Hk-980 + hk avr-255!!!

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam AVR-255 i od niedawna HK-980.
Jedno do KD drugie do stereo.
Jest fajnie ... tylko, taki mały problem.
Jak włączam którykolwiek pilotem od któregokolwiek , lub wyłączam to OBA się włączają/wyłączają.
Jest to nieco denerwujące. Trzeba podejść i "z palca" niepotrzebne urządzenie wyłączyć, ew. "z palca" potrzebne włączyć.
Może Ktoś coś poradzić na to?
 

Pieniu75

New member
witam, na twoje pytanie nie odpowiem, ale moze mógłbyś sie podzielić wrażeniami z tego sprzętu. jakie różniece w brzmieniu stereo miedzy avr-255 a HK-980. czy różnica jest spora?
pozdrawiam
 

edi28

New member
witam
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/gatar.html Gatar
mam ten sam problem tylko ze ma starsze kd avr 247. juz wszystkiego kombinowalem i nie udalo mi sie tego problemu rozwiazac. jak cos wymyslisz daj zanc.
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/pieniu75.html Pieniu75
Jak dla mnie ( a podobno mam dobry sluch) roznica jest spora. Przede wszystkim w hk980 scena muzyczna jest bardziej wyrazista i bogatsza. I co dla mnie najwazniejsze przy hk980 stereo dostalo duzej przestrzeni, dzwiek jest duzo zywszy.
pozdrawiam
 

Pieniu75

New member
dzieki Panowie za odpowiedź, teraz jestem spokojny ze dokonałem dobrego wyboru, wcześniej planowałem zakup kina i AVR 255 ale po przemysleniach zdecydowałem sie na zestaw stereo niekoniecznie HK, a kino może w przyszłosci.
pozdrawiam
 

loky

New member
Gniazdka na pilota, siedzą sobie za meblami i można włączać/wyłączać wszystko radiowym pilocikiem. Przy okazji "standbye" nie żrą prądu. Mam takie coś kupione na aukcji pierwotnie do subwoofera bo mi buczało trafo po nocach. Okazało się, że pozostałe 2 gniazdka z kompletu też szybko znalazły zastosowanie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Dzięki. Na razie poradziłem sobie wpinając oba urządzenia do różnych listew.
Oba na STB prądu nie żrą (mierzyłem). HK + inne urządzenia,te które muszą i często są wykorzystywane, stereo + tv N są wpięte do listwy będącej cały czas po napięciem. KD (AVR, sub, BR ..) do listwy włączanej w razie potrzeby. Jednak problem pozostaje w momencie włączenia listwy do KD i włączenia pilotem AVR. Włącza sie również HK. No cóż, nie jest to jakiś poważny peoblem. "Z palca" wyłączam HK i już. Cieakwi mnie jednak czy to HK coś skopał, czy ja czegoś nie wiem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
NH980 odwiedził serwis (po włączeniu migała biała dioda zasilania), i przy tej okazji zgłosiłem z problem tego wątku. Niestety, odpowiedź serwisu była w stylu "ten typ tak ma". Trudno. Dziwię się , że taka firma jak HK robi coś takiego. Może do nich coś napiszę, chociaż wątpię czy coś pomogą.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jest to jakieś "pocieszenie" ;-)
Wniosek .... nie "parować" urządzeń o zbliżonej funkcjonalności jednej firmy ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dokładnie :) Pamiętam, że pomyślał o tym w swoich nagrywarkach panas i pilot oraz nagrywarkę można było puścić na drugim zestawie kodów.
 
Do góry