Hitachi 42PD9700

byczy

New member
marek_13 napisał:
Jedyne cyfrowe przyłącza do naszego hitka to HDMI. Louis, jak sobie kupisz N-kę to nasz hitek po HDMI nie chodzi - przerywa dźwięk, możesz za to podłączyć dekoder do amplitunera "optykiem", wyłączyć głos w hitku i słuchać przez amplituner - dźwięk "z talerza", ale jak podepniesz wtedy DVD cyfrowo? no way hehe, bo nawet jak DVD ma wyjście HDMI to Hitek nie ma Dolby 5.1 itd. itp.

pozdro all

marek_13 ale z dvd tez moze na amplitruner puscic po optyku albo spdif
i tez bedzie cyfrowo
 

marek_13

New member
byczy napisał:
marek_13 ale z dvd tez moze na amplitruner puscic po optyku albo spdif
i tez bedzie cyfrowo

toż ja nie napisałem, że nie może :) radzę tylko dość precyzyjnie ustawić tzw. opóźnienia kanałów, bo potrafi to być mocno irytujące, jak ktoś już skończył mówić na wizji, a przez amplituner jeszcze nadaje hihi

pozdro
 

byczy

New member
przyjzalem sie ostatnio dokladniej dokumentacji serwisowej do naszej plazmy..... i wynika z niej ze za obsluge HDMI odpowida chip Silicom Image SiI 9021...

Parametry:
max rozdzielczosc: WSXGA (1680×1050), 720p/1080i/1080p

HDMI 1.0
DVI 1.0
EIA/CEA-861B
HDCP 1.1

sii9021sg1.jpg


jestem ciekaw jak ten chip ma sie do sprzetu N'ki moze dlatego rwie dzwiek iz inna wersje HDCP wspiera nbox i nbox recorder......

po przeanalizowaniu tabelki z ustawieniami menu serwisowego znalazlem mozliwosc wlaczenia funkcji PC na HDMI (pewnie bedzie mozna ustawic rodzialke WSXGA)
pozycja 17. HDMI PC Function 0:OFF, 1:ON (for customer request)
Ciekaw jestem czy funkcje dostepne przy wjesciu PC beda dostepne dla HDMI po zmiane tego ustawienia. (postaram sie dzisiaj wieczorem przetestowac to ustawienie)
 

marek_13

New member
No jesteś genialny Byczy !!! tylko jak to wysłać do tych wałów z n-ki, żeby zrozumieli że HDCP jest?
Byłem we flagowym sklepie Horna w Galerii Mokotów, coby popytać o DVBT - no kompletna kompromitacja - nie mają anteny i nie mogą sprawdzić, a "ze słuchu" nic nie wiedzą - co za prymityw - takie sklepy i firmy co klientów w Polsce uważają za niekumatych ćwoków powinno się szerokim łukiem omijać.

pozdro all
 

byczy

New member
no zmienilem to ustawienie w lini 17 i w sumie to sie kurde nic nie zmienilo :) jak puszczam po hdmi z PC.... musze przeczytac gdzies moze cos pisze dokladnie co i jak ale to wiecej czasu zajmie...

co do tego chipu SiI 9021 który obsluguje HDCP to w menu serwisowym mamy ustawienie w lini 337 HDCP: HDCP enable criteria standarowo jest ustawione 12 a moze byc max. wartosc 31. ciekawe za co odpowiada ta funkcja? ale to ptanie to trzeba by bylo zadac pewnie komus z serwisu Hitachi albo nawet wyzej komus kto zajmuje sie softem do TV bo ten chipset SiI 9021 mozna programowac jak sie podoba tylko trzeba sprzet miec i pojecie....
pozatym jak pobierznie przegladnolem specyfikacje HDCP to tam kurde pisza o jakis czasach odopowiedzi i moze tutaj to ustawienie okresla jaki np. moze byc time out odpowiedzi na prosbe o klucz sprzetu lub cos takiego..... nie wiem czy sie zabardzo nie rozpedzilem ;)

ale wracajac do N'ki to mysle ze dzisiaj wysle zapytanie do nich jak wyglada wspolpraca chipsetu w nbox tam chyba jest STI7100, on ma wbudowany kontroler hdmi i cala reszte z chipsetami typu SiI9021 bo z tego co czytalem na stronach Silicon Image to preferowany z drugiej strony chip to SiI 9030 czy jakos tak... i mozliwe ze tutaj jest zgrzyt.....

a sprawa tunera DVB-T to tak myslalem ze wizyta u nich sie skonczy kompromitacja heheh poprostu goscie w tym sklepie maja takie podjescie ze pozal sie panieboze zreszta jak i gdze indziej :)
dzisiaj wyczytalem ze do konca maja ma ruszyc w wawie i z skrzycznego (poznaniskie?) nadawanie przez POT multiplexu skladajacego sie z TVN, TV4, Polsat...
maja nadawac na kanale 55 .... pozyjemy zobaczymy co to bedzie

nie wiem co jest ale po wylaczeniu TV miga mi lampka kontrolna (na czerwono) niby pisze ze jak sie ma ustawione w DTT automatyczne pobieranie aktualizacji oprogramowania...ciekawe czy cos pobierze..... :)

edit: hehe nie wiem jak im wysle bo chyba po rurze kanalizacyjnej... nie moge znalesc zadnego e-maila kontaktowego.........
w takim razie pasuje isc na rog augustowka i wiertniczej bo tam czesto widze ekipe zarzadzajaca N'ki.... :) i zapytac o co chodzi ...

