Hisense U8QF vs Sony XH90

SDman

Banned
Zgadza się tylko są marki, które mogą ją mieć ale nie muszą i są też takie, które muszą mieć kalibrację
 

emdzy

New member
No i jednak zmiana soundbara ( z Yamahy ysp2700 na jbl 9.1 z powodu satelit i atmosa) spowoduje zmianę telewizora. Hisense nie ma eARC, czyli okroi atmosa do 5.1. zamówiłem sony 65xh9096 baep....zobaczymy czy będzie lepszy?



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

FullObcyk

Member
No i jednak zmiana soundbara ( z Yamahy ysp2700 na jbl 9.1 z powodu satelit i atmosa) spowoduje zmianę telewizora. Hisense nie ma eARC, czyli okroi atmosa do 5.1. zamówiłem sony 65xh9096 baep....zobaczymy czy będzie lepszy?



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
A jak twoje wrażenia z użytkowania?Udało Ci się go ustawić?
 

emdzy

New member
Tak, obraz jest super. chociaż efektu rozmycia napisów w menu nc+ nie udało mi się wyeliminować. telewizor pokazuje swoją klasę na filmach z dolby vision na netflixie...obraz mega. ciągle się gryzę czy go wymieniać na sony bo ten sony 1000zl droższy...nie wiem czy dla eArc i hdmi 2.1 warto

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

FullObcyk

Member
Tak, obraz jest super. chociaż efektu rozmycia napisów w menu nc+ nie udało mi się wyeliminować. telewizor pokazuje swoją klasę na filmach z dolby vision na netflixie...obraz mega. ciągle się gryzę czy go wymieniać na sony bo ten sony 1000zl droższy...nie wiem czy dla eArc i hdmi 2.1 warto

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
A napisz jeszcze czy zauważyłeś jakieś problemy z płynnością, ruchem o którym tu piszą i czerwoną poświatą. Jakiś meczyk może obejrzałeś, jak ten TV w sporcie się sprawuje?
 

emdzy

New member
obejrzałem na nim lige mistrzów poświaty nie zauważyłem (pomimo czerwonych koszulek bayernu czy granatowo czerwonych PSG). Musiałem zmienić intensywność kolorów bo w trybie sport aż raźiło. Rozmyć też nie widziałem jakoś szczególnie. Mało tego, na youtubie znalazłem fragment filmu z willem smithem o którym tutaj rozwodzi się rosyjski ekspert
https://www.youtube.com/watch?v=D_fphKEIXvo
Na wskazanym filmie nie widziałem takich błędów jak tutaj wskazane, niebo było błękitne a trawa zielona.
Hisense naprawde by został gdyby miał eARC. Teraz rozkminiam sony KE65HX9096, boje się jego podświetlenia, ale nie widzę nic ciekawszego w tej kasie.
 

ralotm

New member
obejrzałem na nim lige mistrzów poświaty nie zauważyłem (pomimo czerwonych koszulek bayernu czy granatowo czerwonych PSG). Musiałem zmienić intensywność kolorów bo w trybie sport aż raźiło. Rozmyć też nie widziałem jakoś szczególnie. Mało tego, na youtubie znalazłem fragment filmu z willem smithem o którym tutaj rozwodzi się rosyjski ekspert
https://www.youtube.com/watch?v=D_fphKEIXvo
Na wskazanym filmie nie widziałem takich błędów jak tutaj wskazane, niebo było błękitne a trawa zielona.
Hisense naprawde by został gdyby miał eARC. Teraz rozkminiam sony KE65HX9096, boje się jego podświetlenia, ale nie widzę nic ciekawszego w tej kasie.


Boisz sie podświetlenia czyli ?
 

strazakpiotr

New member
Wolę sprawdzone modele, z dobrą reputacją użytkowników.
Czyli tutaj Sony wygrywa...
Tcl, hisense, Philips wg tej teorii raczej odpadają?
Też mi się wydaje że Sony będzie lepszy od hisense o ile nie ma różnicy w cenie więc większej niż ok 200 zł a widzę że hisense jest w podobnej cenie co hx90 więc faktycznie nie ma sensu ryzykować. Obecna cena Sony 55xh90 ok 3500 zł to dobra cena za ten tv. Mnie akurat interesuje 65cali a to już ponad 5000 zł ale wiem że był on za 4500 i to ok
 

konrad_k46

New member
Ja mam jakieś dziwne wrażenie, że te tv z promocji w większości wadliwe są, nie wiem czy to przypadek, czy promocje dają tylko na tv że zwrotów i wadliwe serie...
 
Do góry