Hitachi 42PD9700

kol350

New member
to wygląda na to że odnośnie HDMI miałem rację.
tylko czy ten artykuł został napisany przez kogoś niepodważalnego?
skoro twierdzisz że zamyka on ten temat?
 

Gregorio

New member
nie zamyka tematu z jeszcze jednego powodu.
Proponujęprzeczytać jeden z komentarzy pod artykułem, gdzie człowiek twierdzi, że nie jest to problem NBoxa
 

kol350

New member
proponuję "olać " sprawe hdmi w tym watku!

natomiast wcześniej zadałem pytanie o zmiane języka i cisza!
oczywiście chodzi o menu w pd9700.
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
No dobra Goliat, ale nie napisałeś w końcu jakie masz nastawy w tych liniach 275,829,830,831,832 !!!
Poza tym diabli wiedzą, co znaczą te literki, ty masz VC107, Kasper VE101, Byczy VC112, a ja VF100 ??? i konkretny firmware może pasować tylko do serii na przykład... no nie wiem.
Louis a ty już masz wreszcie tego swojego z reichu - jak masz to się pochwal co tam masz w menu serwisowym - twój będzie najmłodszy teoretycznie.

pozdro
Sorki za zwłokę ale żonę trudno odgonić od TV :p:
275-0
829-0
830-0
831-0
832-1
To moje nastawy "fabryczne"
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
proponuję "olać " sprawe hdmi w tym watku!

natomiast wcześniej zadałem pytanie o zmiane języka i cisza!
oczywiście chodzi o menu w pd9700.
Dokładnie a więc nie ma sensu rozwodzić się czy kabel wsuwać czy wysuwać :p ...... jest wina po stronie dekodera i dlatego wróciłem do wątku ;) ... jeżeli chodzi o menu PL to ktoś kto ma model "U" mógłby podać wartość jaką ma w 725 linii menu serwisowego.
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
ponawiam prośbę swoją i Goliata żeby ktoś kto ma wersję z PL MENU podał
wartość jaką ma linii 725 (oczywiście menu servisoweg)

jednak obawiam się że i tak to nam nic nie da :( (wydaje mi się że żeby zmienić na PL trzeba to wgrać-obym się mylił)
 

luis

New member
:D No fajnie że dopiero teraz dowiaduje się o walorach n-ki. Prawde mówiąc to miałem na nią ochote ,ale zamiast 250 jest 80 GB, ponoc nie działa z naszymi tv po hdtv itd. Jestem w okresie wypowiedzenia z polsatem cyfrowym a tu dowiaduję się, że u niego jest 160 GB i chyba zweryfikuję swoją decyzję. (jak kupowałem polsat nie było dekoderów z nagrywarką).:hihi:
Ciekawe czy cyfra+ nie jest najlepsza w tym całym cyfrowym bajzlu?.
No bo tak mamy super telewizory i co możemy pod nie podłączyć?
Która z platform spełnia nasze wysokie wymagania?
Może ktos mi , nam podpowie:bober:
 

marek_13

New member
luis napisał:
:D No fajnie że dopiero teraz dowiaduje się o walorach n-ki. Prawde mówiąc to miałem na nią ochote ,ale zamiast 250 jest 80 GB, ponoc nie działa z naszymi tv po hdtv itd. Jestem w okresie wypowiedzenia z polsatem cyfrowym a tu dowiaduję się, że u niego jest 160 GB i chyba zweryfikuję swoją decyzję. (jak kupowałem polsat nie było dekoderów z nagrywarką).:hihi:
Ciekawe czy cyfra+ nie jest najlepsza w tym całym cyfrowym bajzlu?.
No bo tak mamy super telewizory i co możemy pod nie podłączyć?
Która z platform spełnia nasze wysokie wymagania?
Może ktos mi , nam podpowie:bober:
ja bym ci odpowiedział, bo zgłebiałem temat począwszy od IDEALNEJ instalacji antenowej, aż do końca hehehe, ale mnie koledzy opieprzą, że nie na temat. Ja mam N-kę dla:
- Ligi Mistrzów w HD
- Discovery HD (cudo w snach)
- ceny - która nie jest porażająca (ale oferta jest jeszcze mniej porażająca),
i po nic więcej, bo mam kablówkę upc

A moje zdjęcia na tym pięknym sprzęcie są tragiczne - DLACZEGO?

pozdro

A kol Kol350 miał rację w sprawie hdmi (nigdy nie twierdziłem, że nie), ale cóż nam z tego, jak i tak nie działa. :confused:
 

kol350

New member
Dzięki że w końcu uwierzyłeś w moją opinię!(odnośnie "n")

a teraz jeżeli pozwolicie to wrócę do tematu zmiany na PL w menu
otóż przed chwilą wszedlem do menu service i dokonalem kilku zmian w linii
725 i tak jak myślałem WIELKIE NIC!!! (fabrycznie było ustawione na 0 zmieniłem na 1 a później na 10 ,zadnej reakcji)
wg. mnie jak ktoś wcześniej pisał że można jezyki zmienić w menu service jest to nie prawdziwa informacja nadal uważam że można to zrobić tylko przez zmianę softu .

pozdrawiam
 

kol350

New member
Dzięki że w końcu uwierzyłeś w moją opinię!(odnośnie "n")

a teraz jeżeli pozwolicie to wrócę do tematu zmiany na PL w menu
otóż przed chwilą wszedlem do menu service i dokonalem kilku zmian w linii
725 i tak jak myślałem WIELKIE NIC!!! (fabrycznie było ustawione na 0 zmieniłem na 1 a później na 10 ,zadnej reakcji)
wg. mnie jak ktoś wcześniej pisał że można jezyki zmienić w menu service jest to nie prawdziwa informacja nadal uważam że można to zrobić tylko przez zmianę softu .

pozdrawiam
 

luis

New member
marek_13 napisał:
ja bym ci odpowiedział, bo zgłebiałem temat począwszy od IDEALNEJ instalacji antenowej, aż do końca hehehe, ale mnie koledzy opieprzą, że nie na temat. Ja mam N-kę dla:
- Ligi Mistrzów w HD
- Discovery HD (cudo w snach)
- ceny - która nie jest porażająca (ale oferta jest jeszcze mniej porażająca),
i po nic więcej, bo mam kablówkę upc

A moje zdjęcia na tym pięknym sprzęcie są tragiczne - DLACZEGO?

pozdro

A kol Kol350 miał rację w sprawie hdmi (nigdy nie twierdziłem, że nie), ale cóż nam z tego, jak i tak nie działa. :confused:


Maruś nie przejmuj się . Przed chwilką przegrałem zdjęcia na kartę sd
2048x1536 włożyłem w gniazdo hitka i ?:eek: było lepiej niż na laptopie. Bardzo ostre i soczyste kolory, a wyświetlałem w trybie przeglądarki telewizorka.

Hitachi jednak ustawiłem na docieranie Goliata i muszę przyznać, że wytrzymam te 200godzin. Obraz jest do przyjęcia, a małżonka nic nie zauważyła. Oglądaliśmy operę Halka i dzięki temu moja kochana II połówka zgodziła się na kino domowe do 2-3 tyś. zł. A tak prawdę mówiąc to jestem fanem Led Zeppelin i wreszcie chcę oglądać koncerty na wielkim ekranie z dobrym dźwiękiem. PODPOWIEDŹCIE COŚ Chcę też wiedzieć jakie kable kupić do laptopa dell inspiron e1705 (1920x1200) i odtwarzacz dvd full niewypas i ewentualnie kinko domowe (myślę o złączkach).
A teraz ku przestrodze. Pół roku temu kupiłem tv projekcyjny 50' sony.Obraz super (ale nie znałem plazemki)
Dowiozłem zamontowałem i !!!! żona wściekła, że jej się nie komponuje wystrój salonu (38m2) z olbrzymim tv.:p Zwinąłem nastepnego dnia sprzęt i odwiozłem 300km, ale pozostał mi przewód euro profigold, który podłączyłem między polsat cyfrowy a 15 letni sharp. i to był błąd bo szanowna małżonka stwierdziła, że obraz jest rewelacyjny (to prawda)no i pół roku miałem w plecy. Może i dobrze bo poznałem Was Panowie i wreszcie kupiłem hitka :krol:
Jeszcze raz proszę doradźcie mi w temacie podłączeń urządzeń peryferyjnych do telewizorka
 

marek_13

New member
To znaczy, że kicha z tymi zdjęciami u mnie - jestem załamany,bo wynika z tego, że chyba to zwalone u mnie jest.
A z tymi połączeniami to co chcesz wiedzieć w zasadzie Louis??? Jak masz możliwość to łącz po najlepszych :smile: tj. hdmi (cyfrowe audio + video), optyk (cyfrowe audio) - reszta możliwości to analog - a które lepsze - component (composit) na video + chinch na audio, czy euro (rgb, dvi) na oba - nie mam zdania, ani preferencji = nie widzę różnicy, a na SD na 100% jej nie zobaczysz.
Jeśli chodzi o laptoka to pytanie jakie tam masz wyjście? najbardziej popularne jest d-sub, w nowszych kartach graficznych jest już jakieś wyjście quasi hdmi, ale nie zgłębiałem tego - gdzieś to tutaj na forum widziałem w wątku "połączenia" chyba - poczytaj kolego.

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
marek_13 napisał:
To znaczy, że kicha z tymi zdjęciami u mnie - jestem załamany,bo wynika z tego, że chyba to zwalone u mnie jest.
A z tymi połączeniami to co chcesz wiedzieć w zasadzie Louis??? Jak masz możliwość to łącz po najlepszych :smile: tj. hdmi (cyfrowe audio + video), optyk (cyfrowe audio) - reszta możliwości to analog - a które lepsze - component (composit) na video + chinch na audio, czy euro (rgb, dvi) na oba - nie mam zdania, ani preferencji = nie widzę różnicy, a na SD na 100% jej nie zobaczysz.
Jeśli chodzi o laptoka to pytanie jakie tam masz wyjście? najbardziej popularne jest d-sub, w nowszych kartach graficznych jest już jakieś wyjście quasi hdmi, ale nie zgłębiałem tego - gdzieś to tutaj na forum widziałem w wątku "połączenia" chyba - poczytaj kolego.

pozdro all

W laptopie mam wyjście:banned: cyfrowe VGA DVI (nie wiem do czego) i wyjście VGA D-Sub i s-video. Rozdzielczość laptopa to chyba hd 1920 na 1200 ale jak podłączyłem przez s-video miałem w tv cały ekran lapka przy minimalnej rozdziałce a im wyższa rozdziałka to obraz w tv pokazuje środek pulpitu na całym ekranie , reszta jest po za tv.
 

marek_13

New member
No qrna Louis instrukcji obsługi od twojego własnego laptoka już ci nie przyślę - sorka :) :) :) . Jak masz cyfrowe wyjście to:
1. przeczytaj do czego służy,
2. jak do wyjścia tv, to udaj się do sklepu i nabądź kabel odpowiedni i kuniec.

Sprawę zdjęć rozwiązałem - to wina aparatu (zdjęcia wymagają jednak procesora do obróbki i dlatego w laptoku są piękne a w hitku dno). Nowocześniejszy sprzęt obrabia to przed zapisem na kartę, a mój Kazio nie i tyle. Rozdzielczość nie ma żadnego znaczenia tzn. im wyższa tym lepiej dla Hitka. Ogłądałem w Galerii Centrum W-wa (salon Horna - cena 7900) na ich PD9700 i tak samo tragedia z mojej karty, a z panasłonika 5.5 mega pixela - bajka.
Zresztą aparat już mam upatrzony i zacząłem go właśnie intensywnie rozgryzać w necie.

pozdro all
 

luis

New member
marek_13 napisał:
No qrna Louis instrukcji obsługi od twojego własnego laptoka już ci nie przyślę - sorka :) :) :) . Jak masz cyfrowe wyjście to:
1. przeczytaj do czego służy,
2. jak do wyjścia tv, to udaj się do sklepu i nabądź kabel odpowiedni i kuniec.

Sprawę zdjęć rozwiązałem - to wina aparatu (zdjęcia wymagają jednak procesora do obróbki i dlatego w laptoku są piękne a w hitku dno). Nowocześniejszy sprzęt obrabia to przed zapisem na kartę, a mój Kazio nie i tyle. Rozdzielczość nie ma żadnego znaczenia tzn. im wyższa tym lepiej dla Hitka. Ogłądałem w Galerii Centrum W-wa (salon Horna - cena 7900) na ich PD9700 i tak samo tragedia z mojej karty, a z panasłonika 5.5 mega pixela - bajka.
Zresztą aparat już mam upatrzony i zacząłem go właśnie intensywnie rozgryzać w necie.

pozdro all

Dzięki że zmusiłeś mnie do spr. do czego mam te wyjścia. Jestem tak zapracowany że nie chce mi się jak wrócę do domu nic robić tylko wpatrzony jestem w hitka i oglądam koncerty led zeppelin, yes, deep purple , stonsów , beatlesów i innych z mojej epoki.
wejdż na
http://aukcja.onet.pl/search.php?string=olympus+sp+550&description=1&encoding=iso&order=p

tam znajdziesz rewelację foto 2007 za rozsądną kasę i każde zdjęcie będzie ok. To jest taki hitek jesli chodzi o aparaty foto, afirma jest jedną z najlepszych, ma super optyke a to jest najważniejsze w aparatach

Aha w naszym hitachi można odtwarzać zapisane na karcie przez aparat filmy. Teraz mogę oglądać na dużym ekranie
Pozdro:eek:k:
 

marek_13

New member
Dzięki Louis, ale mnie interesują tylko kompakty, które mieszczą się w kieszeni, a nie klocki które urywają szyję ;) . Już wybrałem takowy i jestem pewien, że dobrze.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Gregorio napisał:
pytanie do właścicieli PD429700: możecie sprawdzić, w jakim kraju wyprodukowano/zmontowano Wasz telewizor ?

pozdrawiam
Podzespoły w Japonii (główne) a montaż w Czeskiej Republice.
A o co chodzi?????
 

bankrootghost

New member
Goliat napisał:
A o co chodzi?????

trochę dziwne.
Czy jest to napisane na nalepce na telewizorze czy na kartonie ?
Na forum angielskim (avforums) użytkownicy twierdzą, że są montowane w Turcji (jesteś pewien, że fabryka w Czechach już coś produkuje).

Poza tym nie masz chyba wątpliwości, że sprzęt Made in Japan to coś, co nie za bardzo da się porównać z Assembled in Czech Republic.
 
Do góry