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
z zacytowanego przez Goliata linku wynika jasno, że nadajniki będą pracować w H.264, zatem tuner w 9700 NIE NADAJE się do odbiioru takiego sygnału
 

byczy

New member
bankrootghost napisał:
z zacytowanego przez Goliata linku wynika jasno, że nadajniki będą pracować w H.264, zatem tuner w 9700 NIE NADAJE się do odbiioru takiego sygnału

mamy slot CI w ktory mozemy wcisnac modul transkodujacy mpg4 na mpg2
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
nie wiem czy bedzie H.264 bo z tego co czytalem to DVB-T mpg4 AVC w europie stosuje sie zreszta na stronie pisze wyraznie kompresja MPG4 AVC

a to nie to samo ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264

pozatym mamy slot CI w ktory mozemy wcisnac modul transkodujacy mpg4 na mpg2

taniej pewnie będzie posiąść zewnętrzny dekoder
 

byczy

New member
bankrootghost napisał:
nie wiem czy bedzie H.264 bo z tego co czytalem to DVB-T mpg4 AVC w europie stosuje sie zreszta na stronie pisze wyraznie kompresja MPG4 AVC

a to nie to samo ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264

pozatym mamy slot CI w ktory mozemy wcisnac modul transkodujacy mpg4 na mpg2

taniej pewnie będzie posiąść zewnętrzny dekoder

modul taki pokazuje na swojej stronie Neotion cena podobno do 80 Euro
 

Fanek

New member
Bez reklam
czy ktoś może napisać w jakich miejscach w Polsce można dokońca kalibracji i ile to kosztuje ?
mieszkam w Zambrowie, woj Podlaskie, 70km od Białegostoku, 170km od Warszawy.
dzieki za info ;)
 

byczy

New member
dostalem odpowiedz z POT w sprawie testowego nadawania DVB-T,

W Warszawie planujemy zarówno testy MPEG-2 jak i MPEG-4. Jeśli Pana telewizor nie wspiera MPEG-4, to w czasie testowania MPEG-4 nie będzie Pan mógł odbierać sygnału.

no wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac :)
 
Ostatnia edycja:

meci01

New member
Witam wszystkich forumowiczów (szczególnie tych z Grodu Przemysława - vide Goliat;)) i jako nowicjusz - aczkolwiek podpatrujący z ukrycia Wasze dysputy - ośmielam się prosić o pomoc w rozwiązaniu dylematu (wiem, wiem, tyle razy to już tu padało) - pionek 427XD czy hitek 42PD9700?:confused: (Goliacie pomóż!:()
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tu masz absolutnie najprostrzą sprawę - prezentacja w domu.
I wówczas to Ty jesteś mistrzem świata w wyborze bo robisz to dla siebie. W swoim domu , w śród swoich bliskich , ze swojego sygnału i w swoim oswietlenie pomieszczenia.
Ja przez ostatnich kilka dni siedziałem nad porównaniem - między innymi - tych plazm. I nie ma jednoznacznej opinii jeśli chodzi o obraz . Raz jedna raz druga strona pokazuje super obraz . Hitachi bezsprzecznie jest lepiej wyposażona ma też niesamowite możliwości regulacji . Obrotową pdstawę z pilota .
Wybór użytkowników - też o czymś świadczy.

Pioneer_pdp427.jpg

http://plebiscyt.hdtv.com.pl/pdp1.html
Natomiast w opiniach ogólnych uwzglęniajac całość to Pioneer zdobywa u ogladających więcej głosów.
Podaj maila na priv - to dostaniesz zdjęcia z porównań
- ale wg. niemieckiej kalibracji .
pozdrawiam
 

byczy

New member
no chyba POT rozpoczal nadawanie z palacu kultury....tylko ze ta sama historia co z tvp

kanal 55
signal quality:medium, poor
signal level: do polowy slupka skacze

i do kogo sie tutaj zglosic z tym fantem?

troche slaba jakosc fotki ale to tylko se k750i :)

dsc00148vw5.jpg
 

luis

New member
Skoro obraz jest podobny a jest to subiektywne odczucie wybierz ten lepiej wypasiony czyli Hitek, a zostanie jeszcze coś na kino domowe, bez którego lepiej nie uruchamiać tego TV. Osobiście oglądalem Hitka tylko przy pomocy jego 10 głośnikow i była to błogość słuchania nie mówiąc o oglądaniu. Po 15 dniach kupiłem najtańsze onkyo z 5 kolumnami i wtedy to jest ciągły orgazm dla uszu oglądającego. Już nie oglądam TV bez tego dodatku. Po prostu szkoda czasu. W Hitku jest też możliwoś obrotu ekranu co jest bardzo przydatne szczególnie gdy występują jakieś odbicia światła.
Pozdrawiam Wszystkich
 
Ostatnia edycja:
Do góry