Hitachi 42PD8600

KDMM

New member
Witam wzsystkich
Jestem tez zainteresowany kupnem 42PD8600. W MM w Gdańsku na tym TV zauważyłem po podłączeniu własnego filmu DVD (DRACULA) migotanie napisów czołówki. Razem ze sprzedawcą podłaczyliśmy do TV z ekspozycji dwa rózne odtwarzacze DVD, poprzez coaxial i euro. Za każdym razem migotanie się pojawiało. Sprzedawca był zdziwiony. Podłączaliśmy też do innych plasm np.LG, czy samsung - nie było tego efektu. Prosze o odpowiedż, czy ktos zauważył już takie objawy. Mam prośbe do Dath_Vader-a. Czy mógłbyś mi podać sklep w którym kupiłeś Hitachi w Gdańsku (podawałaś 5300). W MM w Gdańsku ten TV kosztuje ok 6400. Mój mail kdmm@poczta.onet.pl
Dziękuję
 

Remik

New member
Widze, że musze się tutaj znów wypowiedziec. Po pierwsze Panasonici nie są już produkowane w Japonii, a Hitach tak. Wszyscy dobrze wiemy co to oznacza. Ja kiedy kupowałem mojego PD8600 miałem porównanie z Pioneer-em i Sharpem FullHD(lcd), Hitachi był od nich prawie 2 razy tańszy a obraz był prawie taki sam(jedynie nie w niektórych partiach obrazu można było dostrzec różnice, ale w cenie też, poza tym aby to dostrzec trzeba było bardzo bardzo się przyglądać), każdy z telewizorów podłączony był do tv HD z Belgii. Widziałem także jak Panasonic odbiera i Hitachi to przy nim wymiata, poza tym Hitachi ma panel 1024 × 1080 punktów, PV60 1024 x 768 punktów, więc podstawowy parametr jest lepszy.Co jeszcze Hitachi ma? Unikatowy system przeciw tzw. 'duszkom'. A zużycie mocy w plazmach jest mniejsze niż w lcd. Wg. danych zużywa on niby 325 W, co jest prawdą, ale jedynie wtedy jeżeli telewizor wykorzystuje w 'pełni swoją moc'. Co oznacza, że 325 W to jest maksymalne zużycie prądu. Jestem bardzo zadowolony z tego telewizora, obraz świetny, świetna czerń jak i biel. Polecam go z całego serca innym.
 
Ostatnia edycja:

KDMM

New member
Własnie kupiłem 42PD8600 i podłączyłem do polsatu cyfrowego. Jestem w fazie testowania i "badania", ale mam parę spostrzeżeń. Obraz jakościowo na wiekszości kanałów jest bardzo dobry, jedynie lekko odbiegają TVP1,TVP2. Dzwięk po pobawieniu sie ustawieniami można wyregulować na dość dobry poziom (ale bez rewelacji). Wcześniej pisałem o drżeniu napisów na czołówkach filmu - na egz. w MM. Na moim nic takiego się nie potwierdza. Death_Vaider pisał o przebarwieniach na białym kolorze - nie zauważyłem na polsacie cyfrowym i DVD (divx-ów jeszcze niesprawdzałem). Jedyne co mnie narazie martwi to okresowe pojawianie sie białej linii przebiegajacej poziomo przez cała szer., na samej górze(1 linia od góry). Znika kiedy włącze i wyłącze TV, oraz kiedy przełączę pomiedzy sygnałami np. na DVD i z powrotem. Nie wiem czy nie jest to wina mojego Echostara 606 lub czy nie ma to zwiazku z tzw.pixel shift-em (u mnie ustawiony na 20 min) Na DVD tego nie ma. Kable ma b.dobre. Moze ktoś spotkał sie z tym problemem?. Reszta bardzo ok. Na razie jestem zadowolony.
KDMM
 

KDMM

New member
Chyba znalazłem zwiazek białej linii. Nie pojawia się wtedy kiedy pixel shift mam wyłączony. Kiedy mam właczony i ustawiony na np. 5 min, pojawi się, by po kolejnej zamianie pixeli, zniknać - pojawi sie znowu po którejś kolejnej zmianie (np. przy 5 min. - co 20-25 min). Kiedy jest na ekranie wejscie do menu i wyłączenie pixel-shift powoduje natychmiastowe znikniecie liniii. Tak samo jest po przełaczeniu na DVD i powrót na sygnałó polsatu. Czy ktoś spotkał się z takim objawem? Czy jest to normalne? Bo jak nie to chyba znalazł sie powód do rozmów z serwisem. A z innej beczki czy trzeba i warto przeprowadzić proces tzw. "docierania plasmy"
KDMM
 

