Hitachi 42PD8600

jarzak

New member
Pytanie do Dartha!!!
Od dłuższego czasu nic nie napisałeś, jakie są Twoje wrażenia po dłuższym użytkowaniu tv. Jak go docierasz? Na jakim sygnale najczęściej go oglądasz, itp.???
Czy oglądanie tego tv daje Ci poczucie :D :cool: :popcorn: ???

Pozdo.
 

Darth_Vader

New member
hello jarzak, wlasciwie taki dłuższy wywód przeprowadziłem 15 marca, opisałem tam co uważam za zalety a co za wady. TV oglądam na sygnale SD kablówka UPC i jest przyzwoicie. Filmy z dvd Panasonic S-52 po componencie i to dopiero wychodzi jak te filmy są ponagrywane (albo jakie błedy ma ta plazma w obróbce obrazu). Najgorszy film pod względem technicznym jaki widzaiełm ostatnio to DVD Powrót Supermana ... jest tam dużo ciemnych scen i niestety porażka (pytanie czy to tak źle nagrany film czy to wina TV). Jeśli ktoś kupił sobie film Aleksander (z magazynu Viva) to sam Aleksander nagrany jest bardzo dobrze, ale przed nim jest zwiastun Apocalypto .. i tu znowu porażka, tam gdzie są czarne przerywniki miedzy scenami, mam pełno zielonej poświaty i kaszki zamiast niezgłebionej czerni. Nie miałem okazji porównac tego fenomenu na żadnym innym TV wiec znowu nie wiem czy to u mnie coś nie tak z TV czy znowu wyszło jak nagrywane są płyty. Jako użytkownik już z mniej wiecej 2 miesiecznym stażem daję tej plazmie ocenę 3 w skali (1-5). Oczywiście nie wiem czy za te pieniądze kupiłbym jakikolwiek lepszy TV, to co głownie w nim mnie cieszy to oczywiscie jego wielkość ;) design .. a jakość obrazu jest do przyjęcia, dzisiaj pewnie już bym kupił PD9700 bo i cena zrobiła sie zdecydowanie bardziej przystępna. No ale czytałem ze i z tego TV nie wszysy są tak do końca zadowoleni. Pozdro All
 

PETERHD

New member
4 miesiąc z Hitachi

Witam,

Moja plasma ma już 3 miesiące , co mogę stwierdzić po tym okresie użytkowania:

- jakość obrazu uległa znacznej poprawie
- rewelacyjne kolory
- bardzo dobra ostrość
- zanika zauważalne na początku użytkowania zieleń w ciemnych scenach

Jeszcze raz potwierdza się , że plasme należy odpowiednio "docierać"

Pozdrawiam
 

qnrad

New member
Coś wątek podupadł...

Dziś widziałem ten telewizor w akcji. Wspaniały! Wyświetlany obraz super (obok stała plazma Hitachi 65'' Full HD i różnica była prawie niezauważalna, na Discovery HD większa, na SD nie widziałem różnicy)

Co ciekawe - sprzedawca mówił, że non stop, od rana do wieczora leci Discovery HD. Czasem na parę minut przełączają na inne kanały, żeby zaprezentować klientom obraz z SD, ale zaraz wracają na Discovery. NIC się nie wypaliło, po prostu nic. Sprzedawca mówił, że oglądali całe mistrzostwa na telewizorach plazmowych Hitachi i też nic się nie wypaliło!

To, co uważałem za największą wadę plazm, znikło jak kamfora.

Tylko dlaczego ten wspaniały telewizorek ma tylko 1 HDMI:cry:
 

Remik

New member
To jest prawda ten telewizor sie nie wypala. ja ze swojej plazmy jestem bardzo zadowolony, super obraz i piekne kolory.A to jedno HDMI wystarczy, bo jak narazie nie mamy tv w jakosci HD, DVB-T odbioru. A poza tym mozemy podlaczyc amplituner z HDMI.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam wszystkich użytkowników Hitachi !

