Hitachi 42PD9700

meci01

New member
Pax vobiscum panowie! Widzę, że - mimowolnie - wsadziłem kij w mrowisko (dobrze, że nie w szprychy:p). Co do moich wyborów, to szala przechyla się lekko w stronę Hitka (trochę żal mi zdradzić Pionka), choć tak naprawdę, to nie mam żadnego rzeczowego uzasadnienia (może ta bajerancka podstawa). Jednakowoż Pionek jest chyba ciut ładniejszy (jeśli już na takie niuanse schodzimy).
Jeszcze jedna merytoryczna kwestia - te Hitki sprzedawane przez autoryzowanego przedstawiciela (Horn bodajże) mają polskie menu (wersja N jeśli dobrze pamiętam), a inne nie - czy można to jakoś "naprawić" - z tego co pamiętam z Waszych poprzednich dywagacji, grzebanie w menu serwisowym nie dało żadnych rezultatów w tej kwestii.
Pozdrawiam - tym razem z Poznania deszczowego
 

Goliat

New member
Bez reklam
meci01 napisał:
Pax vobiscum panowie! Widzę, że - mimowolnie - wsadziłem kij w mrowisko (dobrze, że nie w szprychy:p). Co do moich wyborów, to szala przechyla się lekko w stronę Hitka (trochę żal mi zdradzić Pionka), choć tak naprawdę, to nie mam żadnego rzeczowego uzasadnienia (może ta bajerancka podstawa). Jednakowoż Pionek jest chyba ciut ładniejszy (jeśli już na takie niuanse schodzimy).
Jeszcze jedna merytoryczna kwestia - te Hitki sprzedawane przez autoryzowanego przedstawiciela (Horn bodajże) mają polskie menu (wersja N jeśli dobrze pamiętam), a inne nie - czy można to jakoś "naprawić" - z tego co pamiętam z Waszych poprzednich dywagacji, grzebanie w menu serwisowym nie dało żadnych rezultatów w tej kwestii.
Pozdrawiam - tym razem z Poznania deszczowego
Typ "N" posiada polskie menu ....reszta chyba tylko flashowanie (uważam że nie potrzebne-menu z instrukcją intuicyjne).Cena 6499 w Starym Browarze (wersja "N") też niezła ;)
Pozdrawiam też z deszczowego :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam

"widać, że nie należysz do zbyt skromnych ludzi (delikatnie rzecz ujmując).
chętnie bym z Tobą porozmawiał o interesach i zobaczył, na jakiej podstawie twierdzisz, że ktoś inny nie ma wiedzy w "tym temacie".
Powinieneś z góry założyć (nie znając adwersarza), że ma większą wiedzę od Ciebie, bo mądry człowiek nie mówi tylko słucha.
Twoje wysokie mniemanie o sobie składam na karb klientów, z którymi masz do czynienia
PS. czytaj posty, zanim je wyślesz, będzie to z korzyścią dla Ciebie i innych"


Przykro mi , że nie zrozumiałeś wypowiedzi choć ona nie była do Ciebie.
Chciałem jedynie powiedzieć przez to że na plazmach Hitachi zarabia się znacznie , znacznie wiecej niż na plazmach Pioneera.
Gdyby się trzymać Twojej teorii zysku - to istniały by inne plazmy tylko plazmy Hitachi 9700 .
I są to niebagatelne różnice . Więc zostaję przy swoim - że w tezie ineteresów plazm /Hitachi i Pioneer/ masz zbyt małą wiedzę . Ot i cała tajemnica.

Oczywiście że najlepiej nie dopuścić klienta do prezentacji w domu. Wówczas można opowiadać co się chce - wszak użytkownik i tak tego nie sprawdzi.
Ja uważam że właśnie to przyszły użytkownik powinien sam ocenić i sprawdzić nowy przedmiot westchnień i radości . Przedmiot który przed zakupem dobrze sprawdzić czy spełnia nasze oczekiwania - w końcu zakup jest na lata.
I niech każdy sam decyduje co dla niego lepsze.
 

byczy

New member
Goliat napisał:
Typ "N" posiada polskie menu ....reszta chyba tylko flashowanie (uważam że nie potrzebne-menu z instrukcją intuicyjne).Cena 6499 w Starym Browarze (wersja "N") też niezła ;)
Pozdrawiam też z deszczowego :(

typ U tez posiada polskie menu.....pozatym polskie menu to jest jak dla mnie dodatek, nawet nie przestawiam na nie bo mi nie potrzeba a zona i tak nie patrzy czy pisze volume czy cos po polsku.....
 

cerberone

New member
Już dawno mnie tu nie było to się przypomnę.
W marcu kupiłem PD9700 od Horna w promocji razem z nagrywarką. Okazało się, że w TV coś nie tak było z tunerem (śnieżył na każdej stacji). Horn wymienił mi go na nowy egzemplarz. W drugim egzemplarzu był hot piksel plus w dolnej części ekranu różowa "łuna" widoczna w funkcji screen wipe. Po moich interwencjach w Horn dostałem trzeci TV. Wszystko na pierwszy rzut oka było w nim bez zarzutu. No i zacząłem po raz trzeci docierać plazmę z ustawieniami na pierwsze 200h. Plazma chodziła przez jakiś tydzień, ale niezbyt intensywnie na kanale TVN24. Wiecie jak to wygląda – pół ekranu na stałe zasłonięte paskami. Jakież było moje zdumienie kiedy po tym pierwszym tygodniu użytkowania czyli jakieś 20h włączyłem funkcję screen wipe i zobaczyłem, że są na nim widoczne:
W prawym górnym rogu znaczek TVN
W lewym dolnym 24H
A na dole ekranu ślad po pasku z na bieżąco podawanymi skrótami wiadomości.
Pomyślałem o co chodzi – przecież PD9700 ma zabezpieczenia przed powidokami, które na pewno włączyłem:confused: .
Od tamtej pory przestałem oglądać TVN24 i często zmieniałem kanały:( . Po pewnym czasie znaczek 24h zniknął, tak samo jak TVN w prawym, górnym rogu:) , ale pasek na dole pozostał:( . Teraz TV ma przepracowane 127h. W weekend znowu dokładnie obejrzałem ekran w funkcji sceern wipe i tym razem zobaczyłem znaczek w lewym, górnym rogu: trójkąt z limitem wieku dla oglądających. A obejrzałem raptem dwa filmy na TVN w czwartek i piątek wieczorem:confused: . Zaczynam się martwić, co jest nie tak. Może odświeżanie ustawione na co 5 minut nie działa. Nie mogę przecież siedzieć przed TV i ciągle nim pstrykać, bo inaczej pojawią mi się powidoki na stałe. Czy macie jakiś pomysł? Czy możecie u siebie sprawdzić co widzicie w funkcji screen wipe? Może mam coś nie tak w ustawieniach?
 

byczy

New member
cerberone napisał:
Już dawno mnie tu nie było to się przypomnę.
W marcu kupiłem PD9700 od Horna w promocji razem z nagrywarką. Okazało się, że w TV coś nie tak było z tunerem (śnieżył na każdej stacji). Horn wymienił mi go na nowy egzemplarz. W drugim egzemplarzu był hot piksel plus w dolnej części ekranu różowa "łuna" widoczna w funkcji screen wipe. Po moich interwencjach w Horn dostałem trzeci TV. Wszystko na pierwszy rzut oka było w nim bez zarzutu. No i zacząłem po raz trzeci docierać plazmę z ustawieniami na pierwsze 200h. Plazma chodziła przez jakiś tydzień, ale niezbyt intensywnie na kanale TVN24. Wiecie jak to wygląda – pół ekranu na stałe zasłonięte paskami. Jakież było moje zdumienie kiedy po tym pierwszym tygodniu użytkowania czyli jakieś 20h włączyłem funkcję screen wipe i zobaczyłem, że są na nim widoczne:
W prawym górnym rogu znaczek TVN
W lewym dolnym 24H
A na dole ekranu ślad po pasku z na bieżąco podawanymi skrótami wiadomości.
Pomyślałem o co chodzi – przecież PD9700 ma zabezpieczenia przed powidokami, które na pewno włączyłem:confused: .
Od tamtej pory przestałem oglądać TVN24 i często zmieniałem kanały:( . Po pewnym czasie znaczek 24h zniknął, tak samo jak TVN w prawym, górnym rogu:) , ale pasek na dole pozostał:( . Teraz TV ma przepracowane 127h. W weekend znowu dokładnie obejrzałem ekran w funkcji sceern wipe i tym razem zobaczyłem znaczek w lewym, górnym rogu: trójkąt z limitem wieku dla oglądających. A obejrzałem raptem dwa filmy na TVN w czwartek i piątek wieczorem:confused: . Zaczynam się martwić, co jest nie tak. Może odświeżanie ustawione na co 5 minut nie działa. Nie mogę przecież siedzieć przed TV i ciągle nim pstrykać, bo inaczej pojawią mi się powidoki na stałe. Czy macie jakiś pomysł? Czy możecie u siebie sprawdzić co widzicie w funkcji screen wipe? Może mam coś nie tak w ustawieniach?

