HK 255+JBL ES 80 i niesmak... Co dalej ?

ThePepe

New member
Bez reklam
Witaj. Ja,też mieszkam w Białymstoku i wiem,że jest u nas parę miejsc,gdzie można odsłuchać sprzęt,wcale nie "marketowy". AUDIOFIL-A ul.Starobojarska, RMS ul. Handlowa , HAVO ul. Legionowa. Za kaucją ,możesz sprzęt odsłuchać w domu,przynajmniej kiedyś tak było.

Zgadza się. Jest w Białymstoku kilka miejsc gdzie można odsłuchać sprzęt, w RMS nie ma zbyt dobrych warunków wprawdzie, ale asortyment mają całkiem spory. Zadzwoń i dowiesz się wszystkiego...

Powodzenia w poszukiwaniach, pozdrawiam
 

McMatheo

New member
McMatheo a ilu mamy zadowolonych użytkowników z takiego duetu?Bardzo łatwo jest uogólniać.JBL i Harman to dobre połączenie ale do kina nie koniecznie do muzyki.Dla mnie ranking amplitunerów zaczyna się od Harmana a na drugim miejscu jest Marantz do tego właśnie Monitor Audio i powinno dawać czadu w kinie i muzyce.A tak w ogóle to połączenie Harmana i kolumn Infinity to jest dopiero miazga.Warto posłuchać.


Dla mnie HK/JBL to chiński hamburger, którego stawiam na końcu stawki. Kiedyś HK był klasą ale te czasy minęły i utonęły w zalewie masówy totalnej. Po sposobie promowania by nie rzec tłoczenia tego cudu widać, że ów koncern jest na granicy decyzji by sprzedawać swoje wyroby obok karkówki i masła w supermarkecie.

Pamiętaj więc drogi adwersarzu, że to o czym głośno i pełno wszędzie wcale nie musi świadczyć o klasie owego. W końcu nie po raz pierwsze złe wypiera lepsze.

Z Marantzem zgoda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w takim zestawie masz zupełnie inne rozwiązania :
CA Azur 840 i kolumny KEF IQ 70
ARCAM P38 i Triangle Altea
Naim NAIT i MA BR 6
AUDIOLAB 8000 I Sound Audio 1750
Pioneer 9AA mkII i Classia
 

squad05

New member
Kolega pyta o zestaw do około 40m2, słucha miedzy innymi Dead Can Dance a koledze proponują CA+KEF IQ70, Z całym szacunkiem do proponujących ale taki zestaw to jeżeli już koledze podejdzie ze względu na wysokie i piękny głos Lisy Gerrard to na pewno w 40m2 basu nie ukaże na odpowiednim poziomie.
 

furi_dp

New member
ile osób tyle opinii.
ja np zestaw hk/jbl kupowałem pod kino bo muzyki praktycznie nie słucham a jak słucham to cichutko w sypialni a nie w salonie.

i moim zdaniem zestaw ten po wygrzaniu kolumn jest stworzony do kina oraz do zabawy na konsoli.
oczywiście gdybym słuchał muzyki - na pewno jbl nie brałbym pod uwagę.

wszystko zależy od potrzeb i ...
...zasobności portfela.

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o Bas w CA - jestem zupełnie spokojny - to extra klasa jeśli chodzi o Bas właśnie.
 

squad05

New member
o Bas w CA - jestem zupełnie spokojny - to extra klasa jeśli chodzi o Bas właśnie.
Dobrze kiki, tylko chodzi o to, że nie gra sam CA tylko gra system. A IQ70 do 40m2 to chyba troszke za małe kolumny ale Ty jako doświadczony w temacie audio/video człowiek raczej dobrze o tym wiesz.
Pozdrawiam
 

don111

Banned
Teraz tak - bardzo proszę o podpowiedzi - co mogłoby być odpowiedniejsze w takim przypadku. Chodzi mi raczej o wzmacniacz i kolumny stereo (ewentualnie) uzupełnione subwooferem.

Mam pytanie do bardziej obeznanych w rynku - czy są jakieś kolumny z głośnikami niskotonowymi 30cm nie wydające dziwnych dźwięków imitujących niskie tony jak Altusy czy Corwin Vega ? Tak, żeby nie trzeba było używać w ogóle subwoofera ? No i żeby nie zabiły ceną jak Nautilius... I mają ładnie wyglądać. Podejrzewam, że Jamo to bedzie mniej wiecej to samo co JBL...
raczej nie kupisz w tym budżecie zestawu mocnych kolumn (na 40m) z idealnym basem
im większe kolumny - tym droższe, im mniejsze tym tańsze - czyli w podobnym budżecie kupisz pięknie grające podstawkowe kolumny lub mocne, przeciętne podłogówki


od niedawna mam nowy subwoofer w obudowie zamkniętej, który (przy odpowiednim ustawieniu) jakością basu i zejściem kasuje wszystkie tanie, spore podłogówki bez wyjątku (na pewno w cenie do 5k), w tym moje Paradigmy 9v5, które są chyba słusznie chwalone za ładny bas... nawet nie zdawałem sobie sprawy ile tego dźwięku z niskich częstotliwości mi ucieka

teraz powiem tak jak ja bym to od nowa zrobił...
kupiłbym świetnie grające kolumny podstawkowe lub małe podłogówki - i do tego jeden/dwa subwoofery rozstawione symetrycznie (jeśli jeden to pomiędzy kolumnami)

dzięki temu mógłbyś sobie pozwolić np na podstawkowe kolumny klasy Dynaudio, Vienna (te przykładowo pasują do moich preferencji niezbyt jaskrawego dźwięku) + suba zamiast np na Monitor Audio RX8, Paradigm 11v6, Klipsch RF82 czy inne wielkie podłogówki które zagrają wyraźnie gorzej basem (ucieknie spora część pasma) w tych 40m oraz gorzej w paśmie średnio-wysokotonowym
zamiast podstawek jak mówiłem - mogą być małe podłogówki, ciut gorsze od podstawkowych w tej samej cenie ale nadal z subem, jakościowo wypadnie to korzystniej od zestawu dużych podłogówek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pustego i Salomon nie naleje . Mam inną ocenę jakości dźwięku do tego pomieszczenia.
I tu zdecydowanie opłacalne jest wykorzystanie prezentacji.
Już mieliśmy taki przypadek że klient odsłuchał na sklepie i był zachwycony i pewien zakupu. W domu o wysokim suficie i marmurach - tragedia.
 

MonteChristo

New member
BARDZO dziękuję za wskazanie sklepu RMS. Teraz byłem trochę poza Polską i właśnie wróciłem, jak widzę przybyło kilka ciekawych opinii. Serdecznie dziękuję za sugestie. Dziś słuchałem Dynaaudio, zestaw z sub'em - ale mówiąc szczerze - jakoś specjalnie mnie to nie powaliło na kolana (W TEJ CENIE...) :) A bas BUCZY z sub'a tak samo jak w JBL...
Albo ja już przewrażliwiony jestem.

p.s.

Pisząc o "buczeniu" mam na myśli dzwięk JAKIŚ - imitujący instrument. O ile np. taki kontrabas brzmi nawet wiarygodnie (do czasu) to już bębny, kotły i takie tam "burczybasy" - NICZYM się nie różnią. Jedno-taktowe BUM, BUM, BUM z subwoofera. Ja nie mam wygórowanych oczekiwań, ale do cholery - aż tak przytępionego słuchu nie mam.