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem plazmy 42 cale i jestem pod wrażeniem dyskusji na tym forum, gdyż bardzo poważnie zastanawiałem się nad plazmą firmy Hitachi a teraz mam wątpliwości !!! W związku z powyższym proszę o poradę czy kupić plazmę Hitachi 42PD8700, czy Pioneer PDP 427XA a może model Philipsa 42PF9631D / wszystkie w podobnej cenie / ??? Wiem że trudno wymagać opinii i rad od użytkowników plazm Hitachi a temat innych plazm ale mój pierwszy telewizor zakupiony jeszcze w 1991 roku był tej firmy i nadal działa czego nie mogę powiedzieć o jego następcy firmy Sony, z którym kilka razy byłem w serwisie, dlatego nawet nie myślę o zakupie plazmy tej ostatniej firmy. Proszę o pomoc ! Pozdrawiam miłośników plazm !!!;););)
 

Remik

New member
Powiem tak jako posiadacz polecam Ci Hitachi jak najbardziej, ja jestem ze swojego w 100% zadowolony. Philipsa i Sony odloz na bok odrazu. No miedzy Hitachi a Pioneerem to mozna sie zastanawiac bo Pioneer jedna z nielicznych firm, ktora tez tak dobre tv robi. Poza tym jak dla mnie Pioneer to robi najlepsze, ale i najdrozsze plazmy. Jezeli wybierzesz Hitachi czy Pioneera napewno bedziesz zadowolony, obojetnie, ktory to bedzie. Model Hitachi PD-8600 jako uzytkownik, polecam. Pioneera nie mialem, choc zapewne jest niezawodny, ale Hitachi mam wiec moge poswiadczyc. Z parametrow to Hitachi PD 8600 ma kontrast 4000:1, a Pioneer PDP 427XA ma 3000:1 i jasnosc Hitachi 1400 cd/m2, a Pioneer 1100 cd/m2 i Pioneer ma 2x HDMI, a Hitachi x1. No i PD8600 ma system zapobiegajcy powstawaniu duszków. Wybór nalezy do Ciebie, jak wybierzesz z tych dwóch którys bedziesz napewno zadowolony.

Pioneer PDP 427XA
Przekątna ekranu: 42"
Kontrast: 3000:1
Jasność: 1100 cd/m2
Direct Color Filter 2
Panel PURE BLACK 2
Analogowy tuner TV
PIP
PAP
Teletext
Dźwięk: Nicam stereo
Cyfrowe przetwarzanie sygnału PURE Drive 2 HD
Wejście D-Sub dla PC
Wejścia: 2 x HDMI, Component video, 3 x SCART
Menu ekranowe w języku polskim
Aktywny system wzmocnienia zakresu dynamiki
Inteligentna funkcja zarządzania kolorami
Kalibracja ISF
Zintegrowany głośnik pod ekranem
Opcjonalnie: podstawa podłogowa, stołowa

Hitachi 42PD8600

Telewizor plazmowy 42". Rozdzielczość 1024×1080, Jasność 1400 cd/m2,
Kontrast 4000:1, HDMI. HD Ready. ALiS 1080, 3DS.
Kolor: karbon
Ekran: Widzialny obraz 42" (106 cm)
Typ ekranu Plazma
Stosunek stron 16:9
Rozdzielczość 1024 × 1080 punktów
Technologia obrazu I3
Jasność 1400 cd/m2
Kontrast 4000:1
Wejścia / wyjścia
Sygnały PAL/PAL60
SECAM
NTSC4.43/3.58
Wejście do komputera 1 x RGB analogowy 15-pin D-Sub
1 x HDMI
Wejście do video 3 x SCART
1 x RCA Jack (Kompozytowy video)
1 x RCA Jack (x3) Komponentny video
1 x S-VHS
Wejście audio 1 x RCA Jack (x2) L/R
1 x Stereo Mini Jack
Wyjście audio 1 x Stereo Mini Jack
1 x Wyjście na słuchawki
Moc muzyczna (RMS) 2 x 10 W
Dźwięk przestrzenny tak
Technologia Dynamic Bass, Trójwymiarowy dźwięk przestrzenny
Rozmiary 1046 x 728 x 97 mm
Pozostałe funkcje Wejście progressive (PAL/NTSC)
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Dziękuję za pomoc !

Czytając forum jestem " przerażony " problemami z " duszkami " itd. Myślałem że kupując sprzęt za kilka tys. będę miał piękny obraz i moim jedynym problemem będzie wybór kanału TV ! Może LCD nie ma aż takich problemów ? Jeszcze raz dziękuję za pomoc ! Pozdrawiam:) :) :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
LCD działa na innej zasadzie i nie ma tam duszków. Plazma nie jest wolna od tej wady, ale nie można tego demonizować. Należy tylko unikać oglądania obrazów statycznych i nie wolno cały czas okazywać przywiązania do jedynego słusznego kanału. :)

EDIT: No i sam się przyłapałem. Napisałem plasma, zamiast plazma. ;)

ArtS :)
 

Remik

New member
No plazma nie jest wolna od tego problemu, ale Hitachi sobie z tym swietnie poradzilo i ja nie mam z tym zadnych problemow. Bedzie milo jak dolaczy do Nas kolejny zadowolony posiadacz Hitachi :krol:
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki " REMIK " za poradę !!!!!!!!!!

Więc zostałem przy dwóch firmach a dokładnie dwóch plazmach Hitachi 42PD9700 lub Pioneer PDP-427XD i chyba pomiędzy nimi wybiorę ale jak to w małżeństwie bywa, muszę podjąć decyzję z żoną. Obecnie używam
telewizor panoramiczny 32 cale Panasonica i jestem bardzo zadowolony ale po przeczytaniu na forum problemów plazm Panasonica z " wężami " odpusciłem sobie tą firmę ! Pozdrawiam:) :) :)
 

max1

New member
8600 gra u mnie juz prawie piaty miesiac, u mnie wypalen czy duszkow nie zauwazylem,choc na okraglo ogladam tvn 24.
 

armario

New member
Nabyłem sprzęt i kilka uwag po tygodniu testowania. Skusiłem się ceną promo MM 4000 zł. Jakość obrazu jak najbardziej OK i na zaletach nie będę sie skupiał napisze co mnie denerwuje.

Szybkość przełączania kanałów a w szczególności ustawienie kolejności kanałów z kablówki okrutnie spowolniona ! Ale robi sie to raz - mnie zajęło to co prawda 3 dni bo przy tym tempie przesuwania kanałów szybko mi sie nudziło :)

Przełączanie pomiędzy wejściami również wyjątkowo powolne zdecydowanie szybciej robi to automatycznie po wykryciu sygnału.
Na szybko przewijających sie obrazach w poziomie pojawia sie efekt "rybiego oka" rozumiem iż w taki sposób realizowany jest proces dostosowania rozmiaru obrazu - poprzednio miałem sony 32fq75 i tam to działało w inny sposób.

Telewizor również mocno sie nagrzewa a po zakończeniu pracy podczas stygnięcia wydaje dziwne dźwięki (odkszałacania sie metalu czy coś w tym stylu) mam nadzieje ze jak sie juz wygrzeje to ten efekt zniknie.

Głośniki wbudowane są fatalne co najwyżej do wiadomości sie nadają.

Ogólnie z całości jestem zadowolony wyszczególniłem jedynie mankamenty. Nie ma jeszcze niestety żadnego urządzenia z HDMI ale pewnie niebawem cos nabędę. Aktualnie Cyfra (dreambox) + xbox + cyfrowa kablówka (vectra) no i oczywiście analogowa. Podłączenie komputerka do wejście VGA działa super.
 

Remik

New member
Rok zadowolenia

No to juz minal dobry rok jak mam swojego Hitachi, w miedzy czasie posiadlem C+ przez HDMI i musze przyznac ze nie zaluje zakupu tego tv. Nic sie nie psuje, obraz jest czściutki jak łza, kolory piękne. Naprawde pełne zadowolenie. Tyle już obejrzałem i naprawdę ciężko by mi było się odzwyczaić od mojego Hitachi, a jak u kogoś stem i tez ma 42 cale, ale innej firmy to nie jest to. Te parametry tu widać. Nic się nie wypala, duszków nie ma(oznacza pełną skuteczność systemu anty-duszek). Polecam ten telewizor jak i marke ludziom szukającym telewizora z wyższej półki o super obrazie, żaden szajsung itd.
 

zoha

New member
Witam wszystkich:)

Ostatnio kupiłam owy tv od znajomego - tylko mam jeden problem, poszukuje nóżki do tego tv, gdyż nie dostałam jej w komplecie. Bardzo jej potrzebuje - moja ściana nie wytrzyma takiego ciężaru więc tv musze postawić na komodzie.
Chętnie ją odkupię jeśli znajdzie się chętny do odsprzedania.

Pozdrawiam
 
Do góry