HK 745, problem z HDMI

lighthammer

New member
Witam,

mam dziwny problem z wyjściem HDMI. Mianowicie obraz i dzwięk pojawiają się na 3 sekundy, po czym giną na 5 sekund. I tak w kółko (jakby HDCP sie sypało). Niezależnie czy jest to obraz podany na którekolwiek gniazd HDMI IN (podłączam PS3), czy też obraz natywny (info o konfiguracji głośników na niebieskim tle). WTF?

Mam wgrany najnowszy soft, wejścia HDMI w TV na sto procent sprawne. Wcześniej nie testowałem HDMI w tym amplitunerze.

Pozdrawiam

Edit: Dodam jeszcze, że telewizor obsługuje 1080i (jest FullHD). Udało mi się uzyskac info o wyświetlanym obrazie, tym który pojawia się na te całe 3 sekundy - jest to właśnie 1080i.

Spróbuję dobrac się do konfiguracji po S-VIDEO, kiedyś robiłem EzSet/EQ na takim połączeniu i wszystko grało (nie było problemu z wyświetlanym obrazem).
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Napisz może model twojego tv bo piszesz ze jest fullhd a następnie ze obsługuje 1080i a to już nie jest fullhd?Ja mam tv samsunga i czasem przy współpracy z dvd HK po łączu hdmi mam podobny objaw i pomaga przełączenie źródła sygnału na inne i powrót na dvd.
 

lighthammer

New member
Już sobie poradziłem, zaraz Ci napiszę jak. Ogólnie wszystko już gra.

Edit: Jednak sobie nie poradziłem :D, wiem że to wina mojego TV (EasyTouch 42'') a konkretnie chodzi pewnie o HDCP (nie potrafi się dogadać z Harmanem). Nie wiem jak udało mi się to zmusić do działania (musze odtworzyć poprzednie rozwiązanie). W sumie nie potrzebuję skalera, chodziło mi tylko o transmisję audio (połączenie PS3 z amplitunerem po HDMI) - a ta po wyłączeniu TV działa bez porblemu. Problem pojawia się po włączeniu TV, amplituner zaczyna "klikać", TV i AVR łapią jakies chwilowe zwiechy - ogólnie komedia. Dobrze, że nie potrzebuje skalera bo miałbym nowy wydatek - telewizor.

Pozdrawiam

P.S. Pierwotnie myślałem, że skaler działał niepoprawnie przez wyłączony procesor video Faroudja. Bo po jego włączeniu wszystko zaczęło tymczasowo grać - pograłem w grę z PS3 przez prawie godzinę i nic - zero "trzasków". Ale teraz znowu jest to samo.

Napisz może model twojego tv bo piszesz ze jest fullhd a następnie ze obsługuje 1080i a to już nie jest fullhd?
Telewizor jest 1080p - więc FullHD. 1080i to jest HD. To jest jakiś Polski składak na podzespołach Samsunga. jak do tej pory nie mogłem na niego narzekać (mam podpięte 2 konsole FullHD, dekoder "N" i PC).

pomaga przełączenie źródła sygnału na inne i powrót na dvd

Pokombinuje, zobaczymy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kjub1982

New member
Witam.
Mialem ten sam problem.Mam HK 247.
Obraz pojawial sie za chwile znikal.
Pojawialo sie "czarno-biale ziarno" na telewizorze.
najpierw wskakiwalo audio a nastepnie obraz.
Okazalo sie ze problem jest w gniezdzie HDMI a dokladnie z kablem ktory byl za blisko tylnej scianki tv bench'a i sie zalamywal a jak sie zalamywal to razem z nia wejscie .
Wycialem tylna scianke i problem zniknal.:-D

Moze to jest powodem.

pzdr
 

lighthammer

New member
Hej,

Okazalo sie ze problem jest w gniezdzie HDMI a dokladnie z kablem ktory byl za blisko tylnej scianki tv bench'a i sie zalamywal a jak sie zalamywal to razem z nia wejscie .

Dzisiaj udało mi się podłączyć Xboxa i PS3 do TV przez amplituner, obraz i dźwięk "nie zrywają". Nie wiem co było źródłem problemów, najprawdopodobniej mam żyłę wodną pod pokojem - robiłem dokładnie to samo co ostatnio (te same ustawienia) i teraz, nagle, wszystko działa bez problemu. Pozostało mi jedynie zadzwonić po Kaszpirowskiego i poustawiać jakieś pochłaniacze złej energii ;).

Mam jeszcze jedno pytanie, czy AVR745 potrafi przesłać (passthrought) sygnał 1080p? Chodzi mi wyłącznie o przesłanie sygnału w niezmienionej formie, bez wykorzystania DCDi.

Próbowałem opcji BYPASS, lecz z mizernym skutkiem. Dołączam fotki z obrazem 1080i (poprawny) i 1080p (niepoprawny).

Pozdrawiam
 

Attachments

  • hdi.jpg
    hdi.jpg
    50,7 KB · Wyś: 62
  • hdp.jpg
    hdp.jpg
    50,1 KB · Wyś: 64
Do góry