PETERHD

New member
docieranie

Mam ten TV od miesiąca docierałem na następujących ustawieniach:

Contrast 30
Brightness 30
Sharpness 15
Colour 50
Colour Temp Normal
Noise Reduction Off
Film Mode Off
3D Comb Off

Pixel Shift 5 min

Teraz po ok 300 godz zresetowałem do ust fabrycznych i oglądam w trybie Cinema
 

Darth_Vader

New member
witam, KDMM u mnie nie wystepuje ta biała linia, mam ustawiony pixel shift na 5 minut,sygnał TV z kablówki lub DVD. Być może u Ciebie wina leży po stronie tunera sat. pozdrawiam
 

KDMM

New member
Witam
Po stronie tunera raczej nie, ponieważ podłaczyłem inny tuner ale FTA i linia była. ale doszedłem co powoduje powstawanie tej linii. Z tunera polsatu nie mam inego wyjscia na TV jak euro, więc jestem przez jakis czas skazany na taki przesył obrazu i dzwieku. Miałem podłaczony kabel euro hamy (z górnej półki) na EXT1- była linia, na EXT2 - była linia, na EXT3-linii nie ma?????? wczoraj cały dzień i pół nocy testowałem liniia sie nie pojawiła. Dziś zadzwonię do dystrybutora tego sprzetu i zapytam co może byc przyczyną.
KDMM
 

PETERHD

New member
biała linia

U mine też była biała linia w dolnej części ekranu przy podłączeniu odtwarzacza DVD do wejścia EXT1 lub EXT2 sygnał RGB.
Na wejściu EXT3 problem nie występuje ponieważ wejście to nie obsługuje sygnału RGB a tylko CVBS i SVHS
Teraz DVD mam podłączone przez kabel Component wejście EXT4 tu problem białej linii nie występuje.
 

PETERHD

New member
wątek zamarł

Gdzie podziali się użytkownicy 8600 czyżby byli aż tak zaabsorbowani oglądaniem swoich TV ?

Od dwóch dni nikt nic nie napisał !!!
 

max1

New member
Czy aby nikt z posiadaczy 8600 nie byl ciekawy , czy ich plazmy przed zakupem nie przepracowaly wielu godzin pracy.
 

RYSZARD13

New member
Panowie i panie jeszcze raz proszę posłuchajcie starszej doświadczonej osoby, nie szukajcie wejścia do menu serwisowego, nie sprawdzajcie ile czasu pracował, nie grzebcie w ustawieniach nic to wam nie da, jedynie was może tylko zdenerwować, że dowiecie się, że wasz telewizor ma przepracowane ileś tam godzin, gra i buczy to znaczy, że działa, nie bądźcie dziećmi i nie sprawdzajcie, z czego ta zabawka jest zbudowana.
Mój kolega rok temu, też bardzo ciekawy wszedł do menu serwisowego swojej plazmy i kosztowało go to 1050 zł, zmienił niechcący napięcie na podzespół, który po jakimś czasie się spalił, w serwisie mu to udowodnili, bo każda zmiana jest rejestrowana i dostał wydruk z serwisu.
Co to mu dało, ano nic?
Ja mam tą plazmę około miesiąca i stwierdzam, że coraz lepszy jest obraz, mimo że sygnał mam z kablówki, nie ustawiałem na żadne docieranie, samo się dociera.
Kiedyś w dawnych czasach ktoś głupi wymyślił, aby telewizor włączyć na tydzień non stop, to te elementy, co są słabe to same wysiądą, wysiadały po dwóch latach z przegrzania transformatora, ale po gwarancji.
 

Darth_Vader

New member
witam wszystkich posiadaczy 42PD8600, mam ten TV od około miesiąca i jak na razie jestem raczej zadowolony nic mi nie buczy, nie brzęczy w zasilaczu, nie ma żadnych duszków, węzy .. itp do tego bardzo dobry design, wysoka rozdzielczość matrycy 1024x1080 (do tego Hitachi produkowane jest w Japonii i panele ma również z własnej fabryki) czyli to by była lista zalet. Oczywiście nie ma TV bez wad i ten model nie jest tu jakimś wyjątkiem. Wady które zauważyłem to:
1. tv dosyć średnio sobie radzi z ciemnymi obrazami (wg mnie to jego najpoważniejsza wada) przejście tonalne na ciemnych tłach, odwzorowanie kolorów (czernie szarości granaty) pozostawia wg mnie troche do życzenia. Było to szcsególnie widoczne na filmie DVD "Powrót Supermana".
Wszystkie jasne kolory, typu laguna, pustynia ... lasy tropikalne to rewelacja.
2. druga wada to fatalny system autokalibracji obrazu czyli automatyczne dopasowywanie formatu obrazu, a włąściwie jego brak. Na kanałach TV nie działa mi to wogóle. Na DVD działa chociaż nie zawsze. (wcześniej miałem panasonica crt 32 cale panorame i tam na tym samym sygnale z kablówki działalo to idelanie).
3. wada typowo użytkowa to przełączanie wejscia z sygnały TV na sygnał zewnętrzny np dvd, niestety trzeba zawsze wejść w menu TV, i tam kilka razy sobie poklikać pilotem.
4. następna wada użytkowa to brak wejśc zewnętrznych np video, s-video, słuchawki na przednim panelu lub chociażby z boku tv. Wszystkie te wejścia znajdują się z tyłu TV, tak więc u mnie plazma stpoi sobie na szafce między dwoma szafkami (słupkami) i własciwie np. żeby podłaczyć sobie aparat cyfrowy czy słuchawki to musze albo przestawiac cała plazme brrrr, albo wysuwać szafke na pół pokoju.

