HK 147 czy ONKYO 605

adamclio

New member
Pomóżcie wybrać- ktory sprzet zagra lepiej z głośnikami JAMO S606 badz QQ 500 czy 700??:hmm: Dzieki z gory za pomoc :)
Kino domowe 60% muza 40%. Słucham muzyki takiej jak w dyskotekach( hause, techno, hard style itp.)
 

Zbih

New member
hmm .. harman lepiej zagra z quadralami niż Onkyo 605? Tego się nie spodziewałem. A jak wygląda sytuacja modeli H/K 235 i 240??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Muzycznie też wyżej oceniam Harmana , na spotkaniach specjalistów w kuluarach opinia jest podobna.
 

Alan83

New member
Chce zakupic Onkyo 506 albo HK 147 i glosniki Dali Concept 2 na fronty (specyfikacja podaje 8Ohm ale ponoc jest nizsza). Tyl i srodek (max 500zl) oraz subwofer (najlepiej do 350zl) jeszcze nie okreslony.
HK podaje moc na jeden kanal a Onkyo wspolna jesli tak to mozna nazwac. Ktory realnie da wiecej mocy i ma wieksza rezerwe pradowa?
80% stereo. Reszta tv, film, gry. Zrodlo cyfrowe z Audigy 4 w PC.
Ktory brac? Design podoba mi sie bardziej w HK. Nie wiem tylko czy ma on przelaczenik A/B, A+B
 

przemowroc

New member
Zdecydowanie w stereo Harman i nawet nie zbliżaj się do onkyo w tym przedziale cenowym. Dyskoteki nie będziesz urządzał a do kina spokojnie Ci wystarczy (pobór mocy z gniazdka harman 540w onkyo 460w) Druga sprawa to użyta technologia i tu zdecydowanie wygrywa onkyo zarówno wyposażenie jak i obsługa dżwięku hd. pomyśl również o Cambridge audio azur 540. Słuchałem 640 w stereo i on naprawdę wymiata (przestrzenność, muzykalność)
 

przemowroc

New member
Ha w tym Ci akurat nie doradzę ale jeżeli zastanawiasz się pomiędzy tymi modelami to akurat harman jest poprostu silniejszy(wydajność trafo). Sam posiadam HK645 on ciągnie z sieci ponad kilowat(ok 1400w) a producent podaje że ma jedynie 5x75w lub 2x90. Dynamika jest niesamowita , napędza Bowersy model 600 które nie należą do łatwych.
 
Ostatnia edycja:

meksykanin

New member
Radziłbym nie wprowadzać kolegi w błąd. Wyczytując marketingowe dane ze stron producentów można odnieść inne wrażenie : Onkyo 605 - pobór mocy 630 w ; Onkyo 606 - 550 w ; Harman/kardon 147 - 540 w. A teraz słynna rezerwa wielkoprądowa (Onkyo też zaczęło się tym chwalić ) : Onkyo 606 - 35 A ; HK 147 - 25A.Wszystko z oryginalnych stron producentów np. http://onkyousa.com/model.cfm?m=TX-SR606&class=Receiver&p=f

Więc kto kogo połyka wobec tych danych?? Na pewno nie 147 .Być może 247 albo 255 - z tym można by się zgodzić.
 

meksykanin

New member
Zakładający wątek adamcilo pytał co wybrać pomiędzy Onkyo 605 a HK 147.

A co do równoważnych modeli do Onkyo 605/606 to podałem je w ostatnim zdaniu poprzedniego posta.

Pozdrawiam
 

przemowroc

New member
Kurcze czytać uczyłem się w podstawówce
Chce zakupic Onkyo 506 albo HK 147 i glosniki Dali Concept 2 na fronty (specyfikacja podaje 8Ohm ale ponoc jest nizsza). Tyl i srodek (max 500zl) oraz subwofer (najlepiej do 350zl) jeszcze nie okreslony.
HK podaje moc na jeden kanal a Onkyo wspolna jesli tak to mozna nazwac. Ktory realnie da wiecej mocy i ma wieksza rezerwe pradowa?
80% stereo. Reszta tv, film, gry. Zrodlo cyfrowe z Audigy 4 w PC.
Ktory brac? Design podoba mi sie bardziej w HK. Nie wiem tylko czy ma on przelaczenik A/B, A+B
 

meksykanin

New member
Przepraszam faktycznie mała nieuwaga - w którymś z kolei poście Alan83 pytał faktycznie o wybór pomiędzy HK 147 a Onkyo 506 (który ma się cechować poborem mocy - 460 w). Nie zmienia to faktu, że zakładający wątek pytał o Onkyo 605 i mógł odnieść wrażenie, że omawiana 605-tka jest gorsza od HK 147.
 
Do góry