Hitachi 42PD9700

byczy

New member
marek_13 napisał:
gdzieś mi mignęło, ale nie miałem czasu szukać - popróbuj lekko wyciągnąć kabel HDMI z N-boxa (tak do połowy) czytałem na forum N-ki, że to pomaga :) - coś tam jest zwalone w tym dekoderze, tylko nie wiadomo czy samo gniazdo HDMI, czy chipset, czy soft - albo alltogether.
Tak na marginesie - po co pisać 3 zdania, że "już gdzieś to było napisane, albo .... przecież opisywałem to.....", jak można napisać 1 zdanie, czasem 1 słowo !!!, żeby odpowiedzieć drugi raz - Panowie - więcej cierpliwości i wyrozumiałości. Jedno słowo "tak lub nie" może zastąpic konieczność powtórnego czytania 20 stron przez pół godziny!
Przyznacie jednak, że fakt, że de facto HDMI nie działa to wielka kicha - prędzej, czy później wszyscy staniecie przed problemem niekompatybilnej obsługi protokołu HDCP, bo gdzie chcecie oglądać HDTV, jak nie w platformach satelitarnych??? Przecież, jak ktoś tego nie ma lub nie ma odtwarzacza HDTV (np. blue ray) i płyty blue ray - to co sobie na tym sprzęcie obejrzy??? TVP 1 z kablówki albo z dachu? :smile: rubin by wystarczył hihi.
Byczy - dzięki za odpowiedź (mimo kąśliwego komentarza).
Jeszcze pytanko do Goliata - gdzie kupiłeś te testowe DVD ?? bo ja znalazłem to na jakiejś stronce amerykańskiej, ale do sygnału NTSC :confused:

pozdro all :)

To tak jak załadowanie 10 głośników, w tym 2-ch subwooferów ! które nie obsługują DD 5.1 - wystarczyłyby 2 :) na stereo.

no z ta N'ka to lipa jak cholera mam zamiar ja zakupic i to ze hdmi nie bedzie mi dzialalo to troche mnie drazni, pamietam ze jak byly te konferencje n'ki to chuczeli dycydenci ITI ze bedzie hdmi !!!, najnowoczesnijsze rozwiazanie i co? hehe jaja :) nie dziala :)
trudno trzeba bedzie uzyc komponnetu i juz :)

no ja mam podpiety komp po DVI->HDMI i jedynie wtedy moge sie cieszyc HDTV...w wersji 1080i lub 720p......
wczoraj byl znajomy i mu puscilem Infiltracje (HD-DVD....zrodlo internet) i pare zeczy w 720p-x264 i widzialem jego wielkie oczy.........

a wlasnie ostatnio zajzalem w Carefour na dzial z TV i zauwazylem ze chyba go przejela firma Samsung bo 90% to jego sprzetu tam stalo....
I postawiony byl takze player blue ray + telewizor full HD 40'
lecial na nim jakis film w wersji BD i szczerze mowiac wedlug moich doznan to nie widzialem zadnej roznicy miedzy tym co ja mam z HD-DVD (material z PC) na mojej plazmie. Odnosze wrazenie ze jest duzo szumu o to FullHD a tak naprawde na rozmiaze 40-42 cale to roznicy nie zauwazylem.........
 
Ostatnia edycja:

menek1

New member
Problem z przerywaniem dźwięku w N-ce to na pewno wina dekodera ponieważ mam podłączone DVD Samsunga 860 poprzez HDMI i audio w ogóle nie przerywa.
 

marek_13

New member
kol350 napisał:
skąd te głupoty z wyciąganiem wtyczki!!!!
a może trzeba zaklaskać ???:D (piszą głupoty )
problem wg. mnie nie leży po stronie Hitachi !!!
a to dlatego że z innymi urządzeniami działa bezproblemowo po hdmi np. humax 2000 i topfield , podłączałem również jakąś nagrywarkę sony z hdmi ale symbolu nie pamiętam.(na forum ang. też działa z sky digital po hdmi)
jak nie masz kasy to kup sobie Lg itp. !!!!

