HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

ma_ko

New member
Od wersji na andka 2.03 trzymac się z daleka taka ilość "zwisów" jaką miałem na tym sofcie nie pamiętam od czasów Windowsa 7...

A poważenie mocno nie dopracowany soft, żart z użytkowników.
HDMI CEC nie naprawione problemy z pilotem w KODI. Problemu z deinstalacja softów i instalacja "zwisy" itd, itd...

Polecam poczekać...., lub spokojnie zostać na wersji 2,02.
 

Mirek_Gra

Member
Używam właśnie 2,03. Owszem niedopracowany to on jest. Zawiesza się czasami na mp4, czasami zawieszają się aplikacje. Nie sprawdzałem HDMI CEC, gdyż nie używam. Częściej używam Media center niż Kodi. Wtyczki strumieniowe w Kodi 17,1 działają w miarę dobrze. Lecz odtwarzam głównie pliki z dysku wewnętrznego. Przy okazji pytanie, czy Himedia q10 pro widzi partycje na dysku i z nimi współpracuje prawidłowo?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja tam wcale nie narzekam ,wszystko działa mi pięknie na 2.03
Tidal - działa
Youtube - działa
Mkv- bez żadnych zastrzeżeń,obraz ,dźwięk HD,wszystko cacy.
Flac - super
Kodi- używam sporadycznie-ale nie zauważyłem nic złego
Zwiechy ? - może raz na miesiąc.
Nic mi więcej nie potrzeba
Super player
 

mirek71

New member
mam pytanie:
słyszałem gdzieś że jest model Q10 II czy to to samo co Q10 PRO - ewentualnie jak są to 2 różne modele odtwarzacza to czym się różnią i czy działają na osobnych softach itp. ???
 

Manky

New member
Q10 II to dwie generację wcześniej, po tym było q10 4k3d a teraz jest q10 pro

Czym nowszy tym więcej formatów obsuguje, sofy wizualnie prawie to samo ale są to całkiem inne kompilacje, nie da się ich stosować zamiennie
 

Manky

New member
Tak na przyszłość, można je rozróżnić nawet wizualnie z wierzchu, poniżej masz fotki w kolejności od najstarszego do najnowszego.

Odtwarzacz-PC-Android-marki-HiMedia-Q10-II-4-medium.jpg

himedia-q10-4k3d-w2comp-01.jpg

i-himedia-q10-pro-android-smart-tv-box.jpg


Generalnie jak nie potrzebujesz HDR to śmiało możesz brać 4K3D, Q10 II raczej bym odpuścił.
W jakim przedziale cenowym szukasz i czy bierzesz pod uwagę używki ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Generalnie jak nie potrzebujesz HDR to śmiało możesz brać 4K3D, Q10 II raczej bym odpuścił.
W jakim przedziale cenowym szukasz i czy bierzesz pod uwagę używki ?

Sugeruję, aby w stosunku osób nie znających lub słabo znających temat jednak nie używać tak daleko idących skrótów myślowych, bo różnice między poszczególnymi wymienionymi tutaj odtwarzaczami są większe i istotne.

Dość powiedzieć, że model Q10 II jest tylko odtwarzaczem Full HD. Model Q10 4K3D jest oparty na starszym ukladzie HiSilicon Hi3798C i ma wszystkie jego ograniczenia: HDMI 1.4, odtwarzanie materiałów 4K tylko do 30 kl/sek, nie obsługuje HDR i 10-bitowego koloru, ostatni firmware jest ze stycznia 2015, wsparcie zakończone.

Natomiast Q10 Pro oparty jest na najmocniejszym obecnie układzie dedykowanym multimediom, czyli HiSilicon Hi3798CV200, potrafi odtworzyć literalnie wszystko, konkrety w pierwszym poście tego wątku.

Szukającym odpowiedniego odtwarzacza sugeruję odpowiedni temat w przyklejonych - jeżeli pominąć klasyczne bicie piany to jest tam sporo trafnych sugestii.
 

ma_ko

New member
Tak na marginesie Panowie to Himedia jeszcze nie uporządkowała stabilnego wsparcia softwarowego dla q10 pro...

A już jest H10...., na razie na "własny" rynek, ale zaraz pójdzie dalej...

Chinole to Chinole...
 

luxpiotr

New member
Witam mam mały dylemat. Zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku w stereo głównie z plików FLAC oraz funkcjonalności radia internetowego ewentualnie audio z youtube (kwestia wideo mniej mnie obchodzi). Mam do wyboru albo kupić prawdziwy drogi streamer stereo np. Cambridge Audio Stream Magic 6 lub Pioneer N-50 albo coś takiego jak ten "tani" w porównaniu do powyższych sprzęt. Do tego ustrojstwa włożyłbym sobie dysk z całą kolekcją audio i sterował smartfonem (bo chyba można?). Martwi mnie tylko jedno - jaki przetwornik c/a siedzi w tym czymś, czy to jakiś tani chiński moduł noname?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dac w tym odtwarzaczu jest przeciętny,nic szczególnego,ale tragedii też nie ma.Da się z powodzeniem jego słuchać ale np. DacMagic 100 jest lepszy.Zawsze można dokupić jakiegoś lepszego daca i wtedy to już co innego.
Jeżeli chodzi o funkcjonalność i dostęp do multimediów to np. taka Himedia bije na głowe w/w przez Ciebie te dwa sieciowce.Tu jesteś prawie niczym nie ograniczony.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak na marginesie Panowie to Himedia jeszcze nie uporządkowała stabilnego wsparcia softwarowego dla q10 pro...

A już jest H10...., na razie na "własny"

Seria H ma niewiele wspólnego ze serią Q. Playery z serii H to budżetowy sprzęt oparty na tanich układach Rockchip. H8 Plus miał SoC RK3368, w H10 zastosowano bodajże nowszy układ 3399 (dwa rdzenie Cortex-A72 i cztery Cortex-A53), ale nadal znacznie słabszy od HiSilicon Hi3798CV200.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kirek, tylko w takim teście Antutu, RK3399 ma 75 000 pkt a Hisilicion HI3798C jedynie 34 000. To ponad dwukrotna różnica a przecież Antutu nastawiony jest na grafikę i media. Możesz się do tego odnieść?

Jeśli Twoi zdaniem Antutu nie pokazuje realnej wydajności (dlaczego?) to czy możesz wskazać jakiś lepszy program testujący lub jakiś ranking wydajności SoC do zastosowań multimedialnych?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, tylko w takim teście Antutu, RK3399 ma 75 000 pkt a Hisilicion HI3798C jedynie 34 000. To ponad dwukrotna różnica a przecież Antutu nastawiony jest na grafikę i media. Możesz się do tego odnieść?

Przyznam szczerze, że bardzo rzadko zwracam uwagę na wyniki różnych androidowych (i nie tylko) benchmarków w przypadku odtwarzaczy multimedialnych. Być może tak duża różnica bierze się stąd, że podałeś wynik dla HiSilicon Hi3798C, a w Q10 Pro jest jednak wersja HiSilicon Hi3798CV200? Nie wiem...

Dla mnie najbardziej wiarygodne są "organoleptyczne" testy na konkretnych plikach multimedialnych. Mam solidny zbiór takowych i w przypadku każdego odtwarzacza uważnie testuję, dzieląc się później tutaj wynikami.

Do sprzętu na RK3399 nie mam dostępu, ale sprawdzałem kiedyś wydajność playera Orion R68 Meta opartego na wcześniejszym RK3368 i to niebo a ziemia w porównaniu z układem HiSilicon. Dokładnie 1/5 plików, które HiMedia Q10 Pro "łyka" bez problemów, w przypadku układu RK dostawały "zadyszki" obraz się rwał. Pliki UHD o dużym bitrate i 60 fps wczytywały się blisko minutę, a odtwarzanie odbywało się prawie poklatkowo. Najlepszą metodą są testy plików z serii Jellyfish. Sugeruję porównanie.

Jeżeli mi się uda znaleźć coś na RK3399 to chętnie potestuję, bo niektórzy zachwalają i opisują, że bije na głowę Amlogica S912 (http://hometheatrelife.com/rk3399-vs-s912/). Pojawiają się też pierwsze playery w solidnej konfiguracji z tym układem, sporo tańsze od Q10 Pro - http://www.geekbuying.com/item/R-TV...re-64bit-TV-BOX-376285.html?source=ShareAsale

Z tym biciem na głowę bym jednak byłbym ostrożny, bo jest jeden istotny czynnik: w przypadku układu RK3399 można zapomnieć o HDR, a to jednak obecnie standard...

Znalazłem kilka testów i:
HD.Club-4K-Chimei-inn-60mbps.mp4 – Watchable, but not perfectly smooth
sintel-2010-4k.mkv – OK, but could be a little smoother
MHD_2013_2160p_ShowReel_R_9000f_24fps_RMN_QP23_10b.mkv (10-bit HEVC, 24 fps) – Plays, but not that smooth
phfx_4KHD_VP9TestFootage.webm (VP9) – Very low frame rate (software decode)
tara-no9-vp9.webm (4K VP9 YouTube video @ 60 fps, Vorbis audio) – Not smooth at all, massive artifacts
The.Curvature.of.Earth.4K.60FPS-YT-UceRgEyfSsc.VP9.3840×2160.OPUS.160K.webm (4K VP9 @ 60 fps + opus audio) – Not smooth at all, massive artifacts
[1080p][16_REF_L5.1][mp3_2.0]Suzumiya Haruhi no Shoushitsu BD OP.mkv – Crashes TVMC app (tried 3 times).
bbb_sunflower_2160p_60fps_stereo_abl.mp4 (2160p Over/Under) – Playing with lots of artifact (No dual 4K decoder required for 3D 4K in RK3399).

Tutaj więcej szczególów: http://www.cnx-software.com/2017/05...ndroid-firmware-audio-video-playback-in-kodi/
 
Do góry