Hitachi 42PD9700

cerberone

New member
marek_13 napisał:
No powiem szczerze, że jestem niemile zaskoczony :eek: - zostawię na jakąś godzinkę na ASTRA PROMO HD tam nie ma żadnych znaczków i zobaczymy

pozdro all
I co pomogło? Ja wczoraj sprawdziłem swój i trójkąt błyszczy aż miło. Nawet mogę odczytać, że film dozwolony od 16 lat oglądałem. Dobrze, że nie do 3 lat, bo chyba wtedy to tylko teletubisie :lol:
 

cerberone

New member
marek_13 napisał:
Cerberone - no mam to samo gówno co Ty! Jestem zdegustowany mocno - prawdą jest, że na 300 godzin 95% leciało TVN24, no ale co z zapewniniami producenta??? Ponieważ mam cały czas włączonego "luminance managera" to u mnie w trybie "screen wipe" w środku ekranu jest różowawa elipsa na białym tle, w lewym dolnym rogu różowe tvn24h i różowy banner - szlag mnie trafi.
pozdro all
W moim drugim egzemplarzu, miałem dokładnie to samo co opisujesz jako różową elipsę na białym tle. Zajmowała mniej więcej 1/2 dolnej połowy ekranu. W trzecim (rany jak to brzmi – czuję się jak jakiś tester telewizorów;) ) wypalony trójkąt jest po prostu „cieniem”, natomiast baner na dole – ten w ciągłym ruchu wypalił się na różowo. O ile znaczek TVN24 był również cieniem i udało się go zneutralizować przełączając na śnieg, o tyle baner jest twardy i nic na niego nie działa. Tak samo zaczynam się martwić tym trójkątem w lewym górnym rogu.
Kiki masz pomysł jak to usunąć i czy w ogóle się to da zrobić?​
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bankrootghost napisał:
a zapewne chodziło o to, że ogląda bez skalowania dokonywanego przez odtwarzacz :)
Zapewne zdaje sobie z tego sprawę, ale czy na pewno? Jeśli skaler w telewizorze jest dobry, to można nie zauważyć różnicy w skalowaniu pomiędzy DVD, a TV.

Przy okazji ma prośbę. Używaj przycisku Cytuj (Quote Post) i nie koloruj tekstu, bo na jasnej wersji forum jest on nieczytelny. Zamiast przycisku Cytuj, można poprzedzić teskt cytatu seksencją quote ujętą w kwadratowe nawiasy, a zamknąć /quote, również ujętą w kwadratowe nawiasy.

ArtS :)
 

bankrootghost

New member
ArtS007 napisał:
Przy okazji ma prośbę. Używaj przycisku Cytuj (Quote Post) i nie koloruj tekstu, bo na jasnej wersji forum jest on nieczytelny. Zamiast przycisku Cytuj, można poprzedzić teskt cytatu seksencją quote ujętą w kwadratowe nawiasy, a zamknąć /quote, również ujętą w kwadratowe nawiasy.
ArtS :)

jak juz o tym rozmawiamy, to też mam prośbę.
powiedz dlaczego 999 na 1000 prób cytowania wywala mnie na główną stronę Forum ?
dlaczego 999 na 1000 prób odpowiedzi z "dolnego" buttona wywala mnie w powietrze albo do głónej strony Forum ?

między innymi dlatego zmieniłem nick, bo myślałem, że Admin mnie blokuje.
wiem jak używać cytatów, nic jednak nie poradzę, jak nie mogę ich stosować (dziwne, że teraz mogę :confused:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Hmm... Podejrzewam, że masz wyłączoną lub ograniczoną funkcję JavaScript w przeglądarce. Jakiej przeglądarki używasz?

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawa jest bardzo prosta jeśli ktoś się stosuje do początkowych zaleceń korzystania z plazm - dowolnej marki .
Wówczas żadne powidoki nie mają miejsca.
Ponieważ nie każdy sprzedawca ma należyte przygotowanie w tym temacie - należy samemu się doszkalać , niestety :(
Obecnie jeśli mamy świeże powidoki - to trzeba je potraktować śniegiem , jeśli stare to juz gorzej . ale sprawdzamy nowy soft - być może znajdzie się lekarstwo.
 

bankroot

New member
qrde, znowu za 30 razem poszło :x

przeglądarka albo Firefox albo IE (na obu to samo).
dodam, że od kumpli z roboty też próbuję i kooopa

jest godzina 14:40. ciekawe, za którym razem uda mi się wysłać tą odpowiedź :blagam::blagam::blagam:
na razie mam info: serwer przeciążony :confused::confused::confused:
 

marek_13

New member
kiki napisał:
witam
sprawa jest bardzo prosta jeśli ktoś się stosuje do początkowych zaleceń korzystania z plazm - dowolnej marki .
Wówczas żadne powidoki nie mają miejsca.
Ponieważ nie każdy sprzedawca ma należyte przygotowanie w tym temacie - należy samemu się doszkalać , niestety :(
Obecnie jeśli mamy świeże powidoki - to trzeba je potraktować śniegiem , jeśli stare to juz gorzej . ale sprawdzamy nowy soft - być może znajdzie się lekarstwo.

Kiki - przeca napisałem, że cały czas mam ustawienia "na docieranie" - te z AV Forum, które tu wszyscy stosowali - dlatego właśnie jestem wściekły taki, bo POWIDOKI JEDNAK MAJĄ MIEJSCE. A swoją szosą, jako expert "sprzętowy" na tym forum, powinieneś dysponować sofcikiem najnowszym, wraz z możliwością i umiejętnością jego wgrania do telewizorka (odpłatnie rzecz jasna :smile: ).

pozdro all
 

cerberone

New member
marek_13 napisał:
Kiki - przeca napisałem, że cały czas mam ustawienia "na docieranie" - te z AV Forum, które tu wszyscy stosowali - dlatego właśnie jestem wściekły taki, bo POWIDOKI JEDNAK MAJĄ MIEJSCE. A swoją szosą, jako expert "sprzętowy" na tym forum, powinieneś dysponować sofcikiem najnowszym, wraz z możliwością i umiejętnością jego wgrania do telewizorka (odpłatnie rzecz jasna :smile: ).

pozdro all

I ja mam dokładnie ustawienia z forum angielskiego i nie polegałem na wiedzy panów ze sklepu. Bazowałem na waszej wiedzy drodzy forumowicze. Na mój rozum coś mam nie tak w oprogramowaniu. Może opcja ochrony przed powidokami jest wyłączona na poziomie menu serwisowego i mogę sobie włączać aż do bólu a i tak nie zadziała.
 

luis

New member
Ja natomiast miałem ustawienia takie jak Goliat. Po 380 godz. trochę zmieniłem ustawienia pod swój gust (bardziej agresywny). Teraz jest ok. 500 h i nie ma żadnych duchów, powidoków i innych niepotrzebnych dziadostw. Np. 6 h TVN 24 potem zwykły TVN.
Może wersja telewizora jest tu kluczem. Goliat i ja kupiliśmy tv w Niemczech wersja "C" z 3 letnią solidną niemiecką gwarancją.
Może te do Polski są "trochę inne" tańsze dla dystrybutora i w razie jakiejkolwiek usterki wymieniane na niby nowe od innego reklamodawcy i tak w kółko aż minie gwarancja.
Niech ktoś kto kupił w Niemczech ten TV i miał problemy, napisze aby obalić moją tezę.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie sądzę, aby w Niemczech sprzedawano jakiś specjalnie lepszy model, szczególnie, jeśli jest to ta sama grupa modelowa. :)

ArtS :)
 

menek1

New member
Ja tam mam 2 letnią troche mniej solidną :cool: gwarancje od polskiego Horna dla wersji N, a na liczniku 680 godzin i żadnych problemów z powidokami ;)
 

byczy

New member
ArtS007 napisał:
Nie sądzę, aby w Niemczech sprzedawano jakiś specjalnie lepszy model, szczególnie, jeśli jest to ta sama grupa modelowa. :)

ArtS :)

wcale bym sie nie zdziwil patrzac na przyklad modeli z koncowka U (na anglie) w ktorych notorycznie wymieniano zasilacz bo glosno brzeczal.....
 

luis

New member
Widzę , że moja teoria jest błędna. Może wartoby było prześledzić i porównać dane serwisowe "dobrych Hitków" oraz tych z "defektami" i wyciągnąć odpowiednie wnioski zakładając, że bebechy są identyczne oraz nie brać pod uwagę wersji TV.

p.s. BYCZY daj namiary na swój adres mailowy to wyślę Ci zdjęcie z Twoim nickiem zapisane na skale Karkonoszy. Inaczej nie umiem tego wysłać
 
Ostatnia edycja:

marek_13

New member
menek1 napisał:
Ja tam mam 2 letnią troche mniej solidną :cool: gwarancje od polskiego Horna dla wersji N, a na liczniku 680 godzin i żadnych problemów z powidokami ;)

no wlaśnie - nie wiem w takim układzie, czy nie skorzystać z mojej solidnej gwarancji i nie przesłać towaru sprzedawcy??? Co o tym sądzicie? No niby miało nie być powidoków, a są mimo mojej najwyższej staranności :-(

pozdro all

ps - śnieg zapuściłem na całą noc i gucio pomogło. Any next idea?
 

luis

New member
marek_13 napisał:
no wlaśnie - nie wiem w takim układzie, czy nie skorzystać z mojej solidnej gwarancji i nie przesłać towaru sprzedawcy??? Co o tym sądzicie? No niby miało nie być powidoków, a są mimo mojej najwyższej staranności :-(

pozdro all

ps - śnieg zapuściłem na całą noc i gucio pomogło. Any next idea?

Myślę, że to jest najlepszy sposób na odzyskanie zadowolenia z zakupu, jednak jeszcze trochę przećwicz Kikiego sposoby .
Mam też pytanie czy kupowałeś osobiście w Niemczech czy przez polskiego posrednika?
 
Do góry