo 309 niemiałem takich problemów od razu działało. Jakiś pomysł gdzie moze być coś nie tak?? No i od razu pytanko. Onkyo z moim tv sharp wchodził w tryb aquos link tak ze dzwięk na tv sam sie wyciszał a grał tylko ampli. Jak wyłączyłem ampli to grał tv. Czy tu tez jest taka mozliwość aby to tak ustawic. Oczywiście kiedy w koncu usłyszę jakiś dzwięk z tv przez ampli. Pomocy !!!!
 

Arth1972

New member
Witam.A czy wybrałeś w menu dla danego źródła (np. dvd itd.) odpowiednie ustawienia?Trzeba wybrać źródło np dvd rozwinąć ustawienia i wybrać rodzaj połączenia np. HDMI (takie jakim kablem masz połączone audio i video).
 

djhiq

New member
Oczywiście. Mam ustawione w cbl/sat jako zródło video oraz zrodlo dzwieku HDMI 2 pod które mam to podpiete. Obraz przechodzi ale niestety dzwięk już nie. Zaznaczam ze sprzet nie jest nowy ale jest na gwarancji. Czy jest mozliwość że cos jest uszkodzone??

Aha no zeby rozwiacwatpliwosci. Jak podepnę kabel bezpośrednio do tv dzwiek oczywiscie jest wiec problem lezy po stronie AV
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djhiq

New member
No ale kolego blackninja cenacena ale przeciez jak sprzet jest uszkodzony to go oddajesz do serwisu a nie sprzedajesz uszkodzonego. A nawet jak juz to sprzedajesz po naprawie. Kolega z allegro ktory sprzedal nie bylby chyba az tak glupi.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
spróbuj podłączyć pod inne gniazdo HDMI w ampli, sprawdź na innym kablu HDMI, co to za tuner? Nie masz w nim ustawione, żeby dźwięk szedł po optyku? W tunerach N-ki jest taka możliwość...
 

djhiq

New member
sprawdziłem każde gniazdo hdmi. Na każdym to samo. Jest obraz dzwięku niema. Tuner to nie jest firmowy platformy tylko prywatny. Tak jak mówie po hdmi napewno leci dzięk bo jak podłącze go do tv normalnie wszystko działa. Wygląda na to ze ampli go nie widzi bądz nie działa dziek w hdmi. Cały czas migają mi głosniczki na wyswietlaczu ampli. Kable nic nie dają tzn ich zmiana. Podłączyłem konsolę to samo. Nie pozostaje nic innego jak serwis chyba. No i oczywiście rozliczenie się z nieuczciwym sporzedawcą na allegro. Straszne to ze ludziom sie jeszcze chce bawić w sprzedaż uszkodzonych rzeczy na allegro których niepoprawne działanie wychodzi od razu. Dramat

Dobra opanowałem sprzęt. A więc działa wszystko. Jedynie jest tak że jak najpierw załączę źródło (tuner sat) a później ampli to nie mam dzwięku. Jeżeli jednak wyłączę sat i załączę ponownie dzwięk od razu się pojawia. Czy myślicie że taki objaw jest normalny?? Możliwe że tak to jakoś współpracuje z tym sprzętem. Poza tym to co ten ampli zrobił z moim obecnym zestawem Canton Movie CD 1000.2 jest wręcz nieprawdopodobne. Nie przypuszczałem że to jest w stanie tak zagrać. Wcześniej napędzało to Onkyo 309 i różnica jest wręcz niewyobrażalna. Nie wiem jak to mozliwe ale z onkyo grało to jakoś płasko mało dynamicznie. To co ten ampli robi z subem to wrecz nieprawdopodobne. Sub schodzi tak nisko ze czasem myślę ze wyjdzie z pokoju. W stereo gra to naprawdę bardzo poprawnie. Jeszcze nie dostroiłem całości ale wystarczyło dodać nieco wysokich bas na 0 db i jest naprawdę ok. Wzmocnienie na sub do połowy bo powyzej to basu jest już nadmiar. Wydaje mi się także że procesory dolby działąją o wiele lepiej niz w onkyo. Niektórych trybów z onkyo nie dało się wręcz słuchać a tu każdy jest fajny tylko kwestia gustu. Dlatego zaprzestałem narazie sprzedaży Cantonów gdyż aktualnie grają w pokoju 4,7 x 3,7 m i tam w zupełności to wystarcza. Zmienie głośniki jak będę się przeprowadzał do nowego lokum ale to za ok 3-4 lata. Jeszcze pytanko tylko czy mozna tak skonfigurować ten ampli zeby działał w trybie hdmi through. Chodzi mi o to zeby ampli puszczał sygnał hdmi na wyjście gdy jest w trybie standby. No i czy jest opcja wprowadzenia kompatybilności z tv tak jak miałem w onkyo ze tv wchodził w tryb LINK i sterowanie głosem pilotem tv sterowało ampli. Oczywiście tv wyciszał się automatycznie a uruchamiał dzwięk gdy AV przechodził w standby.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djhiq

New member
No właśnie problem jest dziwny. Gdy włącze najpierw tuner sat a poźniej ampli niema dzwięku. Gdy włącze ampli a pozniej tuner dzwięk się pojawia. Może jakaś wymiana oprogramowania by pomogła. Albo poprostu z tym akurat tunerem sat tak to współpracuje (IPBOX 91 HD). Poza tym wielkie dzieki za doradzenie z tym Harmanem bo to poprostu jest niebo i ziemia. W onkyo jeszcze miałem taki motyw że mi dolby po hdmi nie leciało a z tym harmanem bez problemu. Też dziwne. COś te sprzęty nie są kompatybilne w pełni. Troche szkoda że niema tego hdmi through. Myślę teraz jak to połączyć abym nie musiał korzystać zawsze z ampli a też czasem dzwięk z tv
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ampli->TV najlepiej kablem YPrPb. Sprawdź czy na tunerze nie wyskakuje Ci błąd HDCP. I poczytaj sobie o kablach iHDMI, może jakiś taki kabelek będzie w stanie rozwiązać Twój problem.
 

djhiq

New member
Myślę nad innym rozwiązaniem. Podłącze tuner do ampli za pomocą optyka a tuner bezpośrednio do tv poprzez hdmi. Nie potrzeba mi przepuszczać sygnału tv przez ampli. Powinno spełnić swoje zadania takie podłączenie. Kompatybilność z funkcją aquos link z tv sharp odpada tego sie juz dowiedziałem z serwisu harmana
 

djhiq

New member
No to pomęcze jeszcze wątek. Chciałem sobie zrobic takie połączenie ze hdmi -> TV a do AV optyk z dzwiękiem. No i lipa znów dzwięku niema. Włączanie i wyłączanie tunera sat nie pomaga. W info podaje mi ze nie ma sygnalu na wejściu. Oczywiście w menu ustawiam audio onput na optica 1 do którego wlecał optyk. No i co wy na to panowie. Po stronie tuneraniema problemu po tk samo podłączałem do onkyo i wtedy hulało.
 

djhiq

New member
Kolego juz to opanowałem. Działa tak że musze najpierw włączyć ampli a po jakiś 10 sek mogę włączyć tuner. I wówczas dzwięk hula. Dziwne ale właśnie tak to działa. A soft wymienię na najnowszy ale myślę ze to nie pomoże. Narazie mam 97.2.2
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja natomiast myślę, że jest bardzo prawdopodobne iż nowy soft pomoże. Każda kolejna jego wersja ma przede wszystkim za zadanie poprawę obsługi HDCP.
 
Do góry