I teraz do sedna sprawy które to pewnie najbardziej interesuje potencjalnych kupców, warto kupić ten TV czy też nie ??
Żeby odpowiedzieć rzetelnie na to pytanie to musiałbym mieć możliwość konkretnego porównania z innym modelem np innej firmy w z bliżonym przedziale cenowym. Gdybym miał np przez tydzien w domu inny model do swobodnej dyspozycji to mogłbym wtedy stwierdzić jak on się sprawuje, czy ma dobre rozwiązania użytkowe czy też nie. A z takim porównaniem to jest niestety ciężka sprawa. Decyzje najczęściej podejmujemy w sklepie, po jakimś kilkunastominutowym ogladaniu kliku obrazów, rozmowie ze sprzedawcą itd, a takie niuanse wychodzą dopiero w praniu w czasie zwykłego codziennego uzytkowania. W cenie którą zapłaciłem za swój model tj. 5300 zł uważam że był to dobry zakup, natomiast nie wiem czy np PV60 za 4700 nie byłby lepszym czy też gorszym zakupem.
Jestem ciekaw wrażeń innych użytkowników tego TV. Pozdrawiam All :)
 

Remik

New member
PD8600 posiadam od grudnia 2006. Jak dla mnie nie wystepuje problem z ciemnymi obrazami, to tez zalezy od jakosci ogladanego obrazu przez Nas. Jak dla mnie rozwiazanie w postaci ukrycia wejsc, ktore zostaly umieszczone pod telewizorem jest jak najbardziej trafne i uwazam to za duzy plus. Takze nie mam problemu z autokalibracja obrazu. Obraz ladnie sie dostosowywuje i jest wszystko ok. Jak dla mnie ten telewizor jest godny polecenia.

Pozdrawiam Remik
 

Darth_Vader

New member
Remik, też uważam że ten TV jest godny polecenia i zasadniczo jestem zadowlony z zakupu, tyle że nie popadam w bezwzględny zchwyt. Pewne sprawy mogłyby w nim być o wiele lepiej rozwiązane. Napisz mi wiecej o konfiguracji swojego TV, jakie masz ustawienia, jak podłaczone DVD i skad sygnał TV. Pozdrawiam
 

max1

New member
Na razie jestem zadowolony z tv. Na kablowce jest jak jest, zalezy od programu. Na dvd obraz super - czarny to czarny , a kolory bajeczne, zalezy od ustawien. W sklepie porownywalem 9700 i 8600 i przyznam ze w obrazie nie dostrzegalem istotnych roznic, bawiac sie parametrami ustawien . Cena...bardzo odbiega tylko po to ,by miec pare dodatkow ktore i tak w praktyce beda malo przydatne. Moja plazma wisi, wiec nie korzystam z podstawy obrotowej. Jezeli chodzi o gniazda u dolu tv,to troche przeszkadza ,ale przy odrobinie wprawy jest do przyjecia. Z tunera tv cyfrowej , jak narazie nie korzystam , a kiedy bede tez nie wiem . Jedno wejscie HDMI wystarczy ...na razie. Poczatkowo mial byc lcd ,jak u wiekszosci . Az piec miesiecy przymierzalem sie do kupna LCD i zrezygnowalem ,stwierdzilem ...to jeszcze nie to , na co czekalem . Ustawienia mam identyczne jak kolega PETERHD -oczywiscie docieranie ,a czy jest potrzeba to zobaczymy po 300h. Tv ogladam z 2.5 m i jest ok. Wszystkim niezdecydowanym goraco polecam zakupu tej plazmy .W porownaniu - jakosc do ceny THE BEST .Ppozdr.
 
Do góry