Hitachi 42PD9700

marek_13

New member
kappa napisał:
Witam, jestem tu nowy ale chciałbym wtrącić się w wątek o firmie PlazmaCity. Wczoraj popołudniu skontaktowałem się telefonicznie z przedstawicielem tej firmy, spytałem czy cena za Hitachi 42PD9700 - 5999 zł jest aktualna i kiedy mogę dostać ten telewizor jeżeli zaraz dokonam wpłatę na konto firmowe. Cena była aktualna a dostawa prawdopodobnie w piątek 16.03.2007. Więc zrobiłem wpłatę w środę wieczorem i dziś zostałem bardzo pozytwnie zaskoczony. O godzinie 19 zabrzęczał domofon i dwóch Panów z firmy PlazmaCity wniosło zamówiony telewizor do domu. Jest już podłączony i obejrzałem na nim 17 odcinek "24 godzin:, ale cały czas jestem jeszcze w szoku z powodu szybkości działania PlazmyCity
Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz Hitachi 42PD9700 :D

To może teraz nas oświecisz jaki model tej plazmy dostałeś i czy masz polskie menu?

Byłem w Plazma City 2 razy, ale miałem pecha, bo towar szybko schodzi i nie było żadnego w sklepie, ale z cytowanego postu wynika, że wszystko chodzi, więc chyba nie ma to większego znaczenia.
Firma Plaza City nie budzi żadnych obaw - normalny sklep, który nie ma hektara powierzchni, więc handluje też na allegro. Gwarancję daje sklep i producent, więc wszystko wygląda OK.
Obsługa bardzo miła i, co najważniejsze fachowa, mimo, że rzeczywiście "zarobiona", bo duży ruch w interesie.

pozdro all
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
sorry ale faktycznie coś z tym linkiem mi się pomyliło
wlejam poprawny:
http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=29954


chyba jest ok!
cerberone
Goliat dzięki za radę, ale chyba Ci się coś pomyliło, bo szczegółów w tym wątku nie ma, a przeszukiwanie innych wątków jest dość siermiężnym zajęciem. W menu serwisowym jest liczba porządkowa i jakaś cyferka obok. Problem polega na tym, że tych linii jest kilkaset, więc jeśli masz taka wiedzę, która to linia to się tą wiedzą podziel - będę wdzięczny.
pozdrawiam
Mmmmm lenistwo to przyjemna cecha ....dla lenia:niewiem: (chyba że wypytujesz z przekory..) i nie stwierdzaj że ktoś się myli będąc samemu w ....błędzie ;)
 
Ostatnia edycja:

mokular

New member
Pd 9700

kappa napisał:
Witam, jestem tu nowy ale chciałbym wtrącić się w wątek o firmie PlazmaCity. Wczoraj popołudniu skontaktowałem się telefonicznie z przedstawicielem tej firmy, spytałem czy cena za Hitachi 42PD9700 - 5999 zł jest aktualna i kiedy mogę dostać ten telewizor jeżeli zaraz dokonam wpłatę na konto firmowe. Cena była aktualna a dostawa prawdopodobnie w piątek 16.03.2007. Więc zrobiłem wpłatę w środę wieczorem i dziś zostałem bardzo pozytwnie zaskoczony. O godzinie 19 zabrzęczał domofon i dwóch Panów z firmy PlazmaCity wniosło zamówiony telewizor do domu. Jest już podłączony i obejrzałem na nim 17 odcinek "24 godzin:, ale cały czas jestem jeszcze w szoku z powodu szybkości działania PlazmyCity
Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz Hitachi 42PD9700 :D
Ty chyba pracujesz w Plazma City bo moje kontakty z nimi nie są najlepsze. Nie wiem jak udało Ci się ją wczoraj nabyć za 5999, jak taką samą operację chciałem przeprowadzić z rana ale gość powiedział mi arogancko,że dzisiejsza cena to 6499 choć miałem potwierdzenie w emailu od ich dyrektora sprzedaży co do ceny 5999.Czekam ponownie na taką cenę.A swoją drogą to napisz z jaką końcówką kupiłeś u nich tv bo tego też nie mogłem się dowiedzieć skąd ściągają.
pozdro.
 

Luq

New member
Welcome to the club

Witam wszystkich - od wczoraj szczęśliwy nowy posiadacz 42PD9700

Gorące podziękowania dla Goliata - prowodyra całego zamieszania, za sprawą którego dokonałem jedynego słusznego wyboru. Gdyby nie założony przez Ciebie wątek, do tej pory miotałbym się między zalegającymi marketowe półki telewizorami zaczynającymi się na S, L lub P. Albo co gorsza, za przeproszeniem, wdepnął w jakieś LCD.

Powody do zadowolenia są dwa. Po pierwsze - dwa miesiące rozterek i wątpliwości mam już za sobą. Mam nadzieję, że tiki nerwowe, rozbiegany wzrok i drżenie rąk z czasem znikną ;)
Po drugie - ważniejsze - wybór okazał się trafiony.

Kilka uwag na gorąco:

1. Design Hitashi jest rewelacyjny. Telewizor jest elegancki i zbudowany ze świetnych materiałów. Panasonic PV600, którego rozważałem jako opcję, wygląda przy nim jak ubogi krewny.

2. Obrotowa podstawka to ciekawy gadżet, bardziej użyteczny, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Z czasem tv zawiśnie na ścianie, póki co jednak straszę koty i wprawiam w osłupienie znajomych :)

3. Obraz lepszy niż się spodziewałem (Aster-Warszawa). Kanały różnią się między sobą jakością i czasem trafi się kiepski sygnał, ale nawet Polsat, TVP1 czy TVP2 są bardzo przyzwoite.

4. Dźwięk - rewelacja. Nie chcę wszczynać bojów, na ile jest klarowny, zwłaszcza, że w przytaczanych w wątku ocenach z niemieckich czasopism poddawano w wątpliwość jego jakość. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Dla mnie - subiektywnie - świetny.

5. Rozmiar 42 cale ciągle robi wrażenie. Ale przynajmniej już nie wodzę oczami z lewej strony na prawą, mamrocąc pod nosem streszczenie akcji z lewej krawędzi, by nie stracić wątku. Odległość od legowiska - 3,5m

6. Zakup zrobiony w łódzkim plazma center (namiar znaleziony na allegro). 7000 z transportem do Warszawy (na 3 piętro bez windy ;) ) i fakturą. Bez faktury podobno taniej. Model C. Miła, fachowa obsługa, sprzęt został wniesiony i zainstalowany. Fabryczne opakowanie. Dopiero po sprawdzeniu wykonany przelew. Szczerze polecam.

7. Na razie - odpukać - wszytko działa idealnie. Żadnych problemów z powidokami, bad/hot pikselami (?), kreskami itp.

8. Brawurowo postanowiłęm zrezygnować z 200 godzinnego "wypalania" plazmy. Zmniejszyłem jedynie nieco kontrast i generalny tryb działania na normal (miast dynamic). Wyszedłem z założenia, że potraktuję tv nie gorzej niż auto - nie będę go zarzynać na wysokich obrotach - ale też nie będę na siłę robił z niego kaleki.

9. Nie zamierzam chwilowo bawić się menu serwisowym. Język angielski w menu mi nie przeszkadza. Cierpię na syndrom "polskiego windows", które mówi czasem językiem którego nie rozumiem. Muszę przypomnieć sobie terminologię oryginalną, by zrozumieć, czego (systemowe) demony ode mnie chcą ;). Na podobnej zasadzie - niech tv mówi w langłidżu, to się szybciej porozumiemy.

10. W mojej stronniczej opinii - najlepszy tv na ten moment (stosunek cena/możliwości/dostępność sygnału HD).

Niech ten post "Inspire the next" ;)
 
Ostatnia edycja:

kappa

New member
Witam,
nie pracuję w PlazmaCity i to był mój pierwszy kontakt z tą firmą. Może miałem szczęście że wszystko poszło tak gładko. Mój model ma oznaczenie "C" i menu do wyboru: ang, ger, ital, gre, rumu, franc i coś jeszcze, nie ma polskiego. Telewizor był zapakowany, jak na moje oko, fabrycznie. Działa drugi dzień bez problemów, zobaczymy jak będzie dalej.
Pozdrawiam
 

byczy

New member
Goliat dzięki za radę, ale chyba Ci się coś pomyliło, bo szczegółów w tym wątku nie ma, a przeszukiwanie innych wątków jest dość siermiężnym zajęciem. W menu serwisowym jest liczba porządkowa i jakaś cyferka obok. Problem polega na tym, że tych linii jest kilkaset, więc jeśli masz taka wiedzę, która to linia to się tą wiedzą podziel - będę wdzięczny.


Use the down-arrow button to scroll down until you see number 814 on the LHS on the screen
Next to that you will see a number between 0 and 65535 (max). That is the number of hours the panel has been used. Mine was 873 which is pretty much what it has done and also indicates to me that it basically starts at 0 hours when you first get it. (i.e no 100 hours factory run etc)

i wszystko jawsne chyba ktora linia odpowiada za ilosc godzin :)



NO dobra udalo mi sie wejsc do menu serwisowego....
dotarlem do 814 i co??? 0
Wiec widac chyba mam inne menu :)
natomist w nastepnych pozycjach menu mam:
815 80
816 28
817 129

nie wie ale to chyba jest numer wersja menu serwisowego: vb112 42 te 112
 
Ostatnia edycja:

cerberone

New member
byczy napisał:
NO dobra udalo mi sie wejsc do menu serwisowego....
dotarlem do 814 i co??? 0
Wiec widac chyba mam inne menu :)
natomist w nastepnych pozycjach menu mam:
815 80
816 28
817 129

nie wie ale to chyba jest numer wersja menu serwisowego: vb112 42 te 112
byczy mam dokładnie to samo co podałeś, w pozycji 814 - 0, a TV już trochę świeci, więc niestety dalej nie wiem tak jak i Ty ile H pracowała plazma.
 

marek_13

New member
kurczaki - jeszcze go nie kupiłem, a wątek cuś zamiera :confused: . Goliat odpuściłeś już edukację ??? - byłbym niepocieszony.

pozdro all
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
kurczaki - jeszcze go nie kupiłem, a wątek cuś zamiera :confused: . Goliat odpuściłeś już edukację ??? - byłbym niepocieszony.

pozdro all
Ja odpuściłem?????:D NIE!!!!
Przecież napisałem jakie mam ustawienia i.....czekałem na wasze opinie .....a tu ZONK .... same tematy 200-500 złociszy taniej z GB :( (ostatnie kilka stron)
A ponadto oglądam,oglądam i jescze raz oglądam i nie mam problemu z:
-duszkami
-brzęczącymi transformatorami
-martwymi pikselami
i innymi problemami (czyt.gliniane twarze,węże itp...ustrojstwa)
A jutro odbieram nagrywarkę (to wreszcie sprawdzę ;)) no i ....za kilka dni odbieram Fergusona HF-8800 HD to potestuję :p
Myślałem że wątek pofrunie w innym kierunku ale sam widzisz.
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
ja też przyłączam się do kolegi Goliat
temat ostatnio rozbiega się i mówicie tylko o cenach a nie o innych aspektach.
może poszukacie innego forum gdzie będzie można się licytować kto taniej kupił?:confused:

a tak na marginesie - zauważyłem że na ekranie nie osiada kurz !!
czy u was jest podobnie?
i jeszcze jedno , może ktoś ma sprawdzony sposób czym i jak czyścić ekran np. po dotknięciu palcami (gdzie zostają ślady)
 

marek_13

New member
Goliat napisał:
Ja odpuściłem?????:D NIE!!!!
Przecież napisałem jakie mam ustawienia i.....czekałem na wasze opinie .....a tu ZONK .... same tematy 200-500 złociszy taniej z GB :( (ostatnie kilka stron)
A ponadto oglądam,oglądam i jescze raz oglądam i nie mam problemu z:
-duszkami
-brzęczącymi transformatorami
-martwymi pikselami
i innymi problemami (czyt.gliniane twarze,węże itp...ustrojstwa)
A jutro odbieram nagrywarkę (to wreszcie sprawdzę ;)) no i ....za kilka dni odbieram Fergusona HF-8800 HD to potestuję :p
Myślałem że wątek pofrunie w innym kierunku ale sam widzisz.
Pozdrawiam.

to super Goliat - no sorka mnie też nieco poniosło w stronę handlowo-marketingową, no ale to chyba zrozumiałe przed zakupem, tym bardziej, że sam wiesz ile tu jest różnorakich dylematów, o cenie nie wspominając (różnica między 5,9 a 9,9 wynosi 68% :evil: ). Też wolałbym pogadać o meritum ;) wątku.

pozdro all

maybe this week!
 

byczy

New member
Po dwoch tygodniach uzytkowania jak narazie nie zauwazylem jakis powidokow, i innego typu dziwnych zeczy.
Odpukac nic dziwnego sie nie dzieje :)

Ustawienia mam takie jak zalecaja w UK. Narazie nie wiem ile juz TV wyswiecil bo jak pisalem czesniej w menu serwisowym w pozycji o ktorej mowa jest na linku nie mam nic tzn mam 0.

Dolacze sie do kolegi ktory mowi ze sie ekran nie kurzy....zeczywiscie po 2 tygodnaich zero kurzu na ekranie.
 

RYSZARD13

New member
kol350 napisał:
ja też przyłączam się do kolegi Goliat
temat ostatnio rozbiega się i mówicie tylko o cenach a nie o innych aspektach.
może poszukacie innego forum gdzie będzie można się licytować kto taniej kupił?:confused:

a tak na marginesie - zauważyłem że na ekranie nie osiada kurz !!
czy u was jest podobnie?
i jeszcze jedno , może ktoś ma sprawdzony sposób czym i jak czyścić ekran np. po dotknięciu palcami (gdzie zostają ślady)


Ja czyszczę suchą irchą, taką do wycierania szyb samochodowych.
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
ja też przyłączam się do kolegi Goliat
temat ostatnio rozbiega się i mówicie tylko o cenach a nie o innych aspektach.
może poszukacie innego forum gdzie będzie można się licytować kto taniej kupił?:confused:

a tak na marginesie - zauważyłem że na ekranie nie osiada kurz !!
czy u was jest podobnie?
i jeszcze jedno , może ktoś ma sprawdzony sposób czym i jak czyścić ekran np. po dotknięciu palcami (gdzie zostają ślady)
Ja używam ścierek do czyszczenia monitorów (ostatnio Emtec'ka) są dostępne wszędzie (osobiście kupuję w zestawie 1x na mokro i 1x na sucho) i zero śladów paluchów.
Jak jest świerzy TV to nie elektryzuje ale po czasie trochę osiada (szczególnie paluchy syna :()
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
No dobra - zaczęliście już o ścierkach pisać buahhhhhhhhaaaaa :eek:k: niech wam będzie.
Nie mam jeszcze sprzętu (ale na 100% będę miał), więc dwa poważne tematy techniczne:
1. HDMI - czy ktoś korzysta z połączenia PD9700 po HDMI do dekodera telewizji "najnowszej generacji" N ??? Czy dźwięk lub obraz przerywa co jakiś czas na sekundę (znany problem N-ki z wieloma modelami telewizorów).
Generalnie problem polega na obsłudze przez telewizor zgodnego z N-ką tzw. protokołu HDCP. Czy w instrukcji albo specyfikacji techn. jest coś na ten temat??? Dodam, że jest to szalenie istotne przy odbiorze HDTV z platform TV Sat (chwilowo tylko N-ka).

2. czy te 10 głośników w PD9700 obsługuje Dolby Digital 5.1. np surround???

3. czy ktoś podłączył subwoofer pod gniazdo subwoofer out? jak to chodzi?

pozdro all :cool:
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
No dobra - zaczęliście już o ścierkach pisać buahhhhhhhhaaaaa :eek:k: niech wam będzie.
Nie mam jeszcze sprzętu (ale na 100% będę miał), więc dwa poważne tematy techniczne:
1. HDMI - czy ktoś korzysta z połączenia PD9700 po HDMI do dekodera telewizji "najnowszej generacji" N ??? Czy dźwięk lub obraz przerywa co jakiś czas na sekundę (znany problem N-ki z wieloma modelami telewizorów).
Generalnie problem polega na obsłudze przez telewizor zgodnego z N-ką tzw. protokołu HDCP. Czy w instrukcji albo specyfikacji techn. jest coś na ten temat??? Dodam, że jest to szalenie istotne przy odbiorze HDTV z platform TV Sat (chwilowo tylko N-ka).

2. czy te 10 głośników w PD9700 obsługuje Dolby Digital 5.1. np surround???

