Hitachi 42PD9700

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
Dostalem maila o serwisie z euroces. (z strony Hitachi)

W odpowiedzi:
- nie ma potrzeby rejestracji
- do reklamacji gwarancyjnej jest niezbedna karta gwarancyjna wypelniona przez sprzedawce plus kopia rachunku zakupu

Wyslalem jeszcze pytanie uzupelniajace co jesli nie mam wpelnionej takowej karty?

Pozdrawiam
Ja dostałem maila -..."dziękujemy za rejestracje produktu..." (co prawda przy rejestracji Bowersów przysłali mi Parkera i laurke:D )
Nie spotkałem się aby w Niemczech wypełniano kartę gwarancyjną ...... a co do kopii rachunku to pisałem o tym w wielu wątkach (jest niezbędna)
Pozdrawiam.
 

kacper_74

New member
Witam wszystkich.
Po kilkutygodniowej wędrówce po sklepach ze sprzętem rtv dokonałem wyboru i stałem się posiadaczem tv 42pd9700. Kupiłem wersję z koncówka N pochodzącą od polskiego dystrybutowa czyli firmy Horn.
Niestety po kilku dniach zabawy tv dostrzegłem efekt pulsowania jasności panelu w trakcie wyświetlania ciemnych scen (problem zgłaszany na forach zachodnich i amerykańskich). Wygląda to mniej więcej tak że w trakcie wyświetlania ciemnej sceny w momencie pojawienia się na ekranie jasnego, kontrastowego elementu cały ekran staję się jaśniejszy. Po zniknięciu jasnego obiektu poziom jasności spada. W trakcie ogladania filmów z przewagą ciemnych scen jest to wyjątkowo uciążliwe. Właściwie każdy napis tłumaczenia pojawiający się na ekranie powoduje skoki jasności.
Dość długo kombinowałem z ustawieniami w menu ale nie udało mi się znaleźć przyczyny opisanego problemu.
Dzwoniłem do serwisu Hitachi, firmy EuroCES, problem nie jest im znany i sugerują wysłanie tv do nich.
Na zachodnich forach jako sposób na pozbycie się tego problemu podaje się aktualizację firmware'u. Z tego powodu nie bardzo mam ochotę na pakowanie tv do pudła i wysyłanie go na drugi koniec Polski tylko po to żeby serwis w ciagu pieciu minut wgrał nowy soft.
Ale jeśli nie bedzie wyboru ...
W każdym bądź razie nie mam zamiaru oglądać migającego obrazu za prawie 8000 :) . Może ktoś z was spotkał się z tym problemem i jest w stanie podpowiedzieć jakies rozwiązanie w warunkach domowych.
Ja będę relacjonował co udało mi się załatwić z serwisem.
 
Ostatnia edycja:

menek1

New member
Witam.
Od 3 tygodni cieszę się super obrazem, jednak nam pewna wątpliwość a mianowicie, jeśli ten TV popracuje powyżej 1h zauważyłem iż jego tylna powierzchnia na górze się bardzo rozgrzewa. Do tego stopnia ze zaczyna parzyć dłoń. Czy u Was również panele produkują tyle ciepła, w zimę jako grzejnik się za pewne sprawdzi :cool:
 

marek_13

New member
No ja będę bardzo wdzięczny za jakieś info nt tego firmwaru (pisałem gdzieś o tym), obsługi tego serwisu itd. itp. Ja tego u siebie nie zauważyłem, ale czytałem o tym na ang. forum.
Koledze kol350, który mnie tak wyśmiał i sposponował w temacie wtyczki HDMI opisywanym na forum N-ki, polecam przestudiowanie tego forum, na którym ktoś dokładnie to opisuje i podaje powody dlaczego się to robi he,he.
Do Kol Menka - ja docieram 24 godziny na dobę i sprawdzałem to parę razy - u mnie się nie nagrzewa - tylna blacha na górze ma tem. ok. 50 stopni, a po godzinnym graniu jest w ogóle zimna - może szkoda, bo oglądam w piwnicy i trochę tu bywa chłodno, a poza tym trochę lepsze wykorzystanie tego prundu by było
.

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
szczerze mowiac nie zauwzylem w moim TV tej akcji z pulsowaniem obrazu....ale czytalem zrowno na forum UK i USA
dzisaj jak wruce do domu przygladne sie dokladnie ale raczej taka akcje bym zauwazyl.....

a co do nagrzewania sie to zeczywiscie grzejnik na zime jest elegancki ;)
ale zeby parzyl? ciepla obudowa jest ale nie tak zeby pazyla.......

a co do firmwaru to z tego co czytalem prosto sie go podmienia...jest konkretna instrukcja na stronach Hitachi USA i ludzi z forum.
tylko pytanie czy ten firmwar z odbiornikow na rynek USA bedzie kompatybilny z europejskimi odbiornikami??
 
Ostatnia edycja:

kol350

New member
ALE ambitny ten gość
to wsadź sobie tę wtyczkę tak jak Ci będzie dobrze ,
i słuchaj się tego co piszą na tamtym forum!!!
ja opisałem swoje obserwacje i tyle .

