HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

stix

New member
Witam, mam pytanie dotyczące kopiowania zawartości dysku zewnętrznego na nowy dysk zainstalowany w Himedii, problem z ilością danych prawie 2tb na dysku zewnętrznym,oraz jak to zrobić z poziomu Kodi czy są jakieś polecenia typu kopiuj wklej.
 

Prze87mo

New member
Witam, mam pytanie, jestem po zakupie Himedia q10 pro i mam problem
z ustawieniem czasu, raczej z utrzymaniem go , wystarczy ponownie uruchomić odtwarzacz i ustawiony czas się zmienia.Ustawienia czasu strefa europa, nie trzyma oczywiście czas z neta sam się przestawia, jakieś propozycje .Pozdrawiam.


zalezy jaki firmware z OFW nie ma najmniejszych problemow z CFW moga byc rozne problemy. najwazniejsze zmienic czas na taki ktory jest czasem tym samym co w polsce i wylaczyc automatyczny czas w opcjach
 

kristof11

Member
Witam, mam pytanie dotyczące kopiowania zawartości dysku zewnętrznego na nowy dysk zainstalowany w Himedii, problem z ilością danych prawie 2tb na dysku zewnętrznym,oraz jak to zrobić z poziomu Kodi czy są jakieś polecenia typu kopiuj wklej.




Najlepiej połączyć kompa z Himedią kablem usb( port z tyłu playerka) i w ten sposób kopiować
 

stix

New member
Witam ponownie, dwa pytania, czy u Was odtwarzając na kodi strukturę blu-ray tnie obraz, oraz, czy odtwarzając w media playerze jest gdzieś opcja korekcji audio video, takie ustawienie ma kodi można ustawić w milisekundach, ale media player nie zgrywa obrazu z dżwiękiem.Morze jest jakiś program który nie przycina i ma taką korekcję.
 

Prze87mo

New member
Witam ponownie, dwa pytania, czy u Was odtwarzając na kodi strukturę blu-ray tnie obraz, oraz, czy odtwarzając w media playerze jest gdzieś opcja korekcji audio video, takie ustawienie ma kodi można ustawić w milisekundach, ale media player nie zgrywa obrazu z dżwiękiem.Morze jest jakiś program który nie przycina i ma taką korekcję.


Problem raczej nie tkwi w himedi bo q10pro dobrze sobie radzi z audio-video . Tak samo z plynnymi obrazami ze struktura bdmv badz iso w media playerze . Moze jesli masz poprzez amplituner podlaczona himedie badz ARC to w ustawieniach amplitunera zmien Audio Video Sync..czy cos w tym stylu.
 
Ostatnia edycja:

stix

New member
W tym cały ambaras, amplitunera już nie mam, mam teraz wzmacniacz stereo
w ampli miałem funkcję av sync i mogłem ustawić czas w stereo sprzęcie tego oczywiście nie ma.Kodi przestało jak na razie przycinać i z tą funkcją korekcji jest narazie ok, ale wolał bym żeby w media playerze było coś w tym stylu bo media player lepiej mi odtwarza strukturę blu-ray przy np koncertach jest pokazane od razu że to blu-ray a w kodi nie.
 

stix

New member
Witam, mam pytanie dotyczące pilota , uciekły mi ustawienia klawisza MENU, nie wiem czy to wina nowej aktualizacji KODI ale wcześniej klawisz działał.Jeszcze dziwniejsze jest że pod klawiszem start-pauza mam teraz menu.Jakieś propozycje.
 

Detox

New member
Nie mam go ale ten Q10 to idealny cyfrowy VCR obsługuje dyski do 8TB nie spotkałem nic konkurencyjnego do tego modelu.


Tu macie jego chipset
HI3798CV200
.....strona.....


poczytajcie też artykuł


HiSilicon to Bring Dolby AC-4 to Ultra HD Video Chipset


....strona....
 
Ostatnia edycja:

Hanibal

New member
Witam wszystkich

Mam parę pytań bo przymierzam się do kupna, HiMedia Q10 Pro i chce się upewnić zanim go kupię.

