Hitachi 42PD9700

kol350

New member
witam ponownie
mam problem już na samym początku.
na ekranie pojawiła się "fioletowa kropka" widoczna doskonale na białym tle , ciekawe jak to zareklamuję do sprzedawcy czy uzna mi taką reklamację ?
czy w plazmach jest to normalne?
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
witam ponownie
mam problem już na samym początku.
na ekranie pojawiła się "fioletowa kropka" widoczna doskonale na białym tle , ciekawe jak to zareklamuję do sprzedawcy czy uzna mi taką reklamację ?
czy w plazmach jest to normalne?
Mógłbyś wkleić zdjęcie?Z twojego opisu padłeś "ofiarą" . Z twoim TV coś musi być nie tak bo to co napisałeś w poprzednim wątku odbiega całkowicie od tego co obserwuję na co dzień w domu.
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
postaram się jutro wkleić zdjęcia z tymi wypalonymi pikselami , bo wydaje mi się że są to dwa obok siebie .
dzwonilem do sprzedawcy i powiedział mi że jak jest 3 w obrębie 5 cm lub 5 rozrzuconych na całym ekranie to robią odręki wymiane .
mam jeszcze pytanie dotyczące czytnika SD ?
na moich kartach nie czyta.
podłaczyłem też czytnik sd pod gniazdo USB i też nici , może działa i innymi kartami tzn.firm (ja mam kingstony i preteca),może musi być zdjęcie w ograniczonej rozdzielczości?

jeszcze chciałbym wiedzieć co można "wpakować" do gniazd CI

pozatym jestem jak narazie zadowolony i ustawiam na "docieranie"
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
postaram się jutro wkleić zdjęcia z tymi wypalonymi pikselami , bo wydaje mi się że są to dwa obok siebie .
dzwonilem do sprzedawcy i powiedział mi że jak jest 3 w obrębie 5 cm lub 5 rozrzuconych na całym ekranie to robią odręki wymiane .
mam jeszcze pytanie dotyczące czytnika SD ?
na moich kartach nie czyta.
podłaczyłem też czytnik sd pod gniazdo USB i też nici , może działa i innymi kartami tzn.firm (ja mam kingstony i preteca),może musi być zdjęcie w ograniczonej rozdzielczości?

jeszcze chciałbym wiedzieć co można "wpakować" do gniazd CI

pozatym jestem jak narazie zadowolony i ustawiam na "docieranie"
Używam wejścia USB i nie spotkałem się z problemem (pendrive)
Jakie martwe piksele????Nie spotkałem się w plaźmie z pikselami a już z normami odnośnie jakieś ilości na cm2 (wiem że takowe są w LCD)
Gniazda CI służą do wkładania modułów dostępu dla DVB-T.
Przeglądałem cały ekran i nie mam ani 1-go martwego piksela.
 

kol350

New member
witam ponownie.

odnośnie pikseli zadzwonię dziś do serwisu w Czechach ,
natomiast uporałem się z gniazdem SD i USB
otóż nie czyta mi karty przez gniazdo sd i usb jeżeli robię zdjecia i filmy telefonem (niokia 6250),natomiast gdy sformatowałem kartę i zrobiłem zdjęcia i filmiki aparatem "panasonic" wszystko zaczeło działać bez zarzutu.

Zacząłem "docierać" ustawienia takie jak sugeruje Goliat
Trochę z tymi ustawieniami jest roboty dlatego że dla Picture Normal
trzeba te ustawienia powtórzyć dla wszystkich trybów tzn . AV1,AV2,HDMI,tv itd.
jak narazie jestem bardzo zadowolony pomimo tych pikseli (z odległości ich nie widać i liczę po cichu że pojawi się brakująca ilość potrzebna do wymiany lub w rozmowie tel. j.w serwis uzna mi reklamacje )

PRZESTROGA DLA RZYSZŁYCH NABYWCÓW
RADZĘ SPRAWDZIĆ EKRAN (MENU USTAWIENIA "SCREEN WIPE"
po włączeniu tej funkcji dokładnie widać czy wszystko jest ok)
pozdrawiam
 

kol350

New member
czy Ktoś wie jak wkleja się tu zdjęcia?
przeszukałem forum ale chyba mam jakąś zaćmę bo nie mogę znaleźć instrukcji zamieszczania zdjęć
 

Spamik

New member
@kol350
Zdjęcia umieszcza się podobnie, jak na innych forach:
- znajdujesz sobie serwer (hosta), np. http://imageshack.us/ na którym umieszczasz zdjęcie i otrzymujesz link do niego
- link wklejasz w polu tekstowym, po wcześniejszym kliknięciu na ikonkę "Insert Image", którą znajdziesz w pasku narzędzi.
Jakbyś jeszcze miał problemy, to zapraszam na priv., bo to nie ten dział.
 

Spamik

New member
@Goliat, @kol350 !
Jak wyglądają w bezpośrednim oglądzie te białe maskownice głośników. Muszę powiedzieć, że na zdjęciach nie są zachęcające. Pionek ma wszystko czarne i przez to jego wygląd jest elegancki. Faktem jest, że lepiej by wyglądał. gdyby nieco zmatowili ten połysk, ale i tak lepsze to niż takie rażąco jasne jak w Hitachi.
Inny rażący element. to ta okrągła podstawa. Dlaczego nie prostokątna, jak u większości. Pasuje to prostokatnych kształtów obudowy, jak kwiatek do kożucha.
Zastanawiam się nad trzema plazmami:
- Hitachi "9700"
- Pioneer "427"
- Fujitsu "42XHA58"
Jesli chodzi o parametry, to są porównywalne. Design natomiast chyba najlepszy ma właśnie Fujitsu. Ale ta jego cena i sieć serwisowa ?
Do świat coś muszę zadecydować, bo mój wiekowy Soniak siada całkowicie.
Muszę znaleźć miejsce, gdzie można obejrzeć obok siebie Pionka i Hitachi. Ten trzeci (Fujitsu) chyba odpada w przedbiegach ?
Może coś podpowiecie. W grę wchodzą takie miasta jak Łódź, Bydgoszcz.
W Toruniu w Media nie prowadzą Hitachi, więc te najbliższe mi, większe miasto nie wnosi żadnego kokretnego rozwiązania dla mojego dylematu.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
Spamik napisał:
@Goliat, @kol350 !
Jak wyglądają w bezpośrednim oglądzie te białe maskownice głośników. Muszę powiedzieć, że na zdjęciach nie są zachęcające. Pionek ma wszystko czarne i przez to jego wygląd jest elegancki. Faktem jest, że lepiej by wyglądał. gdyby nieco zmatowili ten połysk, ale i tak lepsze to niż takie rażąco jasne jak w Hitachi.
Inny rażący element. to ta okrągła podstawa. Dlaczego nie prostokątna, jak u większości. Pasuje to prostokatnych kształtów obudowy, jak kwiatek do kożucha.
Zastanawiam się nad trzema plazmami:
- Hitachi "9700"
- Pioneer "427"
- Fujitsu "42XHA58"
Jesli chodzi o parametry, to są porównywalne. Design natomiast chyba najlepszy ma właśnie Fujitsu. Ale ta jego cena i sieć serwisowa ?
Do świat coś muszę zadecydować, bo mój wiekowy Soniak siada całkowicie.
Muszę znaleźć miejsce, gdzie można obejrzeć obok siebie Pionka i Hitachi. Ten trzeci (Fujitsu) chyba odpada w przedbiegach ?
Może coś podpowiecie. W grę wchodzą takie miasta jak Łódź, Bydgoszcz.
W Toruniu w Media nie prowadzą Hitachi, więc te najbliższe mi, większe miasto nie wnosi żadnego kokretnego rozwiązania dla mojego dylematu.
Na żywo Fujitsu nie jest taki OK,Pioneer nowe modele też nie zachwycają a Hitachi no cóż na żywo wydaje mi się że pokazuje jakość materiałów z których został zbudowany a podstawa no jest taka (ma w środku motorek :D ).
Wykończenie głośników na żywo też jest dużo bardziaj pozytywne.
Wiem że dosyć duży wybór na żywo jest w Galerii Mokotów w W-wie jak ci pasuje to wstąp.
Pozdrawiam.
 

Spamik

New member
@goliat, @kol350 !
Dzięki za uwagi ! Znalazłem w Łodzi "http://www.allegro.pl/item144320683_hitachi_42pd9700_ida_swieta_promocja_.html
Mają obie marki, przy tym ceny chyba przyzwoite:
- Hitachi 42PD9700 za 7800,-
- Pioneer 427XA za 8200,-
Pionek o 400 droższy, i do tego trzeba jeszcze dokupuić stojak !
Jak nie tam, to może w Warszawie: "Mokotów" lub "Arkadia". Przed Świętami chyba będzie okazja ?
 

Spamik

New member
@kol350
Jak na razie, to jeszcze nie opanowałeś wklejania zdjęć !
W tym miejscu, gdzie w Twoim poście widnieje link, powinno od razu ukazywać się zdjęcie. Możesz to sprawdzić przed zatwierdzeniem tekstu, klikając na przycisk "Podgląd wiadomości".
Wyślę Ci na priv parę uwag !

P.S. Godz. 22.01
Niestety, cos z ustawieniami nie gra. Nie mogę wysłać Ci prywatnej wiadomości.

Przed wklejeniem linku zdęcia do tekstu wiadomości, powinieneś najpierw nacisnąć przycisk "Insert image". To taka ikonka z widokiem góry na pasku powyżej okienka tekstowego
 
Ostatnia edycja:

shikko

New member
Witam.
Podobnie jak Spamik biorę pod uwagę Hitachi 42PD9700 i Pioneer'a 427Xx (małe x bo rozważam również XD). Czy uważacie, że obecne ceny (m.in. 7800 za Hitachi) mogą jeszcze spaść przed świętami? Może warto wstrzymać się na "po świętach" (nie za długo:p )? Poza tym mam pytanie: czy jest możliwy zakup Hitachi 42PD9700 bez podstawki (mam zamiar powiesić go na ścianie) ew. jej demontaż?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
sorry ale faktycznie coś z tym linkiem mi się pomyliło
wlejam poprawny:
http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=29954

(dopiero się uczę jak obsługiwać pewne rzeczy , jeszcze spróbóję zaraz wkleić zdjęcia z tymi "wadliwymi pikselami"
http://img134.imageshack.us/my.php?image=p1011099jl5.jpg

chyba jest ok!
pozdrawiam
Sorki ale nic nie kumam z tego forum :( (a chciałbym popatrzeć na serwisowe ;) ) z tym linkiem do foto to wybrałeś zły upload :D ...tam prędzej panienki wchodzą :D ....
Natomiast jak chodzi o zakup 9700 bez podstawki to jest niestety niemożliwy ..... ale odkręcić i odstawić można :D
Pozdrawiam .... i proszę kogoś ze znajomością angielskiego o przetłumaczenie tego dostępu do menu serwisowego.
 

samson

New member
Goliat napisał:
Sorki ale nic nie kumam z tego forum :( (a chciałbym popatrzeć na serwisowe ;) ) z tym linkiem do foto to wybrałeś zły upload :D ...tam prędzej panienki wchodzą :D ....
Natomiast jak chodzi o zakup 9700 bez podstawki to jest niestety niemożliwy ..... ale odkręcić i odstawić można :D
Pozdrawiam .... i proszę kogoś ze znajomością angielskiego o przetłumaczenie tego dostępu do menu serwisowego.

Witam,

W skrócie to wygląda tak:
1. Włącz telewizor (np. używając pilota)
2. Wyłącz telewizor - ale za pomocą przycisku "Sub Power" na panelu kontrolnym (ulokowanym po prawej strony telewizora)
3 Jednocześnie naciśnij trzy przyciski: "Sub Power", "Input Select" i (wg. oryginalu) "strzałka w dół" (tu jest problem, ponieważ sprawdziłem w manualu Hitachi, że są dwa przyciski o nazwie "w dół": Channel DOWN - kanał i Volume DOWN - głośność a na forum nie jest jasno napisane który) i trzymaj je RAZEM wciśnięte przez przynajmniej 5 sekund.

Jest ostrzeżenie aby nie za bardzo nie kombinować z ustawieniami w menu serwisowym.

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

samson

New member
Nazwa "strzałka w dół" odnosi się prawdopodobnie do przycisku zmiany kanału. Jeszcze raz przyjrzałem się rysunkowi panelu i tylko "Channel DOWN" na symbol podobny do strzałki w dół.
 

pazuzu

New member
Pytanie zo znawców tematu:
Jakie w praktyce ma znaczenie, że 42PD9700 ma 1080 linii w poziomie gdy w pionie jest ich tylko 1024? Skoro to nie jest rozdziałka fullhd to jaką to daje przewagę nad telewizorami z rozdzielczością np. 1024x768?
I dodatkowe pytanie (już raz przeze mnie zadane na wątku Fujitsu): Czy prawdą jest, że Hitachi wypuszcza (przy współpracy fujitsu) plazmę 42" fullhd wiosną 2007?
z góry dzięki za odp.
pzdrv
 
Do góry