HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

ma_ko

New member
Kod 17 nie hula na Himedi, generalnie czekamy na soft na andku 7 pod KODI 17
Na razie w miarę stabilnie 16,1 Jarvis

Możesz się pobawić w zmianach skryptu pod wrapera i wtedy 17 ponoć biega
Skrypt na futeko dostępny/
 

radoskur

New member
Hmmm po resecie 1.10 (funkcja zerowanie - wymaż wszystko) bez konta google (nic nie aktualizowane) mam w Q10 firmware 1.10 oraz Kodi 16.1 - i nadal jest to samo - nie odtwarza mi żadnego filmu... z menadżera plików filmy odpalają natomiast z KODI 16.1 tylko na ułamek sekundy i wraca do listy filmów. Czy muszę coś doinstalować? Szlag mnie już trafia z tym urządzeniem - USB 3.0 przestało działać ze 3-4 miesiące temu - serwis nie stwierdził usterki - teraz po instalacji 1.10 Kodi nie działa, USB 3.0 też... zaczynam mieć poważne dylematy co do polecenia tego urządzenia komukolwiek.

Wróciłem do gołego 1.09 bez konfigurowania konta google (bez żadnych aktualizacji ze sklepu google play) i póki co działa.

Na forum futeko jest info, że z końcem marca lub w kwietniu będzie nowa wersja 2.0.x na Androidzie 7, na której rzekomo ma działać dźwięk 7.1, HDMI CEC etc. Pożyjemy, zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z fabrycznie zainstalowanego Kodi usuń w zarządzaniu aplikacjami cache i dane. Następnie zainstaluj Kodi 16.1 Jarvis pobrane ze strony Kodi. Powinno pomóc.
 

radoskur

New member
Nie - nie działa funkcja hosta - podpinam Q10 pod laptopa pod USB 3.0 i mam tylko dźwięk wpięcia USB i po chwili wypięcia - i tak cały czas. Czasami się ustabilizuje i normalnie widzi - zaczynam kopiować film na wewnętrzny dysk i po kilku sekundach rozłącza. Zmieniałem 3 kable USB 3.0 i to samo. USB w kompie jest na 100% dobre bo podłączam pod niego 12 moich pen drive i 3 dyski zewnętrzne i chodzą bez zająknięcia. Serwis stwierdził, że u nich usterka nie występuje. Trudno - kopiuje pliki po LAN-ie. Może coś nie tak w laptopie mam z Windowsem 10 - tylko jak wytłumaczyć, że każde inne urządzenie pod tym portem działa a Q10 nie mimo zmiany softów, kabli, itp, itd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Windows 8 robił takie psikusy, pewnie Win 10 też robi. Ponieważ system traktuje takie podłąćzenie jako zewnętrzne urządzenie magazynujące podłączane pod USB sprawdź jak jest widoczne - użyj sobie np. USBTree View i zobacz, jakie dane są do konkretnego złącza. Możesz też rzucić okiem do menedżera urządzeń w Windowsie. Ogólnie rzecz biorąc najpewniej chodzi o sterowniki...
 

devilll

New member
Panowie dzisiaj dotarł do mnie mój Q5 Pro. Odtwarza 4k ładnie, dźwięk również, wszystko cacy. Na pilocie mam przycisk TV Mode gdzie zmieniamy rozdzielczość i odświeżanie. Pytanie czy mając materiał 4k 2160p, rozdziałka ma być na 1080p 60Hz? bo jak zmienię na 2160p to nie ma obrazu.
 

devilll

New member
Troszkę dziwna sprawa u mnie z tą rozdzielczością. Właczam TV, włączam HiMedia Q5, wchodzę w settings, wybieram 2160p 50Hz, i niebieski ekran.
Na wzmacniaczu "NO SIGNAL" i cofa mi do 1080p 60hz. Tak chyba nie powinno być prawda?

Mam TV 4k Panasonic 65DX750E
Ampli - Onkyo TX-NR609

HiMedia połączone z ampli poprzez HDMI, a z wyjścia ampli idzie HDMI do TV.

Ten kabel idzie z WYJSCIA hdmi w ampli do TV >http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-4k...hOTBiZWUzMTJjYWM5ZTA1ZTE3NDBmM2YyMzIwMzBjY2U=

A HiMedia z ampli jest podpięta tym kablem dołączonym do pudełka. On chyba 2.0?

Ktoś ma jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?
 
Ostatnia edycja:

bajka022

New member
Podłącz bezpośrednio HiMedia do panasa i zmień ustawienie HDMI w w tv.na 2 tam gdzie podłączyłeś czyli
gniazdo Hdmi1 lub Hdmi2 CRC pod Hdmi3 nie podpinaj.

Sprawdź też czy w ustawieniach HiMedia wyświetlacz nie zafajkowana jest przypadkiem opcja Hdmi adaptacja. wyłącz jeżeli jest.
 
Ostatnia edycja:

200473

New member
Tak na szybko to mi się wydaje że probemem jest amplituner który ma chyba wejścia HDMI 1.4 więc nie przepuści 4K. Połącz bezpośrednio Himedia do TV i po problemie.




Troszkę dziwna sprawa u mnie z tą rozdzielczością. Właczam TV, włączam HiMedia Q5, wchodzę w settings, wybieram 2160p 50Hz, i niebieski ekran.
Na wzmacniaczu "NO SIGNAL" i cofa mi do 1080p 60hz. Tak chyba nie powinno być prawda?

Mam TV 4k Panasonic 65DX750E
Ampli - Onkyo TX-NR609

HiMedia połączone z ampli poprzez HDMI, a z wyjścia ampli idzie HDMI do TV.

Ten kabel idzie z WYJSCIA hdmi w ampli do TV >KABEL HDMI 2.0 4K 3D UHD 3m MIEDŹ PREMIUM 48 bit (6595710542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A HiMedia z ampli jest podpięta tym kablem dołączonym do pudełka. On chyba 2.0?

Ktoś ma jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?
 

ma_ko

New member
Ustaw 30 HZ.
Ustaw YCBCR 444 10 bit. z tego co pamiętam.

Mam DX900 65 cali więc wejscia wyjscia jak u Ciebie.

Powinno pójść
Pozdro.
 

fantomas

New member
W Kodi jest opcja ustawienia wyświetlania z częstotliwością taką jak nagrany jest film. Wtedy dopiero wszystko hula prawidłowo. Jak ustawisz 30 HZ a film będzie 24 HZ to zrywa i klatkuje.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Troszkę dziwna sprawa u mnie z tą rozdzielczością. Właczam TV, włączam HiMedia Q5, wchodzę w settings, wybieram 2160p 50Hz, i niebieski ekran.
Na wzmacniaczu "NO SIGNAL" i cofa mi do 1080p 60hz. Tak chyba nie powinno być prawda?

Amplituner Onkyo 609 nie przepuszcza sygnalu 4K przez HDMI, a jedynie konwertuje do 4K.
Niestety po podpięciu Himedii bezpośrednio do TV bedziesz musiał zaopatrzyć się w przejściówkę blokującą CEC ponieważ Amplituner Ci zwariuje i czasami nie będzie w stanie wykryć sygnału po HDMI (dźwięku). Przypadłość ta dotyczy chyba tylko amplitunerów Onkyo, niestety wbrew pozorom nie naprawili tego w sofcie 1.01.
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
No zrezygnowałem z tego pomysłu podpinania HiMedia do TV, bo wtedy nie będę miał DTS HD, tylko zwykły DTS przez optyka. Różnica w obrazie jak sobie przełączyłem między 1080p a 2160p dla mnie osobiście niedostrzegalna.

No chyba, że jestem w błędzie i jakimś sposobem (z tą przejściówka CEC?) da się mieć DTS HD, mimo tego że HiMedia jest podpięta do TV?
 
Do góry