Nie wiem czy obrazowo opisuję w czym tkwi problem - chciałbym słyszeć ZRÓŻNICOWANY bas w zależności od muzyki, a jak na razie słyszałem jeden i ten sam grzmot. O ile w kinie domowym to w niczym nie przeszkadza, to w muzyce staje się irytujące po kilku płytach...
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
Bardzo dobrze ze zdecydowałeś się na odsłuchy. Po przesłuchaniu kilku zestawów zweryfikujesz opinie i polecane zestawy z hdtv ;).
Pisałeś, że masz 10 tyś, ja Ci się uda spróbuj posłuchać Vienna Acoustics Mozart Grand - jak Ci podejdą a tak sądzę skoro szukasz ciekawego basu to sh około 5-6 tyś kupisz a za resztę dokupisz wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Pisząc o "buczeniu" mam na myśli dzwięk JAKIŚ - imitujący instrument. O ile np. taki kontrabas brzmi nawet wiarygodnie (do czasu) to już bębny, kotły i takie tam "burczybasy" - NICZYM się nie różnią. Jedno-taktowe BUM, BUM, BUM z subwoofera. Ja nie mam wygórowanych oczekiwań, ale do cholery - aż tak przytępionego słuchu nie mam.
Pamiętaj o pomieszczeniu docelowym. U mnie pomieszczenie podbija jedną z częstotliwości lekko poniżej 40Hz (resztę udało mi się wyeliminować przestawiankami). O dziwo - nie jest to buczenie suba, tylko kolumny, która stoi naprzeciwko gładziutkiej ściany przez co bas jest w tym punkcie mocno podbity - i nie pomoże tu żadna kolumna, co najwyżej przemodelowanie pokoju...
 

MonteChristo

New member
Ciekawa propozycja te kolumny Vienna Acoustics, chętnie bym sobie posłuchał.

Co do pomieszczenia - to też jest problem, bo jedyne logiczne miejsce na sprzęt jest pod schodami w rogu pomieszczenia - taki urok - pokój połączony z kuchnią i schody na górę.

Tak to właśnie wyglądało w oryginale czyli HK+JBL - przepraszam za "element rozpraszający" :)

BYŁY ZESTAW POD SCHODAMI

~don111

"raczej nie kupisz w tym budżecie zestawu mocnych kolumn (na 40m) z idealnym basem
im większe kolumny - tym droższe, im mniejsze tym tańsze - czyli w podobnym budżecie kupisz pięknie grające podstawkowe kolumny lub mocne, przeciętne podłogówki"

No to ILE wg. Ciebie musiałbym wydać na takie kolumny ?
Tylko bez audiofilskich propozycji na zasadzie "najlepsze na świecie są... bo kosztują 100tys.usd"

Nie mam udaru mózgu, ani spadku po Rothschildach ;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
masz na myśli duże podłogówki na 40m ?
generalnie jeśli chodzi o sam jak najlepszy bas i niezłą jakość to trochę by się takich znalazło (nie wszystkich z nich słuchałem tzn słuchałem najczęściej mniejszego modelu)

z tańszych:
Jamo c809
Paradigm 11v6
Klipsch RF 82
Canton Ergo 609/611
wysokie Heco Celan 9xx i Magnat Quantum xx9 lub wyższe (te z 2x 20cm basowcami)
Focal 726v/826v/836v

coś wyraźnie lepszego
Vienna Acoustics Beethoven
Paradigm Studio 100 od v1 do v5 / poprzednie 60v3 / 60v4
Dynaudio Audience 82
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
patrząc na kolumny ze zdjęcia;) a w szczególności ich ustawienie i adaptacje pomieszczenia (tyle co widać) to wydaje mi się, że czegokolwiek byś nie kupił to raczej zawsze będzie ciężko. Jak nie dasz sporym podłogówkom po 1m wolnego miejsca dookoła nich to niczego dobrego z tego raczej nie będzie. Dodatkowo gruby dywan na piękną klepkę i będzie jeszcze lepiej.
Poczytaj trochę o akustyce pomieszczeń odsłuchowych a sporo się rozjaśni.
Pozdrawiam
 
Do góry