HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

bomarek

Member
Wiem, ze to nie miejsce na to ale sprzedam za 800zł plus koszty przesyłki.
Jestem za stary na te zabawy i wystarczy mi Dune Smart D1.
 

tomektomek

New member
Szybkie pytanie...
Ma ktoś na 100% poprawnego sampla z dźwiękiem ATMOS 7.1? (poprosił bym o linka)
Niestety nie mogę uzyskać tego typu dźwięku (Q5 + RZ800 odpalane na MediaPlajerze z Himedii) pliki testowe mkv i m2ts. Amplituner nie wskazuje mi w informacjach ,że jest to dźwięk ATMOS tylko pokazuje TrueHD 7.1. W przypadku DTS-X zadziałało od samego startu łacznie z odpowiednim indykatorem w ampli.


Edit:// Temat rozwiązany :)
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Ja mam Q10 i na nowym firmware ver. 1.1.0 czyta Atmosa, Auro3D, DTS:X.
Nigdy nie miałem problemów z poprawnym dekodowaniem scieżki dźwiękowej w plikach mkv, m2ts.
A mój amplituner to Denon AVR-X4300H.
 

jonas10

New member
Witam mam problem posiadam dysk twardy z filmami (każdy film jest w folderze z okładką filmu).W kodi 16.1 wszystko ladnie sie wyświetlało wraz z okładkami.Zachciało mi sie aktualizacji do kodi 17.1.Lipa .Więc wrócilem do wersji kodo 16.1 i zamiast okładek wyswietlaja się niebieskie foldery.Proszę o pomoc może coś trzeba zmienić w ustawieniach.
 

jonas10

New member
Witam można prosić o dokladną instrukcję aktualizacji do androida 7 ,obecnie posiadam android 5.1 wersja HMD-1.1.0 2017-03-15,próbowałem robić ale podczas aktualizacji wyswietla się leżacy robocik a pod nim błąd.
Proszę o pomoc.
 

Mirek_Gra

Member
Witam wszystkich. Robię przymiarki do zakupu Himedia Q10 Pro. Czy ktoś z użytkowników pomoże mi rozwiązać moje wątpliwości?
Posiadam jeszcze Ferguson Ariva HD Player 210, ale to sprzęt już wysłużony (od 2010 roku non stop) i ma też spore problemy ze zgodnością z nowymi formatami multimediów. Podstawowa sprawa, jak z obsługą dysku twardego w Q10 pro? Czy jest wydajna szczególnie dla wielkiej ilości plików (różnych, filmy, zdjęcia, muzyka). Jak z jakością audio na wyjściach cinch? Stabilność oprogramowania odtwarzacza? Czy są zawieszenia przy wczytywaniu plików, czy są problemy z mkv. Możliwe jest ustawienie kontrastu, nocnego trybu audio (z kompresją) do cichego słuchania. Ogólnie, czy warto go kupić? pozdrawiam
 

radoskur

New member
Hmmm tak szczerze - zależy jakie pliki chcesz odtwarzać i jakim sprzętem obecnie dysponujesz (TV / amplituner / router z funkcją serwera). Ponoć z plikami audio wyższej jakości pisano wcześniej że sobie nie radzi zbyt dobrze - chyba brak kodeków i/lub odpowiednich licencji - bo sprzętowo by sobie ten odtwarzacz poradził. W dobie coraz większej ilości telewizorów opartych o platformę Android taki sprzęt będzie miał coraz ciężej na rynku. Przykładowo ostatnio na telewizorze Philipsa 4K - odtworzyłem pliki mkv 1080p i 4K z zewnętrznego dysku - chodziły tak samo jak na Q10, dźwięk DTS 7.1 HD poszedł przez HDMI do amplitunera i został poprawnie zdekodowany. Pliki audio typu FLAC, ALAC, AAC amplituner sam łyka po USB bez problemu, router mam z wyjściem USB i podpiętym dyskiem jako serwer multimedialny. Jeżeli dysponujesz gorszej klasy telewizorem, routerem bez serwera multimedialnego itp to warto.
 

Mirek_Gra

Member
Posiadam telewizor HD PHILIPS, ze słabym multiplayerem. Odtwarzał bedę swoją długo zbieraną kolekcję iso, avi, mp4, ts, mpeg, rmvb - zdjęć (głównie jpg). Muzyki (głównie flac). Moja stara Ariva HD Player 210, ma bardzo dobrą jakość audio i wideo, ale już wysiada. Posiadam dodatkowo FBOX 3 (Android 4.4, Kodi 16,1) i on z dyskiem twardym słabo daje radę. Jest to jednak dysk zewnętrzny USB 2.0. Chodzi mi o współpracę Himedia Q10 pro z dyskiem wewnętrznym, czy jest dobra (szybkość mielenie, itp) Czy zakup i instalacja płatnych kodeków w Google Play do Himedia załatwi sprawę?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Miałem Mede8era 800 oraz HiMedia q10 pro i powiem tak szybkość i skuteczność działania oraz obsługa dysków leży po stronie Himedii, ale za to obsługa napisów do filmów bardziej leżała mi po stronie meda.
Oba playery godne uwagi, tyle, że Himedia bardziej przyszłościowa.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mirek_Gra
Na Q5 (to samo co Q10 tylko bez dysku) z dysków zewnętrznych po LANie i USB pliki śmigaja bez problemu, zadnych zacięc, zwolnien itp., a mój serwer plików multimedialnych do najszybszych nie należy. (pliki 4K, flac i 3D.)
 

kubis

New member
Witam, mam pytanie czy na HiMedia Q10 Pro można spokojnie oglądać HBO GO? bo muszę kupić jakiś dobry tv box na którym będę to oglądał.
Pzdr
 

tomas8234

New member
Witam
Czy któryś z kolegów instalował już nową aktualizację do Q10 pro

Q10 PRO FIRMWARE. ANDROID 7. FUTEKO. HMD-2.0.3 2017-04-12.095905
Miał bym zapytanie
czy Himedia naprawiło brak rozpoznawania ścieżki dźwiękowej dolby 5.1
w Kodi 17.1 w tejże aktualizacji oprogramowania ?
Dokładniej czy wasze amplitunery np: Onkyo widzą poprawnie tą ścieżkę dźwiękowa z wtyczek które generują podczas oglądania filmów hd.
Każda odpowiedź mile widziana
pozdrawiam
 

bajka022

New member
W tej wersji nie poprawiono tego elementu jak również ratio w HDR też ma nadal rozciągnięty obraz. Mimo wszystko zainstalowałem i używam. System pracuje płynnie. Do filmów polecam MxPlayera a kodi Yarwis.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

msx

New member
witam
ktos madry kto sie zna powie mi czy ta opcja naprawila problemy z hdmi cec i amplitunerami ?

Interference to devices caused by HDMI CEC issue fixed

czyli juz nie trzeba uzywac tej przelotki specjalnej hdmi cec czy raczej sie myle ?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry