hk 3490 a hk980

tom0987

New member
obecnie jamo s608 grają z avr 255 o ile w kinie jest super to w stereo już gorzej . Tak się zastanawiam nad włączeniem do zestawu wzmacniacza stereo albo zmiana frontowych głośniczków ,chodzi wyłącznie o stereo
 

tom0987

New member
problem polega na tym iż głośniki stoją w dość małym pomieszczeniu ok 16m2 dość słabo wyciszony (mieszkanie w bloku ),głośniczki graja dobrze górą oraz bardzo nisko schodzą na plus ,choć brakuje mi mi mocnego uderzenia basu oraz średnicy ,posiadam równies suba jamo 300 jest on za duży do 16m2 .Tak sie zastanawiam czy właśnie zmiana frontów na coś lepszego ,może coś z przednim basreflexem? a może kupno wzmacniacza stereo?
Jako że avr 255 posiada wyjście pre out po podłączeniu wzmacniacza stereo
przy oglądaniu filmow poprzez avr255 muszę również mieć włączony wzmacniacz aby dżwięk był na frontach ,czy może wzmacniacz przepuszcza sygnał na standby?

Blackninja jakie głośniczki możesz zaproponować?

muzyka :trence ,soul, pop,itd. jednym słowem kolumny do wszystkiego.
miałeś już styczność z JBL Studio 590
dzieki pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musisz mieć włączony AVR255 by był dźwięk na kolumnach. Studio 590 jeszcze nie mieliśmy ale na pewno będzie warto się nimi zainteresować.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,czy lepiej ampli stereo z n-Box połączyć optykiem czy po analogu,nie mam optyka kabelka więc nie wiem czy warto kaskę wydać na kabelek,dzięki
 

maniekn274

New member
Bez reklam
panowie no co z tym optykiem ,bo na sklepy chciałem wyjść,a kabel wyczaiłem za 60 pln więc warto czy nie,nie chodzi oczywiście o cene tylko analogowo czy optykiem będzie dzwięk lepszy
 
D

Deleted member 121090

Guest
Chyba lepiej optykiem. Należy się spodziewać że DAC w HK 3490 jest lepszy niż w N-boxie. Różnicę moim zdaniem usłyszysz.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Chyba lepiej optykiem. Należy się spodziewać że DAC w HK 3490 jest lepszy niż w N-boxie. Różnicę moim zdaniem usłyszysz.
też tak pomyślałem,mimo wszystko że w stereo filmy czasem lukam przez n-boxa to jednak na optyku tych szczegółów będzie więcej słyszalnych,mimo że to tylko stereo
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,no więc sprawa ma się tak co do kabelka,podłączone są oba,analog i optyk do nboxa,i w moim odczuciu różnicy niema,a nawet bym powiedział że analog gra minimalnie basem lepiej,a jest to zwykły kabel od zestawu HK,a optyk DA VINCI HQ 8FR-O,8m-może na filmach będzie inaczej,tzn lepiej ciut po optyku,a sprawdzałem na muzyce z radia internetowego szybko przełączając miedzy analog a optical,chyba szkoda kaski było,pozdrawiam
 
Do góry