HK AVR 130 czy AVR 135?

DarekM

New member
Witam,
Właśnie przymierzam się do zakupu amplitunera i głośników.
Jestem juz praktycznie zdecydowany na głośniki Harmana HKTS11, do tego amplituner HK AVR 130.
Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad modelem nieco wyższym i nieco droższym - AVR 135.
AVR 135 ma menu ekranowe - niby fajna rzecz, ale jak go mam podłączyć pod TV, jeśli dvd jest podłączone do telewizora przez hdmi?
Czy w takim wypadku jest w ogóle sens dopłacania do modelu 135?

Pozdrawiam
Darek
 

asek22

New member
Witam
W niedziele kupilem sobie AVR-130. Chcialem kupic AVR-135 a po porownaniu tych amlitunerow zdecydowalem sie wlasnie na avr-130.
Zdecydowalem ze nie warto doplacac kasy bo praktycznie niczym sie nie roznia.

Testowales moze JBL SCS 260.5 tez graja dosc ciekawie
 

DarekM

New member
asek22 napisał:
Testowales moze JBL SCS 260.5 tez graja dosc ciekawie

Nie testowałem niestety. Słuchałem JBL'ów w podobnej wersji "graficznej", ale chyba wcześniejszy model - niestety nie pamietam symbolu - i HK zagrał dla mnie lepiej.
Co do amplitunera - trochę mnie kusi to "menu ekranowe" w AVR 135 ale nie wiem, czy to ma sens - jak to podłaczyć, żeby z tego skorzystać???

Pozdrawiam
Darek
 

smiglostopy

New member
ja mam 135 + hkts14. zestaw gra extra. przerosl moje oczekiwania.
roznica miedzy tymi amplitunerami to w wspomniane menu ekranowe, moc i liczba kanalow (130 5.1, 135 6.1)

nie kieruj sie przy wyborze menu ekranowym. to moim zdaniem funkcja zupelnie nie przydatna. ja skorzystalem z niej 2x... wszystko mozna bez problemu ustawic na wyswietlaczu ampli. przy regulacji glosu automatycznie wyswietla sie menu na ekranie tv. na poczatku mnie to draznilo i chcialem odlaczyc. teraz sie przyzwyczailem. ampli z tv mozesz podlaczyc na wiele sposobow... ja mam przez s-video. dvd tak jak ty bezposrednio do tv przez hdmi. ampli hk z hdmi to modele 700 :)

jedyny powod dla ktorego warto dolozyc do 135 to 6.1. u mnie 5.1 spisuje sie jednak b. dobrze i nie zamierzam dokladac glosnika. kupilem 135 bo nie chcialem dokladac do 140 :) a 130 juz nie bylo...

wlasnie przegladalem specyfikacje. paradoksalnie 130 (55w stereo i 45w w surround) ma wieksza moc niz 135 (50w stereo i 40w surround). dopiero teraz to dostrzeglem...

polecam 130, szczegolnie teraz, gdy mozna dostac go za dobra cene. model juz jest wycofany z produkcji. nie wiem jak w europie, ale w us nawet 135 juz kilka miesiecy temu zostal zastapiony przez 140 (i wlasnie wtedy udalo mi sie atrakcyjnie kupic)
 

DarekM

New member
Wielkie dzięki smiglostopy, własnie takiej porady mi było trzeba :) .
Nie mam już "dymaletów" i zamawiam AVR 130, a za zaoszczędzone złotówki zapraszam na browara :D .

Pozdrawiam
Darek
 

kamon

New member
Ja korzystalem

z menu ekranowego juz kilka ladnych razy i uwazam, ze sie przydaje. Aby uzyskac obraz menu na TV musisz podlaczyc ampli do TV przez wyjscie composite czyli zwykly chinch (przez scarta i hdmi nie zobaczysz menu).
 

ArcziBaldd

New member
Przepraszam ale zapytam z innej beczki- czy do amplituner harman kardon avr 130 podłacze słuchawki bezprzewodowe???

jesli tak to jakie??
- czy moze taki adapter- z firmy dedykowanej hk ??
 

ArcziBaldd

New member
Przepraszam ale zapytam z innej beczki- czy do amplituner harman kardon avr 130 podłacze słuchawki bezprzewodowe???

jesli tak to jakie??
- czy moze taki adapter- z firmy dedykowanej hk ??
 

smiglostopy

New member
Nie znam sie za bardzo na słuchawkach bezprzewodowych, ale mam jedne-Sony. Jest do nich taka stacja, którą możesz podłączyć kablem do wyjścia słuchawkowego. Nie wiem czy o to ci chodziło.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do góry