HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

tomas8234

New member
Kolego nie bądź samolubny
napisz jak to zrobiłeś z jakich wtyczek korzystasz
Ja też walczę z moim Q10 pro by uzyskać przez amplituner Onkyo dźwięk dd 5.1 lub dts oczywiście z wtyczek Exodus bądź Phoenix niestety lipka
coś nie chcą się porozumieć
Ciągle dźwięk aac 2.0 nawet gdy jest 5.1
nawiasem mówiąc czy w tych wtyczkach jest taka ścieżka?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
tomas8234
Jeżeli mogę, że tak powiem wtrącić się do dyskusji. Nie mam tego odtwarzacza, ale na moim słabym Himedia H8, dźwięk 5.1, ba DTS HD MA 5.1 śmiga. Co do ustawień Q10 nie pomogę bo jak napisałem go nie posiadam, ale Kodi trzeba poustawiać i dźwięk jest.
Z tym, że Kodi mam preinstalowane w wersji 15.2 i nie aktualizuję. Na forum Futeko było info co by nie aktualizować, gdyż nowsze wersje Kodi nie wspierają na tym odtwarzaczu, który posiadam dźwięku HD o którym mowa. Nie wiem jak jest dokładnie w Q10, czy Q5.
Poszukaj wtyczek Kodi np. More Power, czy też Silent Hunter, tam znajdziesz zarówno pliki z dźwiękiem o którym mówimy jak i materiał 4K.

Edit :
Z tym, że tak jak zwrócił mi uwagę w innym wątku kolega Kirek dźwięk jest dekodowany przez amplituner. Dopisałem żeby niechcący nie wprowadzić kogoś wbłąd.
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
U mnie na Q10 Pro nie mam żadnych problemów z DTS HD Master, Dolby Tru HD, ATMOS, AURO 3D I DTS:X ale i tak jestem niezadowolony z tego odtwarzacza.
Wolę mojego DUNE Smart D1.
Cała wiedza jak skonfigurować odtwarzacz jest w necie, ja sobie poradziłem chociaż mój pesel rozpoczyna się liczba 56 :-D

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

Bejziczek

Member
Sprzęt jak w stopce z Androidem 7 i Kodi 17.
Player z amplitunerem mam spięte przewodem spdif, a wrapper mam przestawiony na Kodi i tu problem.
Wszystko mam ustawione jak w poradniku na Futeko a mimo tego nie mogę uzyskać na amplitunerze dźwięku DD, DTS; cisza.
Jak wrapper ustawie na playera himedii to jest ok.
Kodi nie obsługuje ?
Dokonałem downgradu do Androida 5.1; soft 1.10 i Kodi 16; wszystko działa.
 

bomarek

Member
A po co przejściowa, wystarczy usunąć we wtyczce styk odpowiedzialny za HDMI.
Informacja jest chyba w tym wątku, samodzielne szukanie nie boli :)
Ale kto bogatemu zabroni kupić przejściówkę :-D

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

ma_ko

New member
Kwestia HDMI i cec jest rozwiązana w nowym sofcie dla Andka 5.1 zakładam, że też będzie w sofcie na Andka 7 który ma być w tym tygodniu( choć po "kuble pomyj" jaki się wylał na nowy soft na 5.1 śmiem twierdzić że poczekamy jeszcze na ten na 7...)
Ja używałem przejściówki. Jakoś w kablach średnio mi się chciało grzebać...
 

bajka022

New member
No kochani. Tyle narzekałem i marudziłem aż w końcu mam.
Android 7 wersja 2.0.1 Kodi 16.1 i nic się nie tnie. Wtyczki chodzą idealnie.
Sam już nie wiem co źle wcześniej zrobiłem. Magia.

Jedno jest pewne, aby ubić płytę trzeba być chyba naprawdę mózgiem. Sam już nie wiem ile razy z Pena instalalowałem system i o szczęście nic nie nabroiłem.
 
Ostatnia edycja:

tomektomek

New member
Kwestia HDMI i cec jest rozwiązana w nowym sofcie dla Andka 5.1 zakładam, że też będzie w sofcie na Andka 7 który ma być w tym tygodniu( choć po "kuble pomyj" jaki się wylał na nowy soft na 5.1 śmiem twierdzić że poczekamy jeszcze na ten na 7...)
Ja używałem przejściówki. Jakoś w kablach średnio mi się chciało grzebać...

Jesteś pewny?
Ktoś na forum wspominał ,że w nowym sofcie USB nie działa (soft 1.1.0 / 5.1) więc na razie wstrzymam się z updejtem.

A po co przejściowa, wystarczy usunąć we wtyczce styk odpowiedzialny za HDMI.
Informacja jest chyba w tym wątku, samodzielne szukanie nie boli :)
Ale kto bogatemu zabroni kupić przejściówkę :-D

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Wiem o tym ale mając sprzęt za "jakąś już" kasę średnio chce mi się bawić w tego typu patenty. 49zł to nie jest jakaś przepaść finansowa.
 
Ostatnia edycja:

bajka022

New member
Jesteś pewny?
Ktoś na forum wspominał ,że w nowym sofcie USB nie działa (soft 1.1.0 / 5.1) więc na razie wstrzymam się z updejtem.



Wiem o tym ale mając sprzęt za "jakąś już" kasę średnio chce mi się bawić w tego typu patenty. 49zł to nie jest jakaś przepaść finansowa.
Podaj linka do tej przejściówki
 

ma_ko

New member
CEC na Andku 5.1 z tego co czytam jest OK.
Korzystam z takiej złączki HDMI Lindy 41232 Przejściówka HDMI sklep Sklep.RMS.pl
 

ma_ko

New member
Ja mam zgrzyt z innym tematem, a mianowicie opóźnienie głosu na tv (dźwięk ARC na sound-bar) z wbudowanego player HIMEDIA. Co ciekawe to opóźnienie nie występuje w wypadku gdy obraz i dźwięk odtwarzany jest np? przez player KODI... ma ktoś jakiś pomysł?
 

tomas8234

New member
Panowie pomożecie? Problem mój to brak możliwości uzyskania dźwięku DD 5.1,DTS i wyżej z wtyczek Phoenix Exodus
Ma może ktoś konfigurację Q10 pro i Onkyo Tx-Nr 609
Jakieś podpowiedzi w konfiguracji bym był wdzięczny
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jesteś pewny?
Ktoś na forum wspominał ,że w nowym sofcie USB nie działa (soft 1.1.0 / 5.1) więc na razie wstrzymam się z updejtem.

Różne rzeczy ludzie wypisują na forach, bo np. "kabelek im się omsknął". Oczywiście USB działa bezproblemowo. Nowy firmware jest faktycznie lepiej dopracowany. W poprzednim zdarzały mi się czasem jakieś drobne przycięcia lub komunikaty typu "odtwarzacz nie został zamknięty" itp., itd. Od update do 1.1.0 wszystko czyściutko, żadnych przycinek (zarówno w Kodi, jak i we Wrapperze), zauważyłem też, że poprawiło się odtwarzanie z plików .m3u, których używam do oglądania kanałów telewizyjnych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ja mam zgrzyt z innym tematem, a mianowicie opóźnienie głosu na tv (dźwięk ARC na sound-bar) z wbudowanego player HIMEDIA. Co ciekawe to opóźnienie nie występuje w wypadku gdy obraz i dźwięk odtwarzany jest np? przez player KODI... ma ktoś jakiś pomysł?

Ciekawe... Też używam takiego systemu. Philips SoundStage HTL4110B/12 z Samsungiem H6410SS po ARC. Kiedyś wyregulowałem w Samsungu synchronizację dźwięku po ARC i teraz ze wszystkimi podłączanymi zewnętrznymi urządzeniami synchronizacja jest idealna.
 

radoskur

New member
Wczoraj wgrałem 1.10, zrobiłem jeszcze twardy reset i postanowiłem postawić od nowa wszystko z formatem dysku etc. Google Play zaktualizował Kodi do 17.1 i żaden film nie odpala :) Jest tylko screen podglądu przy pliku z filmem. Jak nacisnę OK to na ułamek sekundy pojawia się pasek postępu i to by było na tyle. Czy po twardym resecie muszę doinstalowywać do kodi jakieś kodeki czy addony/pluginy? Dziękuję z góry za pomocne wskazówki.

Edit: nadmienię, że 100% filmów to mkv w 1080p z dźwiękiem DTS / DTS HD 7.1 - Q10 jest podłączony poprzez HDMI do amplitunera. W ustawieniach Q10 (1080p 50hz, 16:9, keep ratio, dźwięk na RAW, 24p: ON)
 
Ostatnia edycja:
Do góry