Ciekawe czy u Ciebie zadziała?(jak włożysz tę nieszczęsną wtyczkę do połowy czy jak tam uważasz)

powtarzam już po raz któryś że dekoder "N" w/g mnie ma problem z obsługą HDMI .to dlaczego Humax i Topfield działąją bez problemu po hdmi.
No chyba że Humax i Topfield są wadliwe? bo skoro "n" nie działa to i pozostałe też nie powinny?

ale mnie męczy
ufff:blagam:
 

marek_13

New member
O matko Kol350 ty niereformowalny jesteś jednak.
Piszę jak byk, że to na tym forum jest napisane, zresztą 2 posty wyżej niż twoje wypociny w tym samym wątku!!!!!!!!!!!!!!! -platformy cyfrowe hd/telewizory kompatybilne z n-boxem str.8 - już mi się wklejać nie chce. We wszystkich wątkach się wykłócasz ze wszystkim zamiast zająć sie meritum. A zrobiłeś drakę przynajmniej w ITI Neovision?????, że ci hdmi nie działa? - miałbyś szanse nie płacić abonamentu!!!! A jak ci odbiera najlepszy i jakościowo i merytorycznie kanał HD na n-ce tj. LUXE.TV HD (kanał 260)??? też masz krzaczory, jak ja mimo sygnału siła 85%/jakość 100%??? - tam wyładowuj swoją agresję i frustrację, a nie na mojej skromnej osobie.

pozdro all

p.s. jak cię męczy to sie napij (więcej?) a w trakcie przeczytaj uważnie wątek, o którym wspomniałem (protokół HDCP może tylko N-ka stosuje?)
 
Ostatnia edycja:

kol350

New member
też "krzaczy" pomimo mocnego sygnału i dobrej jakości ( mam założone konwertery golden interstar i ant . chyba ok.1m)

ale to chyba jest temat o 42pd9700 a nie o dekoderze "N"
 

byczy

New member
W sprawie gwarancji odpisali mi z euroces:

"Gwarancja na produkty zakupione poza granicami kraju wynosi 1 rok, warunkiem jej realizacji jest karta gwarancyjna Hitachi."

Tylko teraz sie zastanawiam jaka kurde karta gwarancyjna Hitachi?.... mam z 4 kwitki z UK o zakupie tego TV i chyba musze przegladnac czy czasem niema jakiejs tam karty od Hitachi ale raczej nic mi sie w oczy nie zucilo.


Jak narazie TV sprawuje sie 3 tydzien bez zadnych zazutow i byle tak dalej !!!

Hej!
 

marek_13

New member
byczy napisał:
W sprawie gwarancji odpisali mi z euroces:

"Gwarancja na produkty zakupione poza granicami kraju wynosi 1 rok, warunkiem jej realizacji jest karta gwarancyjna Hitachi."

Tylko teraz sie zastanawiam jaka kurde karta gwarancyjna Hitachi?.... mam z 4 kwitki z UK o zakupie tego TV i chyba musze przegladnac czy czasem niema jakiejs tam karty od Hitachi ale raczej nic mi sie w oczy nie zucilo.


Jak narazie TV sprawuje sie 3 tydzien bez zadnych zazutow i byle tak dalej !!!

Hej!

No właśnie!!! Cholera wie, co z tymi gwaracjami :-x . Ja dostałem gwarancję na 3 lata od PLAZMA CITY (ładną - na czerpanym papierze) i 3 tomy instrukcji w różnych językach, których ostatnia strona jest jakąś gwarancją Hitachi, ale nikt tego nie wypełnił, ani nie podstemplował!

Na maila "rejestracyjnego" dostałem odpowiedź z automatu - dziękujemy - no reply please ;) , a na maila z serwisu zero odpowiedzi - też pytałem m.in. o firmware - to mnie utwierdza w przekonaniu, że oni obsługują Horna, a nas mają w d...

trza by może tego pepika przyatakować hehehe

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
instrukcja obsługi Hitachi 42PD9700

No i stało się.
Kupiłem na idealo.de Hitachi 42PD9700 z transportem do Berlina za
1597 euro. za zaliczeniem. Potrzebuję instrukcję obsługi do niego. Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Hitachi 42PD9700 ma taką instrukcję na płytce i chce być uczynny i mi pomóc?
 

marek_13

New member
luis napisał:
No i stało się.
Kupiłem na idealo.de Hitachi 42PD9700 z transportem do Berlina za
1597 euro. za zaliczeniem. Potrzebuję instrukcję obsługi do niego. Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Hitachi 42PD9700 ma taką instrukcję na płytce i chce być uczynny i mi pomóc?

napisz maila do siebie albo skype to ci wyślę pdf po polsku - u mnie był na płycie, mimo że tv z reichu przyjechał.

pozdro all

p.s. w temacie genialnego pokrowca na pazmę - kupiłem 1,6 mb tkaniny, która zowie się "kieszeniówka" a 12 PLN za 1 mb + robocizna za free hehehehe - polecam gorąco = zero kurzu.
 