Po co się na darmo podniecać i szukać dziury w całym!!
Ja kupiłem oglądam i jest ok!! nie doszukuję się jakiś głupot!!!
bo to nie ma sensu!!!
a może jeszcze "wodotrysk" byś chciał bo inne go mają !!!!:D

Jednak sobie poczytaj !!!!(do marek_13)
żebyś nie zaśmiecał tematu

Kolego Kol350 radzę nie tylko czytać jeszcze więcej (po cholerę te złośliwości???), ale przede wszystkim uważniej - wyraźnie napisałem, że przeczytałem to na forum N-ki i ludzie twierdzą, że im to pomogło!!! to coś się mnie uczepił, jak chciałem się tylko, jako posiadacz N-ki, z wami podzielić jakąś tam wiedzą. Ja mam "rubina" i z N-ki odbiera dużo, dużo lepiej, niż z kablówki UPC, a PD9700 będę miał JUTRO WIECZOREM (jak ktoś jest chętny na rubina JVC mono to chętnie za 100 złotych oddam). Wodotrysku nie oczekuję, bo uważnie czytałem Goliata i techcal spec. too, ale jak jest HDMI, to chcę, żeby DZIAŁAŁO - czy to jest jakaś ekstrawagancja ?????????????? po cholerę takie teksty ??? - to one tu robią śmietnik i szambo z perfumerii hihi. A już ten tekst o braku kasy - o matko wstydziłbyś się, to poniżej krytyki - co ma piernik do wiatraka i twoje propozycje z jakimś LG??????? no wstyd!!!

pozdro all :-(
 

marek_13

New member
No i jeszcze jedno, tym razem w temacie meritum. Ja nie jestem elektronikiem, ani programistą, więc nie wiem do końca, co to jest ten cholerny protokół i autoryzacja HDCP - jedno jest pewne - część telewizorów z N-ką współpracuje (Sony, najnowsze Samsungi), a część nie (np. wypasiony Philips, który w technical spec. ma wyraźnie napisane, że obsługuje ten protokół!!) - wyraźnie napisałem, że ten protokół jest potrzebny do odbioru sygnału HDTV z satelity i tyle.
Kolego Byczy - mimo, że N-ka tak się ma do telewizji nowej generacji jak mój rubin do PD9700 radzę się zastanowić. Ja to wziąłem wyłącznie dla transmisji Ligi Mistrzów, ale jak widzę (u sąsiadów hehe), jak wygląda HDTV na Discovery HD, albo na Luxe HD, to szczęka opada :bober: , poza tym wg mnie obraz z satelity na wszystkich kanałach jest dużo lepszy niż z kablówki. Niestety, rzeczywiście pozostaje nam component (analogowy), zamiast hdmi (cyfrowy).

pozdro all
 

kol350

New member
Normalnie ręce opadają!!!!
tłumaczysz że jak podłączysz hdmi i w ustawieniach dekodera przełączysz w tryb DVI to wszystko jest ok!!!(cyfrowy)
(będzie oczywiście brak dźwięku ale można pociągnąć cinch.wej. jack 3.5mm i wtedy masz i dźwięk)
"NO ALE POZOSTAJE TYLKO COMPONENT"(analogowy)

faktycznie chyba odpuszczę sobie pisanie w tym temacie ponieważ kolega
marek_13 wie już wszystko !!!!
jak ktoś proponuje żeby poczytał poprzednie posty to nie byłoby tych powtarzających sie pytań , ale forum "n"ki miał czas przeczytać i wszystkich nauczy że trzeba wyjąć wtyczkę do połowy he he!!!
zostaw sobie tego rubina
 

marek_13

New member
kol350 napisał:
Normalnie ręce opadają!!!!
tłumaczysz że jak podłączysz hdmi i w ustawieniach dekodera przełączysz w tryb DVI to wszystko jest ok!!!(cyfrowy)
(będzie oczywiście brak dźwięku ale można pociągnąć cinch.wej. jack 3.5mm i wtedy masz i dźwięk)
"NO ALE POZOSTAJE TYLKO COMPONENT"(analogowy)

faktycznie chyba odpuszczę sobie pisanie w tym temacie ponieważ kolega
marek_13 wie już wszystko !!!!
jak ktoś proponuje żeby poczytał poprzednie posty to nie byłoby tych powtarzających sie pytań , ale forum "n"ki miał czas przeczytać i wszystkich nauczy że trzeba wyjąć wtyczkę do połowy he he!!!
zostaw sobie tego rubina

