HK avr-255 i co dalej?

szyjek

New member
Dobry wieczór,

Urządzam mieszkanie na poddaszu i szykuję zakup pierwszego zestawu grającego. Zupełnie nie wiedziałem od czego zacząć i przeglądając internet natrafiłem na to forum - gdzie bardzo szybko zauważylem mnóstwo kompetentnych rozmów ;) dlatego liczę na waszą pomoc :roll::roll:.

Poddasze jak to poddasze jest nietypowe - zestaw będzie w otwartym salonie 6,5 x 5m. Salon jest otwarty na przesmyk między pokojami i klatkę schodową, do tego dochodzą skosy sufitu. Od razu dodam że nie jestem żadnym audiofilem ani nie szukam niczego "super" po prostu ma się przyjemnie oglądać filmy i okazjonalnie posłuchać głośniej muzyki bez żadnego "charczenia" z głośników.


Mam możliwość okazyjnego kupienia amplitunera Harman Kardon avr-255 za 800zł. Proszę o podpowiedź czy to dobry wybór i co mógłbym do niego podłączyć? Szukam zestawu kolumn 5.0 i poźniejszego dokupienia suba. Kolumny nie ukrywam również chcialbym kupić używanie do około 1500 zł. Czy odradzacie kupno używanego sprzętu? Jeżeli nie to proszę o podpowiedź jakiegoś popularnego dobrego dla mnie zestawu z poprzednich lat.


Pozdrawiam,
 

szyjek

New member
Ok, dziękuję za opinię, może ktoś podpowie mi w sprawie doboru zestawu kolumn? Nie wiem czy temat założyłem w odpowiednim dziale, jeżeli nie to proszę o przeniesienie tematu :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja radzę uważać na HK 255. Nie pamiętam już dokładnie, ale miały jakąś wadę fabryczną i sporo było reklamacji. Pewnie chłopaki lepiej pamiętają. Ja gdybym miał brać HK to bym wolał model 260.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Krzysiu jeżeli to używany sprzęt to chyba trzeba na wszystko uważać:p mój smiga 5 lat,ale nie powiem miały wady pewne egz.Pzdr
 

szyjek

New member
Do Harmanka polecam Klipsch lub JBL.
Za 1500 zł komplet 5.0 to nie ma raczej szans tym bardziej na taki metraż.


Ok no ale cóż.... coś muszę kupić dlatego wspominałem o używanym sprzęcie. Myślę że do 2000 moglbym naciągnąć budżet o ile to coś zmienia?

A ja radzę uważać na HK 255. Nie pamiętam już dokładnie, ale miały jakąś wadę fabryczną i sporo było reklamacji. Pewnie chłopaki lepiej pamiętają. Ja gdybym miał brać HK to bym wolał model 260.

Co to są za wady? czy mogę coś zweryfikować przed zakupem? Jaki inny używany dobry amplituner kupie w tej cenie?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie pamiętam dokładnie co to za wady były, ale było sporo wpisów. Zależy dużo od egzemplarza , ale uczulam. Co do producentów, to każdy ampli który w tych latach był na porównywalnym poziomie cenowym/klasowym będzie w podobnej kwocie. Ja mam do tej pory Onkyo 608 i też bezawaryjne.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ale masz okazję posluchac?To sprawdź każdy tryb audio i ogólnie funkcje podst. A i podstawa to wyjście HDMI na TV czy puszcz sygnał ale nie tylko menu ekranowe ale i film .Pzdr
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Ja byłem zadowolony, ale padło mi hdmi. Grał dalej, ale musiałem używać innych połączeń.
Amplituner fajny, ale sprawdź czy wszystko działa, bo model ma już swoje lata. Jeśli działa to będziesz zadowolony :)
 

szyjek

New member
OK. Dziękuję za komentarze :). Spędziłem sporo czasu na szukaniu używanych kolumn. Poniżej wrzucam opis, ceny i linki sprzętu w mojej okolicy, który mnie zainteresował i był w cenie 800-2500zł. Super jakby ktoś skomentował poszczególne pozycje. Wiem, że dobrze mi doradzacie w sprawie kolumn Klipsh i nawet takie znalazłem (ostatnia pozycja) ale cenowo jest to dla mnie trochę za dużo. Dlatego proszę o opinie w sprawie innych zestawów które tu wrzuciłem. Może jednak znajdziemy jakiś kompromis :roll:.



1. 5 kolumn Wharfedale diamond 8 (8.4 + 8.1 + centralny) (800zł !!!)

olx.pl/oferta/smieszna-cena-wharfedale-diamond-5-0-8-4-8-1-centralny-CID99-IDcqnVW.html#1eaf8e0256;promoted

2. Kolumny 5.0 Eltax Liberty System 5+ (900zł)

olx.pl/oferta/kolumny-eltax-liberty-system-5-CID99-IDbDUaX.html#1eaf8e0256

3. Zestaw JBL LX2000, LX2001 cos więcej? zdjęcia w linku (1200zł)

olx.pl/oferta/glosniki-do-kina-domowego-CID99-IDcpuFN.html#d710dd96bd

4. Tonsil feniks 5.1 (1200zł)

olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-feniks-CID99-ID9T8BH.html#1690a81de6

5. JAMO S606 + subwoofer Energy ESW-C8 (1400zł)

olx.pl/oferta/jamo-s606-5-1-CID99-IDcxwnh.html#e8a8c7b35c

6. Jamo S606 HCS3 5.0 + subwoofer Jamo E4 sub.4 oraz amplituner 5.1 Pioneer VSX 421 (1800zł)


olx.pl/oferta/zestaw-5-0-jamo-606-hcs3-jamo-e4-sub-4-amplituner-pioneer-vsx-421-CID99-IDctpJR.html#66a2d3e0e7

7. Amplituner Pioneer VSX-322, odtwarzacz DVD/CD Pioneer BDP-150, kolumny TAGA Harmony TAV 506f v.2 (5.0) + subwoofer Magnat Sub 201a (1800zł)

olx.pl/oferta/kino-domowe-pioneer-kolumny-taga-5-0-subwoofer-magnat-sub-201a-CID99-IDcO3cW.html#e8a8c7b35c;promoted

8. Yamaha NS 555+ NS 333 + NC444 5.0 (1950zł)

olx.pl/oferta/yamaha-ns-555-ns333-nc444-5-0-stan-bdb-zobacz-CID99-IDcIxHt.html#66a2d3e0e7

9. Kolumny JBL Nortridge - seria E (E60 i E80) 4 sztuki (2000zł)

olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-jbl-nortridge-seria-e-CID99-IDbEmoB.html#663393a966

10. Klipsch F3 - chyba 5.0 (2200zł)

olx.pl/oferta/kolumny-klipsch-f3-CID99-IDcLAbf.html#1690a81de6
 

szyjek

New member
Do tego co dobierasz to 3 i 9, reszta za mała efektywność lub za duże moc.


tzn amplituner za słaby? wyszukałem jeszcze jeden o którym często tu wspominacie - Onkyo model TX-SR 608 za 850zł

olx.pl/oferta/onkyo-tx-sr-608-CID99-IDcbdpT.html

i do tego Klipsch Synergy - pozycja 10 z listy tak by pasowało??? Przekroczę wtedy budżet o 1000zł ale powiedzcie czy warto? Czy dla mnie kto słuchał muzyki z "plastików" nie wystarczy coś tańszego z przedstawionych wcześniej pozycji?
 

szyjek

New member

setunia

New member
Bez reklam
Trochę odgrzewam, ale po kolei.
255 to porządny ampli dla niewymagającego melomana, wydajny prądowo = nadaje się do nagłośnienia dużych pomieszczeń. U mnie trochę czasu grał z JBL ES90 5,0 i nie dostawał zadyszki. Kolumny puściłem za 2000 przy okazji remontu mieszkania, więc można je dostać w tej cenie :)
Taki zestaw mogę polecić z czystym sumieniem.
W kolumnach najbardziej wymagająca prądowo jest sekcja niskotonowa, a ES90 są tam dwa głośniki synchroniczne 20cm na kolumnę i 255 zasilała je bez problemu, więc zasili i inne podobnej wielkości, chyba, że chcesz ciągle robić dyskotekę w domu.
Słuchałem też wymienionych Jamo i Yamaha - również porządne kolumny. Te pierwsze cztery pozycje to sobie odpuść.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szyjek

New member
Trochę odgrzewam, ale po kolei.
255 to porządny ampli dla niewymagającego melomana, wydajny prądowo = nadaje się do nagłośnienia dużych pomieszczeń. U mnie trochę czasu grał z JBL ES90 5,0 i nie dostawał zadyszki. Kolumny puściłem za 2000 przy okazji remontu mieszkania, więc można je dostać w tej cenie :)
Taki zestaw mogę polecić z czystym sumieniem.
W kolumnach najbardziej wymagająca prądowo jest sekcja niskotonowa, a ES90 są tam dwa głośniki synchroniczne 20cm na kolumnę i 255 zasilała je bez problemu, więc zasili i inne podobnej wielkości, chyba, że chcesz ciągle robić dyskotekę w domu.
Słuchałem też wymienionych Jamo i Yamaha - również porządne kolumny. Te pierwsze cztery pozycje to sobie odpuść.
Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedź. Nadal poszukuję mojego zestawu i już miałem zakładać nowy temat ale może ktoś jeszcze tu wejdzie i mi podpowie.

Już sporo się naczytałem i pewnie jak wielu z was mam apetyt na coraz więcej. Obecnie prawie na 90% kupię nowy zestaw.

Będzie to 5.0 Klipsch F10+C20+B20. Do tego poszukuję amplitunera i tu proszę o pomoc. Blackninja polecał mi nowego HK 161S. Ale nie jestem czy przy dłuższej pracy się nie spoci?

Pierwsze pytanie to czy kupić ampli pod 5.1. ? (nie mam zamiaru go rozbudowywać do 7)
- HK 161S (2000zł)
- Onkyo tx-nr 535 (1500zł)
- Yamaha rx-v377 (1000zł)
- yamaha rx-v477 (1400zł)
- yamaha rx-s600 (2000zł)

Skąd takie różnice w cenie czy warto ?

Z opcji amplitunerów 7.1 opcje jakie biorę pod uwagę to:
-HK 171s (2500zł)
-Onkyo HT-RC 660 (2500zł)
-Onkyo TX-NR 636 (2200zł)
-Yamaha RX-V677 (2200zł)

W miarę możliwości proszę o podanie kilku za i przeciw ;) Ceny ampli przed znizkami za komplet.
 
I

irek6311

Guest
Pioneer VSX-924/930 też jeszcze jest i warto go posłuchać i brać pod uwagę, Denon to już AVR-X3100 konkretna konstrukcja te niższe niestety wydajność prądowa niska i grzeją się mocniej, z twojej listy -Yamaha RX-V677 a najlepiej Yamaha RX-S600 ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Każdy ampli ma wady i zalety, bo jak jeden jest swietny w kinie to ma gorszą sekcję audio. Jak w audio jest nieźle to kuleje funkcjonalność czy jest bardziej podatny na awarie. Ogólnie im wyższy model, tym lepiej i nie chodzi tu tylko o wykorzystanie wszystkich kanałów, tylko o moc, jakość dźwięku, przydatne bajery i przyłącza.
 
Do góry