Ostatnia edycja:

cerberone

New member
menek1 napisał:
Witam.
Od 3 tygodni cieszę się super obrazem, jednak nam pewna wątpliwość a mianowicie, jeśli ten TV popracuje powyżej 1h zauważyłem iż jego tylna powierzchnia na górze się bardzo rozgrzewa. Do tego stopnia ze zaczyna parzyć dłoń. Czy u Was również panele produkują tyle ciepła, w zimę jako grzejnik się za pewne sprawdzi :cool:
Witaj,
Mój się też grzeje, ale nie parzy. Producent ostrzega, że elementy TV mogą się rozgrzać do stanu, który grozi poparzeniem, ale nie wiem którego stopnia :)
 

ygrek

New member
Witam

Około 1,5 tygodnia temu także dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Hitachi 42PD9700. Tv zakupiłem w PlazmaCenter (Łódź) za 6500 pln z dostawą do W-wy. Postanowiłem nie "wygrzewać" plazmy, stwierdzając że sprzęt jest dla ludzi i ustawiłem po swojemu. Jak na razie brak jakichkolwiek objawów negatywnych i oby tak dalej. Jedyną pomoc jaką bym chciał od was uzyskać i tu prośba do "marek_13" to polska instrukcja. Mój mail to audiofil@o2.pl
 

marek_13

New member
ygrek napisał:
Witam

Około 1,5 tygodnia temu także dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Hitachi 42PD9700. Tv zakupiłem w PlazmaCenter (Łódź) za 6500 pln z dostawą do W-wy. Postanowiłem nie "wygrzewać" plazmy, stwierdzając że sprzęt jest dla ludzi i ustawiłem po swojemu. Jak na razie brak jakichkolwiek objawów negatywnych i oby tak dalej. Jedyną pomoc jaką bym chciał od was uzyskać i tu prośba do "marek_13" to polska instrukcja. Mój mail to audiofil@o2.pl

a masz skrzynkę na którą wejdzie 16 mb, bo przesyłałem poprzedniemu koledze na 5 adresów i wszędzie kicha - w końcu nagrałem na płytkę i kurs na pocztę miałem hehehe

pozdro all

p.s. a napisz jakie masz ustawienia plis
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
napisz maila do siebie albo skype to ci wyślę pdf po polsku - u mnie był na płycie, mimo że tv z reichu przyjechał.

pozdro all

p.s. w temacie genialnego pokrowca na pazmę - kupiłem 1,6 mb tkaniny, która zowie się "kieszeniówka" a 12 PLN za 1 mb + robocizna za free hehehehe - polecam gorąco = zero kurzu.
To bym prosił też w pdf-ie bo jakoś nie chce mi się czytać tej książki
goliat5@op.pl
a dla wszystkich podglądaczy "niezdecydowanych" wklejam przekupioną opinię z miesięcznika Audio (która jest stronnicza i nie ma nic wspólnego z prawdą ;)) http://www.audio.com.pl/testy/monitory i tv/hitachi 42pd9700.pdf
Pozdrawiam.
 

ygrek

New member
marek_13 napisał:
a masz skrzynkę na którą wejdzie 16 mb, bo przesyłałem poprzedniemu koledze na 5 adresów i wszędzie kicha - w końcu nagrałem na płytkę i kurs na pocztę miałem hehehe

pozdro all

p.s. a napisz jakie masz ustawienia plis

Witaj

Z tego co przeczytałem serwer o2.pl przyjmuje wiadomości do 20mb, więc powinno się udać, jeżeli by nie wyszło, to zainstaluje wtedy skype.

Prosiłeś abym podał swoje ustawienia, które tak naprawdę nie są ostateczne, ale na początek pasują mi lepiej od podanych przez Goliata.
Oto i one:

Picture Mode: Natural
Contrast: 0
Brightness: 0
Colour: -5
Sharpness: +2
Colour Temperature: Normal
Contrast Mode: Normal
YNR: Off
CNR: Low
LTI: Low
CTI: Low
Black Enhacement: Middle

Colour Temp. Adjust
Amplitude
Red: 0
Green: 0
Blue: 0
Cut Off
Red: 0
Green: 0
Blue: 0

Colour Management
Magenta: +40
Red: +33
Yellow: +26
Green: +30
Cyan: +22
Blue: +40

Colour Decoding
RGB
Red: +33
Green: +33
Colour: -5
Hue: 0

Pozdrawiam
 

marek_13

New member
najlepiej by było gdybym to mógł tutaj na forum do sekcji download mógł dopisać pro publico bono, ale nie wiem jak :cry: . poza tym mam z netem kłopot, bo mi się repeater zwalił i muszę wynurzać się z basementu na powierzchnię ;) , ale postaram się.
Dzięki za ustawienia - ja jednak docieram, mimo że coraz mniejszy sens tego widzę.

pozdro all

p.s. z tym serwerem "op" jest jakiś kłopot niestety - wygląda tak jakby miał limit czasu ??? na odbieranie maila - u mnie norton za każdym razem skanuje i trochę to trwa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry