Hitachi 42PD9700

Goliat

New member
Bez reklam
Mabri napisał:
Goliat - takie może dziwne pytanie. Na dzień dzisiejszy Hitachi (wg ceneo i skąpiec) można najtaniej nabyć za 8300 zł a 42PV60 za 4900 zł.
Mając wiedzę na ich temat, którą dziś posiadasz i wiedząc, że kosztują tyle ile podałem - który tv byś wybrał?

Pozdrawiam
Dokładnie stałem przed takim wyborem :D po wątku DNC już byłem na 100% pewien na PV-60....aż na targach IFA zobaczyłem nowe dokonania Pioneera no i na żywo 9700.
Ponieważ chciałem kupić plazmę na kilka ładnych wiosen zebrałem się w sobie no i kupiłem 9700.
I uczciwie mogę napisać że w tej chwili znowu wybrałbym ją .
Pozdrawiam.
 

mszyma

New member
moze i tak, ale ten ma tak jak napisalem.czym to skutkuje (czyli o co Ci chodzi gosciu:hihi:) ?
Moja wizja jest taka :
lepsza jakosc obrazu bo za ten sam kawalek odpowiada troche wiecej pikseli.Ale!!! obrazowo piszac- majac kawalek obrazka np z ksiezycem w pelni na rozciagliwej tkaninie o rozmiarach w milimetrach 1024/768 chcemy go wkleic w ramki o rozmiarach 1024/1024 czy nawet poodane przeze mnie powyzej 1368 / 768. rozciagniemy i Wkleimy ale obraz zdeformujemy i wyjdzie jajo albo rozciagniemy bez deformacji ale uzyskamy tu i tam puste miejsca zasloniete przez czarne pasy co dla plazmy chyba nie jest korzystne.
Tez mnie korci 9700 prosze o odpowiedz jak to wyglada w praktyce.
kumpel ma philipsa co prawda 768/480 obraz z C+, i nu niego twarze nie maja naturalnych proporcji - obraz zapelnia caly ekran. troche kiszka.
 

Goliat

New member
Bez reklam
mszyma napisał:
moze i tak, ale ten ma tak jak napisalem.czym to skutkuje (czyli o co Ci chodzi gosciu:hihi:) ?
Moja wizja jest taka :
lepsza jakosc obrazu bo za ten sam kawalek odpowiada troche wiecej pikseli.Ale!!! obrazowo piszac- majac kawalek obrazka np z ksiezycem w pelni na rozciagliwej tkaninie o rozmiarach w milimetrach 1024/768 chcemy go wkleic w ramki o rozmiarach 1024/1024 czy nawet poodane przeze mnie powyzej 1368 / 768. rozciagniemy i Wkleimy ale obraz zdeformujemy i wyjdzie jajo albo rozciagniemy bez deformacji ale uzyskamy tu i tam puste miejsca zasloniete przez czarne pasy co dla plazmy chyba nie jest korzystne.
Tez mnie korci 9700 prosze o odpowiedz jak to wyglada w praktyce.
kumpel ma philipsa co prawda 768/480 obraz z C+, i nu niego twarze nie maja naturalnych proporcji - obraz zapelnia caly ekran. troche kiszka.
Jak chodzi o przetwarzanie obrazu z 4/3 na 16/9 to na panoramic wygląda nieźle (wykorzystuje jakiś algorytm) nie widać jakiś specjalnych wynaturzeń :D a jak już ktoś uprze się zawsze pozostaje funkcja zoom która załatwia temat ;) .
Jest to mój kolejny TV 16/9 więc nie zwracam już uwagi na drobne niedociągnięcia ... chociaż w przypadku Hitachi są naprawdę prawie nie zauważalne.
Pozdrawiam.
 

Cassius31

New member
Znajomy prowadzący punkt sprzedaży sprzętu namawia mnie na zakup plazmy Hitachi 42PD6600 za ok. 5.500 zł.
Czy taki zakup ma sens?

Czy jest w ogóle sens kupować plazmę 42" do pokoju o powierzchni ok 26 m kw.? Odleglość do oglądania ok 4-5 m.
Jeśli nie to czego innego powinienem szukać.
Dzięki

Edit Tuptus55: Proszę nie pisać dwóch postów jeden pod drugim tylko używać funkcji edit
 

Hotest

New member
Cassius31 napisał:
Czy jest w ogóle sens kupować plazmę 42" do pokoju o powierzchni ok 26 m kw.? Odleglość do oglądania ok 4-5 m.
Jeśli nie to czego innego powinienem szukać.
Dzięki

Przy 5m powinienes moze pomyslec o 50"?
 

ein

New member
Czy ten

tele (9700) ma tuner analogowy? Bo z tego co widze to chyba ino raczej bezuzyteczny tuner cyfrowej tv naziemnej tylko. Kurde tez sie zastanawiam nad tym panelem, bo z tego co wyczytalem w sieci doskonale nadaje sie do HD (wlasnie dzieki rozdzielczosci @1080 - to takie "prawie" full, obraz skalowany bez wiekszych strat) a do tego ladnie swieci w SD.
Aha i jakie proporcje ma tu piksel (bo taka rozdzielczosc to, trzeba przyznac, rzecz mocno nietypowa) w odniesieniu do proporcji 16:9?
Wreszcie - czy mozna gdzies sciagnac manuala, szukalem i jakos nie trafilem...

ps. Tu ciekawe porownanie (panas pv60 vs hita 97k) dla niezdecydowanych:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=331857
 

Goliat

New member
Bez reklam
ein napisał:
tele (9700) ma tuner analogowy? Bo z tego co widze to chyba ino raczej bezuzyteczny tuner cyfrowej tv naziemnej tylko. Kurde tez sie zastanawiam nad tym panelem, bo z tego co wyczytalem w sieci doskonale nadaje sie do HD (wlasnie dzieki rozdzielczosci @1080 - to takie "prawie" full, obraz skalowany bez wiekszych strat) a do tego ladnie swieci w SD.
Aha i jakie proporcje ma tu piksel (bo taka rozdzielczosc to, trzeba przyznac, rzecz mocno nietypowa) w odniesieniu do proporcji 16:9?
Wreszcie - czy mozna gdzies sciagnac manuala, szukalem i jakos nie trafilem...

ps. Tu ciekawe porownanie (panas pv60 vs hita 97k) dla niezdecydowanych:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=331857
Ma tuner analogowy a i ten DVB-T myślę że w końcu się przyda ;)
 

robertze

New member
wychodzi na to ze jest to tak dobra plazma ,ze gdy juz ją kupi to nie zaglada tu na forum tylko cieszy się ze dokonał dobrego wyboru .
 

maxtor

New member
Witam,
Od kilku dni mam Hitachi 42PD8600 (1024X1080). Niestety nie miałem wcześniej możliwości porównać tej plazmy z modelem 9700 (ze względu na cenę i tak niestety nie mógłbym sobie na nią pozwolić). Jak dla mnie jakość obrazu świetna. Na razie sprawdzałem jedynie na SD, Canal+ i DVD. Oczywiście jakość programów bardzo zróżnicowana, ale o tym wiemy wszyscy. Po wejściu HD w C+ liczę na jeszcze większe doznania. Jeśli chodzi o zakup plazmy, to w orbicie moich zainteresowań był Pioneer (obraz jakościowo podobny, ale cena zbyt wysoka) i Panasonic (obraz moim zdaniem nieco gorszy, a i design zdecydowanie na korzyść Hitachi). LCD nie brałem pod uwagę - porównywalny obraz dawały urządzenia w cenie ok. 14-15 000 PLN. Swój model kupiłem za 5999 PLN, z dowozem i montażem, (po negocjacjach z ceny wyjściowej 6666 PLN). Widziałem też w sklepie internetowym za 5899 PLN, ale od kliku dni ta cena jest wyższa o ok. 400 PLN - po podwyżce cen przez dystrybutora. Moim zdaniem w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie już taniej, według niektórych dopiero w lutym można spodziewać się przecen. Od sprzedawcy wiem, że model 8600 sprzedaje się świetnie i jest mocno konkurencyjny dla Pioneera. Wcześniej podobno dystrybucja Hitachi była fatalna i sprzedawcy nie chcieli w ogóle brać tego sprzętu do sklepu.
Nie ustawiałem parametrów do docierania (podanych na forum angielskim) - po prostu nie mógłbym oglądać obrazu tej jakości przez ok. miesiąc. Wierzę w zapewnienia firmy, że modele te są mało podatne na wypalanie oraz mają bardzo długi czas żywotności matrycy (dla modelu 9700 - 80 000 godzin). Chętnie poznam opinie i spostrzeżenia innych właściecieli plazm Hitachi. Myślę, że Hitach przestanie być firmą niszową i niedługo będzie nas coraz więcej na tym forum

pzdr
maxtor
 

JaCkyLL

New member
hmmmmm....

jak to jest z tymi modelami hitachi ?? wiem ze jest pd9700, potem wydalo mi sie jest model 8700 - bez ukladu picture master ale z tą samą matrycą co model wyzszy. ale kolega pisze cos ze ma w domu model 8600 ???? skoro pisze ze ma w domu to chyba trzeba mu wierzyc w to ze ma i ze tak sie nazywa :) chyba ze sie pomylil :)

ja to jest ? czy rzeczywiscie model 8700 bez ukladu picture master to zasadnicza roznica ?? warto sie nim zajmowac ? cena calkiem ok !!
 

JaCkyLL

New member
maxtor napisał:
Witam,
Temat był już poruszany w wątku: plazma Hitachi 42PD8600 vs 42PD9700.

pzdr
maxtor


ok mr maxtor ... ja jednak pytam o porownanie modeli 8700 i 9700 a nie 8600. oprocz informacji ze ma tą samą matrycę co 9700 i nie ma systemu picture master nic wiecej o tym modelu nie wiadomo. moze jednak ktos zaglądający na to forum ma plasme 8700 i zdecydowal sie na nią po wczesniejszym porownianiu z modelem 9700. stwierdził ze nie ma sensu dokladac paru złotych za elektryczną podstawkę, jakies dodatkowe porty i system picture master i ją kupił. teraz cieszy sie jak dziecko bo jakosc zajefajna i roznica w złotówkach w jego portfelu. kogos takiego szukam.

czy roznica miedzy pd 8700 a pd 9700 ma sie mniej wiecej tak jak w przypadku pv60 i pv600 ?? dzieki za info - jacek
 

korek007

New member
Witam !
Dlaczego wszyscy rozpisują się n/t modelu HITACHI 42PD9700, nikt nie wspomina o 42PD8600. Czy ten 2-gi model jest duuużo gorszy od 9700 i dlatego nikt nie jest zainteresowany jego kupnem. CEna ok. 6000 zł za 8600 jest myślę b.atrakcyjna.
 

kol350

New member
Witam ! właśnie zakupiłem ten wychwalany model 9700 i oto moje
spostrzeżenia na goraco.
1.brak PL menu
2.z n-ką przerywa obraz i dźwięk po HDMI
3.wydaje mi się że obraz jest jakiś niewyraźny tzn.kolory "wyblakłe" i brak ostrosci (ale moze to wina ustawień) na razie wszystko dla trybu cinema jest na "zero"

pozytywny jest dźwięk !!!

gdyby ktoś z Was zdobył instrukcję PL to się polecam
pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
kol350 napisał:
Witam ! właśnie zakupiłem ten wychwalany model 9700 i oto moje
spostrzeżenia na goraco.
1.brak PL menu
2.z n-ką przerywa obraz i dźwięk po HDMI
3.wydaje mi się że obraz jest jakiś niewyraźny tzn.kolory "wyblakłe" i brak ostrosci (ale moze to wina ustawień) na razie wszystko dla trybu cinema jest na "zero"

pozytywny jest dźwięk !!!

gdyby ktoś z Was zdobył instrukcję PL to się polecam
pozdrawiam
Kupiłeś wersje "C" czyli bez polskiego menu (podobno można to bez problemu przestawić w menu serwisowym)
Co do kolorów to chyba coś nie tak (na czas docierania ustaw parametry z forum GB - wiad na początku wątku) HDMI nie testowałem więc nie znam tematu.
A teraz ciekawostka dla wszystkich zainteresowanych ;) ..... od wczoraj HORN wprowadził promocję :
Od jutra tj. 30-11-2006 ogłaszam super promocję na 42PD9700N plus DVDS-253.

Cena detaliczna za wyżej wymieniony zestaw 9999 PLN, marża taka jak do tej pory
Czyli niespodzianka na święta.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry