HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

RAF1977

Banned
Chodziło mi o to, że Amazon video jest na roku3. Nie o player Amazon fire, który już wymieniłeś wcześniej.
Roku3 to typowy Android box to nie jest. On jest świetny do serwisów streamowych. Kodi na nim nie ma.
Ale dysk z filmami można podłączyć i napisy czyta.
Ale przez to że działa na dedykowanych aplikacjach jest bardzo szybki i nie ma z nim żadnych problemów.
Ja mam​ roku3 do streamowania netflixa i Amazona a egreat A5 do filmów z dysku i do kodi.
 
Ostatnia edycja:

fade1

Member
Chcecie powiedzieć, że Q10 i Q5 nie wyświetli Netfix`a nawet w HD?
To zostaje np.Nvidia Shield?
Xbox one s - sobie poradzi z hd, czy do Xboxa można podpiąć dysk z mkv?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zorientowali sie ze soft jest marny bo zniknela aktualizacja online do 2.0.3. z poziomu odtwarzacza (Q5).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy macie również problem z aplikacją serwisu Showmax, która informuje, że player jest zrootowany i nie chce streamować treści. Czy ktoś to rozwiązał?
 

Mirek_Gra

Member
Po miesięcznych testach, napisze tyle, że wtopiłem chyba pieniądze w ten odtwarzacz. Na Androidzie 7 porażka. Na Androidzie 5, troszkę lepiej, ale dziwne stany, zawieszenia i temu podobne występują cały czas. Problemy z przesyłaniem plików po USB, czy sambie. Czekam na poprawkę softu, póki co bardzo zawiedziony.
 

bomarek

Member
Ja na sofcie 1.0.9 nie mam problemu z odtwarzaniem po USB ani Sambie. Mam serwer Synology DS214play.
Jedynie mi brakuje możliwości odtworzenia pełnego menu blu - ray.



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

bomarek

Member
Ja Showmax nie mogę zainstalować na HiMedia ale mam na TV i na smartfonie i na dokładkę przez rok w Play gratis 😂

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ja nie mam problemu z zainstalowaniem, ale z działaniem Showmax. Aplikacja się otwiera, można przeglądać ofertę, ale przy próbie odtworzenia daje komunikat o zrootowanym urządzeniu i nie odtwarza. Oczywiście urządzenie nie jest zrootowane. No nic... Będę kombinował w wolnej chwili, bo nie jest to nic pilnego i ze wszystkich serwisów VoD korzystam z pomocą telewizora.
 

miroli

New member
Cześć.
Przede wszystkim chciałbym się z Wami przywitać gdyż jest to mój pierwszy post.

Piszę go, ponieważ mam problem z zakupionym u polskiego dystrybutora odtwarzaczem Q10 PRO.
Chodzi o to, że odtwarzacz resetuje się do ustawień fabrycznych podczas załączania, czy to z pilota czy z panelu.
Wysłałem go już raz do dystrybutora w ramach gwarancji, wrócił rzekomo naprawiony i zaktualizowany do wersji 7.0 Soft HMD-2.0.3 2017-04-12.095905.
Niestety dzisiaj znowu podczas załączania na panelu pojawiły się cztery zera i po jakimś czasie wyświetlił się obraz na telewizorze z pierwotnymi ustawieniami. Kilka dni po otrzymaniu z naprawy było ok, teraz znowu to samo.
Zastanawiałem się, czy czasem nie powoduje tego zjawiska dysk który mam wewnątrz ale nie, objawy są te same obojętnie czy z nim czy bez niego.
Pytanie do Was, czy ktoś miał z czymś takim do czynienia??
Pan z serwisu firmy u której kupiłem Q10 sugerował że sam próbowałem wgrać soft i uszkodziłem urządzenie. Nie podobają mi się takie sugestie ale na szczęście nie obciążyli mnie kosztami postawienia urządzenia na nogi bo w warunkach gwarancji maja zapis o ponoszeniu kosztów za serwis jeśli coś było kombinowane na własną rękę.

Pozdrawiam, Mirek.
 

Mirek_Gra

Member
Też kupiłem ten odtwarzacz. Też jestem zniesmaczony. Poprzednio posiadałem odtwarzacz Ariva HDPlayer210. Też z dyskiem wewnętrznym SATA 2TB. Dlatego wybrałem HiMedia q10pro, właśnie z powodu dysku wewnętrznego.Najpierw zafascynowany, zaktualizowałem soft do 2.03 (Android 7) Pierwsze kilka godzin działał bezproblemowo, potem zaczęły się zwichy, czarne ekrany i inne takie. Do kompletu q10 pro przy zwichach niszczył strukturę dysku wewnętrznego i pliki na nim umieszczone. Pomagało skanowanie dysku pod Windowsem, ale za każdym razem parę filmów przepadało. Po poradzie (z tego forum) wróciłem do wersji softu 1.10 (Android 5). Jest lepiej, ale wcale nie mogę tego nazwać, że jest super. Odtwarzacz po uruchomieniu czasami nie widzi wewnętrznego dysku, czasami niby widzi, ale nie czyta, czasami długo wczytuje. Często bywa jednak, że działa szybko i prawidłowo. Uważam, że te niedociągnięcia to wina software, które jest mocno niedopracowane, wręcz to jakaś alfa testowa. Możliwe, że Android słabo sobie radzi ze sterownikami kontrolera SATA dysku wewnętrznego. Czy dołączony zasilacz jest prądowo wystarczający (mój ma 12v/2A) do pracy z wewnętrznym dyskiem 3,5 cala? Może to jest problem. Może ktoś mierzył pobór prądu HiMedia z zasilacza 12V w Q10PRO, czy te 2A wystarczy. Dodam, że mój dysk jest z tzw. serii "green" (5200 obr/min, niski pobór prądu)
 

kristof11

Member
W Waszym przypadku mógł psocić soft 2.0.3. Ten soft jest bardzo niedopracowany. Radziłbym wgrać najpierw 1.0.7 naciskając z tyłu szpilką przycisk. Według forum Futeko soft ten czyści całkowicie pamięć, dopiero później np. 1.0.9
 

ma_ko

New member
Jakie BETA?? wersja 2.03 była wersją "stabilną" a że wyszła kupa i by ją "uzdatnić" trzeba ja dostosowywać to już inna bajka..., ja na razie jestem mega zniechęcony...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nie wiem co wy robicie, ze nic wam nie działa. Ja mialem parę miesięcy ten player na sofcie 1.08 i nie zmienialem (bo po co zmieniać jak wszystko działa) i nie mialem problemu z zadnym filmem czy muzyką z dysku.
Jedyny minus to to ze netflix jest tylko 720p.
Odpowiednia konfiguracja i wszystko smiga.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry