Hitachi 42PD9700

andzic

New member
Wreszcie wczoraj późnym wieczorem udało mi się odpalić tv.
Na screen wipe obraz czyściutki, żadnych dead/hot pikseli, żadnych smug, powidoków, duchów, znaczków itp. Od razu ustawiłem parametry na docieranie - wolę dmuchać na zimne:)
Podłączyłem tv do zwykłej kablówki z Astry kabelkiem antenowym, wyszukałem automatycznie programy no i działa:) Na razie oglądałem go z 1,5m, więc na niektórych programach widać kiepską jakość nadawanego sygnału, ale na niektórych (np TVN) jest nawet z tej odległości super. Docelowo bedzie wisieć na ścianie, oglądać będę z 3-3,5m, no i planuję zakup Cyfry+, więc na pewno będzie miodzio. Nawet na parametrach na docieranie obraz jest IMHO bardzo dobry. Teraz będę musiał jeszcze zakupić jakieś dobre DVD (może polecacie jakieś?) i kabelki, również do podpięcia do laptopa, żeby pooglądać coś w lepszej jakości:) W Astrze jest też niby cyfrowa końcówka (component? RGB?), pasuje do wejść AV1-AV3, będę musiał sprawdzić czy obraz będzie lepszy.
Tak więc ogólnie na razie jestem zadowolony, jedno tylko mnie martwi - testowałem tv późnym wieczorem, praktycznie bez dźwięku, było cichutko i siedziałem blisko tv i wyraźnie słyszałem bzyczenie zasilacza dochodzące z tyłu tv, przy zmianie obrazów np zmianie kanału dzwięk ten się delikatnie zmieniał. Nie wiem czy to jest normalne czy też w moim tv jest problem z głośnym zasilaczem - zdaje się że na forum angielskim problem często zgłaszany (choć mam wersję C) - wiecie jak oni sobie z tym radzili? Komu to ewentualnie zgłaszać? Sprzedawcy, czy też bezpośrednio do jakiegoś serwisu? Potestuje jeszcze czy będę słyszał zasilacz w normalnych warunkach, być może jestem przewrażliwiony bo się o tym oczytałem:)
I jeszcze jedno - chciałbym sprawdzić ilość godzin przepracowanych, co się wiadomo wiąże z wejściem do menu serwisowego. Jeżeli nie zmienię żadnych parametrów to zostaje o tym gdzieś ślad? Czy może to mieć wpływ na gwarancję?
 

papua6267

New member
zdjęcia

Witam
Jestem nowym i ,,zielonym” użytkownikiem modelu 42pd9700c
Proszę o pomoc w temacie wyświetlania zdjęć na monitorze
Zdjęcia wyświetlane są szczerze mówiąc z tragiczną jakością a są to spore pliki o rozdzielczości ok. 3000 x 2000 piks. Pewnie to problem ustawień – o których jestem mało obeznany .
Poradźcie panowie bo czytając forum jestem pod wrażenie wiedzy co niektórych forumowiczów .
Pozdrawiam
Adam

 

Zochmen

New member
Koledzy, posiadam również 42pd9700c i przed tygodniem wymieniłem dekoder Cyfry na model z pamięcią. Podłączyłem go oczywiście do Hitachi za pomocą złącza HDI i tu pojawił się problem, gdyż nie mam dostępu do telegazety. Na eurozłączu telegazeta hula a na HDMI niestety nie. Czy coś jest nie tak, czy poprostu muszę zmienić jakieś ustawienie? I jeszcze jedna prośba, nie posiadam instrukcji w języku polskim, czy ktoś mógłby mi pomóc?
 

Zochmen

New member
Bardzo dziękuję za instrukcję!!!!! Ile szczęścia, po dwóch latach użytkowania wreszcie dorobiłem się instrukcji w j.polskim. A telegazeta faktycznie chodzi tylko po analogu.
 

kol350

New member
Witam nie było mnie tu ze sto lat
ale do rzeczy: bawiłem się ostatnio i odpaliłem DVbt - jestem z Wawy
znalazł programy , jest dźwięk ale nie ma obrazu , mam wersję C z NRD chyba jedna z pierwszych na forum , czy ktoś odbiera ???
 

byczy

New member
tuner DVB-t jest w MPEG2 a nadaja w MPEG4 i dla tego nie widac nic
ja niby tez mam wersje C ale kiedys jak cos szukalem to mi nic nie znalazl.....sprawdze moze dzisiaj....
 

kmarcin

New member
kacper_74 napisał:
. występuje jeszcze jeden efekt, który zauważyłem. Gdy tv wyswietla kontrastowe elementy (takie jak np menu) to w poziomie przez cały panel widoczne sa jakby cienie. Do wszytkich tych efektów już się przyzwyczaiłem i poza mna nikt z oglądających ten tv (np moja zona) tego nie widzi.

Temat trochę stary ale nie znalazłem rozwiązania na forum.
U mnie dodatkowe pasy-duchy najczęściej są widoczne podczas przesuwającej się pionowo listy płac przed/po filmie/programie TV (przypomina to trochę obraz z telewizora crt z kiepsko ustawioną anteną analogową) oraz, co jest znacznie bardziej denerwujące, podczas grania na X360. Dodatkowe "efekty" pojawiają się przy grafice prezentującej kontrastowe, drobne elementy np. trawę, kratę, piasek.
Ktokolwiek z innych użytkowników również to zauważył i poradził sobie z tym problemem?
 

luis

New member
Witam kolegów po długim niebycie.
Jak się Wam sprawuje wasze HITACHI?
Mój tv chodzi (odpukać) bez problemów. Nie wiem co to są duszki, a tvn 24 chodzi po kilka godzin dziennie. Docierałem wg wskazan Goliata.

Pozdro
 

kmarcin

New member
motobartcompany
Dzięki za odpowiedź:). Ja osobiście mam tylko porównanie do PV60, a tam pasów brak. Ale nie jest to bug o który warto kopię kruszyć - znika prawie całkowicie po załączeniu w menu tv opcji YNR:eek:k:.

luis
Telewizorek sprawuje się super. Był co prawda w serwisie, zasilacz nieprzyjemnie buczał przy wyświetlaniu jasnych scen, ale cała reszta spoko. Nic się nie wypaliło, z naziemnej anteny telewizja cyfrowa w MPEG2 wygląda bardzo dobrze, współpraca z "n" na złączu HDMI po jednym z uaktualnień operatora bezproblemowa. Dźwięk (jak na głośniki wbudowane w tv) rewelacyjny do tego stopnia, że mój brat używający plazmy LG nie chciał wierzyć iż to nie grają głośniki kina domowego. Zakup w 100% trafiony.
 
Do góry