HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

lucyfer666

New member
Okey więc tak...
Mam Q5 Pro, przez długi czas siedziałem na sofcie 5.1 (1.0.9) bo czytając forum futeko i widząc posty ludzi niezadowolonych z 7.0 (2.0.0 do 2.0.4) nie chciałem nic ruszać. Dziś postanowiłem zrobić update. Update przebiegł w 2-óch etapach wpierw paczka z 1.0.9 do 2.0.4 potem paczka z 2.0.4 do 2.0.6 i ku mojemu zdziwieniu urządzenie śmiga jak ta lala! Ogólnie szybciej działa, szybciej wczytuje pliki, lepiej działają napisy (polskie znaki - jak się pobiera pliki SRT trzeba pamiętać o kodowaniu UTF-8). Nie mam crashów typu aplikacja XYZ została zatrzymana. Ogólnie duży plus jak dla mnie... dodam ,że nigdy nie ładowałem żadnego customa na urządzenie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
lepiej działają napisy (polskie znaki - jak się pobiera pliki SRT trzeba pamiętać o kodowaniu UTF-8).

Niekoniecznie, bo również bezproblemowo obsługiwany jest standard Windows 1250 czy jakikolwiek inny z polskimi znakami diakrytycznymi. Można przełączać się przy oglądaniu poprzez Menu/Napisy/Kodowanie. Przyzwoicie działa też wybór Auto, czyli automatyczne rozpoznawanie strony kodowej napisów. Dotyczy to zarówno systemowego odtwarzacza Wrapper, jak i odtwarzacza Kodi.
 

muzyk219

New member
Witam. Zakupiłem Himedię w Chinach. Firmware 1.0.9 z androidem 5.1
Wszystko jest ok. Trochę się naczytałem i problemach pod 7.0 z firmware 2.0.4 itd... W końcu widzę że koledzy instalują 2.0.6 i jest wszystko cacy. I tu pojawia się moje pytanie. Gdzieś wyczytałem że odtwarzacze sprowadzane z Chin mają inne oprogramowanie czy też inaczej - nie należy do takiego odtwarzacza z Chin instalować firmware z Futeko... Może coś pokręciłem ale na samym forum Futeko też gdzieś taki zapis widziałem i już zgłupiałem. Można czy nie można? Jeśli można to skąd mogę ściągnąć 2.0.6 i drugie pytanie, gdzie znajdę dokładny opis jak to wgrać by się nie okazało że mi Himedia nie wstanie po niewłaściwym zabraniu się za to?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam. Zakupiłem Himedię w Chinach.Gdzieś wyczytałem że odtwarzacze sprowadzane z Chin mają inne oprogramowanie czy też inaczej - nie należy do takiego odtwarzacza z Chin instalować firmware z Futeko...

Nie do końca tak... Chodzi o rozróżnienie chińskiej i międzynarodowej wersji odtwarzacza. Odtwarzacze HiMedia na chiński rynek wewnętrzny są ciutkę inne i mają inny firmware z uwagi na panującą w Kraju Środka cenzurę, restrykcje w stosunku do różnych serwisów itp. itd. Są też drobne różnice sprzętowe.

Najlepiej rozróżnić je po nazwie firmware, co możesz zrobić w informacjach o systemie w Ustawieniach Androida. Jeżeli masz coś w rodzaju HMD-1.0.9 2016-12-13. 091707 (to akurat wersja z Androidem 5.1.1) to OK - to wersja międzynarodowa.
 

muzyk219

New member
To wiem. Ale to raczej chyba to samo poza brakiem możliwości dołożenia dysku i ewentualnie kilku opcji związanych z dyskiem?
Pytam o konkretną możliwość zaktualizowania mojego odtwarzacza?
 

muzyk219

New member
Już to przedwczoraj zrobiłem ale wróciłem z 2.0.6 do 2.0.5
W 2.0.6 brak możliwości dodawania i usuwania ikon mnie zniechęcił. Wygląd ok, ale jeśli nie mogę dodać do ekranu głównego swoich skrótów albo usunięcia już będących dyskwalifikuje wersję 2.0.6
 

Mirek_Gra

Member
Już to przedwczoraj zrobiłem ale wróciłem z 2.0.6 do 2.0.5
W 2.0.6 brak możliwości dodawania i usuwania ikon mnie zniechęcił. Wygląd ok, ale jeśli nie mogę dodać do ekranu głównego swoich skrótów albo usunięcia już będących dyskwalifikuje wersję 2.0.6
Wgraj Custom Firmware 2.06 z Futeko, tam możesz zmienić nawet launchera. 2.06 jest dużo lepszy od 2.05.
 

kato

New member
Witam.
Zainstalowałem poprawkę, ale na wyświetlaczu mam... kółko. Poprzednio miałem godzinę, albo czas pozostały do końca np. filmu.
Czy można przywrócić ten stan?

pozdrawiam
Andrzej
 

Sawar_pl

New member
Czy to cudo lepiej się sprawdzi jako odtwarzacz wszystkiego od Xbox ONE X?
Czy jedyną różnicą q10 i q5 to możliwość podłaczenia dysku wewnąrz? czy wydajność i funkcje są identyczne?

Mam tv samsunga i mnie wkurza fakt, że mogę puścić film 4k ale już dzwięku mi nie oddtworzy i lipa.
 

Bejziczek

Member
Czy to cudo lepiej się sprawdzi jako odtwarzacz wszystkiego od Xbox ONE X?
Czy jedyną różnicą q10 i q5 to możliwość podłaczenia dysku wewnąrz? czy wydajność i funkcje są identyczne?

Mam tv samsunga i mnie wkurza fakt, że mogę puścić film 4k ale już dzwięku mi nie oddtworzy i lipa.
Nikt nie chcę Ci odpowiedzieć to ja postaram się. Nie znam Xbox, nigdy na oczy nie widziałem, ale mam Q5Pro. Różnice między Q5 a Q10 to jedynie ten drugi posiada możliwość montaży wewnętrznego dysku i ma pamięć 16GB, a Q5 8GB, jednak tym się nie ma czym przejmować bo od softu 2.X.X bezproblemowo można rozszerzyć pamięć na kartę microSD lub hdd. Osobiście player mam podpięty pod Samsung 40F6320 i jakość obrazu jak dla mnie jest znakomita, filmy z nawet bardzo dużym bitrate chodzą bardzo płynnie. Dźwięk także jest na bardzo przyzwoitym poziomie, choć osobiście posiadam amplituner av, stereo w systemie 2.1 nie jest rozwiązaniem, które pochwalił by audiofil, jednakże dla mnie jakość z plików flac lub serwisów streamingowych jest więcej jak zadowalająca,
 

hubio

New member
Być może gdzieś na tych 100 stronach znajduje się odp. na moje pytania. Jeśli tak to z góry przepraszam i jak ktoś wie proszę o odp.

1. Czy ten odtwarzacz ma możliwość ustawienia chromy 4:2:2 (problem z okrojonym hdmi w projektorze - 4k/12 bit działa tylko w 4:2:0

2. Czy jest możliwość ustawienia jasności/kontrastu/koloru (nie chodzi mi o ustawienia typu sharpness z Imprexa)

3. Czy urządzenie jest pozbawione roota ?

Pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Być może gdzieś na tych 100 stronach znajduje się odp. na moje pytania. Jeśli tak to z góry przepraszam i jak ktoś wie proszę o odp.

1. Czy ten odtwarzacz ma możliwość ustawienia chromy 4:2:2 (problem z okrojonym hdmi w projektorze - 4k/12 bit działa tylko w 4:2:0

Na wypadek gdybyś nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytania.
Nie ma sensu w Twoim przypadku ustawiać chrome na 4:2:2. Niczego to nie poprawi. Ustawiasz 10bit 4:2:0 i cieszysz się ze działa.
2. Czy jest możliwość ustawienia jasności/kontrastu/koloru (nie chodzi mi o ustawienia typu sharpness z Imprexa)
Pewnie można. Ale znowu to bez znaczenia, bo takie rzeczy ustawiasz w projektorze.
Poza tym Imprex ma te ustawienia ale chyba nie działa w UHD (BT2020)
3. Czy urządzenie jest pozbawione roota ?
Sprecyzuj pytanie czy chodzi Ci o możliwość uzyskania uprawnień roota, czy o możliwość bezproblemowego korzystania z aplikacji strumieniujacych typu VoD, które dazaktywuja się po wykryciu roota?
Nie mam tego urządzenia ale zdziwiłbym się gdyby mialo roota po wyjęciu z pudełka. Nie widzę też powodu aby rootowac player którego głównym zadaniem jest używanie jego funkcji wbudowanych bądź Kodi, które jest w pełni customizowalne. Ale skoro nie "boisz się" rootowac, to pewnie i prosta kwerenda w Google Ci nie straszna. ;)
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Na wypadek gdybyś nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytania.
Nie ma sensu w Twoim przypadku ustawiać chrome na 4:2:2. Niczego to nie poprawi. Ustawiasz 10bit 4:2:0 i cieszysz się ze działa.

Pewnie można. Ale znowu to bez znaczenia, bo takie rzeczy ustawiasz w projektorze.
Poza tym Imprex ma te ustawienia ale chyba nie działa w UHD (BT2020)

Sprecyzuj pytanie czy chodzi Ci o możliwość uzyskania uprawnień roota, czy o możliwość bezproblemowego korzystania z aplikacji strumieniujacych typu VoD, które dazaktywuja się po wykryciu roota?
Nie mam tego urządzenia ale zdziwiłbym się gdyby mialo roota po wyjęciu z pudełka. Nie widzę też powodu aby rootowac player którego głównym zadaniem jest używanie jego funkcji wbudowanych bądź Kodi, które jest w pełni customizowalne. Ale skoro nie "boisz się" rootowac, to pewnie i prosta kwerenda w Google Ci nie straszna. ;)

1. Czyli rozumiem, że można to ustawić - jasność, kontrast ? Może to ktoś potwierdzić ? Wiem oczywiście, że w projektorze można, ale lepsze efekty osiągam kiedy mam tą regulację u źródła

2. Projektor przepuszcza tylko 4k/12 bit w chromie 4:2:0 więc potrzebuję takiego ustawienia

3. Chodziło mi o to, że niektóre aplikacje wymagają do działania urządzenia, które nie ma ograniczeń w prawie dostępu. Jest całkiem sporo takich przydatnych aplikacji. Np. w minixie trzeba było rootować bo wgrany firmware był zablokowany. Chodzi więc o uzyskanie uprawnień roota. Nie chodzi mi o streaming.
 

Bejziczek

Member
Jak już kilkakrotnie w tym wątku wpsomniałem jestem ogromnie zadowolony ze swojego Q5Pro. Jedyna rzecz z jaką nie potrafie się pogodzić, to nieszczęsny DRM, Widevine level...... czyli brak materiałów FHD, 4K w serwisach vod, a uścislając w Netlixie.
Czy ktoś coś wie, czy w najbliższym czasie jest szansa na zmianę takiego stanu rzeczy ?
 
Do góry