Hk avr-255 + hk-980 !!!

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam AVR-255 i od niedawna HK-980.
Jedno do KD drugie do stereo.
Jest fajnie ... tylko, taki mały problem.
Jak włączam którykolwiek pilotem od któregokolwiek , lub wyłączam to OBA się włączają/wyłączają.
Jest to nieco denerwujące. Trzeba podejść i "z palca" niepotrzebne urządzenie wyłączyć, ew. "z palca" potrzebne włączyć. :sad:
Może Ktoś coś poradzić na to?
 

Bepeh

New member
moze tak...

mialem kiedys taki problem z TV Otake i Magnetowidem, z HK winno byc latwiej - ustaw na HK 255 lub 980 obsługę jednym pilotem 2 urzadzen, nie wiem jak wyglada pilot do HK 255 tzn na ile rozni sie od tego do HK 355 ale ja moim do 355 obsluguje w ten sposob TV JVC, probowalem tez z OPPO 93 ale OPPO ma wiecej mozliwosci niz taka obsluga 1 pilotem, mozna kupic pilot uniwersalny niekoniecznie drogi Logitech.
 

Bzik

New member
Niestety nic to nie zmieni ponieważ zawsze wciśnięcie guzika power ON/OFF będzie skutkowało reakcją obu urządzeń.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Nic nie zrobisz, oba urządzenia mają te same kody uruchomieniowe więc zostaje wyłączenie jednego urządzenia po starcie.
 

suprnowa

New member
@gatar powiedz mi jak ten 980 sprawuje się w stereo?
Sam posiadam AVR 255 i chciałbym coś do stereo.
Duża jest różnica w odsłuchu?
Bo albo kupię sam wzmacniacz stereo,albo kupię jakiś porządny amplituner NAD-a tylko ciekaw jest czy w stereo zagra tak lepiej jak sam wzmacniacz HK 980.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Hmmm....
Tylko co? Dwa oryginale piloty do AVR255 i do HK980.
Oba urządzenia w STB. Klikam na dowolnym z pilotów ON i włączają się HK i AVR. Przy OFF to samo. Głośność również razem. Mam również uniwersalnego pilota Logitech Harmony One. Jego programowanie polega na pobraniu z netu (baza Logitecha) kodów sterujących, czyli nic to nie wspólnego z moimi pilotami i ... jest to samo.
 

Bzik

New member
@ggten masz taki sam zestaw i u Ciebie naciśnięcie power ON nie włącza, a OFF nie wyłącza oby urządzeń :hmm:
 

Bzik

New member
@ggten no to teraz mnie zdziwiłeś. Miałem wcześniej HK980 z AVR260 i oba piloty włączały bądź wyłączały oba urządzenia. Teraz z HK990 jest to samo, to jakim cudem u Ciebie jest inaczej?
 
Do góry