Hk 3490

ziomek 1985

New member
Cześć.
Z racji tego że spaliłem wzmacniacz w logitech Z-5500 musiałem kupić coś nowego.
Wybór padł na amplituner stereo H/K 3490 pod przyszłe kolumny.
Jako że aktualnie nie mam na stanie żadnych głośników oprócz tych satelitek z Z-5500,
postanowiłem podłączyć 2 szt. pod H/K. Czy nic się niestanie amplitunerowi?
Oto specyfikacja satelitek ze strony producenta:
Całkowita moc FTC: 505 W RMS
Subwoofer: 188 W RMS (8 omów przy częstotliwości 100 Hz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%)
Głośniki satelitarne:
Lewy i prawy: 62 W RMS x 2 (8 omów przy częstotliwości 1 kHz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%)
Głośnik centralny: 69 W RMS (8 omów przy częstotliwości 1 kHz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%)
Głośniki tylny lewy i prawy: 62 W RMS x 2 (8 omów przy częstotliwości 1 kHz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%).
Proszę o opinie ponieważ niestać mnie na drugiego H/K.
Pozdrawiam.
 

Gohan111

Member
możesz bez problemu podłączyć , na pewno harmanowi nic nie będzie - prędzej popalisz te satelity więc uważaj z gałką volume ;)
 

ziomek 1985

New member
Mam pokój 10 m2 (2,5 m x 4,0 m). Głośniki będą się znajdowały na ścianie 2,5m. Jakie monitory/kolumny polecacie do tego H/K?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W/g mnie najbardziej pasują RX2. Z droższych GS10 ale to raczej w kierunku jakość niż głośność.
 

ziomek 1985

New member
Mam jeszcze jedno pytanie czy w momencie gdy satelity spaliły się grajac przez 2 min na 0 db na hk 3490 podając sygnał przez kabel 2 ch - jack 3,5 z x-fi elite pro (pc) mogło dojść do uszkodzenia wzmacniacza czy tylko satelitki podziękowały? Może inaczej w jaki sposób można uszkodzić tego typu wzmachol? Pytam bo chcę tego uniknąć. Pozdrawiam.
 

ziomek 1985

New member
Widzę że nikt na tym forum nie posiada wystarczającej wiedzy na tyle żeby mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie... więc zadam kolejne :-D Czy zastanawiał się ktoś z was kiedyś nad podłączeniem karty dźwiękowej (X-Fi Elite Pro) między wyjście pre-out a wejście main-in w hk 3490? PC mógłby wtedy robić za equalizer? Pozdrawiam.
 
Do góry