Hitachi 42PD9700

byczy

New member
bankroot napisał:
pisałem wyżej, że tak to nie wygląda.
Faktura VAT lub paragon nie uprawnia do naprawy gwarancyjnej u HORN-a
Horn nie jest chyba ogolnopolskim serwisantem Hitachi. przynajmniej nie wynika to z stron Hitachi.
na aukcji pisza jeszcze: Gwarancja Pxxx Cxxxxx czyli to ich sprawa co bedzie jak padnie :)
 

byczy

New member
Z innej beczki na stronach Hitachi pojawila sie plazma 50' (P50T01) z nowej serii

z broszury wynika najwazniejsze ze przjumje 1080p!!!ll

http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=570

127cm Visible Plasma Widescreen Television
High Resolution of 1280 x 1080 Pixels
PICTURE MASTER FHD Engine
Integrated Digital Television (IDTV)
2 x HDMI Sockets
3 x SCART Sockets
Optical Audio Output Terminal
SD Card Reader
USB Socket
2000 Page Teletext
Multi Picture Modes
Power Swivel Stand

Na blogu homecinemachoice
jest taki artykul w temacie:

Hitachi introduces affordable 1080i resolution plasma range

Hitachi is releasing a two new, affordable, 1080-resolution plasma screens this Spring. First out is the P50T01, which is expected to sell for around Ł1500. Hitachi says the 1080 screen uses the latest generation of Picture Master Technology with a full HD processor to give truer colours, better textures and glossier surfaces for 'a more realistic viewing experience.'
The newly developed 'full HD' version of Hitachi's Picture Master image processor is the culmination of years of development, and employs a 16 bit colour recognition engine with 3D colour management for better skin-tones and textures.
Hitachi says "With an HD resolution of 1280 x 1080 the 50inch P50T01 delivers a superior image even at close quarters. At a normal viewing position of only 1.8 meters it gives exactly the same viewing ratio as at a cinema - so the viewer gets the 'big' experience even in relatively small spaces."
Connectivity as well as good looks is crucial in today's increasingly digital households. With two HDMI and three SCARTs the T-Series offers versatile options for use with most digital output devices including digiboxes, games consoles, HDD players/recorders and camcorders.
Joining the big-screen model is a 42in Plasma, P42T01, and a 32in LCD TV (L32T01). This LCD TV features Hitachi's In Plane Switching technology (IPS) for better contrast, richer colour and wider viewing angles. It utilizes the same full HD processor as the 42in and 50in plasma models


 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
mokular napisał:
Licznik postów nie za bardzo mnie interesuje ,chodzi tylko o racjonalne podejscie -kasowe oszczędności - to chyba normalne. Oferta 7700 pln na allegro dotyczy tylko tv z nagrywarką - nie rozbijają kompletu a co za tym idzie i ceny.Choć trudno mi w to uwierzyć mówią że sprzęt mają od horna i ich gwarancję. Reasumując Twoje wyliczenia nie mają nic do rzeczy -poprostu nie ma nigdzie w Polsce tej plazemki za około 6ooo pln.
pozdro
Przekonałeś mnie ;) .... więc uroczyście oświadczam że jeżeli nie kupisz tej plazemki za 5999 :D to zakup tą z nagrywarką a ja ją od ciebie odkupię za rozsądne grajacary:)...... i naprawdę przestańcie przeżywać tego Horna !!
Gość ściemnił że otwierają swój serwis :rolleyes: i TV zakupione za granicą (ale w granicach Unii ) nie będzie u nich naprawiany......... i miał rację bo u nich nie będą naprawiane ani PDP ani LCD.
Jest jedno centrum serwisowe w Czechach i tylko one zajmuje się naprawą a więc ściemki w rodzaju "otwieramy swój serwis" nie mają racji bytu!!
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
menek1 napisał:
Z tym serwisem to nie jestem taki pewien czy faktycznie w Czechach będą naprawiać nasze TV a na dowód podaje linka:
http://www.hitachi-online.pl/index.php?ap=support&ap2=customerservice&ap3=service
No brawo :D podałeś linka do firmy logistycznej która od lat zajmuje się obsługą gwarancyjną produktów Hitachi (ale na zlecenie Hitachi Europe!!!)... więc ta firma pojawi się u ciebie ażeby dopełnić gwarancji door-to-door (oczywiście nie życzę ;))....zresztą link do strony w/w firmy podawałem już kilkadziesiąt stron wstecz :lol:
Pozdrawiam.
p.s. a jeżeli chcesz przestraszyć co niektórych to inne produkty Hitachi chodzi o ....HDD,napędy komputerowe itp....;) (na stronie w/w :) )
 
Ostatnia edycja:

marek_13

New member
A więc Panowie, żeby zgłębić swoją i waszą wiedze nt tej plazmy, a i rynku w Polsce odwiedziłem parę miejsc w Warszawie.

1. siedziba firmy HORN - dystrybutor Hitachi na Polskę - nie prowadzi sprzedaży detalicznej (stoisko a la firmowe w Galerii Mokotów - cena 8.000). Najlepsza do uzyskania cena za samą plazmę N (robioną tylko dla Horna) w hurtowni Ratex-Avans 7.600 za sztukę. U innych dillerów Horna (w znanej promocji z rajstopami lub pończochami), na ogół 9.500-9.999).
Gwarancja HORNA na 2 lata, serwis we Wrocławiu (tak, tak we Wrocławiu, a nie w Pradze, podobno bardzo nowoczesne centrum serwisowe z certyfikatem Hitachi), i uwaga: Horn uznaje swoją gwarancję po nr seryjnym sprzętu - wystarczy zadzwonić i potwierdzić,

2. siedzibę firmy ogłaszającej plazmę na Allegro (biurko + laptop) za 7.700 (z rajstopami, pończochy już wyszły) twierdzi, że sprzęt jest od Horna, ale bez końcówki N ???, kupowany w hurtowni dillera Horna ???, opowieść o gwarancji bardzo mglista (np. 1 rok), cena dziwna - patrz pkt. 1.

3. dzwoniłem do firmy Plazma City Warszawa (nowość na Allegro) cena super 5.999 !!! sama plazma, gwarancja ich - 3 lata (i to jest zapewne ta gwarancja europejska na Pragę), sami sprowadzają (nie wiem skąd - może to np. to buczące U hehehe), przypuszczam, że mają umowę diilerską, z którymś z zachodnich dystrybutorów. Jutro się tam wybiorę, więc będę mądrzejszy :) .

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

mokular

New member
9700

marek_13 napisał:
A więc Panowie, żeby zgłębić swoją i waszą wiedze nt tej plazmy, a i rynku w Polsce odwiedziłem parę miejsc w Warszawie.

1. siedziba firmy HORN - dystrybutor Hitachi na Polskę - nie prowadzi sprzedaży detalicznej (stoisko a la firmowe w Galerii Mokotów - cena 8.000). Najlepsza do uzyskania cena za samą plazmę N (robioną tylko dla Horna) w hurtowni Ratex-Avans 7.600 za sztukę. U innych dillerów Horna (w znanej promocji z rajstopami lub pończochami), na ogół 9.500-9.999).
Gwarancja HORNA na 2 lata, serwis we Wrocławiu (tak, tak we Wrocławiu, a nie w Pradze, podobno bardzo nowoczesne centrum serwisowe z certyfikatem Hitachi), i uwaga: Horn uznaje swoją gwarancję po nr seryjnym sprzętu - wystarczy zadzwonić i potwierdzić,

2. siedzibę firmy ogłaszającej plazmę na Allegro (biurko + laptop) za 7.700 (z rajstopami, pończochy już wyszły) twierdzi, że sprzęt jest od Horna, ale bez końcówki N ???, kupowany w hurtowni dillera Horna ???, opowieść o gwarancji bardzo mglista (np. 1 rok), cena dziwna - patrz pkt. 1.

3. dzwoniłem do firmy Plazma City Warszawa (nowość na Allegro) cena super 5.999 !!! sama plazma, gwarancja ich - 3 lata (i to jest zapewne ta gwarancja europejska na Pragę), sami sprowadzają (nie wiem skąd - może to np. to buczące U hehehe), przypuszczam, że mają umowę diilerską, z którymś z zachodnich dystrybutorów. Jutro się tam wybiorę, więc będę mądrzejszy :) .

pozdro all
Ad 3. Wczoraj dzwoniłem do Plazma City - nie mają w sklepie tych TV - ściągnąć mogą na piątek po zamówieniu - ale gość strasznie zaciemniał jak pytałem się skąd mają i z jaką końcówką (nie wie,nie zna się,zarobiony jest...). Jeśli dowiesz się na miejscu konkretów informuj.
Pozdro.
 

marek_13

New member
mokular napisał:
Ad 3. Wczoraj dzwoniłem do Plazma City - nie mają w sklepie tych TV - ściągnąć mogą na piątek po zamówieniu - ale gość strasznie zaciemniał jak pytałem się skąd mają i z jaką końcówką (nie wie,nie zna się,zarobiony jest...). Jeśli dowiesz się na miejscu konkretów informuj.
Pozdro.

No patrz - a ja dziś dzwoniłem koło 15 tej i powiedział mi, że mają tego pod sufit, a poza tym to co napisałem wcześniej - will see tomorrow
 

bankroot

New member
czekam z niecierpliwością na wieści z Plazma City.
Pamiętam tę firmę z wielu problemów opisywanych przez klientów na forum pl.rec.kinodomowe, jednak jak widać nadal istnieje i ma się dobrze.

Dodam, że w Polsce nikt nie wie o terminie rozpoczęcia sprzedaży P42T01 (niektórzy nawet nie wiedzą o tym modelu), mail na info@hitachi.pl wywala błąd o zajętości sktzynki u jakiegoś Pepika.
 

cerberone

New member
Dostałem nową sztukę

Wczoraj Panowie z Horna dowieźli mi nową sztukę. Tak jak przypuszczali w pierwszym nie działał poprawnie tuner. W nowej sztuce hula jak talala :cool: . No i wszystko super, TV sobie zaprogramował kanały – tym razem już bez śnieżenia – czyściutko. Ale jest kolejny szkopuł. Mianowicie w funkcji screen wipe odnalazłem jednego martwego piksela w lewej górneJ ćwiartce. Ma kolor różowy lub jasny fioletowy – jeśli to ma jakieś znaczenie. Panowie z Horna twierdzą, że TV potrzebuje jakieś 100H, żeby się rozruszać, więc może zacznie świecić poprawnie. Twierdzą, że tak mieli na Pionku – zaczął świecić... no nie wiem. Co o tym myślicie? Ma znaczenie kolor piksela czy nie?
 

byczy

New member
bankroot napisał:
czekam z niecierpliwością na wieści z Plazma City.
Pamiętam tę firmę z wielu problemów opisywanych przez klientów na forum pl.rec.kinodomowe, jednak jak widać nadal istnieje i ma się dobrze.

Dodam, że w Polsce nikt nie wie o terminie rozpoczęcia sprzedaży P42T01 (niektórzy nawet nie wiedzą o tym modelu), mail na info@hitachi.pl wywala błąd o zajętości sktzynki u jakiegoś Pepika.

no nie wiem czy ktos w polsce bedzie wiedzial bo jak narazie to na www hitachi nie pokazuja tego modelu procz wersji 50 cali P50T01
 

kappa

New member
Błyskawiczna dostawa towaru przez PlazmaCity

Witam, jestem tu nowy ale chciałbym wtrącić się w wątek o firmie PlazmaCity. Wczoraj popołudniu skontaktowałem się telefonicznie z przedstawicielem tej firmy, spytałem czy cena za Hitachi 42PD9700 - 5999 zł jest aktualna i kiedy mogę dostać ten telewizor jeżeli zaraz dokonam wpłatę na konto firmowe. Cena była aktualna a dostawa prawdopodobnie w piątek 16.03.2007. Więc zrobiłem wpłatę w środę wieczorem i dziś zostałem bardzo pozytwnie zaskoczony. O godzinie 19 zabrzęczał domofon i dwóch Panów z firmy PlazmaCity wniosło zamówiony telewizor do domu. Jest już podłączony i obejrzałem na nim 17 odcinek "24 godzin:, ale cały czas jestem jeszcze w szoku z powodu szybkości działania PlazmyCity
Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz Hitachi 42PD9700 :D
 

bankroot

New member
źle napisałem i stąd nieporozumienie.
Oczywiście, że nie ma znaczenia dla reklamacji, czy masz "hot" czy "dead" piksel, pisząc "za mało" myślałem o ich liczbie (jeden to za mało).
Różnica zaś pomiędzy martwym a "gorącym" jest chyba intuicyjna.
 

cerberone

New member
Goliat wczoraj wszedłem w menu serwisowe – udało się – po prostu wcześniej byłem zbyt niecierpliwy i wytrzymywałem może 3,5 sekundy :p . No i wszedłem... i zobaczyłem sznur cyferek. Lubię cyferki, bo jestem finansistą, ale w tych za nic nie mogę się połapać:confused: . Czy wiesz która pozycja z pierwszej kolumny to czas pracy plazmy? Będę wdzięczny.
 

cerberone

New member
bankroot napisał:
źle napisałem i stąd nieporozumienie.
Oczywiście, że nie ma znaczenia dla reklamacji, czy masz "hot" czy "dead" piksel, pisząc "za mało" myślałem o ich liczbie (jeden to za mało).
Różnica zaś pomiędzy martwym a "gorącym" jest chyba intuicyjna.
Ale chyba na to, że piksel się rozrusza nie ma co liczyć i jego kolor nie ma tu znaczenia :confused: .
 

Goliat

New member
Bez reklam
cerberone napisał:
Goliat wczoraj wszedłem w menu serwisowe – udało się – po prostu wcześniej byłem zbyt niecierpliwy i wytrzymywałem może 3,5 sekundy :p . No i wszedłem... i zobaczyłem sznur cyferek. Lubię cyferki, bo jestem finansistą, ale w tych za nic nie mogę się połapać:confused: . Czy wiesz która pozycja z pierwszej kolumny to czas pracy plazmy? Będę wdzięczny.
Czytaj wici z wcześniejszych stron albo od razu uderz na forum Australia ;)
Pozdrawiam.
 

cerberone

New member
Goliat napisał:
Czytaj wici z wcześniejszych stron albo od razu uderz na forum Australia ;)
Pozdrawiam.
Goliat dzięki za radę, ale chyba Ci się coś pomyliło, bo szczegółów w tym wątku nie ma, a przeszukiwanie innych wątków jest dość siermiężnym zajęciem. W menu serwisowym jest liczba porządkowa i jakaś cyferka obok. Problem polega na tym, że tych linii jest kilkaset, więc jeśli masz taka wiedzę, która to linia to się tą wiedzą podziel - będę wdzięczny.
 
Do góry