3. czy ktoś podłączył subwoofer pod gniazdo subwoofer out? jak to chodzi?

pozdro all :cool:
Buahahahaha tak jest "krawaty wiąże i usuwa ciąże" ;)....a wystarczy trochę poczytać ...ale dobra odpowiem:
1.nie używałem
2.te 10 głośników nie obsługuje DD 5.1 (ma SRS WOW)
3.podłączyłem z ciekawości i gra OK ale odłączyłem bo był to przerost treści nad formą :D
...... i nie nabijaj się bo w niedługiej przyszłości być może sam będziesz głaskał swoje TV ;)
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
a ja ponawiam pytanie czy ktos doczytal sie gdzies, w ktorej lini w menu serwisowym jest pokazany czas pracy TV? bo widac zalezy od wersji firmware chyba...

na USA forum pisza o kilku......wersjach (zreszta wszystkie wersje mozna sobie sciagnac z strony serwisu w usa hitachi i samemu wgrac za pomoca karty SD)

a na forum UK znalazlem rozpiske tych lini z menu serwisowego ale bez informacji w ktorej sa dane o czasie pracy TV
 

kol350

New member
ja używam wraz z "n"
i jak koledze chciałoby się przejrzeć poprzednie posty to pisałem jak to chodzi z "n"

po hdmi zrywa dźwięk i obraz !!! (nie wiem jak po marcowej aktualizacji softu "N")
Ale jak połączysz hdmi + dźwięk i przejdziesz w tryb dekodera dvi to wszystko jest ok!!

:popcorn:
 

marek_13

New member
kol350 napisał:
ja używam wraz z "n"
i jak koledze chciałoby się przejrzeć poprzednie posty to pisałem jak to chodzi z "n"

po hdmi zrywa dźwięk i obraz !!! (nie wiem jak po marcowej aktualizacji softu "N")
Ale jak połączysz hdmi + dźwięk i przejdziesz w tryb dekodera dvi to wszystko jest ok!!

:popcorn:

gdzieś mi mignęło, ale nie miałem czasu szukać - popróbuj lekko wyciągnąć kabel HDMI z N-boxa (tak do połowy) czytałem na forum N-ki, że to pomaga :) - coś tam jest zwalone w tym dekoderze, tylko nie wiadomo czy samo gniazdo HDMI, czy chipset, czy soft - albo alltogether.
Tak na marginesie - po co pisać 3 zdania, że "już gdzieś to było napisane, albo .... przecież opisywałem to.....", jak można napisać 1 zdanie, czasem 1 słowo !!!, żeby odpowiedzieć drugi raz - Panowie - więcej cierpliwości i wyrozumiałości. Jedno słowo "tak lub nie" może zastąpic konieczność powtórnego czytania 20 stron przez pół godziny!
Przyznacie jednak, że fakt, że de facto HDMI nie działa to wielka kicha - prędzej, czy później wszyscy staniecie przed problemem niekompatybilnej obsługi protokołu HDCP, bo gdzie chcecie oglądać HDTV, jak nie w platformach satelitarnych??? Przecież, jak ktoś tego nie ma lub nie ma odtwarzacza HDTV (np. blue ray) i płyty blue ray - to co sobie na tym sprzęcie obejrzy??? TVP 1 z kablówki albo z dachu? :smile: rubin by wystarczył hihi.
Byczy - dzięki za odpowiedź (mimo kąśliwego komentarza).
Jeszcze pytanko do Goliata - gdzie kupiłeś te testowe DVD ?? bo ja znalazłem to na jakiejś stronce amerykańskiej, ale do sygnału NTSC :confused:

pozdro all :)

To tak jak załadowanie 10 głośników, w tym 2-ch subwooferów ! które nie obsługują DD 5.1 - wystarczyłyby 2 :) na stereo.
 

kol350

New member
skąd te głupoty z wyciąganiem wtyczki!!!!
a może trzeba zaklaskać ???:D (piszą głupoty )
problem wg. mnie nie leży po stronie Hitachi !!!
a to dlatego że z innymi urządzeniami działa bezproblemowo po hdmi np. humax 2000 i topfield , podłączałem również jakąś nagrywarkę sony z hdmi ale symbolu nie pamiętam.(na forum ang. też działa z sky digital po hdmi)
jak nie masz kasy to kup sobie Lg itp. !!!!

Po co się na darmo podniecać i szukać dziury w całym!!
Ja kupiłem oglądam i jest ok!! nie doszukuję się jakiś głupot!!!
bo to nie ma sensu!!!
a może jeszcze "wodotrysk" byś chciał bo inne go mają !!!!:D

Jednak sobie poczytaj !!!!(do marek_13)
żebyś nie zaśmiecał tematu
 
Do góry