no to zeczywiscie masz pecha z tym TV...
narazie nie mam jak sprawdzic o co prosisz bo jestem poza domem..ale jak wruce to sprwadze...
ogolnie przegladne wlacze tv na chwile na sygnal z pc zeby byl jakis tatyczny obraz i potem zapuszcze screen wipe...

ale w sumie nie zauwazylem niczego takiego jak opisujesz...bo powinienem (czesto uzywam jako monitora)

przetestujemy i zobaczymy

moze bedziesz musial znowu interweniowac w Hornie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielokrotnie pisałem - że najważniejsze są pierwsze godziny.
Luminofor musi się ułozyć na ekranie. Dlatego bardzo ważne jest przeformatowanie obrazu na ekranie.
Interwencja u importera nic nie przyniesie.
Spróbuj ustawić na "śnieg" - Jeśli świeże ślady - pomoże.
Wyświetlanie TVN jest ostre - więc trzeba uważać jak się ogląda , jesli dużo ogladasz i długo jeden program - przeformatowuj .
 

byczy

New member
kiki napisał:
wielokrotnie pisałem - że najważniejsze są pierwsze godziny.
Luminofor musi się ułozyć na ekranie. Dlatego bardzo ważne jest przeformatowanie obrazu na ekranie.
Interwencja u importera nic nie przyniesie.
Spróbuj ustawić na "śnieg" - Jeśli świeże ślady - pomoże.
Wyświetlanie TVN jest ostre - więc trzeba uważać jak się ogląda , jesli dużo ogladasz i długo jeden program - przeformatowuj .

kiki sorry ale ja nie przeformatowywalem ekranu jak to nazwales a nie przypominam sobie abym widzial takie cuda jak kolega opisuje.

jak wiekszosc kolegow przez pierwsze 200h ustawione mialem parametry wedlug zalecen z forum UK i tyle
nie robilem zadnych innych wybiegow typu puszczanie sniegu coby sie luminofor wyrownal czy co tam sie znim porobilo ... a wedlug tego co napisales to powinienem po np. 3h ogladaniu www gdzie sa rozne ostre zeczy i do tego bardzo kontrastowe niejednokrotnie....puszczac snieg zeby mi sie te wszystkie pozostalosci wyczyscily (nigdy zadne duszki i inne trole na ekranie nie wystepowaly)......nigdy czegos takiego nie robilem bo nie bylo potrzeby..a moze ja nie dowidze ? ;/

na dodatek kiedys zasnolem z wlaczonym tv na mediacenter gdzie ramki i inne cuda swiecily jak sie patrzy i po 2h nie bylo zadnego sladu ze cos statycznego wyswietlane bylo....
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
cerberone napisał:
Już dawno mnie tu nie było to się przypomnę.
W marcu kupiłem PD9700 od Horna w promocji razem z nagrywarką. Okazało się, że w TV coś nie tak było z tunerem (śnieżył na każdej stacji). Horn wymienił mi go na nowy egzemplarz. W drugim egzemplarzu był hot piksel plus w dolnej części ekranu różowa "łuna" widoczna w funkcji screen wipe. Po moich interwencjach w Horn dostałem trzeci TV. Wszystko na pierwszy rzut oka było w nim bez zarzutu. No i zacząłem po raz trzeci docierać plazmę z ustawieniami na pierwsze 200h. Plazma chodziła przez jakiś tydzień, ale niezbyt intensywnie na kanale TVN24. Wiecie jak to wygląda – pół ekranu na stałe zasłonięte paskami. Jakież było moje zdumienie kiedy po tym pierwszym tygodniu użytkowania czyli jakieś 20h włączyłem funkcję screen wipe i zobaczyłem, że są na nim widoczne:
W prawym górnym rogu znaczek TVN
W lewym dolnym 24H
A na dole ekranu ślad po pasku z na bieżąco podawanymi skrótami wiadomości.
Pomyślałem o co chodzi – przecież PD9700 ma zabezpieczenia przed powidokami, które na pewno włączyłem:confused: .
Od tamtej pory przestałem oglądać TVN24 i często zmieniałem kanały:( . Po pewnym czasie znaczek 24h zniknął, tak samo jak TVN w prawym, górnym rogu:) , ale pasek na dole pozostał:( . Teraz TV ma przepracowane 127h. W weekend znowu dokładnie obejrzałem ekran w funkcji sceern wipe i tym razem zobaczyłem znaczek w lewym, górnym rogu: trójkąt z limitem wieku dla oglądających. A obejrzałem raptem dwa filmy na TVN w czwartek i piątek wieczorem:confused: . Zaczynam się martwić, co jest nie tak. Może odświeżanie ustawione na co 5 minut nie działa. Nie mogę przecież siedzieć przed TV i ciągle nim pstrykać, bo inaczej pojawią mi się powidoki na stałe. Czy macie jakiś pomysł? Czy możecie u siebie sprawdzić co widzicie w funkcji screen wipe? Może mam coś nie tak w ustawieniach?
Hmm to chyba naprawde pech sprawdzałem u siebie i pomimo 2776 godzin :( zero śladów.
Pozdrawiam.
P.S. TVN24 lata u mnie po kilka godzin dziennie!!!!
 

Attachments

  • ekran.jpg
    ekran.jpg
    92,3 KB · Wyś: 124
  • licznik.jpg
    licznik.jpg
    93,4 KB · Wyś: 107
Ostatnia edycja:

byczy

New member
No i zacząłem po raz trzeci docierać plazmę z ustawieniami na pierwsze 200h. Plazma chodziła przez jakiś tydzień, ale niezbyt intensywnie na kanale TVN24. Wiecie jak to wygląda – pół ekranu na stałe zasłonięte paskami. Jakież było moje zdumienie kiedy po tym pierwszym tygodniu użytkowania czyli jakieś 20h włączyłem funkcję screen wipe i zobaczyłem, że są na nim widoczne:
W prawym górnym rogu znaczek TVN

jak widac kolega ustawil na docieranie i z tego co pamietam to przy tych ustawinieach to sa bardzo niskie nastawienia

Każdą plazmę można wprowadzić w powidoki.
Więc stanowczo pierwsze godziny z umiarem.

widac ostroznie sie z nia obchodzil

sprawdzilem u siebie i nie mam nic przy wlaczeniu screen wipe
nie mam aparatu zeby zrobic jakas sensowna fote a z telefonu marnie wychodzi i szkoda zachodu

ja bym jednak udezyl do horna ze jednak cos nie jest tak z tym tv

cerberone
nie miales na kartonie czasem jakis naklejek CI albo innych bo moze to byc ze poprostu horn daje ci w kolko ten sam tv ktory nawet serwisu nie odwiedzil albo zagluja jakims jednym bo to dziwne kurde zeby taka akcja byla

jeszcze jedno mozna by bylo sprawdzic z serwisowa instrukcja ustawienia menu serwisowego moze kurna cos jest przestawione???
 

marek_13

New member
Ja mam też poodbijane dokładnie tak samo "po TVN 24" mimo, że cały czas mam nastawy "na docieranie" - tak mi jakoś najlepiej pasuje - uważam, że obraz jest najbardziej naturalny.
No powiem szczerze, że jestem niemile zaskoczony :eek: - zostawię na jakąś godzinkę na ASTRA PROMO HD tam nie ma żadnych znaczków i zobaczymy

pozdro all
 

marek_13

New member
Cerberone - no mam to samo gówno co Ty! Jestem zdegustowany mocno - prawdą jest, że na 300 godzin 95% leciało TVN24, no ale co z zapewniniami producenta??? Ponieważ mam cały czas włączonego "luminance managera" to u mnie w trybie "screen wipe" w środku ekranu jest różowawa elipsa na białym tle, w lewym dolnym rogu różowe tvn24h i różowy banner - szlag mnie trafi.

KIKI - piszesz, że każdą plazmę można wprowadzić w powidoki, ALE JAK TO WYCZYŚCIĆ???

pozdro all
 

menek1

New member
Witam.
Koledzy na wstępie to nie mogę zdecydować się w którym wątku to napisać ale niech tam posiadam Hitachi 9700N to napisze tutaj.
Decydując się na zakup TV postanowiłem również zmienić DVD na takie ze skalerem i HDMI. Mój wybór padł na Samsunga HD860 ale ten odtwarzać to katastrofa zresztą po 2 tyg. sprzedałem go na aukcji, nie ważne. Teraz mam Yamahe 1700 w której dźwięk z płyt CD jest nie zgorszy, a obraz wyśmienity. Jedynie zastrzeżenia mam co do skalera ponieważ w przypadku oglądania scen z delikatnymi przejściami tonalnymi po załączeniu skalera przejścia tonalne kolorów nie są liniowe. Można zauważyć jakby tęcze z poszczególnych odcieni prawie tego samego koloru. Efekt ten nie występuję zbyt często jednak w pewnych scenach można go dostrzec. Moi drodzy czy spotkaliście się z podobnym zjawiskiem? Dodam iż specjalnie nie widzę różnicy w jakości i szczegółowości obrazu pomiędzy 576p a skalowanym 720p i 1080i czyżbym z oczami coś miał albo te skalowanie to chwyt marketingowy. :cool:
W tej chwili filmy z DVD oglądam bez skalowania.
 

meci01

New member
Goliat napisał:
Typ "N" posiada polskie menu ....reszta chyba tylko flashowanie (uważam że nie potrzebne-menu z instrukcją intuicyjne).Cena 6499 w Starym Browarze (wersja "N") też niezła ;)
Niestety - promocja powyższa (-20% na wszystko) obowiązywała tylko kilka weekendów i już jej nie ma :(
Chyba więc kupię w Audioplaza (sklep w Poznaniu i internecie) - obecna cena 6.399 PLN.
Pozdrawiam z Poznania - tym razem zalanego słońcem.:wink:
 

bankrootghost

New member
Dodam iż specjalnie nie widzę różnicy w jakości i szczegółowości obrazu pomiędzy 576p a skalowanym 720p i 1080i czyżbym z oczami coś miał albo te skalowanie to chwyt marketingowy. :cool:
W tej chwili filmy z DVD oglądam bez skalowania.

powiedz mi skąd niby miałaby się wziąć większa szczegółowość ???
nie słyszałem jeszcze, żeby obraz po skalowaniu miał więcej szczegółów niż ma źródło:rolleyes:

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ostatnia cena na Hitachi 9700 - to 6350 zł.
marek-13 wjedź na priw - postaram sie pomóc.
pozdrawiam
 

cerberone

New member
kiki napisał:
wielokrotnie pisałem - że najważniejsze są pierwsze godziny.
Luminofor musi się ułozyć na ekranie. Dlatego bardzo ważne jest przeformatowanie obrazu na ekranie.
Interwencja u importera nic nie przyniesie.
Spróbuj ustawić na "śnieg" - Jeśli świeże ślady - pomoże.
Wyświetlanie TVN jest ostre - więc trzeba uważać jak się ogląda , jesli dużo ogladasz i długo jeden program - przeformatowuj .
kiki, ale jak mam to zrobić. Nie bardzo wiem.
 

cerberone

New member
byczy napisał:
cerberone
nie miales na kartonie czasem jakis naklejek CI albo innych bo moze to byc ze poprostu horn daje ci w kolko ten sam tv ktory nawet serwisu nie odwiedzil albo zagluja jakims jednym bo to dziwne kurde zeby taka akcja byla

jeszcze jedno mozna by bylo sprawdzic z serwisowa instrukcja ustawienia menu serwisowego moze kurna cos jest przestawione???
Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale miałem długi weekend :D .
Karton sprawdzę dzisiaj, bo to wyprawa do piwnicy jest potrzebna, a TV za każdym razem dostawałem nowy z innym numerem fabrycznym.
A jak sprawdzić te ustawienia menu serwisowego z serwisową instrukcją?
 
Do góry