hitachi pj tx300 jak sprawdzić faktyczny stan lampy

yaro29

New member
witam na jednym z for internetowych załozyłem temat ale niestety bez większego odzewu jesli chodzi o wyjasnienie kwestii. Moze tu ktoś coś bedzie wiedział w tym temacie?? Nie ukrywam że przyadłby mi się jakis manual zebym znowu przez przypadek czegoś nie zresetował co spowoduje wizyte w jakims serwisie!!


właśnie przesiadłem się z mojej wiekowej toshibys20 na w/w model. Sprzęt używany więc, wygląda jak igła i ma (miał) wyświecone 380h. Jako że nie posiadam do niego instrukcji bawiąc się ustawieniami wyzerowałem sobie stan licznika godzin lampy. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż myślałem że niemożna tego dokonać od tak sobie z poziomu uzytkownika. Teraz mam liczbę wyświeconych godzin na poziomie 5h.
W związku z tym dało mi to do myślenia na ile te wcześniejsze 380h było wiarygodne.
Wiecie jak można sprawdzić faktyczny stan lampy????

P.S czy wiecie bądź ktoś może ma instrukcję do hitachi pj-tx300????

P.S2 wkrótce przyjdzie do mnie również zamówiona optoma hd700x .... ciekawe jak wypadnie porównanie obu sprzętów a na pewno go dokonam. Swego czasu obecnie posiadany przeze mnie hitachi był sprzętem moich marzeń a teraz po kilku seansach nie jestem tak bardzo nim zachwycony oczywiscie jeśli chodzi o sam obraz.

Pozdr
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
rozebrac lampe, dostac sie do zarnika ... i sprawdzic datowanie wieku na podstawie metody wegla C 4,;)
a teraz tak na powaznie - prawdopodobnie jest to mozliwe po podlaczeniu Kompa pod port Rs232 (cos takiego)-tu juz niestety raczej tylko serwis pomoze. Jesli chodzi o zerowanie liczby pracy godzin lampy, to ma to chyba kazdy projektor, gdyz proces wymiany lampy na nowa jest prosty, wiec po wymianie kazdy moze sobie sam zresetowac stan.
 
Ostatnia edycja:
Do góry