No i coś znowu "mądrego" napisał??? Czy z tego, co napisałeś można się czegoś dowiedzieć? Ty rozumiesz wszystko, tak jak chcesz zrozumieć, a nie tak jak stoi napisane!!! Może do ciebie trzeba pisać w jakimś innym języku? Możesz sobie 10 jeszcze kabli podpiąć i ustawić DVI w dekoderze i co z tego??? masz połączenie HDMI (jeden kabel) - nie - tyle. Nie podoba ci się wyciąganie wtyczki to możesz ją sobie wiesz gdzie wsadzić, tyle że zawsze będziesz miał 720, a nigdy 1080.

pozdro all :twisted:
 

kol350

New member
a jak podłączysz komponent to w takim razie co z dźwiękiem!
ja też nie jestem szczęśliwy z takiego rozwiązania(hdmi w trybie dvi)
ale tak w tej "nędzy" narazie jest .I niestety ale masz 1080
przestań pisać bzdury!!!!!!!!!!

ps. mam plazmę powieszoną na ścianie w której puściłem kable i miałem problemy z dodatkowymi przewodami do dźwięku ale nic na razie nato nie poradzę trzeba czekać na ostateczne poprawienie softu w "N"
 

marek_13

New member
bankroot napisał:
Panowie,

mnie też czasem ponosza nerwy, ale dajcie spokój.
Pax!
dobra ja odpuszczam - pax vobiscum :cool:
Byczy mam prośbę - napisałbyś, jak to z compa puszczasz na Hitachi tzn. jaki kabel (wiem, że są jakieś wypasione przejściówki), gdzie go wtykasz, ile metrów bieżących może miec (ja potrzebuję z 8 mb), no i jakie materiały tam wyświetlasz w tym HDTV (jakieś linki).

pozdro all :???:
 

byczy

New member
marek_13 napisał:
dobra ja odpuszczam - pax vobiscum :cool:
Byczy mam prośbę - napisałbyś, jak to z compa puszczasz na Hitachi tzn. jaki kabel (wiem, że są jakieś wypasione przejściówki), gdzie go wtykasz, ile metrów bieżących może miec (ja potrzebuję z 8 mb), no i jakie materiały tam wyświetlasz w tym HDTV (jakieś linki).

pozdro all :???:[/quot

Peceta mam podpietego kablem DVI-Hdmi dlugosc 1,5m
W przyszlosci jak kompa przestawie w inne miejsce to bedzie podpiety kablem gdzies 5-6m.
Takich kabli jest do wyboru do koloru od tanich za 50pln za 5m do kliku stow za profigold albo tech+link na forum jest porownanie jakosci sygnalu przesylanego.

Co do max dlugosci to nie mam pojecia, widzialem ze sa kable 10m (hdmi-dvi, hdmi-hdmi) wiec nie powinno byc chyba problemu z odlegloscia 8m.

Material puszczam rozny, z torrentow i binarek noi oficjalne trailery np z www.apple.com/trailers
ze wzgledu na to ze komp oczekuje na modernizacje a obecna konfiguracja nie pozwala na puszczanie najwyzszej rozdzielczosci w warunkach pozwalajacych na plynne ogladanie to mam jedynie pogladowo zaciagniety HD-DVD (26GB) ale szczerze mowiac nie ogladalem calosci bo rwie 100% procesora......
natomiast material 720p zakodowany x264 spokojnie ogladam i pare zeczy mam na dysku........

a i jeszcze jedno przy podlaczeniu peceta do plazmy po hdmi i ustawieniu rozdzielczosci 1280x720 obraz zyleta tyle tylko ze jest overscan i to znaczny...3/4 paska zadan w Xp jest niewidoczne oraz po bokach tez tak samo to wyglada....nie wiem dlaczego tak jest ale podobno tak ma byc i juz...........

nie prubowalem podpinac po d-sub ale jak dorwe taki kabelek to sprubuje podpiac i zapodac 1600x1200

jedynie przy rozdzielczosci 1980x1080 odswierzanie jest 30hz (domyslam sie ze to jest 1080i) i pulpit nie wyglada tak pieknie........ale juz video jak sie pusci w ty trybie wyglada super.
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
Jeszcze pytanko do Goliata - gdzie kupiłeś te testowe DVD ??
Sorki że przeoczyłem ale przez chwilę myślałem że czytam stenogram z obrad sejmu RP :D
Płytki zakupiłem w lombardzie w Poznaniu (klient wyprzedawał kolekcję przed wyjazdem na wyspy)
Faktycznie są USA ale "zerówki"- czyli chodzą na wszystkim.
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
ja mam pdłączony 10m hdmi i chodzi bez problemów.



ps
a co ciekawsze to musiałem go przecianć bo wtyczka jest za gruba i nie wchodzi w rurkę(peszel) i następnie polutować i wszystko jest ok!!!:)
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
ja mam pdłączony 10m hdmi i chodzi bez problemów.



ps
a co ciekawsze to musiałem go przecianć bo wtyczka jest za gruba i nie wchodzi w rurkę(peszel) i następnie polutować i wszystko jest ok!!!:)
A czym lutowałeś????Srebrem?????:D:D:D:D
 

kol350

New member
jakim tam srebrem
normalną cyną
tylko nie do wtyczki ale kabel z kablem
kupiłem celowo dość gruby przewód (vivanco) w środku ma też grube żyły
i jest ich około 20 (z ekranami)
 

cerberone

New member
Uff... dobrze, że już skończyliście się kłócić bo robiło się nieprzyjemnie...;)
A ja tymczasem prowadzę dalsze obserwacje mojej plazmy i:
1. Mój fioletowy hot piksel jakby zbladł do koloru różowego i chyba się zmniejszył. Oceniam to oczywiście na oko:cool: .
2. W trybie SCREEN WIPE, w który ustawiam TV od czasu do czasu żeby sobie poświecił, zauważyłem na białym ekranie poziomy pas, a raczej poświatę lekko czerwonawo-różową. Zaczyna się mniej więcej od połowy ekranu i schodzi w dół. Tak sobie myślę, że chyba przestanę oglądać szkło kontaktowe, bo tylko oni świecą na czerwono mniej więcej w tym miejscu. Chyba, że źle kojarzę.
Możecie sprawdzić czy macie idealnie biały ekran w tym trybie czy też coś tam widzicie?
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
Byczy, tzn. mam w laptoku wyjście S-Video - to kabel ma być S-Video na HDMI ??? Głupawy jestem w tych kwestiach, a laptok jest wypasiony 17" wide screen 16:9 zd 8080 HP, ma jeszcze wyjście "external monitor port" (żeńskie 15 pin), "expansion port 2" (takie płaskie jak się do niektórych mobiles stosuje), no i jeszcze "1394 port" np. do camcorderów. Dalszych możliwości rozbudowy - brak! To jaka jest optymalna opcja podłączenia?

pozdro all

(today early evening?)

p.s. Goliat - a z tych płytek da się zrobić jakieś true copy hehehe?
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
marek_13 napisał:
Byczy, tzn. mam w laptoku wyjście S-Video - to kabel ma być S-Video na HDMI ??? Głupawy jestem w tych kwestiach, a laptok jest wypasiony 17" wide screen 16:9 zd 8080 HP, ma jeszcze wyjście "external monitor port" (żeńskie 15 pin), "expansion port 2" (takie płaskie jak się do niektórych mobiles stosuje), no i jeszcze "1394 port" np. do camcorderów. Dalszych możliwości rozbudowy - brak! To jaka jest optymalna opcja podłączenia?

pozdro all

(today early evening?)

p.s. Goliat - a z tych płytek da się zrobić jakieś true copy hehehe?

moim skomnym zdaniem zrobilbym tak: tego laptopa podpinasz normalnie d-sub(laptop)->d-sub (plazma-wejscie Pc) i to jest chyba najrozsadniejsze rozwiaznie do tego dzwiek po mini-jacku am jest wejscie przy wejsciu PC i komplet

co do podpiecia via HDMI to hmm bez DVI w lapku bedzie ciezko......
 

kol350

New member
mam pytanie odnośnie wbudowanego tunera dvbt .
podobno w W-wie nadają testowe programy czy udało się komuś z was coś odebrać ?
ja próbowałem i nic z tego , nie mogę ustawić j.pl. może dlatego ?
mam wersję C
 

byczy

New member
kol350 napisał:
mam pytanie odnośnie wbudowanego tunera dvbt .
podobno w W-wie nadają testowe programy czy udało się komuś z was coś odebrać ?
ja próbowałem i nic z tego , nie mogę ustawić j.pl. może dlatego ?
mam wersję C

tez prubowalem i nic....
 
Do góry