A więc tak :
Czy wspiera on formaty takie jak:
x264-4K/x265-4K/x265-4K-HDR-10bit-HEVC/BD-4K-ISO/MKV/

Co do dzwięku :
Działa w RAW i pastrought
Dekodery DTS:
DTS
DTS-ES
DTS 96/24
DTS-Express
DTS Digital Surround
DTS:X
DTS Neural:X
DTS-HD
DTS Virtual:X

Dekodery Dolby:
Dolby Digital
Dolby Digital Plus
Dolby TrueHD
Dolby Atmos

Formaty z USB:
Apple Lossless
FLAC
MP3
WAV
WMA
MPEG-4 AAC
DSD

Odnośnie dysku twardego jaki maksymalnie można włożyć do środka ? 8TB?

A ile dysków można podłączyć pod usb, jak duże pojemnościowo i czy nie będzie problemu z odpaleniem filmów 4k HDR ?

Czy przez sieć też nie ma problemu z serwera oglądania filmów 4K ?

To na razie wszystkie jakie mi przyszły do głowy.
Dzięki wszystkim za odpowiedz.
 

jacekviola

New member
czesc Wam
przed chwilą odebrałem swojego Himedia
I niby wszystko fajnie ale podstwaowa dla mnie aplikacja - TuneIN - ma jakiś problem
Niby działa ale brak mozliwości zalogowania na swoje konto co powoduje ze nie mam dostępu do listy ulubionych stacji radiowych.
Szukam w opcjach - ni cholery, nigdzie nie ma opcji "zaloguj się". Poza , rzecz jasna, wersją płatną.
Pomóżcie :)

dzięki
 

Hanibal

New member
Witam ponownie
To może inne pytanie czy HiMedia Q10 Pro odpala pliki z folderu BDMV z kopi 1 do 1 uhd blu-ray a plik jaki mi chodzi to m2ts 60 gb lub innej wielkości i czy działa w pełni menu ?
Może na to ktoś odpowie jak wcześniejsze było za trudne pytanie pozdrawiam.
 

stix

New member
Witam ponownie.Mam pytanie dotyczące myszki bluetooth, czy zamiast pilota oryginalnego bardzo nie poręcznego, jest możliwość sterowania myszą, himedia posiada bluetooth 4.0 a więc powinno działać, nie posiadam takiej myszy, wszystkie w domu na kablu dlatego pytam.
 

stix

New member
Witam ponownie, mam problem z przesyłem natywnego dsd z Himedia q10 do wzmacniacza Pioneer A50 DA, wzmacniacz ma dac Sabre, sygnał w postaci dsd z Himedii jest odtwarzany przez Usb audio pro w pełnej wersji płatnej, wychodzi z odtwarzacza przez usb a-b, w opcji ustawień w usb audio ustawione jest natywny przesył i pojawia się błąd, dlatego muszę przesyłać w dsd-pcm, jak to zmienić żeby przesyłać natywne dsd.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Witam ponownie, mam problem z przesyłem natywnego dsd z Himedia q10 do wzmacniacza Pioneer A50 DA, wzmacniacz ma dac Sabre, sygnał w postaci dsd z Himedii jest odtwarzany przez Usb audio pro w pełnej wersji płatnej, wychodzi z odtwarzacza przez usb a-b, w opcji ustawień w usb audio ustawione jest natywny przesył i pojawia się błąd, dlatego muszę przesyłać w dsd-pcm, jak to zmienić żeby przesyłać natywne dsd.
Nie prześlesz natywnie DSD do daca jedynie jako DoP.
Ja też tak mam i z każdym DAC było tak samo.
Na dodatek powiem że mam JFeng MX PRo i tak samo.
Kiedyś zauważyłem że to może być kwestia jakości kabla USB.
Ja zmieniając miałem też problemy na Windows i np foobar.
Na win działa natywnie a z Androida już nie
 

stix

New member
Witam, tak to prawda, nie da się i koniec, ale jakość przy konwersji na PCM jest na szczęście wystarczająco dobra, myślę że większość ludzi nie zauważy różnicy.Myślę że można zamknąć temat. Pozdrawiam.
 

Zap77

New member
Witam mam pytanie odnośnie plików było kilka pytań ale brak konkretnej odpowiedzi. Posiadałem kiedyś xtreamera i nie było problemu czy były to pliki dvd czy Blu Ray czy ISO po wskazaniu na folder zawierający takie pliki wiedział co ma robić i puszcza film. Posiadając zido ISO nie odpala dvd nie widział trzeba było puszczać pojedyncze pliki vob1 vob2 itd to samo z Blu Ray. Dlatego was pytam czy ten odtwarzacz sobie z tym radzi że bez żadnego problemu odtworzyć katalog z filmem który ma strukturę filmu dvd czy Blu Ray uhd itd.?
 
Do góry