Hitachi 42PD9700

Goliat

New member
Bez reklam
alvent napisał:
i jak wrażenia goliat??...bo w ostatnim AUDIO Hitachi pozostawiło w polu osławionego panasłonika
No jeszcze wygrzewam (docieram) ale już na średnich parametrach i nie zamieniłbym na inny :grin: ..........
Więcej info na początku listopada już po dotarciu ;)
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
alvent napisał:
i jak wrażenia goliat??...bo w ostatnim AUDIO Hitachi pozostawiło w polu osławionego panasłonika
No jeszcze wygrzewam (docieram) ale już na średnich parametrach i nie zamieniłbym na inny :grin: ..........
Więcej info na początku listopada już po dotarciu ;)
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Smartek napisał:
Z tym docieraniem to chyba mit jakis..
Ja nic przynajmniej nie docieralem i duszkow nie mam..
Naczytałem się na forum brytyjskim i na naszym o docieraniu więc docieram..... Przekonał mnie wpis o przedłużeniu trwałości panelu który w moim przypadku ma niby 80.000 godzin :D żywotności.
A duszków żadnych nie zauważyłem.
Pozdrawiam.
 

jaco

New member
Wszystko fajnie z tym Hitachi (jakość naprawdę pierwsza klasa ) tylko gdzie jest serwis. Sam ten model brałem pod uwagę. odwiodłomnie to że w czerwcu nie było serwisu tej marki w naszym kraju. Każda naprawa wędrowała do Czech. Wszystko fajnie na gwarancji ale potem ???
 

Goliat

New member
Bez reklam
jaco napisał:
Wszystko fajnie z tym Hitachi (jakość naprawdę pierwsza klasa ) tylko gdzie jest serwis. Sam ten model brałem pod uwagę. odwiodłomnie to że w czerwcu nie było serwisu tej marki w naszym kraju. Każda naprawa wędrowała do Czech. Wszystko fajnie na gwarancji ale potem ???
Faktycznie serwis na Europę jest w Pradze :( Ale nie ma złego co by na....
Orientowałem się odnośnie gwarancji i jeżeli masz rachunek zakupu to rejestrujesz się na stronie i gwarancja jest Door-to-Door czyli odbiera posłaniec z domku i po naprawie odwozi do domku na koszt serwisu :)
Jeżeli chodzi o naprawę pogwarancyjną to kwestia serwisówki i nie ma problemu ;)
A myślisz że Pioneera serwisują w Wąchocku? :confused:
Pozdrawiam.
 

samson

New member
Do Goliata
Mam nadzieję, że masz dużo radości z użytkowania Hitachi 9700.
Chciałem się dowiedzieć jaka jest na nim jakość odbioru zwykłęj telewizji (SD).

Pozdrowienia
 

Goliat

New member
Bez reklam
samson napisał:
Do Goliata
Mam nadzieję, że masz dużo radości z użytkowania Hitachi 9700.
Chciałem się dowiedzieć jaka jest na nim jakość odbioru zwykłęj telewizji (SD).

Pozdrowienia
Niestety nie mam ani anteny (zwykłej) ani kablówki.
Z Syfry po RGB jakość bdb (co prawda widać który nadawca się przykłada a który nie :D )
Nawet DVD nie mam z HDMI a tylko komponent (Pioneer DV737) i tu jakość jest bdb.
Pozdrawiam.
 

samson

New member
No cóż, szkoda - bo wyczytałem, że podczas odbioru standardowej TV
niektórzy mieli problemy z jakością obrazu a inni z kolei nie mieli
do niej żadnych zastrzeżeń.

Pozdrowienia
 

Goliat

New member
Bez reklam
No więc plazma dotarta :D Wróciłem do ustawień fabrycznych - kontrast (fabrycznie max +31 :( )
Czerń naprawdę naturalna na Syfrze po kablu euro-rgb można dopiero rozróżnić która stacja nadaje dobry sygnał (i tu duży plus dla TVN-u)
Dostałem również rachunek za prąd i tutaj miłe zaskoczenie ... nie odbiega od poprzednich :p więc z poborem prądu przez PDP nie jest aż tak źle (była w prądzie 1,5 miesiąca)
Postaram się wrzucić fotki ale muszę poprosić znajomego o zrobienie konkretnych gdyż moje to ... tragedia :D
Pozdrawiam.
 

Zochmen

New member
Czesc Goliat jestem nowy na forum, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Hitachi PD9700, jestem pod jego wrażeniem. Czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi na temat tego odbiornika i jestem pod jeszcze większym wrażeniem tego co mam w domu. Mam jednak jeden zasadniczy problem, tzn. nie mam instrukcji obsługi w języku polskim. Czy możesz mi jakoś pomóc w jej zdobyciu.

pozdrawiam
Zochmen
 

Goliat

New member
Bez reklam
Zochmen napisał:
Czesc Goliat jestem nowy na forum, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Hitachi PD9700, jestem pod jego wrażeniem. Czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi na temat tego odbiornika i jestem pod jeszcze większym wrażeniem tego co mam w domu. Mam jednak jeden zasadniczy problem, tzn. nie mam instrukcji obsługi w języku polskim. Czy możesz mi jakoś pomóc w jej zdobyciu.

pozdrawiam
Zochmen
Jeżeli masz rachunek to rejestracja i prośba o instrukcje (bez problemu)
http://www.hitachi-ee.com/pl/index.php?ap=support&ap2=customerservice&ap3=service
Od razu zyskujesz pełną gwarancje door to door.
No i jeszcze polecam ustawić te parametry na czas docierania
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070
Chociaż otrzymałem maila że Hitachi nie ma problemu z powidokami (Galeria Mokotów :) w odróżnieniu do Loewe i Pioneera) ale warto dotrzeć
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Zochmen

New member
Dzięki za chęć udzielenia pomocy ale nie widzę na tej stronie instrukcji w języku polskim. Czy mam się do nich zwrócić z prośbą.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Zochmen napisał:
Dzięki za chęć udzielenia pomocy ale nie widzę na tej stronie instrukcji w języku polskim. Czy mam się do nich zwrócić z prośbą.
Doladnie tak ...zresztą napisałem wyżej zarejestrować i poprosić o przesłanie instrukcji.
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Irko S napisał:
Mam zamiar kupić ten telewizor z uwagi na niska cenę . Zamawiam także nhdtv. Proszę o uwagi,opinie. Czy nie lepiej kupić jakiś lcd full hdtv ? Jak się to ma do standardu hdtv w nhdtv? http://www.savastore.com/productinf...=Savastore&product_id=10293228&pid=45&tid=609
To był mój typ na początku roku ale w końcu zdecydowałem się na 9700.
Jeżeli ta kwota którą podałeś w linku jest twoją ceną zakupu to osobiście zdecydowałbym się w tej chwili na zakup Panasa PV-60 (kosztuje około 5tyś. ma w zestawie podstawke no i 2xHDMI)
Design jest zdecydowanie na korzyść 7200........ ale wybór należy do ciebie.
Full LCD w tej wielkości (42 cale) będzie zdecydowanie droższy (według mnie w rachube wchodzą tylko Sharp,Toshiba i JVC) no i na materiale nie HD zagrają zdecydowanie gorzej.
Pozdrawiam.
 

Mabri

New member
Goliat - takie może dziwne pytanie. Na dzień dzisiejszy Hitachi (wg ceneo i skąpiec) można najtaniej nabyć za 8300 zł a 42PV60 za 4900 zł.
Mając wiedzę na ich temat, którą dziś posiadasz i wiedząc, że kosztują tyle ile podałem - który tv byś wybrał?

Pozdrawiam
 
Do góry